Gönderen Konu: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 739712 defa)

hayalet

Ynt: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım
« Yanıtla #800 : Mayıs 14, 2009, 04:00:22 ÖS »
Araştırıyorum ama bulamıyorum aynı özellikteki arabalara 12 ile 15 arası fiyat çekiyorlar.bide zaten zor bulunan bi araç olduğu için daha zor oluyor.neyse bakacaz artık teşekkür edrim iyi akşamlar.

yesilkoy34

« Yanıtla #801 : Mayıs 14, 2009, 04:02:07 ÖS »
rıca ederım umarım ıstedıgın aracı bulursun

powervtec

« Yanıtla #802 : Mayıs 16, 2009, 06:01:52 ÖS »
herkese kazasız ve keyifli sürüşler

Arkadaşlar elinde bizim araçların ( 97 ils otomatik 1.6 ) türkçe kullanım kitapcığı olan var mı? eğer varsa ve bana e-maille (atakankim@mynet.com) gönderirlerse çok sevinirim..

ayrıca bizim araçların otomotik şanjumanına servisde ATF Z1 yağ konuluyor. aracın türkçe kitapcığında otomotik şanjumana mobil marka yağ konulur diyormuş bilgisi olan arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum

Hikmet Hoca

« Yanıtla #803 : Mayıs 18, 2009, 08:23:40 ÖÖ »
herkese kazasız ve keyifli sürüşler

Arkadaşlar elinde bizim araçların ( 97 ils otomatik 1.6 ) türkçe kullanım kitapcığı olan var mı? eğer varsa ve bana e-maille (atakankim@mynet.com) gönderirlerse çok sevinirim..

ayrıca bizim araçların otomotik şanjumanına servisde ATF Z1 yağ konuluyor. aracın türkçe kitapcığında otomotik şanjumana mobil marka yağ konulur diyormuş bilgisi olan arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum
Bildiğim kadarıyla bizim araçların Türkçe Kullanım Kılavuzu yok!.. Bulabilirseniz, ben de almak isterim...
Otomatik şanjuman yağını, sadece otomatik şanzuman işi yapan ustaların önerisi doğrultusunda değiştirmek doğru olur. Otomotik şanzuman tamir ve bakımı tam bir uzmanlık istiyor, örneğin ben Ankara'da sadece bu işi yapan bir ustaya gittim, yağını kontrol etti, değiştirmeye gerek yok, dedi. Yazın, sıcağa dayanıklı bir yağ türü var, istersen değiştiririm, dedi. (Yağın markasını ve özelliğini söylemişti, ama unuttum. Zaten yağ değiştirmek için mecburen ustama uğrayacağım.) Kullanma Kılavuzlarındaki veriler başka ülkeler için söz konusu olabiliyor, örneğin Kanada ya da Japonya'nın iklim özellikleri Türkiye ile aynı değil, onun için ülkemiz koşullarına uygun en iyi yağı işinin ehli ve tecrübeli ustalar biliyor. Yani her Kullanma Kılavuzu bize tam uygun olmayabilir...

exkobar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #804 : Mayıs 18, 2009, 10:48:28 ÖS »
slm arkadaşlar ben izmir de oturuyorum 1996 euro cıvık1.6 ils kullanıyorum . farlarım gece çok az ışık veriyor bunu düşük bir maliyetle düzeltmenin biryolu varmı acaba yardımcı olursanız sevinirim

notdream

« Yanıtla #805 : Mayıs 19, 2009, 08:57:19 ÖÖ »
slm arkadaşlar ben izmir de oturuyorum 1996 euro cıvık1.6 ils kullanıyorum . farlarım gece çok az ışık veriyor bunu düşük bir maliyetle düzeltmenin biryolu varmı acaba yardımcı olursanız sevinirim

Var ;) 100 wattlık iki ampul ve bir röle ile çözebilirsin. yaklaşık takmayla beraber 70 liraya mal olur. Rölesiz ampulleri taktırma sakın elektrik tesisatına zarar verirsin. Güle güle kullan arabanı. Sevgiyle kal.

cobra34

« Yanıtla #806 : Mayıs 19, 2009, 05:51:23 ÖS »
arkadaslar bu euro civic te motor ies le aynı mı?

minimal_freak

« Yanıtla #807 : Mayıs 20, 2009, 08:54:34 ÖÖ »
arkadaşlar, dün yaklasık 28-29 derece havada, klima açık, yoğun trafikte (sürekli dur-kalk) hararet göstergesi yarımla kırmızının arasına kadar çıktı ( 3 çeyrek) bu normal mi sizce, hemen klimayı kapatıp kaloriferin sıcagını actım ve yavaş yavaş yarının çok az altına kadar indi, sizce bir sorun mu var, yoksa 75,80 lere çıkması normal mi, 9 yıldır kullandığım focus un ki en zor şartlarda bile yarıyı hiç geçmezdi, acaba göstergeler arası fark mı var, yardımcı olabilirseniz sevinirim...

notdream

« Yanıtla #808 : Mayıs 20, 2009, 03:14:13 ÖS »
arkadaşlar, dün yaklasık 28-29 derece havada, klima açık, yoğun trafikte (sürekli dur-kalk) hararet göstergesi yarımla kırmızının arasına kadar çıktı ( 3 çeyrek) bu normal mi sizce, hemen klimayı kapatıp kaloriferin sıcagını actım ve yavaş yavaş yarının çok az altına kadar indi, sizce bir sorun mu var, yoksa 75,80 lere çıkması normal mi, 9 yıldır kullandığım focus un ki en zor şartlarda bile yarıyı hiç geçmezdi, acaba göstergeler arası fark mı var, yardımcı olabilirseniz sevinirim...

Problem var gibi görünüyor.Hemen gidip göstermelisin bence. Bir de sadece su koyma radyatöre antifriz mutlaka olmalı. Bir yıldır kullanıyorum yarıyı geçtiğini gömedim hararetin klimayı çalıştırdığım halde.

kendinibil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #809 : Mayıs 20, 2009, 04:12:44 ÖS »
Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katılıyorum ancak henüz benim Hondam yok :( Kısmet olursa 96-99 arası otomatik vites euro civic alacağım. Ankara ya da yakınlarında olup da aracını satmak isteyenler benimle irtibat kurarsa çok sevinirim. Saygılar

Suat
msn: kendinibil@hotmail.com
cep: 05056447910-05334747480

minimal_freak

« Yanıtla #810 : Mayıs 20, 2009, 05:13:27 ÖS »

Problem var gibi görünüyor.Hemen gidip göstermelisin bence. Bir de sadece su koyma radyatöre antifriz mutlaka olmalı. Bir yıldır kullanıyorum yarıyı geçtiğini gömedim hararetin klimayı çalıştırdığım halde.

teşekkürler, hemen baktırıyorum
« Son Düzenleme: Mayıs 20, 2009, 05:15:17 ÖS Gönderen: minimal_freak »

melendiz

« Yanıtla #811 : Mayıs 20, 2009, 11:45:33 ÖS »
"slm arkadaşlar ben izmir de oturuyorum 1996 euro cıvık1.6 ils kullanıyorum . farlarım gece çok az ışık veriyor bunu düşük bir maliyetle düzeltmenin biryolu varmı acaba yardımcı olursanız sevinirim" arkadaşın dediğine katılıyorum walt arttır ama elektirikte sorun olacağını söylediler.

bu arada hzı sabitleyicisi için yazılan cvp lara çoook tşkr..

kendinibil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #812 : Mayıs 21, 2009, 01:40:26 ÖÖ »
Arkadaşlar kısmet olursa yarın 96 model 147.000 km de full bir euro civice bakmaya gideceğim. Araçta sadece 2 çamurlukta boya olduğunu ve sağ arka kapıda güneş yanığı olduğunu söylüyor satıcı. Sıralı sistem lpgli araçta daha önce babasının farları açık bırakması nedeniyle boşalan aküyü doldurmak için takviye yaptıklarını ve bu nedenle SRS ışığının sürekli yandığını söyledi. Söylediğine göre basit bir yöntemle halledilebiliyormuş. Böyle bir durum başına gelen arkadaş oldu mu acaba? Bir de araç için (eğer temiz ise) ne kadar fiyat teklif etmeliyim. Hepinize hayırlı geceler.

ceyhunyazar

« Yanıtla #813 : Mayıs 21, 2009, 08:49:56 ÖÖ »
Ankara da yakın arkadaşımın euro civic aracı satılık. Gözü gibi baktıgı aracını kaça satar bilemem ama otomatik vites ve euro arıyosanız 10 numara bir araç....

kendinibil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #814 : Mayıs 21, 2009, 09:10:31 ÖS »
Arkadaşlar kısmet olursa yarın 96 model 147.000 km de full bir euro civice bakmaya gideceğim. Araçta sadece 2 çamurlukta boya olduğunu ve sağ arka kapıda güneş yanığı olduğunu söylüyor satıcı. Sıralı sistem lpgli araçta daha önce babasının farları açık bırakması nedeniyle boşalan aküyü doldurmak için takviye yaptıklarını ve bu nedenle SRS ışığının sürekli yandığını söyledi. Söylediğine göre basit bir yöntemle halledilebiliyormuş. Böyle bir durum başına gelen arkadaş oldu mu acaba? Bir de araç için (eğer temiz ise) ne kadar fiyat teklif etmeliyim. Hepinize hayırlı geceler.

Arabaya baktım bugün maalesef dökük bir arabaydı. Ustaya göstermeye gerek duymadım. Hayırlısı olsun artık.

kendinibil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #815 : Mayıs 22, 2009, 09:06:06 ÖÖ »
Arkadaşlar bu arada donanımhaber euro civic forumundaki önemli bilgileri derledim, ayrıca buradaki bilgileri de ekleyerek euro civicler için bir rehber niteliğinde döküman hazırlığı yapıyorum. Dökümanın içeriğinde araçla ilgili yaşanan kronik rahatsızlıklar ve çözüm yolları, büyük şehirlerdeki çıkma parça ve ustaların iletişim bilgileri, araçlarla yaşanan tecrübeler vs. gibi bilgiler olacak. İnşaallah bittiğinde euro civic kullanan ya da bu araçtan almak isteyen kişilere rehber olabilecek pekçok bilgiyi tek başlık altında görmek mümkün olacak.

minimal_freak

« Yanıtla #816 : Mayıs 22, 2009, 09:38:02 ÖÖ »
diğer forumda körüsten ile görüş istersen, satıyomuş aracını, 98 euro civic  >=ok

kendinibil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #817 : Mayıs 22, 2009, 09:41:37 ÖÖ »
diğer forumda körüsten ile görüş istersen, satıyomuş aracını, 98 euro civic  >=ok

Üstad o arkadaşla görüştüm. İstediği fiyat beni epey aşıyor. İlginize teşekkürler.

obkavi

« Yanıtla #818 : Mayıs 22, 2009, 11:14:45 ÖÖ »
arkadaşım hangi şehirde ikamet ediyosun ona göre bakalım sağa sola

kendinibil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #819 : Mayıs 22, 2009, 01:30:20 ÖS »
arkadaşım hangi şehirde ikamet ediyosun ona göre bakalım sağa sola

Üstad ben Ankara'dayım. Ankara veya yakın şehirlerden olursa çok iyi olur. İlginize çok teşekkür ederim bu arada.

shaman

« Yanıtla #820 : Mayıs 22, 2009, 03:39:09 ÖS »
selamlar..
98 HB 1.6 ies full otomatik vites lacivert vardı :)
dı diyorum geçen hafta çarptım ön taraf haşat .. kasko yoktu. sigortada karşılamıyor.. ne yazıkki ne çıkma ne de yan sanayii ürünü parça bulamıyoruz. araba bir haftadır boş boş bekliyor bakalım.. yaptırsak ayrı bir dert satsak ayrı bir dert..
Alacaklar en azından bu arabaların parçalarının zor bulunduğunu bilsin de alsın

exkobar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #821 : Mayıs 22, 2009, 11:00:21 ÖS »
arkadaşlar  philipsvision 5000k h4 ampül hakkında bilgisi olan varmı gece görüşü hakında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

exkobar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #822 : Mayıs 22, 2009, 11:04:30 ÖS »
pardon
ampül isminde yanlışlık oldu diamondvision

notdream

« Yanıtla #823 : Mayıs 23, 2009, 04:01:59 ÖS »
selamlar..
dı diyorum geçen hafta çarptım ön taraf haşat .. kasko yoktu. sigortada karşılamıyor.. ne yazıkki ne çıkma ne de yan sanayii ürünü parça bulamıyoruz. araba bir haftadır boş boş bekliyor bakalım.. yaptırsak ayrı bir dert satsak ayrı bir dert..

Çok çok geçmiş olsun. Üzüldüm gerçekten. Bu araçlara kaskosuz binmeyin diye arkadaşları uyarıyoruz buradan ama demek ki kısmetiniz böyleymiş. Hangi parçalara bakıyorsunuz biz de size bulmanız için yardımcı olabiliriz belki. Ama çıkmasını bulamazsınız kolay kolay ama yine de siz yazın yardımcı olan çıkar belki aramızdan.Tekrardan geçmiş olsun. Çok üzüldüm. Sevgiyle kalın.

shaman

« Yanıtla #824 : Mayıs 25, 2009, 02:49:25 ÖS »
selamlar..

Çok çok geçmiş olsun. Üzüldüm gerçekten. Bu araçlara kaskosuz binmeyin diye arkadaşları uyarıyoruz buradan ama demek ki kısmetiniz böyleymiş. Hangi parçalara bakıyorsunuz biz de size bulmanız için yardımcı olabiliriz belki. Ama çıkmasını bulamazsınız kolay kolay ama yine de siz yazın yardımcı olan çıkar belki aramızdan.Tekrardan geçmiş olsun. Çok üzüldüm. Sevgiyle kalın.

Teşekkürler...

98 euro civic 1.6ies otomatik
parçalar: ön panjur, ön tampon, tampon iç demiri, motor kaputu, su radyatörü, klima radyatörü, hidrolik direksiyon bidonu, radyatör tahliye bidonu,  motor üst kapağı (honda yazan kapak) , çamurluk davlumbazı (sağ ve sol ön), hava filitre kutusu, Sağ çamurluk, far (2)..