Gönderen Konu: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 739733 defa)

obkavi

Ynt: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım
« Yanıtla #725 : Nisan 11, 2009, 08:49:35 ÖÖ »
sostum serviste vardır yoksa çıkmacılara bakacaksın veya aksaray da bulursun

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #726 : Nisan 14, 2009, 12:20:31 ÖÖ »
Hepinize selamlar ve iyi geceler arkadaşlar.. Gecenin bir katılımı bakayım dedim arkadaşlarımızdan kimse var mı diye. Foruma gördüğüm kadarıyla yeteri kadar ilgi gösterilmiyor. O yüzden bayağı gerilere düşmüşüz.
Ben de Ceyhun arkadaşımız gibi aracımı satılığa çıkardım. masraflarla başetmek mümkün değil. Oldukça zorlamaya başladı.
Sizlerden ricam araç sahipleri forumu boş bırakmasınlar..

Herkese iyi geceler

TEZCAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #727 : Nisan 14, 2009, 02:12:45 ÖÖ »
Selam arkadaşlar ben de malatyadan tezcan bende yaklaşık bir ay önce 1998 model otomatik euro civic aldım. Aracım 205000 (ikiyüzbeşbin)kiilometrede arabayı alırken bir kaç ustaya gösterdim aracın çok temiz olduğunu söylediler bende aldım. Araçta hiç bir sorun yok her şeyi çok güzel çalışıyor. Ancak bu kilometrede bir bakım gerekiyormu gerekmiyormu bilmiyorum.

TEZCAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #728 : Nisan 14, 2009, 02:35:21 ÖÖ »
Aracım 1.6 ies benzin-lpg sıralı sistem tartarini gaz sistemi var

ceyhunyazar

« Yanıtla #729 : Nisan 14, 2009, 07:17:23 ÖÖ »
Hepinize selamlar ve iyi geceler arkadaşlar.. Gecenin bir katılımı bakayım dedim arkadaşlarımızdan kimse var mı diye. Foruma gördüğüm kadarıyla yeteri kadar ilgi gösterilmiyor. O yüzden bayağı gerilere düşmüşüz.
Ben de Ceyhun arkadaşımız gibi aracımı satılığa çıkardım. masraflarla başetmek mümkün değil. Oldukça zorlamaya başladı.

Herkese iyi geceler

Kardeşim satmana üzüldüm...Hayırlı satışlar diyelim...Masraf derken neler var sırada bu aralar? Belki buralardan biseyler yapabilirdik?
Sağlıcakla kal

ceyhunyazar

« Yanıtla #730 : Nisan 14, 2009, 07:19:39 ÖÖ »
Selam arkadaşlar ben de malatyadan tezcan bende yaklaşık bir ay önce 1998 model otomatik euro civic aldım. Aracım 205000 (ikiyüzbeşbin)kiilometrede arabayı alırken bir kaç ustaya gösterdim aracın çok temiz olduğunu söylediler bende aldım. Araçta hiç bir sorun yok her şeyi çok güzel çalışıyor. Ancak bu kilometrede bir bakım gerekiyormu gerekmiyormu bilmiyorum.

Kardeşim aramıza hoşgeldin. Eğer araç temiz ise gercekten iyi seçim yapmışsın. Km sine bakmadan almana da sevindim. Bugün bilindik markaların araçları ii kullanıldıgı taktirde 300 bin km yaparsa honda 600 bin rahat yapar. Genel bakım konusunda her arabayı aldıgında yapacagın seylere baktır. Otomatik şanzımanından anlayan birine baktır mutlaka.Bi sıkıntı olmayacaktır ama için rahat olsun.Yagını suyunu benzinini koy gez.

Kaça aldın bu arada?Araç nere plakalı?

Sağlıcakla

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #731 : Nisan 14, 2009, 09:24:41 ÖÖ »

Herkese iyi geceler

Ceyhun dostum, satma sebebim araca yönelik bir durum değil.. Gerçi birkaç yapmak istediğim birşey var ama bu eksikler aracın yürüyen sistemiyle ilgili değil.. Çokta içim elvermiyor satmaya. Çünkü yapabildiğim şeyleri kendim yapıyorum. Pazar günü arka bagaj kapısının içinde ki siyah kir katmanını ve conta izlerini parmaklarım kırılıncaya kadar temizledim. Tertemiz oldu.. Düşün artık gerisini ben aracımı ne kadar seviyorum.

Sağ çamurlukta ufak bir işlem var. Farları değiştirmek ve tamponları bir boyatayım diye düşünüyordum. Ayrıca birde üzerindeki NGK olmayan bujileri değiştirip bu eksikleri giderdikten sonra kafamı rahat ettireyim diye düşünüyordum. Sonuçta ben bizim araçlarımızın her türlü masrafa değeceğini düşünen biriyim..
Gerçi çok bir şey değil bu masraflar ama şu ortamda zaten patronlar iş yok deyip duruyor. Bende biraz sıkışınca son çare elden çıkarmayı düşünüyorum.. Bu arada pm gönderdim sana birkaç şey sormam lazım sana özelden cevaplarsan sevinirim..
Kardeşim satmana üzüldüm...Hayırlı satışlar diyelim...Masraf derken neler var sırada bu aralar? Belki buralardan biseyler yapabilirdik?
Sağlıcakla kal

berti

• Ziyaretçi
« Yanıtla #732 : Nisan 14, 2009, 10:59:09 ÖÖ »
Merhabalar arkadaşlar,
Aracım 1.4i 96 model ve lpgli; kalkıştan bir süre sonra nerden geldiğini bilmediğim bir uyarı sesi geldi (alarm gibi) ve daha sonra bir defa daha tekrarlandı. O an için göstergelere ve konsola baktım yanan herhangi bir ışık yoktu. Daha önce böylesi birşey yaşayan var mı acaba?
Teşekkürler

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #733 : Nisan 15, 2009, 11:57:29 ÖÖ »
Satmayı düşündüğüm Aracımı aşağıdaki linkten görebilirsiniz. Bir Euro Civic arayan ve değerini bilecek bir arkadaşa vermeyi gerçekten çok isterim..
Ben memnundum aracımdan ama ekonomik şartlardan dolayı satmak zorunda kalıyorum. alacak kişiyide hayırlı olur inşallah.
http://www.sahibinden.com/1998_euro_civic_136_000_km_1_4_is_satilik-86WQQaXQQ12396544WQQpXQQdisplayitem

Hikmet Hoca

« Yanıtla #734 : Nisan 15, 2009, 12:57:07 ÖS »
Satmayı düşündüğüm Aracımı aşağıdaki linkten görebilirsiniz. Bir Euro Civic arayan ve değerini bilecek bir arkadaşa vermeyi gerçekten çok isterim..
Ben memnundum aracımdan ama ekonomik şartlardan dolayı satmak zorunda kalıyorum. alacak kişiyide hayırlı olur inşallah.
http://www.sahibinden.com/1998_euro_civic_136_000_km_1_4_is_satilik-86WQQaXQQ12396544WQQpXQQdisplayitem
Aracınızı satacak olmanıza üzüldüm. Hayırlısı artık...

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #735 : Nisan 15, 2009, 01:50:31 ÖS »
Sağolun Hikmet Hoca..

yesilkoy34

« Yanıtla #736 : Nisan 15, 2009, 02:13:48 ÖS »
Nitrogenius hayırlısı olsun umarım ederıne verebılırsın malesef ekonomık krız hepımızın belını bukuyor bende aracımı vermemek ıcın ugrasıyorum bakalım kısmette ne var ıse o olacaktır

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #737 : Nisan 16, 2009, 10:49:45 ÖS »
Nitrogenius hayırlısı olsun umarım ederıne verebılırsın malesef ekonomık krız hepımızın belını bukuyor bende aracımı vermemek ıcın ugrasıyorum bakalım kısmette ne var ıse o olacaktır

iyi dileklerin için teşekkür ederim dostum.. umarım hayırlısı olur. insan aracına kefil olduktan sonra satamasam bile dert değil.

powervtec

« Yanıtla #738 : Nisan 17, 2009, 08:56:32 ÖS »
arkadaşlar arabamı satıyorum ilgilenen arkadaşlar aşağıdaki sitede bakabilirler.

http://www.sahibinden.com/guzel_bir_euro_civic-31WQQaXQQ13522561WQQpXQQdisplayitem

obkavi

« Yanıtla #739 : Nisan 18, 2009, 08:50:06 ÖÖ »
dostlar bi satma modası gidiyor hadi hayırlısı bakalım

yesilkoy34

« Yanıtla #740 : Nisan 19, 2009, 09:45:44 ÖÖ »
krız teget gecıyor ondandır

yesilkoy34

« Yanıtla #741 : Nisan 19, 2009, 02:42:36 ÖS »
bu gun havanında guzel olması sebebı ıle aracımın orta konsulunu soktum cunkı kaleruferden hep sıcak hava gelıyor soguk havaya cevıremıyordum daha onceden kırık bır parcası vardı onu yapıstırayım dıye soktum kırık yerı yapıstırdım ama aynı yerde aynı sekılde aynı vazıfeyı gorecek bos vıda yerını gorunce kapakları acan  kabloyu buraya baglayarak denemeye karar verdım ve iç celık telı saran dıs kaplamayı buraya sıkıstırarak vıdaladım ve yoklamaya basladım ıs goruyormu dıye baslarda kımıldamadı ıcındekı celık tel ama bır kac ılerı gerı yaparak baktım iç celık kablo hareket etmeye basladı yanı ıstedıgım olmus ve artık soguk hava ufleme ısınıde halletmıs oldum acmıskende gostergenın led lerınıde degıstırdım her seyı takarken kontrol ede ede montajını tamamladım iş bitti :) sıra farlarda bır arada onları sokecegım gosterge ısıkları ıcınde kontrol ettım sokebılecek gıbı gorunuyor vakıtr buldukca yapmaya calısacagım

obkavi

« Yanıtla #742 : Nisan 20, 2009, 08:18:09 ÖÖ »
yesilkoy34  selam bende sökmek istiyorum ama cesaret edemedim biraz tarif edermisin  düğmelerin arkasındaki şıkları değişrirmek istiyorum

yesilkoy34

« Yanıtla #743 : Nisan 20, 2009, 10:05:24 ÖÖ »
http://forum.donanimhaber.com/m_11179982/mpage_17/key_/tm.htm

buraya gır resımlı olarak anlatılıyor elektrık soketlerını cıkartmayı unutma cam kontrol dugmesı mesela bende konsol ustunde sol aynanın oncelıklede teybı sokmen gerek  dortlu ve cam ısıtıcı dugmelerı sıkıstırma seklınde zaten altında kucuk bır delık var ben cakıyı takıp cektım geldı bunların baglantılarınıda cıkaracaksın aslında uzun bır ıs :) ben daha oncede soktugum ıcın bu sefer bana kolay geldı 15 dk cıkarttım yaparsan sana kolay gelsın

yesilkoy34

« Yanıtla #744 : Nisan 20, 2009, 10:06:58 ÖÖ »
http://media.honda.co.uk/car/owner/media/manuals/Civic5D/pdf/62st300.pdf
ıngılızce servıs kıtapcıgı ısıne yarayan olabılır

obkavi

« Yanıtla #745 : Nisan 21, 2009, 09:07:33 ÖÖ »
sağol hafta sonu deneyeceğim teşekkürler

aggalor

« Yanıtla #746 : Nisan 21, 2009, 07:50:21 ÖS »
elimde euro civic icin cakma PARCEL SHELF(bagaj rafı) bulunmakta.suntadan yapılmıstır.renk kremdir.orjinaline gore ağırdır.sayet ilgilenen olursa resimlerini cekip ekleyebilirim.

yesilkoy34

« Yanıtla #747 : Nisan 21, 2009, 07:52:13 ÖS »
arayan arkadas vardı sanırım almadı ıse resım koyarsan bakabılırler

obkavi

« Yanıtla #748 : Nisan 22, 2009, 08:55:12 ÖÖ »
Bagaj kapağı amortisörleri taşıyabilirmi bu ağırlığı

yesilkoy34

« Yanıtla #749 : Nisan 23, 2009, 10:04:32 ÖÖ »
benımkıde kopuk ve plaka tahtadan uzerındede 4 kucuk kolon var kapagı lastık ve amortısorler tasıyor ancak cok agır ıse bıraz zorlanma yapıyor eger kolon vs koymayacaksan orjınalı daha ııyı yok kolon koyacaksan saglam bı sey olması gerekıyor