Gönderen Konu: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 739710 defa)

yesilkoy34

Ynt: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım
« Yanıtla #675 : Mart 23, 2009, 09:25:49 ÖÖ »
Selam arkadaslar ben sıteye yenı uye oldum aracım 1996 euro cıvıc 1.6 ıls otomatık lpg lı.Bu aracların yedek parcası en uygun nerede bulunur.Herkes hangı parcayı  nereden aldıgını yazarsa cok ıyı olur.

hangı sehırdesın belırtmemıssın ve lazım olan bellı bır parca varmı

ceyhunyazar

« Yanıtla #676 : Mart 23, 2009, 02:26:10 ÖS »
Arkadaşlar aracımı bugün itibariyle satmış bulunmaktayım. Allah nasip ederse ileride yine eurocu olarak karsınızda olurum.

Herkese ii forumlar

obkavi

« Yanıtla #677 : Mart 23, 2009, 03:31:36 ÖS »
hadi hayırlı olsun kardeşim

o arada evet yedek parça ucuz değil ama istanbulda herşeyin çıkması var merak etmeyin yedek parça sorunu yok

berti

• Ziyaretçi
« Yanıtla #678 : Mart 24, 2009, 08:21:03 ÖÖ »
Herkese merhabalar arkadaşlar,
Bugün itibariyle euro civic 1.4i aldım. Açıkçası forumları okurken çekimser kalıyor insan. Eğer almadan önce okusaydım belki de almayabilirdim. Ama içimdeki honda tutkusu hep kalırdı. Ben yine de artıları çok olduğunu düşünüyorum. Bu arada Ankara dayım ve lpg taktırmayı düşünüyorum. Ankara daki arkadaşların fikirlerini, tavsiyelerini ve değerlendirmelerini bekliyorum.

yesilkoy34

« Yanıtla #679 : Mart 24, 2009, 08:30:48 ÖÖ »

aracını yenı alan arkadaslara hayırlı olsun allah kaza bela vermesın gule gule kullanın
lpg için forundan ceyhun kardesın yazdıklarını tekrar koyuyorum kendısıde ankarada yaptırmıstır umarım ısınıze yarar

Arkadaşlar bilgileriniz için teşekkürler. Bu arada ben lpg taktırmayı düşünüyorum. Aracını lpg ile kullanan arkadaşlarımdan öneri ve tavsiyeler alabilir miyim? Hangi marka daha uyumlu, kışın sorun yaşanıyor mu, yakıt tüketimindeki azalma nedir? vs... Aracım 1.4 is... Şimdiden teşekkürler...

Kardeşim ben tam da 1 ay önce lpg taktırdım. Aracım düz vites 1.6ils. Forumdaönceki sayfaları kontrol edersen montaj resimlerimi dahi koydum. Hangi markayı taktırma konusunda 2 seçenek var diye düşünüyorum...Ama buna gelmeden önce daha önceleri de yazdıgım seyi yineleyeyim...

Genelde kimse benim malım kötü demez ama egri oturup dogru konusmak lazım.Tabi bunları söylerken tamamen benim düsüncem oldugnu söyleyim...LPG kitinin iyi ya da kötü oldugunu söylemek icin o markadan bircok kez takmış ve denemiş olmaz lazım...Çünkü kitin kalitesi zamanla ortaya cıkar. Daha önce forumda bir anket acmıstım ve başı çeken markalar atiker ve brc idi.Ben lpg taktırmadan önce cok arastırdım.Bu araştırmam önceki aracımdan geliyor. Genelde fiyatı bakımından cazip olan atiker sistemi 900 lira civarında kuruluyor. Brc ise 1500 lira dolaylarında...Atiker sistemleri kullanılan malzeme bakımından beni tatmin etmemişti, ancak kullanıp cok memnun olanların yanında, bu brc de olsa atiker de olsa, memnun olmayanlar da cok...Klasik tabirdir artık, ustanın ve montajcıların ii olması şartı lpg de olmazsa olmazdır.Yani kit cok kaliteli olur montaj başarısızdır, kit kalitesiz olur , montaj cok ii olur ve kitin ömrünü bile bu montaj sekli belirleyebilir. Yani teknik anlamda kitlerin ii ya da digerinden kötü oldugu söylenebilir, ama 1 araca cok uyum saglayan kit diger marka araçta aynı başarıyı göstermeyebilir. Bu yüzden lpg işi biraz titiz  bir iş...Ben araştırma yaptım derken, internetten bir dizi firma gözlemledim ve sonunda yerlerini ziyaret ettim. Kimi yerler var ki netten isim yapmış görünen, ustaya soruyorum diyorumki, atiker mi brc mi prins mi misal; hepsi aynı hepsini takarız diyor. Ya usta etme gitme, neden fiyatlar bu kadar farklı peki...Ya hepsi aynı aslında diyor. Bu noktada fikrim şu...Evet brc ve diger ithal markalar daha pahalı , hem ithal ürün hem de arge faaliyetlerini de fiyatlarına yansıtıyor.Atiker ise yerlidir ve arge vs de varsa daha ucuza maledebiliyor. Ama dedim ya yerli ürünlerin malzeme kalitesi benim hosuma gitmemişti.Ya kimi ustaya brc nin artısı neir diye sordugumda, atiker daha ii atiker taksana diyen de oldu...ama hicbiri altını doldurarak izah edip beni tatmin etmedi. Velhasılı ben Ankarada MOCAN otogazla bir süredir yazısıyodum ve oraya gittim. İlgi alakanın yanında sahibinin de bir mühendis olması ve montajla direkt ilgili çalışması beni cok memnun etti ve ben ikna oldum. Zira ben de montaj süresince aracımın basından ayrılmadım ve onlarca soruma da üşenmeden cevap verdiler. Gel gelelim sonuca....Opel astra aracımda lpg 1.90 kuruslarda iken ş.içi (yazın) 16-18 kuruşları, ş.arasında klimaya baglı olarak 10-12 kurusluk tüketimleri gördüm.Aracımı satınca euro civic aracımıda benzinli almıştım ki benzin fiyatları yukarı gitmeye baslayınca beklemeden buna da lpg taktırayım dedim ve aynı yere brc montajı için gittim.Henüz 1 ay oldu ve 2-3 depo bittikten sonra tüketimi ölçelim dediler ve nihayetinde su anda 15.5 kuruş tüketimim var,kabaca 15-17 kuruş civarında ş.içi (kış aylarında)...
Dediğim gibi montaj resimlerime ve önceki msjlarada bakabilirsin ama ben bagajın ölmemesi için simit depo 45 lik taktırdım. Bagaj alt rafını 3-4 cm kadar yükseltiyor ama bu önemli bir kayıp degil kesinlikle, göze batan bir sey de yok, lastigim ehr daim arkada.Ben öyle spreyle vs ile gezemem dsüncesindeyim.

Aracımda herhangi bir sorun yok, ne geç çalışma ne de marş almama gibi, 40 derece motr sıcaklıgında otomatik gaza geciyor.Benim montajcım kamuflajı da cok güzel yaptı.Aracı delmeden mevcut noktalarda civataları kullanarak aparatlar yerleştirildi.Manifold delinirken iceri çapak kaçmamasına özen gösterildi.VS VS. yani...

Ben 2. defadır sıfırdan brc montaj ettirdim ve cok memnunum...

LPG deki menuniyet tamamen montaj ekibinin bilgi ve becerisine baglıdır. Ayrıca sizin aracınızı tanıyıo tanımadıgını anlamaya calısın.Mesela ben eski firma euro civic e takmamış olasaydı oraya gene taktırmazdım. Ama önceki montaj resimlerini, bizim aracımıza uygulanmış bir kiti ,resimleriyle, montajı yaptıkları aracın sahibiyle beni görüstürmeleri, ayrıca taviseyeleri beni ikna etti. Yani diyeceksiniz ki (kimi ustaların da dedigi gibi) "ne var canım honda motoru işte hepsi aynı degilmi?"...Bence aynı degil arkadaş :) Bizim araçlar eski olmasına karşın cok fazla elektrik donanımı var...ve aracın bilinmesi şart...

yesilkoy34

« Yanıtla #680 : Mart 24, 2009, 08:34:34 ÖÖ »
Bugün itibariyle euro civic 1.4i aldım. Açıkçası forumları okurken çekimser kalıyor insan. Eğer almadan önce okusaydım belki de almayabilirdim. Ama içimdeki honda tutkusu hep kalırdı. Ben yine de artıları çok olduğunu düşünüyorum. Bu arada Ankara dayım ve lpg taktırmayı düşünüyorum. Ankara daki arkadaşların fikirlerini, tavsiyelerini ve değerlendirmelerini bekliyorum.

aldıgın araba için cekımser olma cunkı benım sahsı gorusum cok guzel arabadır bızım arabalar kolay kolay arıza yapmaz konforu ıyıdır benımkıde  1.4 i ve cok memnunum aracımdan aracı alan hemen parca derdıne dusuyor onemlı olan parca derdıne dusmeden kazasız kullanmak degılmı aracı :) allah kaza bela vermesın vede bence arandıktan sonra bulunmayacak parca yok sıfırları pahalı olabılır wservıslerde ama cıkmasıda var bnu aracın bence bunlarda bulunabılır parcalar

obkavi

« Yanıtla #681 : Mart 24, 2009, 09:05:58 ÖÖ »
arkadaşlar bu aracın mekanik tüm parçaları yedek parçacılarda mevcut sadece kaporta sorun lu o da servislerde var ve çıkmacılarda da mevcut parça sıkıntısı yok abicim bu araçta ve diğer şehirleri bilmem ama istanbulda bu araçtan çok fazla var  pazar gübü ümraniye oto pazarına gittim 96 ils vardı 120.000 de ve araç kötü durumudaydi 12,450 fiyat vardı üstünde adam sıkı pazarlıkla en sın 12,000'e düştü ve adam simsardı yani piyasasıda iyi ve etrafta çok var araçtan
hiç korkmayın  bu modelde bukadar donanımlı ne alabileceksiniz ki

ceyhunyazar

« Yanıtla #682 : Mart 24, 2009, 09:22:48 ÖÖ »
Tek kelimeyle Mocan Otogazı tavsiye ederim,

Hikmet Hoca

« Yanıtla #683 : Mart 24, 2009, 04:07:48 ÖS »
Arkadaşlar aracımı bugün itibariyle satmış bulunmaktayım. Allah nasip ederse ileride yine eurocu olarak karsınızda olurum.

Herkese ii forumlar
Ceyhun Bey, arabanızı satmanıza üzüldüm; inşallah daha iyisini ve güzelini alırsınız. Hayırlısı...

Siz fırsat buldukça açtığınız bu başlığı takip edin, yine değerli fikirlerinizi bizlerle paylaşın...

berti

• Ziyaretçi
« Yanıtla #684 : Mart 24, 2009, 04:56:15 ÖS »
Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkürler. Arabayı kullandıkça içim daha da ferahlıyor.
Ayrıca, belki daha önce defalarca yazıldı ama Ankara da bakım yaptırabileceğim iyi bir servis var mı?

ceyhunyazar

« Yanıtla #685 : Mart 25, 2009, 08:06:44 ÖÖ »
Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkürler. Arabayı kullandıkça içim daha da ferahlıyor.
Ayrıca, belki daha önce defalarca yazıldı ama Ankara da bakım yaptırabileceğim iyi bir servis var mı?
Şaşmazda hondacı kadir usta vardır.Herkesin tavbsiye ettiği ve euroları bilen biriymiş.Adresini unuttum.Ben ona gidemeden aracımı sattım malesef...

ceyhunyazar

« Yanıtla #686 : Mart 25, 2009, 08:08:02 ÖÖ »

Herkese ii forumlar
Ceyhun Bey, arabanızı satmanıza üzüldüm; inşallah daha iyisini ve güzelini alırsınız. Hayırlısı...

Siz fırsat buldukça açtığınız bu başlığı takip edin, yine değerli fikirlerinizi bizlerle paylaşın...
Forumdan ayrılmayacagım.Burdan gercekten keyif alıyorum.Güzel dostluklarımız var.Sayenizde...
Ama görüyorum ki bulusma fikirleri ortadan kaybolmuş gibi..Forumu 2-3 hafta ihmal ettim diye mi bu oldu,Beyler yakışmıyor :)
Hadi biri bayragı devralsın...

Adaylar öne cıksın bakalım!

omerascibasi@gmai

• Ziyaretçi
« Yanıtla #687 : Mart 25, 2009, 08:57:14 ÖÖ »
hayırlı olsun ceyhun aracı satmışsın mahsuru yoksa kaça sattığını öğrenebilirmiyim takasta benim aracı sorduğum zaman 11.5 gibi bi rakam teklif ettiler bilgi amaçlı

yesilkoy34

« Yanıtla #688 : Mart 25, 2009, 10:02:42 ÖÖ »

Herkese ii forumlar

Forumdan ayrılmayacagım.Burdan gercekten keyif alıyorum.Güzel dostluklarımız var.Sayenizde...
Ama görüyorum ki bulusma fikirleri ortadan kaybolmuş gibi..Forumu 2-3 hafta ihmal ettim diye mi bu oldu,Beyler yakışmıyor :)
Hadi biri bayragı devralsın...

Adaylar öne cıksın bakalım!

ceyhun kardes sen forumdasın neden aday arıyorsun senden ala baskanmı var :)

muarosso

« Yanıtla #689 : Mart 25, 2009, 09:22:28 ÖS »
merhabalar. 3 gün önce  yeni aldığım 96 model 117000 km de lpgli 1.4i euro civic imle bende artık euro civicci oldum:))   emektar tempradan sonra euro civice binmek cok büyük bi zevk :)) herkese selamlar saygıalar... uşaktan murat..... <nohapy

yesilkoy34

« Yanıtla #690 : Mart 25, 2009, 09:54:04 ÖS »
merhabalar. 3 gün önce  yeni aldığım 96 model 117000 km de lpgli 1.4i euro civic imle bende artık euro civicci oldum:))   emektar tempradan sonra euro civice binmek cok büyük bi zevk :)) herkese selamlar saygıalar... uşaktan murat..... <nohapy

yenı araban hayırlı olsun gule gule kazasız belasız kullanmayı nasıp etsın

notdream

« Yanıtla #691 : Mart 26, 2009, 02:13:50 ÖS »
Vay be Euroculara bak ! :))

obkavi

« Yanıtla #692 : Mart 28, 2009, 08:20:58 ÖÖ »
abi tıkandı heralde baksana kimse yok

yesilkoy34

« Yanıtla #693 : Mart 28, 2009, 07:28:59 ÖS »
euro hondacı oldugumuz ıcın araclarımızda sorun pek cıkmayınca mıllete konusacak bır sey cıkmıyor demekkı :)
aracında orta konsolde degısıklık yapan varmı ornegın bızım eurolar otomatıkler ve ıls lerın orta konsol maun kaplama bunu degıstıren varmı enım aac 14i ota kosl normal sıyah plasık euro cıvıc ıcın bakındım ama ora konsol kaplama bı sey bulamadım

muarosso

« Yanıtla #694 : Mart 28, 2009, 08:41:52 ÖS »
arkadaslar. cıkma  veya orjinal panzot lazım bana. mdf yaptırt diyolar ama ben orjinalinden yanayım. tavsiyelerinizi bekliyorum... 96 5 kapı hachtback euro civic.

yesilkoy34

« Yanıtla #695 : Mart 28, 2009, 10:12:03 ÖS »
arkadaslar. cıkma  veya orjinal panzot lazım bana. mdf yaptırt diyolar ama ben orjinalinden yanayım. tavsiyelerinizi bekliyorum... 96 5 kapı hachtback euro civic.

http://www.oto-cikmamarket.com
http://www.hondatoyotavolvocikmayedekparca.com/Default.asp?islem=ktd&id=249
http://www.sahibinden.com/euro_civic_parcalariWQQaXQQ11938662WQQpXQQdisplayitem?source=chva

buralardan çıkma var bir arayıp sormanda fayda  var

yesilkoy34

« Yanıtla #696 : Mart 30, 2009, 09:49:35 ÖÖ »
sahibinden.com dan arka pandizotun fiatını aldım amcam 200 dıyor ucmus bu cıkmacı bence o kadar etmez gıder fıberden yaparım bı sekılde daha ıyı gercı arka tarafa kolon koymak ıcın ben yapmıstım plaka tahta ve gayette guzel oldu eskısınıde gıdecem fıber alıp uzerıne saglamlastırıp uzerınıde kapladınmı gıcır gıcır olur

obkavi

« Yanıtla #697 : Mart 30, 2009, 05:19:46 ÖS »
Evet haklısın dostum arkadaşlar bana sıcak soğuk ayar düğmesi takılıyo benim onu nerden bulurum yav

kafkasyaliali

« Yanıtla #698 : Mart 30, 2009, 09:54:31 ÖS »

1-ceyhunyazar   97 1.6 ils düz vites lpg  89 binde  beyaz/Ankara
2-cenqawer       96 1.6 ils otomatik lpg li    140 binde metalik gri/Ankara
3-obkavi           96  ils 1,6 otomatik  lpg li 178 binde  metalik yeşil/İstanbul
4-bigvolf           96 ils lacivert 173 binde  (Yakıt?) /Malatya
5-powervtec      97 1.6 ils otomatik 158 binde bordo renkli lpg li/Aydın
6-ayalcin27       99 1.6 İes Düz Vites Gri Lpg'li /Samsun
7-Nitrogenius     98 1.4 is Düz Vites (Benzin) Beyaz/İstanbul-Bağcılar
8-efsunm          98 1.6 ies (Yakıt?Renk?) / Denizli
9-Serozkay        97 1.6iLS, Düz vites,benzinli 150 binde Siyah/İstanbul.
10-drtimurcin     97 1.4 is 130 binde (Yakıt?) lacivert /İzmir
11-taylantgov    96 1.4ies 110binde (Yakıt?Renk?) /Ankara
12-notdream      96 1.6 ils otomatik ve lpgli, metalik koyu füme 89binde / istanbul
13-vega_0777    96 1.4 ls (Yakıt?Renk?) Antalya/Bingöl   Tuğrul
**-bozlak          97 1.6 (Tip?Renk?Yakıt?) /Kayseri  (Aracını Sattı-Şubat2009)
14-Hikmet Hoca  98 1.6 ies, Otomatik vites, LPG'li, 195 binde, Beyaz / Ankara
15-yesilkoy34     96 14.i 71000 km  (Yakıt?) bordo / İstanbul
16-m.t.y           97 1.4i 143binde lpg li  lacivert/Niğde
17-sumitt          98 1.6 ies  103binde (Yakıt?) Gümüş Gri / Ankara
18-madalyon      96 1.4i    103binde Yeşil lpg li  / Ankara
19-necc7           97 1.4i    134binde lpg li  Koyu Yeşil /Ankara
20-eurocv          97 1.6 ils otomatik 168 binde benzinli metalik yeşil/Ankara
21-alonso           96 1.6 ils 155bin benzinli gümüş gri gaziemir/İZMİR
22-kuzeyank      98 1.6ies  (Yakıt?Renk?Km?)   /Ankara
23-cemyuklu      98 1.6ies 150bin / beyaz / lpgli / İstanbul
24-slurps          98 1.6ies 176bin / siyah / (Yakıt?)/ İstanbul
25-sah_v_mat    98 1.4 is   143binde Benzinli Petrol Yeşili/Bursa