Gönderen Konu: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 739728 defa)

vega_0777

• Ziyaretçi
Ynt: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım
« Yanıtla #625 : Mart 11, 2009, 11:08:14 ÖS »
şunu söyleyebilirimki farlarım değişince çok ama çok farketti.karşıdan gelenin ışıkları gözümü alıyor sürüşümü etkiliyordu ama şimdi tam tersi bir durum oldu...keşke daha evvel yaptırsam iimiş...tavsiye ederim...

Hikmet Hoca

« Yanıtla #626 : Mart 12, 2009, 10:47:40 ÖÖ »
tekrar cümleten selamınaleyküm civic kullanan kardeslerim.yeni katılan arkadaslarada hoşgeldiniz diyorum..epey uzunca bir süredir bingöl dışında görevde oldugum için forumdan ve siz kardeslerimden epey ayrı kaldım...maaşallah katılım baya artmış.insallah dahada artar.tüm sayfaları oturup tek tek okudum ve dahada bir bilgilendim aracım hakkında..allah hepinizden razı olsun.bu arada görev dönüşü memleketim antalyayada gittim.orada arabama far ayarı yaptırdım..osramın 90-100 diye gecen beyazını ve rölesini taktırdım.antalyadan bingöle arabamla epey gece sürüşü yaptım.inanın cok fark etti.benim fikrim ama farlarının zayıflığından şikayet eden tüm arkadaslara tavsiye ederim..toplam 50 tl tuttu ama değdi....unutmadan şuda var kaloriferden sıkıntısı olan arkadaslarda var okudugum kadarıyla..ben aracımınkini kendim tamir ettim...onuda anlatıyım.belki faydası olur.....herkese tekrar selam eder saygılar sunarım....kazasın belasız sürüşler dilerim....
Vealeykum selam... Aramıza tekrar hoş geldiniz. Verdiğiniz bilgilere çok teşekkür ederiz. Herkese kazasız belasız günler...

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #627 : Mart 12, 2009, 12:44:51 ÖS »
bu gun ceyhunun resımlı olarak gosterdıgı bogaz temızlıgını yapmaya nıyetlendım havanında guzel olmasından faydalanarak ve hava gırısının olgugu yerden kelepceyı sokup hortumu cıkardım kelebegıde el ıle manuel acıp bezı daldırdım uyss  resmen zıft cıktı bayagı kırlı ımıs elımın yettıgınce bayagı bır temızledım aslında yuzde yuz temızlık ıcın parcayı sokmek gerek ama fazlaca baglantı oldugundan ve ayarı var ıse bozme korkusundan sokmeden  bayagı bır temızledım esasen bır kere ustanın nasıl sokup taktıgını gormekte fayda var nede olsa bır ayarı vardır ama hakıkatende soba borusundakı zıft gıbı kırlı ıdı aklınızda bulunsun bakıma gıdersenız burayıda temızletın

Dostum yaptığın temizlikten sonra arabanın çekişinde bir farklılık oldumu ?

powervtec

« Yanıtla #628 : Mart 12, 2009, 01:48:34 ÖS »
tüm euro civicilere kazasız belasız günler

arabamda ön camın buğulanmasından bıktım usandım. dışarıda yağış yok bir şey yok havalar soğuk olunca buğulanıyor. kaloriferi açıyorum son kademede bir sıcak deniyorum, bir soğuk,, dışarıdan gelen havayı açıp deniyorum kapatıp deniyorum bir türlü buğu çözülmüyor.. bunun çözümü var mı arkadaşlar

ALPİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #629 : Mart 12, 2009, 02:39:53 ÖS »
vega_0777 aramıza hoşgeldin...

ALPİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #630 : Mart 12, 2009, 02:43:32 ÖS »

arabamda ön camın buğulanmasından bıktım usandım. dışarıda yağış yok bir şey yok havalar soğuk olunca buğulanıyor. kaloriferi açıyorum son kademede bir sıcak deniyorum, bir soğuk,, dışarıdan gelen havayı açıp deniyorum kapatıp deniyorum bir türlü buğu çözülmüyor.. bunun çözümü var mı arkadaşlar

powervtec kardeşim öncelikle iyi dileklerine katılıyorum ve yineliyorum bu dileğini...

benim eski sattığım 97 modelde de şimdiki 98 modelde de aynı problemi bende yaşıyorum. polen filitresini değiştirdiğinde üfleme hızı biraz daha arttığından daha etkili oluyor ama onun dışında bunun nedenini inan bende bulamadım...

yesilkoy34

« Yanıtla #631 : Mart 12, 2009, 04:07:51 ÖS »
bu gun ceyhunun resımlı olarak gosterdıgı bogaz temızlıgını yapmaya nıyetlendım havanında guzel olmasından faydalanarak ve hava gırısının olgugu yerden kelepceyı sokup hortumu cıkardım kelebegıde el ıle manuel acıp bezı daldırdım uyss  resmen zıft cıktı bayagı kırlı ımıs elımın yettıgınce bayagı bır temızledım aslında yuzde yuz temızlık ıcın parcayı sokmek gerek ama fazlaca baglantı oldugundan ve ayarı var ıse bozme korkusundan sokmeden  bayagı bır temızledım esasen bır kere ustanın nasıl sokup taktıgını gormekte fayda var nede olsa bır ayarı vardır ama hakıkatende soba borusundakı zıft gıbı kırlı ıdı aklınızda bulunsun bakıma gıdersenız burayıda temızletın

Dostum yaptığın temizlikten sonra arabanın çekişinde bir farklılık oldumu ?

tam bır temızlık olmasada sankı bıraz fark etti gıbı geldı bana cekıs yonunden daha ıyı gıbı

yesilkoy34

« Yanıtla #632 : Mart 12, 2009, 04:09:01 ÖS »

ıcerı devır daım dugmesi kapalı degılmı yoksa bugu gıtmıyor

yesilkoy34

« Yanıtla #633 : Mart 12, 2009, 04:11:46 ÖS »
bırde eskı usul bugu için patatesi ikiye kesıp cama surunce bugu yapmıyor dıye duymustum ama denemedım ben fanı acınca bugu kalmıyor

yesilkoy34

« Yanıtla #634 : Mart 12, 2009, 04:20:59 ÖS »

12 Mart 2009; 16:17:35               

--------------------------------------------------------------------------------

yeşilköy dostum kelebek bölümünü temilzlemesi ve sökmesi son derece basit bende temizlettim ve ustayı gayet dikkatli bir şekilde izledim hava filiteresi borusunu çıkardıktan sonra elektrik giriş soketini ve gaz telini çıkar kelebek bölümünde 3 adet vida var yanlış değilsem ya 10 yada 12 numara lokma ağızlı ondan sonra benzin mazot veya tiner ile bir güzel sildiler takarken söylediklerimin aynen takılması aynı ve herhangi bir ayar değişikliği yok bilgin olsun
birde arkadaşlar zamanınız varsa kelebekten sonra gelen bir sensörü var hava ve yakıt karışımını ayarlayan derimki herkez onu mutlaka temizletsin inanınki dün söktürdüm bir baktırayım dedim ince bir tel filitre var içinde filitre resmen ziflenmiz elime sürüldü yapış yapış derimki mutlaka temizletin aracım ilk çalışmada (soğukken)1500 devirle başlıyorsa araca parçayı demizlettikten sonra taktım aracın devri tam olarak 2500 e fırladı tabi devir ayarını yaptırdım derim mutlaka temizletin

baska bır sıtedekı arkadasın yazdıgı yazı sızlerede faydası olsun dıye burayada koydum

alonso

« Yanıtla #635 : Mart 12, 2009, 11:24:53 ÖS »

Arkadaşım çok sıkışırsan klimayı aç hemen çözülür.Ben de cok sıkışınca 2 dakika fazla  değil acıyorum klimayı cam yokmuş gibi cam açılıyor ayrıca en kötü hava sartında bile işe yarar.

ceyhunyazar

« Yanıtla #636 : Mart 13, 2009, 08:16:45 ÖÖ »
Merhaba Dostlar,

Buğu konusuna deginicem ama bende herhangi bir problem yok o konuda.Tam resistans konumuna ayarlayınca hic bisey kalmıyor camda varsa da....

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #637 : Mart 16, 2009, 01:17:54 ÖÖ »
Bu saatte sizler uyuyorsunuz ama ben eve yeni girdim. Gece itibari ile yaşadığım bir durumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bir ziyaret için ümraniyeye gittim. gece 11 de haydarpaşaya gitmem gerekiyordu. ümraniyeden çıkarken tesadüfen ön sol lastiğin yanağında 2 yerde hafif dışarı taşma gördüm. Neyse haydarpaşaya gittim. ama içim rahat etmedi. gece vakti bir lastikçi buldum ve stepne ile ön sol lastiği değiştirdim.haydarpaşadan ümraniyeye dönüşte tem yolunda bir şey dikkatimi çekti.Sanki direksiyonda hafifledi gibi geldi. Ümraniyeye geldim ve oradan 2, köprü yolundan tem yoluna girdim ve 5, vitesle 100 km geçtiğim anda ön sol lastiğin titrediğini gördüm. yani bunu nasıl açıklayacağımı bilemiyorum. Bunun üzerine  100 km hızın üzerine bir kaç defa çıkmayı denedim ama ön sola taktığım stepne lastik ne zaman 100 km yi geçsem sanki hafiften zıplıyor gibiydi. Bu arada araçta önde 1 arkada 3 kişi ve bagajda doluydu.

Sabah uyanıp foruma geldiğinizde nitrogenius kardeşinizin bu sorusuna bir cevap verirsenizz sevinirim.
Bu arada lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum Bridgestone B 330 bu konuda fikirlerinizide esirgemeyin. yada sizin önerebileceğiniz bir lastik varmı :
Herkese iyi geceler....

Ceyhun dostummm bu arada NKG bujiler Aksarayad varmış:))) Bir araştırma yapacağım orada sizlere bilgi veririm..
« Son Düzenleme: Mart 16, 2009, 01:20:53 ÖÖ Gönderen: Nitrogenius »

ALPİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #638 : Mart 16, 2009, 08:24:48 ÖÖ »
valla bende 4 mevsim alacağım ama kesin karar veremedim ya bridgestone yüksek performans lastiği ya goodyear yüksek performans lastiği yada mıchelin yüksek performans lastiği düşünüyorum fikri olan varsa lütfen belirtsin...

ALPİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #639 : Mart 16, 2009, 08:28:27 ÖÖ »
ama mıchelin için yanakları çok zayıf yumuşak iki günde yanak yapar diyorlar. bide ben hep yoldaki çukurları bulurum ankara nında yolları malum. onun için sert bir lastik arıyorum...

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #640 : Mart 16, 2009, 09:40:30 ÖÖ »
ama mıchelin için yanakları çok zayıf yumuşak iki günde yanak yapar diyorlar. bide ben hep yoldaki çukurları bulurum ankara nında yolları malum. onun için sert bir lastik arıyorum...

Alpi dostum benim kuzende 2004 hyundai var bizim eniştede de aynı araba var. Baba oğlu B330 bridgestone kullanıyorlar. ve yıllardır memnunlar. Hem yaz hem kış lastiği. Daha öncede araştırmıştım ben bu lastiği 4 mevsim lastik ve dişler oldukça iyi. 4 kanal var lastikte. Biraz ses olayı var diyorlar ama ben kuzenle uzun yolada gittim. B330 lastiğin abartı bir sesi yok. B 250 bridgestone ise yazlık lastik olarak geçiyor. Ve yumuşak bir lastik. Benim kuzenle biraz önce konuştum. ısrarla B 330 diyor başka birşey demiyor..Zaten geçen seneden aşina olduğum ve araştırdığım bir lastik.

yesilkoy34

« Yanıtla #641 : Mart 16, 2009, 10:18:46 ÖÖ »
Bu saatte sizler uyuyorsunuz ama ben eve yeni girdim. Gece itibari ile yaşadığım bir durumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bir ziyaret için ümraniyeye gittim. gece 11 de haydarpaşaya gitmem gerekiyordu. ümraniyeden çıkarken tesadüfen ön sol lastiğin yanağında 2 yerde hafif dışarı taşma gördüm. Neyse haydarpaşaya gittim. ama içim rahat etmedi. gece vakti bir lastikçi buldum ve stepne ile ön sol lastiği değiştirdim.haydarpaşadan ümraniyeye dönüşte tem yolunda bir şey dikkatimi çekti.Sanki direksiyonda hafifledi gibi geldi. Ümraniyeye geldim ve oradan 2, köprü yolundan tem yoluna girdim ve 5, vitesle 100 km geçtiğim anda ön sol lastiğin titrediğini gördüm. yani bunu nasıl açıklayacağımı bilemiyorum. Bunun üzerine  100 km hızın üzerine bir kaç defa çıkmayı denedim ama ön sola taktığım stepne lastik ne zaman 100 km yi geçsem sanki hafiften zıplıyor gibiydi. Bu arada araçta önde 1 arkada 3 kişi ve bagajda doluydu.

Sabah uyanıp foruma geldiğinizde nitrogenius kardeşinizin bu sorusuna bir cevap verirsenizz sevinirim.
Bu arada lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum Bridgestone B 330 bu konuda fikirlerinizide esirgemeyin. yada sizin önerebileceğiniz bir lastik varmı :
Herkese iyi geceler....

Ceyhun dostummm bu arada NKG bujiler Aksarayad varmış:))) Bir araştırma yapacağım orada sizlere bilgi veririm..

dısarı tasma yaptı ıse lastıgın balon yapmıstır bence cok sakat bır durum lastıgı ıstepne ıle degıstırmen ıyı olmus

bence ıstepneyı taktıgında rot balans ayarların degıstıgı ıcın bıraz yuksek hıza geldıgınde bunu hıssettırmıs ve tıtreme yapmıstır dıye dusunuyorum lastık secımın ıcın ıse butceye gore bırazda lastık fıatları arasında fark yerıne gore bayagı buyuk benım aracın jantı 16 olculerı 195/45/16 ben nankang dıye bır lastık aldım tabı bırazda hesaplı oldugu için 98 ytl ıdı yanlıs hatırlamıyorsam sımdılıkte memnunum bır sıkayetım olmadı

obkavi

« Yanıtla #642 : Mart 16, 2009, 11:03:42 ÖÖ »
dostlar ben geçen yaz lastikleri değiştirdim hankook diye bir marka aldım pek sıkıntım yok fiyatta uygın  daha önceki aracımda toyota corolla b330 kullanıyordum memnundum bu lastiklerden de memnunum

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #643 : Mart 16, 2009, 01:05:40 ÖS »
 Tanesi 90 TL. arkadaşlar heryerde aşağı yukarı bu şekilde sadece kredi kartlarının çeşidine göre değişkenlik gösteriyor ödeme şekilleri... durduk yerde 200 kağıt gitti anasını satayımm:))))

ALPİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #644 : Mart 16, 2009, 03:30:51 ÖS »
ARKADAŞLAR BEN KARAR VERDİM 185 65 14 JANT GOODYEAR HYDRAGRİP 4 MEVSİM ÇOK GÜZEL BİR LASTİK...

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #645 : Mart 16, 2009, 11:53:04 ÖS »
Alpi senin söylediğin lastiklere baktım..tanesi 165 TL be dostum,,, lastik için fazla değilmi 165 TL?

obkavi

« Yanıtla #646 : Mart 17, 2009, 08:19:35 ÖÖ »
dostlar bu ceyhun nerelerde

yesilkoy34

« Yanıtla #647 : Mart 17, 2009, 09:59:50 ÖÖ »
165 ıyı para ıkı tane alınca 330 valla benım ıçın fazla ben 100 uzerı vermem veremem :) ceyhun bu aralar sessız bı seymı var bulusan arkadaslarla haberlesmıyormu

ceyhunyazar

« Yanıtla #648 : Mart 17, 2009, 10:30:47 ÖÖ »
Arkadaşlar uzun bir süredir aranızda yokum, katılmaya çalıştım ama maddi sebeplerden ötürü aracımı satmak durumundayım.Kriz bizi yedi bitirdi...Ve malesef mevcut piyasa durumu ötv ydi derken aracımı tabiri caizse öldüm pahasına satıyorum....

Evet üzülerek bunu sizinle paylaşıyorum...

Buradan herkese duyurulur. Aşağıdaki linkte ilanım mevcut...

http://www.sahibinden.com/tertemiz_sorunsuz_luks-ucuz_ve_avrupa_arac_arayanlara_lpg_li_ho-15WQQaXQQ12847998WQQpXQQdisplayitem
http://www.sahibinden.com/ankara_orjinalli_tertemiz_avrupa_honda_civic_90binde_orjinal-22WQQaXQQ13087858WQQpXQQdisplayitem

Sonuç olarak bu birlikteliği başlattım ama bayrağı sizler devraldınız ve çok da güzel götürüyorsunuz ... Ama gönlüm hep honda ve özellikle euro cularla olacak...Burayı sürekli takip edeceğim ve buluşmalara da yayan da olsa katılıcaz artık...

Sağlıcakla kalın...

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #649 : Mart 17, 2009, 10:49:41 ÖÖ »
Dostum benimde ilanım mevcut. Satsam mı satmasam mı diye kararsız kaldım. Aynı sitede benimde ilanım var. Araçlarımızı satsak bile bu forumdan uzaklaşmayalım.. birbirimizi arayalım soralım.