Gönderen Konu: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 739716 defa)

Nitrogenius

• nitrogenius
Ynt: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım
« Yanıtla #575 : Mart 04, 2009, 09:50:37 ÖÖ »
alpi dostum hayattan çok şey isteriz. Ve istediklerimizin bir an önce olmasını bekleriz.. Bizler istediğimiz birşey olmayınca neden olmadı diye sorgularız ? Ama şunu bilki "HAYIRLISIYSA OLSUN" ibaresi çok önemli. Demek ki senin için o araç hayırlı değil. Bizler için hayırlı olduğunu düşündüğümüz birşey bizim için hayırlı olmayabilir. Bunun engellenmesi galericinin yada adamın aracını satmaktan vazgeçmesi değil. İlahi güç Allah (c.c.) senin için o aracı almaya hayırlı görmemiştir. Bir de bu taraftan bak olaya,, AYRICA EĞRİ OTURALIM DÜZGÜN KONUŞALIM 15.000 TL O ARABA İÇİN FAZLA EDERİ 12.000

Ayrıca forumdan falanda silin beni deme ? Burası sadece euro civic aracı olanların değil, euro civic aşıklarının yeri :) Sen de bizim bir dostumuz bir kardeşimizsin.

Ben eski arabam temprayı sattıktan sonra kuzenlerle beraber araba pazarına gittim. 197.000 km de 97 model euro civic gördüm 13.250 dedi bana içim gitti. Arabada ne ararsan vardı.. Çok istedim telefonunu aldım adamın.. Hafta içi aradım araç satılmıştı. Üzüldüm gerçekten.. Ama olmadı. Sonra Her hafta pazar günleri Çobançeşme ve Sefaköy araba pazarına gittim. Tabiki birşey almadan geri gelmek adamın canını sıkıyor. Bir an önce olsun istiyordum. Ama inan bana yüzüne bile bakılmayacak arabalar vardı. Ve bu aracı satan insanlarda tam bir umursamazlık abidesiydi. Anlayacağın piyasada arabasını satmak için kek arayan ve kendini akıllı sanan bir sürü adam var. Ve 6. hafta pazar günü hanımıda aldım yanıma çobançeşme pazarına girdim 1 sıra gittik gitmedik gözüme bir honda çarptı..
Asıl niyetim Honda Civic almaktı. Ama aracı görünce içim eridi. Araca ısındım. Konuştum anlaştık. Ben adamla pazarlık yaparken aracın başında 4 kişi daha vardı. 30 Dakikada bitti. Aracı çıkardım pazardan.

Yani demek istediğim bu dostum.. Ne zaman ben bir araba ile eve döneceğim diye kendime sıkıntı yapmışken bir anda oluverdi. Herkes bu dünyada kendi kısmetini yer. Neden hemen pazarın girişinde 5 dk içinde aracı buldumda orayı komple dolaştıktan sonra bulmadım arabayı ?

Sakin ve kararlı ol dostum. Tabiki sabırla yürür bu işler. Hiç üzülme alacağın araç hiç ummadığın anda karşına çıkar..

Kusura bakmayın başınızı ağrıttım..

Sevgiler, Saygılar

TAMAM BU KADAR KEYİF BANA ÇOK BİLE !!! :(

KÖTÜ HABER :

ARABAYI ALAMADIM ARKADAŞLAR. BENİM ŞU ANKİ ARABAMI ALACAK OLAN GALERİCİ BUGÜN ÖĞLEDEN SONRA PARAMI VERECEKTİ. AMA YAN ÇİZDİ. ÖYLE OLUNCA DA ZATEN ARABASINI SATMAKTAN VAZGEÇEN EURONUN SAHİBİ DE BEKLEYEMEM DEDİ VE ARACINI VERMEDİ. ZATEN ADAM SATMAKTAN VAZGEÇMİŞTİ VE BEN KAÇIRMAMAK İÇİN 15000 VERİNCE TAMAM DEMİŞTİ SÖZÜ VARDI BANA. HAYIRLISI DİYORUM İNŞALLAH TEKRAR SATMAYI DÜŞÜNÜRSE VEYA BEN AYNISINDAN BULURSAM ALACAĞIM ARTIK...

MORALİM ÇOK BOZUK. AMA YAPACAK BİRŞEY YOK ARTIK. BİRAZ FAZLA KARAMSARIM AMA NE YAPAYIM ELİMDE DEĞİL.

CEYHUN BEY ABİ SEN SİL BENİ O LİSTEDEN ARTIK !!!

ceyhunyazar

« Yanıtla #576 : Mart 04, 2009, 10:04:55 ÖÖ »
Nitro Kardeşim, baş ağrıtmak ne kelime, samimi ve mantık dolu sözlerin için teşekkür ederim...İnsana hayatta keyif veren şeyler vardır ya, bu satırları okumak da işte öyle keyif verdi. Sağolasın...

Hikmet Hoca

« Yanıtla #577 : Mart 04, 2009, 12:23:26 ÖS »
ALPİ kardeşim, üzülmenize gerek yok, daha iyi ve güzeline sahip olursunuz inşallah...

Nitrogenius'un düşüncelerine gönülden katılıyorum. Kader, kısmet... Her işte bir hayır vardır, hatta herkesin şer gördüğünde bile...

Ceyhun Bey'e,  cenqawer'e, Nitrogenius'a, bütün arkadaşlara sevgi ve saygılar, selamlar...
« Son Düzenleme: Mart 04, 2009, 12:26:49 ÖS Gönderen: Hikmet Hoca »

ceyhunyazar

« Yanıtla #578 : Mart 04, 2009, 12:32:32 ÖS »
ALPİ kardeşim, üzülmenize gerek yok, daha iyi ve güzeline sahip olursunuz inşallah...

Nitrogenius'un düşüncelerine gönülden katılıyorum. Kader, kısmet... Her işte bir hayır vardır, hatta herkesin şer gördüğünde bile...

Ceyhun Bey'e,  cenqawer'e, Nitrogenius'a, bütün arkadaşlara sevgi ve saygılar, selamlar...

Hikmet Hocam aynen ii dileklerimi dunuyorum ve tüm arkadaşlara tabi...

alonso

« Yanıtla #579 : Mart 04, 2009, 02:49:51 ÖS »
arkadaslar  benim  araba  2000 devirde 4.vites60km/h 5. vites 80 km/h de  gidiyor  düz  vites  aracları  olan  arkadaslarda  herhangi devirde  gittikleri  hızları  yazabilir  mi  rica etsem  sanki  aracımın  cekişinde  bi  düsüklük  var  gibi  geliyorda ..

yesilkoy34

« Yanıtla #580 : Mart 04, 2009, 03:01:21 ÖS »
alanso kardes ben devamlı vıtes degısımını 3000 devıre gelınce yapmaya alıstım ve cekıste dusukluk yasamıyorum sanırım 3000 devırde 4 vıteste 85 oluyor ıdı dusuk devırde aracın cekısı zayıflıyor gıbı gelıyor bana tabı yanılıyorda olabılırım dıger arkadaslarda yazarlarsa bellı olur sanırım

omerascibasi@gmai

• Ziyaretçi
« Yanıtla #581 : Mart 04, 2009, 04:19:30 ÖS »
bendede aynı durum geçerli 3000 devirde vites değiştirdiğin sürece gitmesinde pek bi sorun yok ama altında değiştirdiğin zaman heleki bide eğimli yol çıkıyorsun gitmiyor araba bu arada bu euro civic iyi güzel araba her şeyiyle modeline göre fiyatına göre söylenecek pek bir şey yok ama gaza bastığın zaman araba gitmiyor nasıl 1.6 motor ben anlamış değilim ya 90 beygir olmasından kaynaklanıyor diyorum ama genede gaza bastığım zaman hem yakması hem gitmesi lazım bu gitme kısmını yetmiyor sanki gaza yumuşak dokunuyormuşsun gibi oluyor düşündüm baskı balata acaba bittimi diyordum ama ustaya gösterdim oda baskı balatanın iyi durumda olduğunu söyledi

yesilkoy34

« Yanıtla #582 : Mart 04, 2009, 04:26:04 ÖS »
bu arada aracına teyp almak ısteyene guzel bır fırsat haber vereyım dedım

http://www.firsatciyiz.com/index.php kampanya yapmıslar 75 kısıye ulasınca 199 a alınıyor pıyasa fıatı sanırım 300 cıvarı ozellık olarak guzel teyp

yesilkoy34

« Yanıtla #583 : Mart 04, 2009, 04:28:10 ÖS »
bendede aynı durum geçerli 3000 devirde vites değiştirdiğin sürece gitmesinde pek bi sorun yok ama altında değiştirdiğin zaman heleki bide eğimli yol çıkıyorsun gitmiyor araba bu arada bu euro civic iyi güzel araba her şeyiyle modeline göre fiyatına göre söylenecek pek bir şey yok ama gaza bastığın zaman araba gitmiyor nasıl 1.6 motor ben anlamış değilim ya 90 beygir olmasından kaynaklanıyor diyorum ama genede gaza bastığım zaman hem yakması hem gitmesi lazım bu gitme kısmını yetmiyor sanki gaza yumuşak dokunuyormuşsun gibi oluyor düşündüm baskı balata acaba bittimi diyordum ama ustaya gösterdim oda baskı balatanın iyi durumda olduğunu söyledi

forumda ceyhun kardesın bogaz temızlıgı hakkında bır yazsı var ıdı sanırım buranın temız olmasıda cekıse etkı edıyor gerıye donuk bakılırsa ceyhun kardesın resımlı olarak gosterdıgı bogaz temızlıgı nasıl yapılır yazısı var

alonso

« Yanıtla #584 : Mart 04, 2009, 07:53:33 ÖS »
akşam  iş  dönüsü  baktım  3000  devirde  4.viteste 95 gidiyor. ayrıca 6000-6500 devir arasında 4. viteste 175-180km/h ile gidiyor daha basamadım korktum acıkcası benzin bitecek diye :)

ceyhunyazar

« Yanıtla #585 : Mart 05, 2009, 09:57:46 ÖÖ »
Şu devir ve km konusuna ben de katılayım:)
Benim aracımda 5.viteste 3000 devirde 115-120 km yi görüyorum. Şahsen aracıma güvensem de ben 140-150 yi geçmeyen biriyim, ama bu hızlarda bile devir 4000-4500 arasında.2. Viteste motoru cok zorladıgım bir gün 6000 leri gecmişti, 80 km hızı da gördüm.
Ancak genel olarak,opel,pejo,vw ve fiat grubunu kullanmış biri olarak aracın ivmelenmesi biraz farklı...

Size 2 aracın vites oranlarını vereceğim ve konuyla ilgili başka bir sitedeki bir kullanıcının yazdığı makaleyi aktaracağım.
Araçların biri ecotec motorlu opel astra 1.6 16v bir araç, diğeri de bizim euro civicler....

1997 HONDA Euro Civic 1,6i
Motor   4 silindir
Motor hacmi  1590cc 16V
Eksantrik  Üstten tek eksantrikli
Besleme  Püskürtme
Maksimum Güç  113 HP / 6200 d/d
Maksimum Tork 140 Nm / 5100 d/d
Maksimum Hız  192 km/h
Hızlanma 0-100km/s  10,10 sn
Ağırlık  1130 kg
Aktarma  Önden
Frenler ( ön / arka )  Soğutmalı Disk / Disk
Şanzıman  Manuel
1. Vites  3,25
2. Vites  1,9
3. Vites  1,25
4. Vites  0,91
5. Vites  0,7
Lastikler  185/65/14
Gövde Tipi  Hatchback

----------------------------------------------------------------------------------------
2001 OPEL Astra 1,6i CD
Motor   4 silindir
Motor hacmi  1598cc 16V
Eksantrik  Üstten tek eksantrikli
Besleme  Püskürtme
Maksimum Güç  100 HP / 6000 d/d
Maksimum Tork  150 Nm / 3600 d/d
Maksimum Hız  188 km/h
Hızlanma 0-100km/s  11,20 sn
Ağırlık  1062 kg
Aktarma  Önden
Frenler ( ön / arka )  Disk / Kampana
Şanzıman  Manuel
1. Vites  3,73
2. Vites  2,14
3. Vites  1,41
4. Vites  1,12
5. Vites  0,89
Lastikler  195/60/15 
Gövde Tipi  Sedan

-----------------------------------------------------------------------------------------
Makale ;
bir aracın yakıt tüketimini genel olarak şunlar belirler; motor hacmi ve teknolojisi,gücü ve güç eğrisi,aerodinamisi,ağırlığı,aktarım oranları ve adedi(vites),yere temas yüzeyi

motor gücü üretiyor,şanzıman bu gücü eksantrikten alıp tekerleğe oranlayıp gönderiyor.burada vites oranı çok önemli,örneğin 1. vitesin oranı 3 olsun.bu demektir ki,motor 3 kez döndürme gücü veriyor tekerlek 1 kez dönüyor..demek ki bu oran 1'in altına düşmeden ekonomiden bahsedemeyiz.ne zaman 1 in altına düşüyor= 5.vites..buna yaklaşık 0,80 dersek,motor 0,8 döndürme gücü verdiğinde tekerlek 1 kez dönüyor

peki biz bunu 0,6 yapamaz mıydık mesela,yapardık ama bu sefer aracın hızlanma isteği ortadan kalkardı.100 den 130'a çıkana kadar ya sabır beklerdik.işte bunu için sollarken vites küçültüyoruz,şanzıman oranı küçülüyor,motor daha yüksek devri tekere aktarıyor, bu da ivme demek

ama motoru başarılı dizayn eder maksimum torku alt devirlerde verdirmeyi başarırsanız bu araca 6. vitesi ekleyebilir yada 5. vitesi uzun oranlı tutabilirsiniz.

yani maksimum torkunu 2500 devirde veren motorla 3500 devirde veren motor bir üst vitesi kullanabilmeniz açısından ciddi ekonomik fark sağlayacaktır

aynı vites oranlarına sahip 1.6 ve 2.0 motorlar düşünelim peki,birisi 100 km hızda 3000 devirde giderken diğeri 2500 devirde gidebilecektir.demek ki 2.0 motorda 4 ve 5. vitesler uzun tutulabilir ve ekonomi sağlanır.veya 2.0 motora 6. vites koylabilir,bunu 1.6 motora koysanız 6 viteste çekiş sağlayamazsınız pek

100 km hızdan sonra aerodinami çok büyük önem kazanıyor,rüzgar ve sürtünme tüketime ciddi etkiler bırakıyor

Bu makaleden de görebileceğimiz gibi honda araçlar neden az yakarı görebiliriz. Vites oranlarımız düşük viteslerde oldukça az.Opel astrayı örnek verdim ki hem kullanıp az yaktıgını gördüm hem de ekonomik ecotec motorlu diye bilinir. Bizim araçlarımız daha yüksek motor gücüne sahip olmasına karşın daha az yakıt tüketiyor görünüyor. Motor teknolojileri acısından iki arac aşağı yukarı aynı karakteristikelre sahipse de, astranın maksimum gücü daha düsük devirlerde ürettigini görüyoruz. Bu da kanımda su anlama geliyor, örnegin astra ,3 viteste motoru bagırttıgınız zaman 100 km hıza kabaca 5 sn de cıkacaksa civic imiz 7 saniyede cıkacak...Bu da aracımızın yüksek viteslerde neden sagır kaldıgını acıklıyor diye dusunuyorum....Yani bir katılım yapılsa yakıt tüketiminde civic önde iken, katılımı önce kim tamamlar konusunda astra öne gecer gibi görünüyor. Tabi bütün bunlar benim yorumum arkadaşlar...

Tabiiki bu kıyaslamayı mükemmel durumdaki iki araç için yapabiliriz. Yoksa benim aracımda öyle degil dememek lazım.Zira bizim 11-12 yaşında araclarımızla 7-8 yasındaki araçlarla birebir kıyas yapamayız.

Fabrika verileri otokritik.com dan alınmıştır.
Makale ise basgaza.com diye bir siteden....

Yayınlamak benden yorumlar sizden...

« Son Düzenleme: Mart 05, 2009, 09:59:00 ÖÖ Gönderen: ceyhunyazar »

Hikmet Hoca

« Yanıtla #586 : Mart 05, 2009, 10:47:58 ÖÖ »
Benim araç otomotik vites olduğu için devir / hız dengesi kendiliğinden oluşuyor. Bildiğim kadarıyla araç, 4. vitese kadar  uygun devirlerde vites artırıyor. Yalnız bizim gözetmemiz gereken sanırım şu: Aracı 4. viteste hangi devir aralıklarında tutarsak yakıttan tasarruf edebiliriz? Otomotik vitesli araç kullanan arkadaşların görüşünü doğrusu merak ediyorum.

ceyhunyazar

Ehlikeyf Ankara'ye Geliyor-Rock Severler Kaçırmayın!!!!
« Yanıtla #587 : Mart 05, 2009, 10:54:11 ÖÖ »
Küçük bir duyuru ;

12 Mart 2009 Perşembe Gecesi Saat 24:00-03:00
Ehlikeyf Grubu Konser Verecek...
Yer : Manhattan (Çevre Sok.No:7 Çankaya/Ankara)
www.ehlikeyf.biz
www.manhattan.gen.tr

Katılım Ücreti 10 TL

Arkadaşlar katılmak isteyenler benimle baglantı kurabilir...

powervtec

« Yanıtla #588 : Mart 05, 2009, 09:16:29 ÖS »
herkese selam

arkadaşlar arabanın motorunu ilk çalıştırdığımda 5 saniye kadar tekliyor gibi düzensiz çalışıyor, 5 saniye sonra normala dönüyor. Neden böyle yaptığı konusunda bilgisi veya tecrubesi olan arkadaşlar fikirlerini yazarlarsa sevinirim. teşekkürler

ALPİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #589 : Mart 06, 2009, 10:53:38 ÖÖ »
'ALLAH'IN SEVDİĞİ KULUYMUŞUM'

ARKADAŞLAR KENDİ ARACIMI SATAMAYINCA DÜN SABAH İNTERNETE İLAN VERDİM Bİ DENEYEYİM DEDİM. AKŞAM TAM İŞ ÇIKIŞI BİR BEYFENDİ ARADI VE TAMAM YARIN SABAH GELİP ALACAĞIM DEDİ. NE ARABAYI GÖSTERDİ NE İÇİNE BİNDİ. BU SABAH GELDİ PARAYI VERDİ HEMDE SATMAYI DÜŞÜNDÜĞÜM RAKAMIN 500 DAHA FAZLASINA!
NOTER ÇIKIŞI PARAMI ALIP ŞU KAÇIRDIĞIM VE SATMAKTAN VAZGEÇEN EURO CU ABİMİZE GİTTİM PARAYI MASAYA KOYDUM VE BU ARABAYI ALMADAN BU ODADAN ÇIKMAYACAĞIMI SÖYLEDİM. NE OLDU BİLİYORMUSUNUZ?

*********ALDIM*********** :)

HEPİNİZE İYİ DİLEKLERİNİZ YORUMLARINIZ VE İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM...

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #590 : Mart 06, 2009, 11:29:03 ÖÖ »
Alpi dostum okuduklarımız doğrumu dostum ? Hadi hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin :) Sevgiler Saygılar..

ARKADAŞLAR KENDİ ARACIMI SATAMAYINCA DÜN SABAH İNTERNETE İLAN VERDİM Bİ DENEYEYİM DEDİM. AKŞAM TAM İŞ ÇIKIŞI BİR BEYFENDİ ARADI VE TAMAM YARIN SABAH GELİP ALACAĞIM DEDİ. NE ARABAYI GÖSTERDİ NE İÇİNE BİNDİ. BU SABAH GELDİ PARAYI VERDİ HEMDE SATMAYI DÜŞÜNDÜĞÜM RAKAMIN 500 DAHA FAZLASINA!
NOTER ÇIKIŞI PARAMI ALIP ŞU KAÇIRDIĞIM VE SATMAKTAN VAZGEÇEN EURO CU ABİMİZE GİTTİM PARAYI MASAYA KOYDUM VE BU ARABAYI ALMADAN BU ODADAN ÇIKMAYACAĞIMI SÖYLEDİM. NE OLDU BİLİYORMUSUNUZ?

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #591 : Mart 06, 2009, 11:41:22 ÖÖ »

forumda ceyhun kardesın bogaz temızlıgı hakkında bır yazsı var ıdı sanırım buranın temız olmasıda cekıse etkı edıyor gerıye donuk bakılırsa ceyhun kardesın resımlı olarak gosterdıgı bogaz temızlıgı nasıl yapılır yazısı var

Ömerascibasi dostum yeşilköy dostum yazmış forumun ilk sayfalarından itibaren bir yazıları okursan görürsün. Aynı şeyi bende yaşamıştım.. Kaputu açınca zaten görülüyor. Emme manifoltu diyorlar. Benim ustam onu söktü ve benzinle bir güzel temizledi. Kompressörden de havayla dezenfekte etti.. Emme manifoltunu söktüğünde gözlerime inanamadım. Resmen içi bir parmak kurum bağlamış baca gibiydi. Manifoltun içinde bir kelebek var. Çokda anlamıyorum o kelebeğin ne işe yaradığın :)))) ama manifoltu temizledikten sonra gaza bastığımda arabanın üst tarafı sanki şaseden ayrılıp uçacakmış gibi oldu.
Emme manifoltunun üzerinde vida gibi bir yer var. Temizleme olayı bittikten sonra usta birde o vidayla bir ayar yaptı?
(Ceyhun dostum bu emme manifoltunun üzerindeki vida ayarı nedir bir açıklarsan sevinirim )

Gerçi ben aracı ilk aldığımda da araç daha performanslıydı. Son 2-3 aydır bir sıkıntı var ama bilemiyorum.. Neden ?
Bujilerle ilgili Ceyhun dostum KNG diye bir şey söylemişti ama maalesef ilgilienemedim bir türlü !!!

Bende sizler gibi aracı kullanırken 3. viteste bir çekiş düşüklüğü yaşıyorum. Son 2-3 aydır gaza bastığımda motor daha çok bağırıyor ama gitmiyor diye düşünüyorum. İlk aracı aldığımda araç daha sessiz ve daha seriydi. Bilemiyorum tabiki sebebi ne olabilir ? Araca alışmış olmamızın bir etkisi olabilir diye düşünüyorum.

Soru ???
Torpidonun altında sanırım kalorife var. Yanlış biliyorsam düzeltin lütfen. Oradan pırpırpır diye ses geliyor. Ne yapmam gerekir ? Aracı ilk aldığımda daha sıcak havayı açtığımda çabuk bir şekilde ve daha çok ısıtıyordu. Şimdi daha geç ve daha az ısıtıyor..

Herkese sevgiler saygılar..

Bu arada İstanbul Euro civic kullanıcıları bir pazar buluşup Marmara Honda Plazaya gidelim diyorum. Ne dersiniz ?

omerascibasi@gmai

• Ziyaretçi
« Yanıtla #592 : Mart 06, 2009, 12:26:19 ÖS »
Nitrogenius evet aracın zaten km geldi ilk on bini çevirmişim bugün itibariyle genel bakım ufak tefek yapılması gereken şeyleri var aracımın bu bahsetmiş olduğunuz yerede baktıracam inşallah torpidonun altından gelende polen filtresinden dir büyük ihtimal çünkü bende orjinalını bulmakta sıkıntı çektiğim için uflemediği zaman büyük polen alıp onu keserek kabına uygun hale getirerek yerine takıyorum buda aşındıkça artık hava geçişlerinde ses yapıyor

Hikmet Hoca

« Yanıtla #593 : Mart 06, 2009, 01:59:49 ÖS »

Haydi gözün aydın... Hayırlı olsun. Allah kaza bela göstermesin...

ceyhunyazar

« Yanıtla #594 : Mart 06, 2009, 02:02:48 ÖS »
Arkadaşlar kısaca cevaplamaya çalışıcam bazı msjları.....(Haşa bilirkişi degiliz;) )

Kaloriferi açınca gelen ses polen filtresinin tıklaı olmasından kaynaklanıyor.Daha gecen ay ben de yasadım degistirdim ve düzeldi.Bir diger düsük ihtimal fan motorunun icine bi yerlere bisey sıkısmıstır ondan olabilir ama sanmam.Değiştirin düzelsin.

Manfoldun temizlik durumunu bogaz kelebeginden de anlayabilirsiniz.Kelebek kirliyse manfold da kirlidir demektir.Temizlik aracın cekisinde oldukca etikilidr. Kelebek ayar vidası ise hava girişi için bir ayar düzenegidir.Basit bi işlemdir.Hemen kelebegin üzerinde bulunur.

Bujiler de NGK aracın orjinal bujileridir. Performans vaadiyle satılan diger marka modellere itibar etmeyiniz. Aracınızda bence hep orjinal parca kullanın...

Powervtec kardeşim, çalışma düzensizliği akla ilk önce rölanti motorunu getirir. Belki yaglanması gereken bir parça vardır. Söktürüp baktırmak lazım. Ama bazı araçlarda (bizim araçlarda nasıldır bilemiyorum)Rölanti motoru temizlenmez bakıma gelmez, degismesi gerekir. Hurdacılarda mutlaka bulunur. Yerli civiclerle aynı  diye biliyorum.Ya da belki yaglanması gereken seyler vardır. Bu arada araç lpg li ise lpg nin akışı ile iligli bir sorun da oalbilir bence...Ama ilk çalıştırmada diyorsun...Bilemiyorum dedigim gibi ii bi hondacıya baktırmak lazım...

Araçlarımızın cekisindeki düsüklük aynı yerden bile gaz almaya devam etsek istasyonlardaki kalitesiszlik diye dusunuyorum.Ben hep aynı yerden alıyorum her depoda inanın farklı cekiyor araba bu kadar olmaz yani...Yoksa sorunu baskı balata yada aktarma organlarında aramak lazım.Debriyaj seti nasıl baskı balata nasıl bilemiyorum...Civicler dayanıklı arabalardır, yakıtınıız afaki sekilde degismediyse nerde tırak orda bırak...

Ve tabi Alpi kardeşim, Gercekten cok sevindim....Demek ki hayırlısı bu imiş....İyi de satmışsın arabayı...
Ne diyelim, TEKERİNE TAŞ DEĞMESİİİİİNN......

Aramıza Tekrar Hoşgeldin

1-ceyhunyazar   97 1.6 ils düz vites lpg  89 binde  beyaz/Ankara
2-cenqawer       96 1.6 ils otomatik lpg li    140 binde metalik gri/Ankara
3-obkavi           96  ils 1,6 otomatik  lpg li 178 binde  metalik yeşil/İstanbul
4-bigvolf           96 ils lacivert 173 binde  (Yakıt?) /Malatya
5-powervtec      97 1.6 ils otomatik 158 binde bordo renkli lpg li/Aydın
6-ayalcin27       99 1.6 İes Düz Vites Gri Lpg'li /Samsun
7-Nitrogenius     98 1.4 is Düz Vites (Benzin) Beyaz/İstanbul-Bağcılar
8-efsunm          98 1.6 ies (Yakıt?Renk?) / Denizli
9-Serozkay        97 1.6iLS, Düz vites,benzinli 150 binde Siyah/İstanbul.
10-drtimurcin     97 1.4 is 130 binde (Yakıt?) lacivert /İzmir
11-taylantgov    96 1.4ies 110binde (Yakıt?Renk?) /Ankara
12-notdream      96 1.6 ils otomatik ve lpgli, metalik koyu füme 89binde / istanbul
13-vega_0777    96 1.4 ls (Yakıt?Renk?) Antalya/Bingöl   Tuğrul
**-bozlak          97 1.6 (Tip?Renk?Yakıt?) /Kayseri  (Aracını Sattı-Şubat2009)
14-Hikmet Hoca  98 1.6 ies, Otomatik vites, LPG'li, 195 binde, Beyaz / Ankara
15-yesilkoy34     96 14.i 71000 km  (Yakıt?) bordo / İstanbul
16-m.t.y           97 1.4i 143binde lpg li  lacivert/Niğde
17-sumitt          98 1.6 ies  103binde (Yakıt?) Gümüş Gri / Ankara
18-madalyon      96 1.4i    103binde Yeşil lpg li  / Ankara
19-necc7           97 1.4i    134binde lpg li  Koyu Yeşil /Ankara
20-eurocv          97 1.6 ils otomatik 168 binde benzinli metalik yeşil/Ankara
21-alonso           96 1.6 ils 155bin benzinli gümüş gri gaziemir/İZMİR
22-kuzeyank      98 1.6ies  (Yakıt?Renk?Km?)   /Ankara
23-cemyuklu      98 1.6ies 150bin / beyaz / lpgli / İstanbul
24-slurps          98 1.6ies 176bin / siyah / (Yakıt?)/ İstanbul
25-sah_v_mat    98 1.4 is   143binde Benzinli Petrol Yeşili/Bursa
26-omerascibasi  98 1.6  benzinli lacivert 147binde / Ankara
27-özertan         98 1.6 ies benzinli 170 binde düz yeşil renk / Osmaniye
28-kerkenes    97  1.4 (Km?model tipi?)lpgli gümüş gri/İstanbuldan Enes
29-ALPİ          98 1.6 ies Beyaz Benzinli /Ankara
« Son Düzenleme: Mart 06, 2009, 02:05:09 ÖS Gönderen: ceyhunyazar »

ALPİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #595 : Mart 06, 2009, 02:10:58 ÖS »
SEVGİLİ NİTROGENİUS VE KİKMET HOCAM ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ALLAH SİZLERE DE DAHA İYİLERİNİ NASİP ETSİN... :)

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #596 : Mart 06, 2009, 05:37:05 ÖS »
Valla Alpi dostum iyi dileklerin çok teşekkür ederim ama daha iyisi derken euro civic 2009 yok ki be dostum :)) Ama gözüm de Honda civic dream lere bakıyor.. Acaba bizim araçların üretimine devam edilseydi bugün ne hale gelirdi ? nasıl bir kasa nasıl bir dizayna ulaşırdı ?

Büyük konuşmayım ama bundan sonra Honda' dan başka bir arabaya binmem. Eğerki maddi imkanlar izin verirse...

SEVGİLİ NİTROGENİUS VE KİKMET HOCAM ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ALLAH SİZLERE DE DAHA İYİLERİNİ NASİP ETSİN... :)

ALPİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #597 : Mart 06, 2009, 07:26:51 ÖS »
vallahi yazarken bende aynı şeyi düşündüm) daha iyisi derken ben daha düşük kilometrede daha az kullanılmış euro civic i kastetmiştim :) size gönülden birşey söylemek istiyorum şaka yapmıyorum ve gerçekçiyim. ben euro civic hastasıyım. inanın bana yeni kasa sıfır bir civic verin bu arabamdaki zevki alamam. ben 96 dan beri bu arabanın aşığıyım.

ALPİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #598 : Mart 06, 2009, 07:28:12 ÖS »
bu arada ceyhun bey yukarıdaki listedeki bilgime eklersek sevinirim : ( 125.000 km de otomatik )

ALPİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #599 : Mart 06, 2009, 07:30:25 ÖS »
üretime devam etselerdi ne olurdu bilemeyeceğim ama bir bildiğim var ki keşke devam etselerdi ve bu konseptin dışına çıkmadan aynı çizgiler ve özelliklerle 2009 modeli de olsaydı çok mutlu olurdum...