Gönderen Konu: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 739793 defa)

ALPİ

• Ziyaretçi
Ynt: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım
« Yanıtla #550 : Mart 02, 2009, 07:00:49 ÖS »
eurocv kardeşim yok kesinlikle öyle bir araca yanaşmam bile estağfurullah ne demek öneri olarak algılamadım zaten.

o dizel modeline de şaşırdım kaldım doğru onlar türkiye ye gönderilmedi ama keşke gönderilseydi süper olurdu...
« Son Düzenleme: Mart 02, 2009, 07:02:50 ÖS Gönderen: ALPİ »

yesilkoy34

« Yanıtla #551 : Mart 02, 2009, 09:15:27 ÖS »
eurocv kardeşim yok kesinlikle öyle bir araca yanaşmam bile estağfurullah ne demek öneri olarak algılamadım zaten.

o dizel modeline de şaşırdım kaldım doğru onlar türkiye ye gönderilmedi ama keşke gönderilseydi süper olurdu...

ALPİ simdiden aracın hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dilegi ile GULE GULE KULLANIN

alonso

« Yanıtla #552 : Mart 02, 2009, 10:17:44 ÖS »
Arkadaşlar çok teşekkürler. Haklısınız arabayı gidip göstermem gerekiyor. Aslında arabamdan herhengi bir ses gelmiyor. Yüksek hızlardada ne garip bir ses nede direksiyonda titreme var. Ancak 120-130 dan sonra ivmesi acayip düşüyor. 1,4 LPG olması diyorum bunun sebebi ama bilemiyorum sizde de oluyor mu aynısı. 120 den sonra izmesi çok düşüyor ve daha yuksek hızlara cıkmak için beklemek gerekiyo. Birde direksiyon sağa veya sola tam dönük şekilde kalkış yaparken ön taraftan bir tıkırtı geliyo. O beni korkuttu biraz. Tabi birde frenler sert biraz.
 radar hondaya gotursem iyi olacak sanırım. Gerçi ben ümraniyede oturuyorum. Var mıdır bu tarafta başka bildiğiniz iyi usta var mı. Birde benim ilk arabam ustaların fiyatlandırması nasıldır bilmiyorum. Oyle bi kontrole götürsem ne kadar isterler?
Teşekkürler. Bende baya alıştım bu siteye. Faydasını da cok goruyorum.

arkadasım arabanın akslarında boşluk var yeni aks başı alma taktırması ve kendileri pahalı olucaktır.Tornada boşluklar dolduruluyor en fazla 120 tl ye  çözersin pazarlıkla daha  ucuza mal olabilir.ama  bu  sekilde kullanırsan aracın boş  iken sorun yasamazsın arkadaslarınla yüklü bi  sekilde giderken dönüşlerde ses artacaktır ve sürekli olması durumunda aks rulmanlarını da bozacaksın arızanın boyutu buyuyecek.Bence surunu cözdür sonrada rot balans yaptır cicek gibi bin.

alonso

« Yanıtla #553 : Mart 02, 2009, 10:23:04 ÖS »
evet tekrar merhabalar arkadaşlar,
bende bir euro civic hastasıyım ve kullanıcısıydım. kullanıcısıydım diyorum çünkü eşime otomatik vites bir araba alabilmek için aracımı sattım ; satmaz olaydımmmm!!!!!

arabamı sattığım günden beri de yana döne otomatik 98 veya 99 arıyorum ama nafile...

SİZE BİR OLAY ANLATACAĞIM

birkaç gün önce internette istanbul da bi tane buldum beyfendiyi aradım fakat kendisi birkaç saat önce benim gibi ankara dan gelen birine sattığını söyledi aracını. yıkıldım çünkü çok beğenmiştim. kısmet değilmiş dedim şansıma küstüm ama bir yandan da satıldığına hele hele ankaradan birinin arabayı gidip almasına çok üzülmüştüm. neyse aradan birkaç gün geçti aynı euro civic in resmini birdaha buldum ve gözlerime inanamadım ankara dan satılıktı. sahibini aradım ve olayıda anlattım oda çok şaşırdı. sanırım amacı kar elde etmekti çünkü istanbuldan arabayı 12.500 e almıştı ve şimdi 15.750 ye satmaya çalışıyordu. gittim görüştüm değerinin üzerinde vermeye hazırdım ama kendisinin kuruş inmemesi üzerine aynı arabayı yine kaçırdım. lpg yoktu ve mevsimlik lastikleride yoktu trigerininde değişmesi gerekiyordu ben 15'i ve sonrada bu masrafları gözden çıkarmıştım bu sıkışıklığımda ama olmadı. dilimin şişini indirmek ve sizinle paylaşmak istedim.

AH CEYHUN BEY AH KAÇ AY GEÇTİ AMA BULAMADIMMMMMMMMM...

alpi kardesim merhaba araba aradıgını okudum bende yaza satmayı dusunuyorum arabamı sanada söyleyeyim dedim eger düsünürsen arabamı sana satabilirim ama makyaj sız 1996 model otomatik aklında bulunsun haa bu arada arkadaslar dun arabanın yagını yağ pompasını filitrelerini degiştirdim usta tanıdık oldugu için 75 tl aldı normalde bu işlemler ne kadara degişiyor bilgisi olan söylerse sevinirim
[/quşimini bende yaptırdım bugun.7 tl filtre 6
evet tekrar merhabalar arkadaşlar,
bende bir euro civic hastasıyım ve kullanıcısıydım. kullanıcısıydım diyorum çünkü eşime otomatik vites bir araba alabilmek için aracımı sattım ; satmaz olaydımmmm!!!!!

arabamı sattığım günden beri de yana döne otomatik 98 veya 99 arıyorum ama nafile...

SİZE BİR OLAY ANLATACAĞIM

birkaç gün önce internette istanbul da bi tane buldum beyfendiyi aradım fakat kendisi birkaç saat önce benim gibi ankara dan gelen birine sattığını söyledi aracını. yıkıldım çünkü çok beğenmiştim. kısmet değilmiş dedim şansıma küstüm ama bir yandan da satıldığına hele hele ankaradan birinin arabayı gidip almasına çok üzülmüştüm. neyse aradan birkaç gün geçti aynı euro civic in resmini birdaha buldum ve gözlerime inanamadım ankara dan satılıktı. sahibini aradım ve olayıda anlattım oda çok şaşırdı. sanırım amacı kar elde etmekti çünkü istanbuldan arabayı 12.500 e almıştı ve şimdi 15.750 ye satmaya çalışıyordu. gittim görüştüm değerinin üzerinde vermeye hazırdım ama kendisinin kuruş inmemesi üzerine aynı arabayı yine kaçırdım. lpg yoktu ve mevsimlik lastikleride yoktu trigerininde değişmesi gerekiyordu ben 15'i ve sonrada bu masrafları gözden çıkarmıştım bu sıkışıklığımda ama olmadı. dilimin şişini indirmek ve sizinle paylaşmak istedim.

AH CEYHUN BEY AH KAÇ AY GEÇTİ AMA BULAMADIMMMMMMMMM...

alpi kardesim merhaba araba aradıgını okudum bende yaza satmayı dusunuyorum arabamı sanada söyleyeyim dedim eger düsünürsen arabamı sana satabilirim ama makyaj sız 1996 model otomatik aklında bulunsun haa bu arada arkadaslar dun arabanın yagını yağ pompasını filitrelerini degiştirdim usta tanıdık oldugu için 75 tl aldı normalde bu işlemler ne kadara degişiyor bilgisi olan söylerse sevinirim

Bugun bende yağ ve  filtre değişşimi yaptırdım.7 lira filtre parası ve 60 lira yağ değişim parası aldı.10-40 total fena olmayan bir yağ koydu.sorun yaşayacağımı zannetmiyorum.

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #554 : Mart 02, 2009, 11:32:22 ÖS »
ALPİİ DOSTUMM HAYIRLI UĞURLU OLSUN ŞİMDİDEN ALLAH KAZA BELA VERMESİN...
Bu arada Ceyhun dostum ustamla konuştum. benimki pipriklilkten kaynaklanan bir durummuş.. Araç devir  aldığında vitesin yerinden oynaması mümkün değil fakat araba kompressören yani devirden düştüğünde vitesin yerinden oynayabilmesi normalmiş. Ustam bana bunu söyledi bende ikna oldum ne yalan söyleyim..

Bizim araçların baskı balatası ne kadar tutuyor bilgisi olan var mı ?
« Son Düzenleme: Mart 02, 2009, 11:34:06 ÖS Gönderen: Nitrogenius »

cenqawer

« Yanıtla #555 : Mart 03, 2009, 08:52:28 ÖÖ »
SEVGİLİ CENQAWER KARDEŞİM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM İLGİNE AMA BEN GALİBA ARADIĞIMI BULDUM. SİZE BİR ÖNCEKİ YAZIMDA BAHSETMİŞ OLDUĞUM HİKAYEMDE BAHSİ GEÇEN 98 MODEL OTM EURO YU İNAT ETTİM VE ALMAYA KARAR VERDİM. HAFTA SONU HONDACI KADİR USTAYA VE KAPORTACIYA GİTTİM. ÇOK ŞÜKÜR HİÇBİR ŞEY ÇIKMADI ARABADA. HATTA İDDİA EDİYORUM EN TEMİZİ BENİMKİ OLACAK GİBİ BİR HİS VAR İÇİMDE!!! İNŞALLAH YARIN NOTERE GİDECEĞİZ İŞLEMLER İÇİN.
Hayırlı ugurlu olsun kardesim Allah kaza bela vermesin aramıza hos geldin bulusma oldugunda insallah gelirsin arabanı görürüz

ALPİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #556 : Mart 03, 2009, 09:16:02 ÖÖ »
SEVGİLİ ARKADAŞLARIM İYİ DİLEKLERİNİZ İÇİN ÇOK AMA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.
EURO CIVIC CİLER BULUŞMALARINIZI DUYDUM. BU TÜR ETKİNLİKLERİ ÇOK SEVERİM. MUTLAKA GELECEĞİM. İLK BULUŞMADA GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE...

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #557 : Mart 03, 2009, 09:22:01 ÖÖ »
Cenqawer dostum sen travian oynuyormusun ?

SEVGİLİ CENQAWER KARDEŞİM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM İLGİNE AMA BEN GALİBA ARADIĞIMI BULDUM. SİZE BİR ÖNCEKİ YAZIMDA BAHSETMİŞ OLDUĞUM HİKAYEMDE BAHSİ GEÇEN 98 MODEL OTM EURO YU İNAT ETTİM VE ALMAYA KARAR VERDİM. HAFTA SONU HONDACI KADİR USTAYA VE KAPORTACIYA GİTTİM. ÇOK ŞÜKÜR HİÇBİR ŞEY ÇIKMADI ARABADA. HATTA İDDİA EDİYORUM EN TEMİZİ BENİMKİ OLACAK GİBİ BİR HİS VAR İÇİMDE!!! İNŞALLAH YARIN NOTERE GİDECEĞİZ İŞLEMLER İÇİN.
Hayırlı ugurlu olsun kardesim Allah kaza bela vermesin aramıza hos geldin bulusma oldugunda insallah gelirsin arabanı görürüz

cenqawer

« Yanıtla #558 : Mart 03, 2009, 09:29:21 ÖÖ »
valla onun ne oldugunu bilmiyorum neden sordunuz

ceyhunyazar

« Yanıtla #559 : Mart 03, 2009, 09:55:53 ÖÖ »
1-ceyhunyazar   97 1.6 ils düz vites lpg  89 binde  beyaz/Ankara
2-cenqawer       96 1.6 ils otomatik lpg li    140 binde metalik gri/Ankara
3-obkavi           96  ils 1,6 otomatik  lpg li 178 binde  metalik yeşil/İstanbul
4-bigvolf           96 ils lacivert 173 binde  (Yakıt?) /Malatya
5-powervtec      97 1.6 ils otomatik 158 binde bordo renkli lpg li/Aydın
6-ayalcin27       99 1.6 İes Düz Vites Gri Lpg'li /Samsun
7-Nitrogenius     98 1.4 is Düz Vites (Benzin) Beyaz/İstanbul-Bağcılar
8-efsunm          98 1.6 ies (Yakıt?Renk?) / Denizli
9-Serozkay        97 1.6iLS, Düz vites,benzinli 150 binde Siyah/İstanbul.
10-drtimurcin     97 1.4 is 130 binde (Yakıt?) lacivert /İzmir
11-taylantgov    96 1.4ies 110binde (Yakıt?Renk?) /Ankara
12-notdream      96 1.6 ils otomatik ve lpgli, metalik koyu füme 89binde / istanbul
13-vega_0777    96 1.4 ls (Yakıt?Renk?) Antalya/Bingöl   Tuğrul
**-bozlak          97 1.6 (Tip?Renk?Yakıt?) /Kayseri  (Aracını Sattı-Şubat2009)
14-Hikmet Hoca  98 1.6 ies, Otomatik vites, LPG'li, 195 binde, Beyaz / Ankara
15-yesilkoy34     96 14.i 71000 km  (Yakıt?) bordo / İstanbul
16-m.t.y           97 1.4i 143binde lpg li  lacivert/Niğde
17-sumitt          98 1.6 ies  103binde (Yakıt?) Gümüş Gri / Ankara
18-madalyon      96 1.4i    103binde Yeşil lpg li  / Ankara
19-necc7           97 1.4i    134binde lpg li  Koyu Yeşil /Ankara
20-eurocv          97 1.6 ils otomatik 168 binde benzinli metalik yeşil/Ankara
21-alonso           96 1.6 ils 155bin benzinli gümüş gri gaziemir/İZMİR
22-kuzeyank      98 1.6ies  (Yakıt?Renk?Km?)   /Ankara
23-cemyuklu      98 1.6ies 150bin / beyaz / lpgli / İstanbul
24-slurps          98 1.6ies 176bin / siyah / (Yakıt?)/ İstanbul
25-sah_v_mat    98 1.4 is   143binde Benzinli Petrol Yeşili/Bursa
26-omerascibasi  98 1.6  benzinli lacivert 147binde / Ankara
27-özertan         98 1.6 ies benzinli 170 binde düz yeşil renk / Osmaniye
28-kerkenes    97  1.4 (Km?model tipi?)lpgli gümüş gri/İstanbuldan Enes
29-ALPİ          98   1.6 ies (Km?Renk?)Benzinli / Ankara

ALPİ kardeşim aramıza hoşgeldin....Sanırım sen de bizim gibi euro aşığısın. Bu ikinci euro civicin olduguna göre...:)
tüm aktivitelerimizi forumdan takip edebilirsin...

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #560 : Mart 03, 2009, 10:00:21 ÖÖ »
:)))) Travian bir browser oyunu..askerler köy geliştirme neyse detaya girmeyeceğim...cenqawer nickini kullanan bir arkadaşım var. Acaba sen olabilirmisin diye sormak istedim ?? sadece bu kadar..

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #561 : Mart 03, 2009, 10:02:12 ÖÖ »
Ceyhun Dostum listeyi şimdi görünce birşey dikkatimi çekti.. Bozlak adlı arkadaşımız 13-14 arasına sıkışmış kalmış:)) 13.5 nolu üyemizde var dostum :))

ceyhunyazar

« Yanıtla #562 : Mart 03, 2009, 10:19:50 ÖÖ »
Ceyhun Dostum listeyi şimdi görünce birşey dikkatimi çekti.. Bozlak adlı arkadaşımız 13-14 arasına sıkışmış kalmış:)) 13.5 nolu üyemizde var dostum :))

Nitro , o aracını satmış da ondan, satan alan hepsi listemizde ;)

cenqawer

« Yanıtla #563 : Mart 03, 2009, 11:55:28 ÖÖ »
:)))) Travian bir browser oyunu..askerler köy geliştirme neyse detaya girmeyeceğim...cenqawer nickini kullanan bir arkadaşım var. Acaba sen olabilirmisin diye sormak istedim ?? sadece bu kadar..
yok
yok ben degilim pc de oyun oynamaktan pek hoslanan biri degilim o yuzden yabancısıyım oyunların sana oyunda bol sanslar arastırdım biraz oyunu guzel birseye benziyor :)

« Son Düzenleme: Mart 03, 2009, 11:56:39 ÖÖ Gönderen: cenqawer »

ALPİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #564 : Mart 03, 2009, 12:16:11 ÖS »
HOŞBULDUK CEYHUN BEY. ÇOK TEŞEKKÜRLER. LİSTEDE ADIMI GÖRÜNCE ÇOK MEMNUN OLDUM. EKSİKLERİ TAMAMLAYALIM O ZAMAN : 1998 MODEL 1.6 İES 125.000 KM DE OTOMATİK BEYAZ ANKARA

ceyhunyazar

« Yanıtla #565 : Mart 03, 2009, 12:32:02 ÖS »
HOŞBULDUK CEYHUN BEY. ÇOK TEŞEKKÜRLER. LİSTEDE ADIMI GÖRÜNCE ÇOK MEMNUN OLDUM. EKSİKLERİ TAMAMLAYALIM O ZAMAN : 1998 MODEL 1.6 İES 125.000 KM DE OTOMATİK BEYAZ ANKARA
3-obkavi           96  ils 1,6 otomatik  lpg li 178 binde  metalik yeşil/İstanbul
12-notdream      96 1.6 ils otomatik ve lpgli, metalik koyu füme 89binde / istanbul
29-ALPİ          98   1.6 ies 125binde Beyaz Benzinli / Ankara

ALPİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #566 : Mart 03, 2009, 05:33:47 ÖS »
TAMAM BU KADAR KEYİF BANA ÇOK BİLE !!! :(

KÖTÜ HABER :

ARABAYI ALAMADIM ARKADAŞLAR. BENİM ŞU ANKİ ARABAMI ALACAK OLAN GALERİCİ BUGÜN ÖĞLEDEN SONRA PARAMI VERECEKTİ. AMA YAN ÇİZDİ. ÖYLE OLUNCA DA ZATEN ARABASINI SATMAKTAN VAZGEÇEN EURONUN SAHİBİ DE BEKLEYEMEM DEDİ VE ARACINI VERMEDİ. ZATEN ADAM SATMAKTAN VAZGEÇMİŞTİ VE BEN KAÇIRMAMAK İÇİN 15000 VERİNCE TAMAM DEMİŞTİ SÖZÜ VARDI BANA. HAYIRLISI DİYORUM İNŞALLAH TEKRAR SATMAYI DÜŞÜNÜRSE VEYA BEN AYNISINDAN BULURSAM ALACAĞIM ARTIK...

MORALİM ÇOK BOZUK. AMA YAPACAK BİRŞEY YOK ARTIK. BİRAZ FAZLA KARAMSARIM AMA NE YAPAYIM ELİMDE DEĞİL.

CEYHUN BEY ABİ SEN SİL BENİ O LİSTEDEN ARTIK !!!

notdream

« Yanıtla #567 : Mart 03, 2009, 05:41:29 ÖS »

KÖTÜ HABER :

ARABAYI ALAMADIM ARKADAŞLAR. BENİM ŞU ANKİ ARABAMI ALACAK OLAN GALERİCİ BUGÜN ÖĞLEDEN SONRA PARAMI VERECEKTİ. AMA YAN ÇİZDİ. ÖYLE OLUNCA DA ZATEN ARABASINI SATMAKTAN VAZGEÇEN EURONUN SAHİBİ DE BEKLEYEMEM DEDİ VE ARACINI VERMEDİ. ZATEN ADAM SATMAKTAN VAZGEÇMİŞTİ VE BEN KAÇIRMAMAK İÇİN 15000 VERİNCE TAMAM DEMİŞTİ SÖZÜ VARDI BANA. HAYIRLISI DİYORUM İNŞALLAH TEKRAR SATMAYI DÜŞÜNÜRSE VEYA BEN AYNISINDAN BULURSAM ALACAĞIM ARTIK...

MORALİM ÇOK BOZUK. AMA YAPACAK BİRŞEY YOK ARTIK. BİRAZ FAZLA KARAMSARIM AMA NE YAPAYIM ELİMDE DEĞİL.

Alpi bence zorlama vardır bir hayır de. Bundan sonra zorlamayla bulup da alırsan bir araba bence bunun sana hayrı dokunmaz. Hele bekle zamanı geldiğinde nasip olur hayırlısıyla. Sevgiyle kal.

ALPİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #568 : Mart 03, 2009, 05:47:35 ÖS »
valla bende öyle diyorum zaten. vardır bi hayır!!! :( ilgine teşekkürler sende sevgiyle kal  :)
« Son Düzenleme: Mart 03, 2009, 05:48:23 ÖS Gönderen: ALPİ »

özertan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #569 : Mart 03, 2009, 07:08:51 ÖS »
Arkadaşlar arbaya sis farı alayım dedim buralarda bulamadım Adanadaki Honda plazayı aradım 845 tl. fiyat çektiler bende kapak taktıracağım

alonso

« Yanıtla #570 : Mart 03, 2009, 09:27:46 ÖS »

KÖTÜ HABER :

arkadasım  o  arabaya  15000  cok  fazla  bence  dikkat  et  fazla  usteleme  ben  96  model  duz  vites  aldım  10500e .Burada  honda  plazada  var  bi  tane  kırmızı  gecerken  gördüm  cicek  gibi  hemde  servis  garantili 97  model 11500  istiyordu.İyi ki  almamıssın sevinmelisin bence.

yesilkoy34

« Yanıtla #571 : Mart 03, 2009, 09:52:02 ÖS »

KÖTÜ HABER :

uzulme alpi kardes hayra yor hayır olsun sana arabamı yok :) koskoca ankarada

mısal http://www.sahibinden.com/lpg-klima-enjeksiyonlu-honda_civic_1_6_ies-93WQQaXQQ12866161WQQpXQQdisplayitem

kacırdıgına uzulme baska fırsatlar cıkacaktır sabrın sonu mutluluktur :)

poşetçay

• Ziyaretçi

ceyhunyazar

« Yanıtla #573 : Mart 04, 2009, 08:35:30 ÖÖ »
29-ALPİ          (Katılacak)

cenqawer

« Yanıtla #574 : Mart 04, 2009, 09:01:02 ÖÖ »
alpi arkadasım arabayı almadıgına uzuldum ama bu arabayıda cok merak ettim nerede bu araba yada plakasını söylersen belki yolda karsılasabiliriz 15bin veriliyorsun satmıyor bu insanların niyeti ne anlamıyorum üstune bir 5 daha eklesen ne arabalar var örnegin passat haksızmıyım