Gönderen Konu: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 739678 defa)

kerkenes

Ynt: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım
« Yanıtla #525 : Şubat 26, 2009, 12:33:03 ÖS »
Merhabalar. Forumdaki son Euro civic sahibi olarak sizden öğreneceğim çok şey var. Aracı alalı 4 gün oldu. Ölçtüm 1,4 düz vites arabam şehiriçi 175 kr lpg yakıyo kilometrede. Normal midir bilmiyorum. Bana iyi geldi. Ben Euro civicleri cok beğenerek aldım ve aldığıma şimdilik memnunum. Arabamda herhangi bi sorun yok gibi gorunuyor. Ancak yinede bir kontrole sokmalı mıyım arabayı. Aldığım andan itiraberen sadece biniyorum. Hiçbir ustaya göstermedim. Bildiğiniz iyi bir usta var mı istanbulda. 4 günlük honda kullanıcısı olarak bana tansiye edebileceğiniz şeyler varsa memnun olurum.

sah_v_mat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #526 : Şubat 26, 2009, 07:53:43 ÖS »

Ceyhun,Hikmet Hoca ve Obkavi vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim...O zaman ne diyeceğiz hayırlısı... İnşallah sorunsuz bir işlem olur benim için...

Benim tavsiyem düz vites ise hiç dokunmayın arabanızın orjinalliğine zaten 1.4. Benzinle kullanmaya devam edin. İleride çok başınız ağrıyacak çünkü araç muayenesiydi, sızdımazlık raporuydu, parkıydı, arabalı feribotuydu, bagajıydı stepnesiydi derken hep kısıtlanacaksınız. Bu kadar çok şeyden feragat edeceğiniz zaman değmeli yaptığınıza. Çok kullanmıyorsanız arabanızı bırakın orginal kalsın. Hem 98 model hem 1.4 hem de düz vites olsun hala tüp taktırayım mı diye düşünüyorsunuz. Acizane fikrimdi. Yine de siz bilirsiniz. Sevgiyle kalın.

Teşekkür ederim.. Aslında senin dediklerini de çok düşünüyorum.. Off!!! Şu benzin fiyatları kafayı yedirtecek bize.. Dünyanın en pahalı benzinini biz kullanıyoruz. Hükümetimiz sağolsun!!!!

ALPİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #527 : Şubat 26, 2009, 08:19:01 ÖS »
evet tekrar merhabalar arkadaşlar,
bende bir euro civic hastasıyım ve kullanıcısıydım. kullanıcısıydım diyorum çünkü eşime otomatik vites bir araba alabilmek için aracımı sattım ; satmaz olaydımmmm!!!!!

arabamı sattığım günden beri de yana döne otomatik 98 veya 99 arıyorum ama nafile...

SİZE BİR OLAY ANLATACAĞIM

birkaç gün önce internette istanbul da bi tane buldum beyfendiyi aradım fakat kendisi birkaç saat önce benim gibi ankara dan gelen birine sattığını söyledi aracını. yıkıldım çünkü çok beğenmiştim. kısmet değilmiş dedim şansıma küstüm ama bir yandan da satıldığına hele hele ankaradan birinin arabayı gidip almasına çok üzülmüştüm. neyse aradan birkaç gün geçti aynı euro civic in resmini birdaha buldum ve gözlerime inanamadım ankara dan satılıktı. sahibini aradım ve olayıda anlattım oda çok şaşırdı. sanırım amacı kar elde etmekti çünkü istanbuldan arabayı 12.500 e almıştı ve şimdi 15.750 ye satmaya çalışıyordu. gittim görüştüm değerinin üzerinde vermeye hazırdım ama kendisinin kuruş inmemesi üzerine aynı arabayı yine kaçırdım. lpg yoktu ve mevsimlik lastikleride yoktu trigerininde değişmesi gerekiyordu ben 15'i ve sonrada bu masrafları gözden çıkarmıştım bu sıkışıklığımda ama olmadı. dilimin şişini indirmek ve sizinle paylaşmak istedim.

AH CEYHUN BEY AH KAÇ AY GEÇTİ AMA BULAMADIMMMMMMMMM...
« Son Düzenleme: Şubat 26, 2009, 08:23:40 ÖS Gönderen: ALPİ »

ALPİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #528 : Şubat 26, 2009, 08:24:57 ÖS »
böyle bir forumun olması inanın euro civic ciler için bulunmaz bir nimet.

arabanızın ve bu forumun kıymetini bilin sevgili dostlarım...

eurocv

« Yanıtla #529 : Şubat 26, 2009, 10:43:48 ÖS »

notdream

« Yanıtla #530 : Şubat 27, 2009, 08:55:53 ÖÖ »
şasisi yamulduysa uzak dur abicim o arabadan. yamulmamışsa bile uzak dur o hasarlı parçaların yenisi dünya para. Hasarlı araba almak akıllıca bir iş değil ( en azından bizler için usta miileti ayrı :D ). Aceleye gerek yok. Kısmetse olur. ;)
« Son Düzenleme: Şubat 27, 2009, 08:58:36 ÖÖ Gönderen: notdream »

obkavi

« Yanıtla #531 : Şubat 27, 2009, 09:07:42 ÖÖ »
aman dostum bu araçların sadece tamponu 800-900 ytl o rarçta minimum 4-5 bin tl masraf var birde motorun durumu belli değil çalışmadığı için anlayamazsın boşver   benim anlamadığım önden darbe almış araç ama hava yastıkları neden açılmamış

ALPİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #532 : Şubat 27, 2009, 09:45:46 ÖÖ »
çok teşekkür ederim ilginize arkadaşlar. araca baktım şimdi ama hakikaten şasesi yamulmuş bir araçtan fayda beklememek gerek.
başka önerileriniz olursa bulursanız eğer buradan bana haber verirseniz çok mutlu olurum...

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #533 : Şubat 27, 2009, 01:52:22 ÖS »
Alpi dostum.... Aman haa diyeyim.... sakın yaklaşmayın bile... Paranız mı çok arkadaşım.. Bir insana sinirlendiğiniz zaman beddua etmeyin sakın.. Allah sana bir araba versin onunla uğraş dur deyin o yeter zaten.. Söylemek istediğim şu sağlam olduğunu düşündüğünüz bir aracı bile alırken check-up yaptırıyorsunuz bu arabayı almayı aklımızdan geçirmek bile bence sakıncalı..

----------------------------------------------------------------------------------------------    
« Yanıtla #525 : Şubat 26, 2009, 03:33:03 ÖS »
   Bu mesajı alıntı ile cevapla
Merhabalar. Forumdaki son Euro civic sahibi olarak sizden öğreneceğim çok şey var. Aracı alalı 4 gün oldu. Ölçtüm 1,4 düz vites arabam şehiriçi 175 kr lpg yakıyo kilometrede. Normal midir bilmiyorum. Bana iyi geldi. Ben Euro civicleri cok beğenerek aldım ve aldığıma şimdilik memnunum. Arabamda herhangi bi sorun yok gibi gorunuyor. Ancak yinede bir kontrole sokmalı mıyım arabayı. Aldığım andan itiraberen sadece biniyorum. Hiçbir ustaya göstermedim. Bildiğiniz iyi bir usta var mı istanbulda. 4 günlük honda kullanıcısı olarak bana tansiye edebileceğiniz şeyler varsa memnun olurum.

Kerkenes güzel dostum.. sende benim gibi yapma olur mu ? Aracı alalı 8 ay oldu ne bakım yaptırdım ne bir şey.. Geçen ay yağ filtresini, hava filtresini ve aracın motor yağını değiştirdi ustam. Sadece marşa basıyorum sabahları işe gidiyorum. Akşam da marşa basıp eve geliyorum. Zaten bir araç aldığın zaman mutlaka bir 500 TL harcamak gerekiyor kabaca.. Ben onuda yapmadım.Senin yapacağın bizim euro civicler için..
1/2-3 güne 1 aracın suyuna ve motor yağına bak.. söylememe gerek yok herhalde motor yağına bakmak için aracı düz bir yerde bırak diye:)
2/ Tanıdığın ustan varsa ona git aracı kaldırsınlar her tarafına baksınlar. Fren balatalarını, karteli, radyatörden çıkan boruları kontrol etsinler.
3/Bujilerine baktırmayı sakın unutma... Bizim Ceyhun bana KNG diye birşey söylemişti bujiler için ama 1.4 ve 1.6 farkediyor. bosch taktırsam ne olur diye sorma bende bilmiyorum :))
4/Hava filtresine ve yağ filtresine muhakkak baktır..
5/Aracı aldığın kişiyi sıkıştır.. Neden diyeceksin? Söyleyim.
1- Aracı ne kadar zamandır kullanmış ?
2-Araçta neleri değiştirmiş (Motor aksamı)
3-Aracın içinde direksiyon, ön konsoldan tutta kapı içleri ve döşemeye kadar araçta tadilat olmuş mu ?
4-Lastikleri ne zaman almış ya da almamış ?
5-Ustanla aracı bakıma sokmadan önce araca bin 5 dk tur at. Aracı dinle..
Ben çok yaparım bunu. TEMDE giderken bile teybi, havalandırmayı kapatır içerdekileri susturur, Şöyle 2-3 dk arabamı dinlerim..
6-Eğer aracın ısıtmasında sorun var yeteri kadar sıcaklık üflemiyor diyorsan torpidonun arkasında alet var. Polen filtresini değiştir. (Ben 2 aydan beri yapacağım :)
7-Farlarınla ilgili sorunun varmı bilemiyorum ? Ama bizim euro civiclerde genetiktir bu hastalık. Normal aydınlatma ile bir şey göremezsin. 100lük osram ampul takıp röle ile kullanan arkadaşlar var:)) İsmi lazım değil. Ankaralara gidiyor istanbuldakileri unutuyor :))

Latife bir yana dostum. Ben aracıma aşığım gerçi benim 2. aracım ama gerçekten arabamı çok seviyorum.. Çukura girince canım yanıyor. bilmem anlatabildim mi ? 96-97-98-99lu yıllarda bu kadar konfor ve detay düşünülmüş başka bir araç olduğunu sanmıyorum. Ki günümüzde bile bizim araclarımız kadar donanımlı araçlar mevcut değil hala..

Sevgiler saygılar..

eurocv

« Yanıtla #534 : Şubat 27, 2009, 03:03:52 ÖS »

şasi falan yamulmuş, işe yaramaz herhalde..

http://www.sahibinden.com/1999_model_euro_civic-otomatik_vites-92WQQaXQQ12629340WQQpXQQdisplayitem

"Alpi" arkadaşın mesajının arkasına gelince öneri gibi olmuş, öyle bir niyetim yoktu, hatta orada 1997 model 2.0 TDİ olan bir model de vardı(kazalı-Türkiye ye ithal edilmemiş).

Öneri gibi olduğunu gönderdikten sonra bende farkettim ama, "düzeltme" yada "silme" butonu bende görünmüyor, sizlerde var mı.(Yardım bölümünde olduğu yazıyor)..

notdream

« Yanıtla #535 : Şubat 27, 2009, 04:57:58 ÖS »

7-Farlarınla ilgili sorunun varmı bilemiyorum ? Ama bizim euro civiclerde genetiktir bu hastalık. Normal aydınlatma ile bir şey göremezsin. 100lük osram ampul takıp röle ile kullanan arkadaşlar var:)) İsmi lazım değil. Ankaralara gidiyor istanbuldakileri unutuyor :))

Latife bir yana dostum.

Dostum sen kimden bahsettin kim gitti Ankaraya yahu :D Lakin üstüme alınmadım ama 100lük osram ve röle taktıranlardanım :)

yesilkoy34

« Yanıtla #536 : Şubat 28, 2009, 09:39:17 ÖS »

yakın ısen florya san de radar honda seref ustayı tavsıye ederım ınternettende radar honda olarak aratıp yorumları okuyabılırsın
bırde yabancı bır sıteden far baktım lınk asagıda anlayan arkadas var ıse
http://www.go-part.com/9698-honda-civic-headlight-lamp-right-passenger-p-20411.html?channelid=NEXTA&productid=HO25191011  bu bızım aracın farımıdır

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #538 : Mart 02, 2009, 12:33:01 ÖÖ »

Latife bir yana dostum.

Dostum sen kimden bahsettin kim gitti Ankaraya yahu :D Lakin üstüme alınmadım ama 100lük osram ve röle taktıranlardanım :)

Yav iyide ben sana demedim ki :)) Ceyhuna dedim demekki sende Ceyhunun ortağısın:)) İkinizde gittiniz ki sen savunmaya geçtin :)) hey gidi heyyy

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #539 : Mart 02, 2009, 08:31:18 ÖÖ »
Herkese günaydın arkadaşlar !!!

Dün akşam ve bugün sabah itibari ile aracımda bir anormallik gördüm.. Seyir halindeyken vites değiştirmek istediğimde daha debreyaja basmadan vites küçük bir hareketle yerinden oynadı.. Çok önemsemedim fakat kafama takılınca bu sefer debreyaja basmadan elimle vitesi hareket ettireyim dedim. Ve bunu bir kaç defa tekrarladım. Çok fazla anlamadığımı söylemiştim daha önce !!! Fakat bu durumunda, vitesin debreyaja basmaya gerek bile duymadan ufak bir el hareketi ile yerinden oynayabilmesi can sıkıcı bir durum !!! Ustamla konuşmadan önce sizlerle paylaşmak istedim. Acilen yorumlarınızı bekliyorum dostlarım.. Bende ustanın yanına giderken bilinçli bir şekilde gitmek istiyorum..

Herkese sevgiler, saygılar

cenqawer

« Yanıtla #540 : Mart 02, 2009, 08:33:25 ÖÖ »
evet tekrar merhabalar arkadaşlar,
bende bir euro civic hastasıyım ve kullanıcısıydım. kullanıcısıydım diyorum çünkü eşime otomatik vites bir araba alabilmek için aracımı sattım ; satmaz olaydımmmm!!!!!

arabamı sattığım günden beri de yana döne otomatik 98 veya 99 arıyorum ama nafile...

SİZE BİR OLAY ANLATACAĞIM

birkaç gün önce internette istanbul da bi tane buldum beyfendiyi aradım fakat kendisi birkaç saat önce benim gibi ankara dan gelen birine sattığını söyledi aracını. yıkıldım çünkü çok beğenmiştim. kısmet değilmiş dedim şansıma küstüm ama bir yandan da satıldığına hele hele ankaradan birinin arabayı gidip almasına çok üzülmüştüm. neyse aradan birkaç gün geçti aynı euro civic in resmini birdaha buldum ve gözlerime inanamadım ankara dan satılıktı. sahibini aradım ve olayıda anlattım oda çok şaşırdı. sanırım amacı kar elde etmekti çünkü istanbuldan arabayı 12.500 e almıştı ve şimdi 15.750 ye satmaya çalışıyordu. gittim görüştüm değerinin üzerinde vermeye hazırdım ama kendisinin kuruş inmemesi üzerine aynı arabayı yine kaçırdım. lpg yoktu ve mevsimlik lastikleride yoktu trigerininde değişmesi gerekiyordu ben 15'i ve sonrada bu masrafları gözden çıkarmıştım bu sıkışıklığımda ama olmadı. dilimin şişini indirmek ve sizinle paylaşmak istedim.

AH CEYHUN BEY AH KAÇ AY GEÇTİ AMA BULAMADIMMMMMMMMM...

alpi kardesim merhaba araba aradıgını okudum bende yaza satmayı dusunuyorum arabamı sanada söyleyeyim dedim eger düsünürsen arabamı sana satabilirim ama makyaj sız 1996 model otomatik aklında bulunsun haa bu arada arkadaslar dun arabanın yagını yağ pompasını filitrelerini degiştirdim usta tanıdık oldugu için 75 tl aldı normalde bu işlemler ne kadara degişiyor bilgisi olan söylerse sevinirim

ceyhunyazar

« Yanıtla #541 : Mart 02, 2009, 08:47:17 ÖÖ »

Dün akşam ve bugün sabah itibari ile aracımda bir anormallik gördüm.. Seyir halindeyken vites değiştirmek istediğimde daha debreyaja basmadan vites küçük bir hareketle yerinden oynadı.. Çok önemsemedim fakat kafama takılınca bu sefer debreyaja basmadan elimle vitesi hareket ettireyim dedim. Ve bunu bir kaç defa tekrarladım. Çok fazla anlamadığımı söylemiştim daha önce !!! Fakat bu durumunda, vitesin debreyaja basmaya gerek bile duymadan ufak bir el hareketi ile yerinden oynayabilmesi can sıkıcı bir durum !!! Ustamla konuşmadan önce sizlerle paylaşmak istedim. Acilen yorumlarınızı bekliyorum dostlarım.. Bende ustanın yanına giderken bilinçli bir şekilde gitmek istiyorum..

Şanzımanda bir dişli vardır, o zamanla aşınırmış...Büyük ihtimalle odur. Sökme takma işlemi itibariyle zaman alsa da fazla tutmaz diye düsünüyorum.Korkulacak fazla bisey yok ama onarmazsanız vitese gecmeyecektir araba...

Hikmet Hoca

« Yanıtla #542 : Mart 02, 2009, 12:48:59 ÖS »
Merhaba Arkadaşlar,
Hafta sonu şehir dışına çıktım. 500 km yol yaptım, ortalama 9,3 litre/100 km LPG yaktım. Bu seyahatimde (Sizin de bildiğiniz gibi Elmadağ'ı indim, çıktım) Çorum'a gidip geldim. Hava nisbeten iyiydi, trafik yoğunluğu yoktu. Bir sorundan (pek önemli olmasa bile) ötürü garanti kapsamında LPG beyni değiştirilmiş ve yeni ayar yapılmıştı. Bana göre bu yakıt tüketim değeri oldukça iyi...

Hikmet Hoca

« Yanıtla #543 : Mart 02, 2009, 01:00:39 ÖS »
 Arkadaşlar, bir ay önceki yakıt tüketim değerimi buraya yazdığımı hatırladım. Bir ay önce yaklaşık 800 km yol yapmışım ve ortalama 100 km'de 9,75 litre LPG tüketmişim. Bu değere şehir içi yaptığım yollar da dahildi.

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #544 : Mart 02, 2009, 01:18:39 ÖS »
Ceyhun dostum içimi rahatlattın yemin ederim :)) dedim kendime bir 500 TL sıkıştı herhalde araya.. başka ne olabilir bilemiyorum ama akşam iş çıkışı bir ustama uğrayacağım..
verdiğin bilgiler için teşekkürler.. Bu arada Ankarada havalar nasıl :))

Şanzımanda bir dişli vardır, o zamanla aşınırmış...Büyük ihtimalle odur. Sökme takma işlemi itibariyle zaman alsa da fazla tutmaz diye düsünüyorum.Korkulacak fazla bisey yok ama onarmazsanız vitese gecmeyecektir araba...

ceyhunyazar

« Yanıtla #545 : Mart 02, 2009, 01:24:22 ÖS »
Valla Ankara'da Yüce Rabbim meteorologlarla dalga geciyor :)
Karla karışık yagmur var..akşama kar devam eder gibi...
Ben de dün hava güzel diye arabayı yıkattım. Her yıkattıgımda tekrar aşık oluyorum arabaya :) Ama bugün her taraf berbat gene :)

kerkenes

« Yanıtla #546 : Mart 02, 2009, 03:26:49 ÖS »
Arkadaşlar çok teşekkürler. Haklısınız arabayı gidip göstermem gerekiyor. Aslında arabamdan herhengi bir ses gelmiyor. Yüksek hızlardada ne garip bir ses nede direksiyonda titreme var. Ancak 120-130 dan sonra ivmesi acayip düşüyor. 1,4 LPG olması diyorum bunun sebebi ama bilemiyorum sizde de oluyor mu aynısı. 120 den sonra izmesi çok düşüyor ve daha yuksek hızlara cıkmak için beklemek gerekiyo. Birde direksiyon sağa veya sola tam dönük şekilde kalkış yaparken ön taraftan bir tıkırtı geliyo. O beni korkuttu biraz. Tabi birde frenler sert biraz.
 radar hondaya gotursem iyi olacak sanırım. Gerçi ben ümraniyede oturuyorum. Var mıdır bu tarafta başka bildiğiniz iyi usta var mı. Birde benim ilk arabam ustaların fiyatlandırması nasıldır bilmiyorum. Oyle bi kontrole götürsem ne kadar isterler?
Teşekkürler. Bende baya alıştım bu siteye. Faydasını da cok goruyorum.

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #547 : Mart 02, 2009, 03:44:10 ÖS »
Kerkenes dostum ben sana şuraya buraya götür demeyeceğim sadece bilgi vereceğim.. Marmara Honda' da Fatoş Hanım var. Siteye bak zaten profilini görürsün.. Ara konuş.. 180 TL check-up ücreti istiyorlar. Ama sen fiyat sormadan Fatoş Hanımla bir konuş. Ya da bosch servisleride aracın sağını solunu iyice kontrol ediyorlar. Yaptırdın mı diye sor :))) Beylikdüzüne gittim 4 gün Marmara Honda' nın yanından geçtim yine girmedim :)) Aman sen ihmal etme :)) hadi kolay gele...

Arkadaşlar çok teşekkürler. Haklısınız arabayı gidip göstermem gerekiyor. Aslında arabamdan herhengi bir ses gelmiyor. Yüksek hızlardada ne garip bir ses nede direksiyonda titreme var. Ancak 120-130 dan sonra ivmesi acayip düşüyor. 1,4 LPG olması diyorum bunun sebebi ama bilemiyorum sizde de oluyor mu aynısı. 120 den sonra izmesi çok düşüyor ve daha yuksek hızlara cıkmak için beklemek gerekiyo. Birde direksiyon sağa veya sola tam dönük şekilde kalkış yaparken ön taraftan bir tıkırtı geliyo. O beni korkuttu biraz. Tabi birde frenler sert biraz.
 radar hondaya gotursem iyi olacak sanırım. Gerçi ben ümraniyede oturuyorum. Var mıdır bu tarafta başka bildiğiniz iyi usta var mı. Birde benim ilk arabam ustaların fiyatlandırması nasıldır bilmiyorum. Oyle bi kontrole götürsem ne kadar isterler?
Teşekkürler. Bende baya alıştım bu siteye. Faydasını da cok goruyorum.

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #548 : Mart 02, 2009, 04:41:49 ÖS »
Valla Ankara'da Yüce Rabbim meteorologlarla dalga geciyor :)
Karla karışık yagmur var..akşama kar devam eder gibi...
Ben de dün hava güzel diye arabayı yıkattım. Her yıkattıgımda tekrar aşık oluyorum arabaya :) Ama bugün her taraf berbat gene :)

Ceyhun dostum söylediğin o şanzıman muhabbettinde şanzımanı indirecekler mi ? Şanzıman inerse 200 temizi var dostum...Gerçi ben elimle vitese müdahele edersem vites boşa düşüyor.. Onun dışında vitesin kendi kendine atması sözkonusu değil.. Ey Güzel Allahım !!!! ne işimiz var bizim böyle acayip sorunlarla :(

ALPİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #549 : Mart 02, 2009, 06:57:39 ÖS »
SEVGİLİ CENQAWER KARDEŞİM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM İLGİNE AMA BEN GALİBA ARADIĞIMI BULDUM. SİZE BİR ÖNCEKİ YAZIMDA BAHSETMİŞ OLDUĞUM HİKAYEMDE BAHSİ GEÇEN 98 MODEL OTM EURO YU İNAT ETTİM VE ALMAYA KARAR VERDİM. HAFTA SONU HONDACI KADİR USTAYA VE KAPORTACIYA GİTTİM. ÇOK ŞÜKÜR HİÇBİR ŞEY ÇIKMADI ARABADA. HATTA İDDİA EDİYORUM EN TEMİZİ BENİMKİ OLACAK GİBİ BİR HİS VAR İÇİMDE!!! İNŞALLAH YARIN NOTERE GİDECEĞİZ İŞLEMLER İÇİN.