Gönderen Konu: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 739673 defa)

Hikmet Hoca

Ynt: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım
« Yanıtla #300 : Şubat 03, 2009, 09:11:18 ÖÖ »
Gerçekten bizim araçların farı yetersiz... Kısa sürede çözüm bulmamız gerekiyor, gece yolculuk yapmaktan çekiniyorum. Önceki aracım focus'tu ve farları projektör gibiydi, hatta farlar kısada olmasına rağmen karşıdan gelenler uzunları yaktığımı sanıp zaman zaman selektör yaparlardı. Ben uzunları yaktığımda kısa huzmelerle gittiğimi anlarlardı.
Ceyhun Bey, bu soruna güzel bir çözüm bulursak çok iyi olur.

ceyhunyazar

« Yanıtla #301 : Şubat 03, 2009, 09:23:54 ÖÖ »

Gerçekten bizim araçların farı yetersiz... Kısa sürede çözüm bulmamız gerekiyor, gece yolculuk yapmaktan çekiniyorum. Önceki aracım focus'tu ve farları projektör gibiydi, hatta farlar kısada olmasına rağmen karşıdan gelenler uzunları yaktığımı sanıp zaman zaman selektör yaparlardı. Ben uzunları yaktığımda kısa huzmelerle gittiğimi anlarlardı.
Ceyhun Bey, bu soruna güzel bir çözüm bulursak çok iyi olur.

Hocam bulucaz inşallah. Ben resmi inceledim. Bana iki seçenek var gibi geldi. Ya bu bir yedek parça (modifiyeli, yani angel far gibi) ya da el yapımı. El yapımı ise, far iç camını çıkartıp, dış camı zımpara ve cila ile pürüzsüz hale getirmiştir (Hani dış far camında yatay çizgilerimiz var ya).Yani 2.si ise bunu yaptırmak bence mümkün olur.Bakalım eleman benimle iletişime gecer mi!

Bu arada arkadaşlar. Bugün ebay da araştırma yaparken bizim araçlara ait 2. el arka stop ve ön far buldum.Ayrıca bizdeki gbi hurda araçlardan parça sipariş de edebiliyosunuz.Adam aracın resmini koymuş ve şunlar yok diyerek kalanları isteyebilirsiniz demiş. Tabi site ingilizce. Ayrıca üye olmadan iletişime gecilmiyo bilenler bilir, üyelik icin klasik seylerin yanında dogrulamak icin kredi ya da visa kartı bilgileriniz de isteniyor. Lazım oldugunda bence baglantı kurulabilir.

Ve bisey daha...Otostart.com sitesini bilirsiniz. Oraya üyeyim ve canlı destek chat ile biriyle görüstüm ve en kısa zamanda bizim araclarda bulunması zor olan parcalardan , özellikle kaporta aksamında (far , stoplar, camurluk kaput gibi) bir cok ürünü temin etmeye calısacaklarını söylediler. Oradan da sonuc bekliyorum bakalım...
« Son Düzenleme: Şubat 03, 2009, 09:28:11 ÖÖ Gönderen: ceyhunyazar »

yesilkoy34

« Yanıtla #302 : Şubat 03, 2009, 12:10:35 ÖS »
far aydınlatma ıle vermıs oldugun resmı bıraz ınceledım bencede sankı iç kısımdakı ıkıncı camı ıptal etmıs gıbı geldı orjınal far a benzıyor

ceyhunyazar

« Yanıtla #303 : Şubat 03, 2009, 12:32:30 ÖS »
Evet öyle olabilir. Ama el yapımı ise çok başarılı gercekten...

Bu arada ebay da farları buldum. Aşağıda direkt tıklayarak bakabileceğiniz linkler gönderiyorum.

http://cgi.ebay.co.uk/Set-HONDA-Civic-97-01-LHD-european-headlamps-headlights_W0QQitemZ370132112713QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item370132112713&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1689%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318#ebayphotohosting

http://cgi.ebay.co.uk/HONDA-CIVIC-95-97-5DOOR-N-S-HEADLIGHT-HEADLAMP-MANUAL_W0QQitemZ130281606141QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item130281606141&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1689%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318

http://cgi.ebay.co.uk/HONDA-CIVIC-95-97-5DOOR-N-S-HEADLIGHT-HEADLAMP-ELECTRIC_W0QQitemZ130281642831QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item130281642831&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1689%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318

http://cgi.ebay.co.uk/Honda-Civic-1997-Front-Left-Headlight_W0QQitemZ280308848127QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item280308848127&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1689%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318

http://cgi.ebay.co.uk/civic-4-door-p-reg-n-s-front-light_W0QQitemZ120370864632QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item120370864632&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1689%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318

Burada tanesi 50 liradan 180 liraya kadar var, ve sanırım cogu kullanılmış...Şu head lamp shop unkiler cok temiz duruyor....

alonso

« Yanıtla #304 : Şubat 03, 2009, 12:40:29 ÖS »
Resmi bende  incaledim.hatta gecen sanayiye gittim bunun için ledli far takmanız filan dediler  ve  bu araclar için de öle far üretilmiyormus.normal farının tanesi 130 tl.bilginiz olsun amortisör de sordum 70 tl dedi.arka farlar bulunmuyormus yanlız cıkmacılarda yada servislerden temin edebiliriz.Benim de farlarım cok az aydınlatıyor bunu çözebilirsek ekonomik olarak iyi olacak.Bu resmin arkadan  cekilmişi de varsa koyarmısınız?

ceyhunyazar

« Yanıtla #305 : Şubat 03, 2009, 01:19:42 ÖS »
Araca ait dige resimler

alonso

« Yanıtla #306 : Şubat 03, 2009, 01:22:07 ÖS »
Ben farları temizlemeyi düsünüyorum birde içindeki ampullerin daha kuvvetlisini takıcam.Yeni sini almak masraflı olacak.ampullerin iyisinin de tanesi 15 lira diyorlar ben 7.5 lira olan cin işi beyaz ampul kullanıyorum acaba onunda az aydınlatmaya etkisi var mıdır...

alonso

« Yanıtla #307 : Şubat 03, 2009, 01:28:14 ÖS »
arac hoş olmus gercekten.sanırım tek gözüme batan jantları...Daha şekil jant kullanılabilirdi.

yesilkoy34

« Yanıtla #308 : Şubat 03, 2009, 02:06:08 ÖS »
ebay guzel bır sıte ve fıatlar uygun tabı orada yasıyor ısenız eger bır urun almaya karar verırsenız alacagınız urunun aracınıza uydugundan emın olmanız gerek ve genellıkle turkıyeye urun gonderımlerı cok pahalıya gelıyor o zamanda fıat avantajı kalmıyor ve gelıs suresı bayagı uzun

yesilkoy34

« Yanıtla #309 : Şubat 03, 2009, 02:18:58 ÖS »
bu arada arkadaslar aracınızın kasko su kac ytl mesela benım 1996 14.i 11 400 fıat bıcılmıs full kasko gecen sene 776  ytl ıdı fıba sıgortadan malum 10 yas uzerı araclara kasko problem ve pahalı  sızın sıgorta fırmanız kım ve kac para

alonso

« Yanıtla #310 : Şubat 03, 2009, 02:52:05 ÖS »
96 model 1.6 ils 12500tl kasko değeri.Kasko yaptırmadım, yaptırıcam.Fakat arastırdım anadolu sigorta,sirketim aracılığı ile sordurdum 985tl dedi.Genarali  sigorta tanıdık aracılığı ile 800-900 arası dedi.Bazı şirketler kasko bile yapmıo ama kasko sart bu araclara parcası cok pahalı.Arabayı parca parca satın inanın 17000 tl yi gececektir. :con  sanırım genaraliden kasko yaptırıcam .tavsiyeniz olursa öğrenmek isterim..

alonso

« Yanıtla #311 : Şubat 03, 2009, 02:56:14 ÖS »
Bu arada arabamın harika bi kliması var herkes hayran..Fakat kalorifer cok kötü ısıtıyor 1 saatlik yoldan sonra bile ısıtma sorunu yasıyor .Arkadasımın springi var el değmiyor hamam gibi oluyor arabanın içi imreniyorum ya.Bu aracların özelliği mi bu yoksa bir sorun mu vardır.Sorun varsa nerede problem olabilir?Maliyeti ne olur arkadaslar?

Hikmet Hoca

« Yanıtla #312 : Şubat 03, 2009, 03:51:44 ÖS »

bu arada arkadaslar aracınızın kasko su kac ytl mesela benım 1996 14.i 11 400 fıat bıcılmıs full kasko gecen sene 776  ytl ıdı fıba sıgortadan malum 10 yas uzerı araclara kasko problem ve pahalı  sızın sıgorta fırmanız kım ve kac para

96 model 1.6 ils 12500tl kasko değeri.Kasko yaptırmadım, yaptırıcam.Fakat arastırdım anadolu sigorta,sirketim aracılığı ile sordurdum 985tl dedi.Genarali  sigorta tanıdık aracılığı ile 800-900 arası dedi.Bazı şirketler kasko bile yapmıo ama kasko sart bu araclara parcası cok pahalı.Arabayı parca parca satın inanın 17000 tl yi gececektir. :con  sanırım genaraliden kasko yaptırıcam .tavsiyeniz olursa öğrenmek isterim..

Evet arkadaşlar, bizim araçlara mümkün olduğunca kasko yaptırmalıyız. Ben önceki aracımın kaskosunu devrettirmiştim. 300 lira artı bedel ödemiştim.Nisanda süre doluyor. Kaskoyu mecburen uzatacağım. Benim de fiyat araştırması yapmam gerekiyor.

Hikmet Hoca

« Yanıtla #313 : Şubat 03, 2009, 03:58:10 ÖS »

Bu arada arabamın harika bi kliması var herkes hayran..Fakat kalorifer cok kötü ısıtıyor 1 saatlik yoldan sonra bile ısıtma sorunu yasıyor .Arkadasımın springi var el değmiyor hamam gibi oluyor arabanın içi imreniyorum ya.Bu aracların özelliği mi bu yoksa bir sorun mu vardır.Sorun varsa nerede problem olabilir?Maliyeti ne olur arkadaslar?

Aslında bizim arabaların kaloriferleri çok iyi... Birkaç dakikada motor ısınıyor ve kalorifer sıcak hava üflüyor. Benim kalorifer de II. kademede zırıltılı bir ses çıkarıyor. Şimdilik rahatsız etmiyor, ancak ustaya göstermem gerekiyor. (Benim bu sorunu çözmem zor gibi...) Size de kalorifer sistemini bir ustaya göstermenizi öneririm. Çok pahalı bir tamirat olacağını sanmıyorum.

alonso

« Yanıtla #314 : Şubat 03, 2009, 05:37:15 ÖS »
benimde aynı sorun var zırıltı yapıyor 2. kademeden sonra bir süre sonra kesyor ama..

yesilkoy34

« Yanıtla #315 : Şubat 03, 2009, 06:32:57 ÖS »

benım aracta gayet guzel ısıtıyor sorun olarak soguk uflemıyor cunkı sıcaklık ayar dugmesıne baglı olan bır parca ıcten kırılmıs orta konsolu sokup bakmıstım bır kere daha sokup onarmayı deneyecegım ses olayı mantık yuruterek soyluyorum pervane var ıse yaglanma ıle gecebılır dıye dusunuyorum ısıtmama sorunuda belkı kanallar tıkalı olabılır sıcak havayı ıcerı veremıyordur

kasko ıle ılgılı olarak dıger arkadaslarda bılgı verebılırlerse sevınırım

alonso

« Yanıtla #316 : Şubat 03, 2009, 07:07:48 ÖS »
Arkadaslar bir de 4lü ikaz düğmesi ile cam rezistans duğmesi arasındaki saatin aydınlatması yok bende sizlerin nasıl gece görebiliyormusunuz saati ?

yesilkoy34

« Yanıtla #317 : Şubat 03, 2009, 09:55:55 ÖS »

Arkadaslar bir de 4lü ikaz düğmesi ile cam rezistans duğmesi arasındaki saatin aydınlatması yok bende sizlerin nasıl gece görebiliyormusunuz saati ?

saatın arkasında bulunan lambası yanmıstır benımkıde o sekılde ıdı lambasını sokup degıstırdım canavar gıbı gorunuyor sımdı yanlız degıstırmesı bıraz mesakatlı cunkı ona ulasabılmek ıcın teybı soktum elımı ıcerı sokup cevırme seklınde cıkartıp taktım ama bayagıda ugrastım :) lambanın resmınıde koyuyorum oto parcacılarda bulunan bı sey ve ucuz bır sey

yesilkoy34

« Yanıtla #318 : Şubat 03, 2009, 10:04:49 ÖS »

tüm honda civic'ci kardeslerime selamlar.benim arabanın kaloriferi soguk üflüyodu.gecenlerde sanayiye gittim.haliyle bingöl imkanları dahilinde yaptıralım dedim.bikac ustaya gosterdim.direk kalorifer radyatorunu değiş dediler tamir olmaz ddiler.benimde canım sıkıldı zaten parcası bulunmuyo.netten cıkma parca bulalım dedim.cıkma kalorifere 250 tl istiyolar...bende bi arkadasımla beraber 2 litre tuzruhu ile beraber kaput altında kalorifer hortumlarını cıkardık ve bi yandan tuzruhu arkasından su vermek şartıyla baya bi içeriyi temizledik.yaklaşık bir avuc dolusu kireç vb.. tortu cıktı içerden...sonra geri takıp hortumları denedik...şimdi cok güzel ısıtıyo...aklınızda bulunsun diye söyledim...tıkanan kalorifer petegi bu yolla acılabliyo.....aslında petegi söksek daha ii olacaktı ama konsolu sokup takmak bizi aşacaktı....ama güzel oldu ve 250 tl cepte kaldı:)......baya uzadı kusura bakmayın......kazasız belasız sürüşler dilerim.....saygılar....

veg_0777 arkadasımızında kalorifer sorunu var ıdı kendısı yukardakı sekılde yaparak ıyı bır sonuc almıs

alonso

« Yanıtla #319 : Şubat 04, 2009, 07:03:23 ÖÖ »
kalorifer sorununu baya iyi çözmüs arkadas tbrik etmek gerek.İç aydınlatmalrı da sordum izmir 6.sanayide (oto sanayi sitesi) bir  oto elektirk ve aksesuarcı 50-60 tl ye hersey dahil tüm iç aydınlatmaları elden geciririz dedi yaptırmayı dusunuyorum acıkcası.ne de olsa elektirik işi anlamadığım için kısa devre olur lambalar yine söner filan uğrasmak meşakatli gibi  gelio haksızmıyım ?

obkavi

« Yanıtla #320 : Şubat 04, 2009, 08:13:53 ÖÖ »
selam dostlar ben kaskomu anadılu sigortadan yaptırdım bir anlaşma yapmışlar Türkiye kamusen üyelerine %40 indirim yapıyorlar 6401 ytl ye yaptırdım üstelkik max. karta 10 taksit  96 model kasko değeri 12,500 + 1100 ytl lpg yi de dahil ettirdim.  

o arada kalorifer sorunu için söyliyim benim kaloriferde 3-4 kademelerde zırıltı yapıyor söktürdüm ve pilastik bir fan var ve zamanla balans yapıyor ondan kaynaklanıyor ve düzelmez boşuna uğraşmayın .

o arada geösterge bölümünde km saati ve benzin göstergesisin arkasındaki ampul kesmiş ama nasıl değiştirilir bilmiyorum

Hikmet Hoca

« Yanıtla #321 : Şubat 04, 2009, 08:15:30 ÖÖ »

kalorifer sorununu baya iyi çözmüs arkadas tbrik etmek gerek.İç aydınlatmalrı da sordum izmir 6.sanayide (oto sanayi sitesi) bir  oto elektirk ve aksesuarcı 50-60 tl ye hersey dahil tüm iç aydınlatmaları elden geciririz dedi yaptırmayı dusunuyorum acıkcası.ne de olsa elektirik işi anlamadığım için kısa devre olur lambalar yine söner filan uğrasmak meşakatli gibi  gelio haksızmıyım ?

Araçların elektrik aksamlarını ustalarına tamir ettirmek en doğru çözüm... Farkına varamadığımız bir ayrıntı daha büyük zararlara yol açabilir. Bence fiyat makul, belki birkaç parçayı değiştirir, parçalar da sanırım en fazla 50 TL tutar.

notdream

« Yanıtla #322 : Şubat 04, 2009, 01:42:59 ÖS »

Ve bu arada, araçlarımızda far aydınlatmasından şikayetçi olan arkadaşlara bir süprizim var.Daha dogrusu biri yapmış ama nasıl yaptıgını henüz çözemedim. Resmini verdigim araç Türkiye'de.Kendisiyle baglantıya gecmeye calısıyorum.AutoclubTR de ki sayfadan buldum.Görünen o ki bizim şift katmanlı far camlarının birini iptal etmiş.Ama sanki far orjinal modifiyeli yedek parçaya benziyor.Yorumlarınız?

Bu araç da 97 model euro civic. Jantları 15inç.Lastikler 195/50.Ancak kaputun altında da bayagı modifiye var...

Bu araba 96 model olması lazım 97lerde pancuru kaputta oluyor. Bu kaput aynı benim arabanın kaputundan. Pancuru tamponda aynı benimkinin tıpkısı :D Fakat cok hoş olmuş farlar nasıl yapmış merak ettim dogrusu.

ceyhunyazar

« Yanıtla #323 : Şubat 04, 2009, 01:44:56 ÖS »

Ve bu arada, araçlarımızda far aydınlatmasından şikayetçi olan arkadaşlara bir süprizim var.Daha dogrusu biri yapmış ama nasıl yaptıgını henüz çözemedim. Resmini verdigim araç Türkiye'de.Kendisiyle baglantıya gecmeye calısıyorum.AutoclubTR de ki sayfadan buldum.Görünen o ki bizim şift katmanlı far camlarının birini iptal etmiş.Ama sanki far orjinal modifiyeli yedek parçaya benziyor.Yorumlarınız?
96 ve 97 lerde panjur aynıdır dostum.98 lerde panjur kaputtadır, bilginize ;) :D

Bu araç da 97 model euro civic. Jantları 15inç.Lastikler 195/50.Ancak kaputun altında da bayagı modifiye var...

Bu araba 96 model olması lazım 97lerde pancuru kaputta oluyor. Bu kaput aynı benim arabanın kaputundan. Pancuru tamponda aynı benimkinin tıpkısı :D Fakat cok hoş olmuş farlar nasıl yapmış merak ettim dogrusu.

cemyuklu

« Yanıtla #324 : Şubat 04, 2009, 06:50:57 ÖS »
selamlar  arkadaşlar neo 32 adlı bi arkadaş bi soru sormus bana farklı bir sitede ve beni buraya cağırdı

merhabalar cem bey, adım tayfun bende 98 euro civic sahibiyim. birşeyi merak ettim. xenon far demişsiniz ama benim bildiğim kadarıyla bizim araclar için xenon far mevcut değil. Siz de bilirsiniz farların aydınlatma sorunu bizim araçlarda had safhada. Bu sorunu nasıl çözdüğünüzü paylaşırsanız sevinirim. BU arada teamhondaturkey.com adresinde eurocivic kullanan arkadaşların bir bölümü var. Bu bölüme girip araçla ilgili tecrübelerinizi de paylaşırsanız sevinirim.. iyi günler..

evet aracımda 8000 k xenon var ve farlarım yeni kasko aracılığıyla yeniledim ve görüsüm harika biraz forumu okudumda far camlarının sökülmesiyle ilgili yazıllar yazmıssınız bir aralar bende yabancı bir sitede tek camlı halde euro civicler gördüm bende sökmeye karar verdim ama icerideki camı sökebiliyoruz sadece zaten bütün ısığın yayılmasını sağlayan da o icerideki cam zaten onu iptal ederseniz önünüzü hic göremezsiniz (mercek uygulamadığınız sürece)
küçücük bi örnek vereyim eski farlarım varken yapmıstım ben xenon uygulamasını far ayarlarıma hic dokunmadan sadece xenonları takıp trafiğe çıktığımda önümdeki araçlardan ve karşıdan gelen araçlardan sellektör ve 4'lüleriyle ikazlarıyla karşılaştım inanılmaz rahatsızlık verdi insanlara o yüzden far ayarlarımın hepsini asağıya almak zorunda kaldım ne kadar aydınlatma sağladığını varın siz hesaplayın

arızalarımızı ve yaptığımız masrafları yazalım demişsiniz öyle çok büyük bi arızayla karşılaşmadım (amortisörlerim hariç)

1- Silecek motorum çok ses yapıyordu 2004 model hyundai silecek motoru ile değiştirdim tabi soketlerde ufak bi modifikasyonla (40 tl)
2- Far motorum (sol) aracı aldığımda calısmıyordu onuda baska bir aracın markasını bilemeyeceğim çıkmacıdan temin ettim (20 tl)
3- Radyatörüm çok pisti çıkarıp temizlik işlemi uyguladık tabi üzerinde 11 senelik orjinal radyatörü delindi çıkmasına 150 tl istediler bir radyatörcüde buldum (60 tl)
4- Boğaz temizliği ve Carbon clean yaptırdım arabanın boğazını görseydiniz simsiyah kurumdu şimdi ise metal rengi ve çekişi inanılmaz arttı (60 tl)
5- Şu anda VSS arızalı onun arayışları içerisindeyim

Bu arada aracım 98 model makyajlı kasa 150.000'de beyaz lpg'li