Gönderen Konu: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 739687 defa)

ceyhunyazar

Ynt: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım
« Yanıtla #275 : Ocak 30, 2009, 01:10:36 ÖS »

valla bogazın nerde oldugunu sorsan bende bılmem motordan hıc anlamam ama merakım yok degıl :) bır kere gormem lazım nerede ve nasıl oldugunu :) benımde aracta pati cekme olayı oldugunda arac sallanıyor sırkelenıyor yanı patı cekmıyor acaba debrıyajlamı alakalı dıye benımde aklıma gelmıstı

Boğaz kelebeği, hava filtresinden geriye dogru uzanan kalın hortumu söktügünüzde görebileceğiniz,metal bir borunun içinde,ince bir metal diskin tam ortasından pimlenmiş bir parçadır.

ceyhunyazar

« Yanıtla #276 : Ocak 30, 2009, 01:32:31 ÖS »

Merhaba Arkadaşlar,
Dün LPG depomu doldurdum. Üç kere depoyu doldurarak toplam 80 litre gaz aldım ve 820 km yol yaptım. Buna göre otomotik vites, 1.6 motor aracım 100 km'de 9,75 litre LPG harcadı. (LPG'yi farklı şehirlerde, farklı fiyatlardan aldığım için tüketim değerlerini TL/Kr olarak vermiyorum.) 820 km'nin yaklaşık 60 km'si şehir içiydi... Geçtiğimiz hafta sonu memleketim Tokat'a gidip geldim ve bu değerleri gördüm. Hafta sonu (bölünmüş) yol oldukça boş ve sürüş için uygun, hava koşulları da mevsime göre iyice olduğundan ortalama 110 km/saat hız yaptım. (Yer yer 120 km ve üzerine çıktım.) 100 km/saat hızın üzerine çıkmasaydım,  100 km'de yaklaşık 1 litre daha az yakabilirdim. Benim için bu değerler çok ideal... (Bu seyahatimde 125 TL'lik LPG harcadım ve arabam 1 km'de 15,2 Kr yaktı.)

Öncelikle bu detaylı bilgiler için teşekkürler...9.75 lt hiç de fena değil aslında.Dediğiniz gibi düşük hızlarda daha da az yakabilirdiniz.Zira fabrika verilerimiz ş.dışı için 7 lt yi gösteriyor, lpg yüzde 20 fazlasında 8.4 litreler en ideali olurdu. Anca araçların yaşı vs itibariyle bunları normal karşılıyorum....

Ben de dün akşam itibariyle bi miktar yol katedecegim icin lpg aldım ilk kez.Yani montajda konan 30 liralık lpg bitmek üzereydi. Depoyu fulledigimde 27 lt aldı. Maksimum dolum 36 lt biliyosunuz. Bunu hem seviye ledlerinden hem de arka şamandıra göstergesinden kontrol ettigimde mümkün degil o kadar gaz yok idi. Şuna kanaat ettimki , 1-2 depo sonra ölçüm yapmak dogrudur denir ya, herhalde bununla ilgili bir durum ... İlk gaz tüketimim bunlara ragmen, 180 km/27 lt oldu.Yani 15 lt/100 km..Bu da km de, 1.36 tl/lt lik shell lpg ile  20.4 kuruş oldu....Tabiiki de cok fazla bir deger, ancak dendigi gibi 1-2 depo bosaldıktan sonra ölçümlerimi yazacagım.Ben şimdiden aktarayım dedim...

« Son Düzenleme: Ocak 30, 2009, 01:36:08 ÖS Gönderen: ceyhunyazar »

Hikmet Hoca

« Yanıtla #277 : Ocak 30, 2009, 04:18:55 ÖS »

Merhaba Arkadaşlar,
Dün LPG depomu doldurdum. Üç kere depoyu doldurarak toplam 80 litre gaz aldım ve 820 km yol yaptım. Buna göre otomotik vites, 1.6 motor aracım 100 km'de 9,75 litre LPG harcadı. (LPG'yi farklı şehirlerde, farklı fiyatlardan aldığım için tüketim değerlerini TL/Kr olarak vermiyorum.) 820 km'nin yaklaşık 60 km'si şehir içiydi... Geçtiğimiz hafta sonu memleketim Tokat'a gidip geldim ve bu değerleri gördüm. Hafta sonu (bölünmüş) yol oldukça boş ve sürüş için uygun, hava koşulları da mevsime göre iyice olduğundan ortalama 110 km/saat hız yaptım. (Yer yer 120 km ve üzerine çıktım.) 100 km/saat hızın üzerine çıkmasaydım,  100 km'de yaklaşık 1 litre daha az yakabilirdim. Benim için bu değerler çok ideal... (Bu seyahatimde 125 TL'lik LPG harcadım ve arabam 1 km'de 15,2 Kr yaktı.)

Öncelikle bu detaylı bilgiler için teşekkürler...9.75 lt hiç de fena değil aslında.Dediğiniz gibi düşük hızlarda daha da az yakabilirdiniz.Zira fabrika verilerimiz ş.dışı için 7 lt yi gösteriyor, lpg yüzde 20 fazlasında 8.4 litreler en ideali olurdu. Anca araçların yaşı vs itibariyle bunları normal karşılıyorum....

Ben de dün akşam itibariyle bi miktar yol katedecegim icin lpg aldım ilk kez.Yani montajda konan 30 liralık lpg bitmek üzereydi. Depoyu fulledigimde 27 lt aldı. Maksimum dolum 36 lt biliyosunuz. Bunu hem seviye ledlerinden hem de arka şamandıra göstergesinden kontrol ettigimde mümkün degil o kadar gaz yok idi. Şuna kanaat ettimki , 1-2 depo sonra ölçüm yapmak dogrudur denir ya, herhalde bununla ilgili bir durum ... İlk gaz tüketimim bunlara ragmen, 180 km/27 lt oldu.Yani 15 lt/100 km..Bu da km de, 1.36 tl/lt lik shell lpg ile  20.4 kuruş oldu....Tabiiki de cok fazla bir deger, ancak dendigi gibi 1-2 depo bosaldıktan sonra ölçümlerimi yazacagım.Ben şimdiden aktarayım dedim...

Dediğiniz çok doğru... Sağlıklı bir veri elde etmek için en az dört beş depo harcamak lazım... Her istasyon depoyu farklı miktarda dolduruyor. (Malumunuz benzinde böyle bir durum yok.) Ben mesafe ölçen km'yi sıfırlamadım, şimdi 870 km'yi gösteriyor. Birkaç yüz km daha yapıp (bu km'ler şehir içi olacak) ortalama yakıt tüketimini bulmaya çalışacağım. Bir ay sonra bu değerleri (şehirler arası + şehir içi ortalaması) sizinle paylaşacağım. Şu an, yakıt tüketiminden ben çok memnunum, dediğiniz gibi 11 yaşındaki araçlar için gayet iyi... Daha önce de belirttiğim gibi LPG benzine göre çok hesaplı... Benzinde ortalamam 1 km'de 25 Kuruşu geçiyordu. (Şehir içinde 30 Kuruşu düşmüyordu.)

Hikmet Hoca

« Yanıtla #278 : Ocak 30, 2009, 04:36:22 ÖS »

benimkisi sehır ıcı yakıt tuketımi sehır dısı hıc kullanmadım ben arac kullanırken hep 3000 devırde vıtes degıstırırım gereksız hız ve fren yapmam bırde duydugum kadarı ıle yokus asagı bos vıtes yerıne vıteslı olarak ınmenın daha az tukettıgını duymustum bunu bır arkadasım benzın tuketımı gosteren araclar ıle yapılmıs bı deneydı bende vıteslı ınerım yokus asagı malum benzın dunyanın en pahalı benzını :) lpg ye sımdıye kadar sıcak bakamadım tabıkı cok km yapan arkadasslar ıcın ekonomık olabılır benım hesabıma gore yapılan lpg ıslemını kurtarmam uzun surecegınden yaptırmamayı tercıh ettım dedıgım gıbı cok km yapan bırı degılım

Her kosulda viteste kullanmak dogrudur. Enjeksiyonlu araçlarımızda cut-off denen benzin kesici özellik vardır. Aracın marşa basıp yokuş aşağı viteste devir saati 1750 leri geçtiğinde,önündeki hava akımını kullanarak,100 km gittiğini düşünün, sonunda tüketiminiz 0 lt/100 km olacaktır.Tabi idela kosullarda...Aracı yokus aşağı kompresöre bindirmeniz tüketim icin artı olacaktır.Yeşilköy34 kardeşim 3000 devirlerde vites arttırdıgını söyledi.Ve bu sekilde benzinde ş.içi 22 kuruş tüketim yakalamış.Tüm araçlarda maksimum torku üreten devir bellidir.Bu anlamda ben de sürüş alışkanlıgım olan ş.içi trafikte aracı 2000-2750 devirleri arasında kullanmaya özen gösteririm.Belki de 3000 devir mantıklıdır.Ben deneyip göreceğim..Ayrıca araclar bosta iken bir saatte 1 lt benzin harcarlar kabaca.Bunu ş.içinde nerdeyse kontak kapatacak derecede yogunluk oldugunda dikkate almanız icin belirttim.

Ve bu arada, aracımda lpg monajında, aracımı kontrol ederlerken tespit ettiğimiz bir sorundan bahsetmek istiyorum.Aracım montaja motor oldukca ısınmıs bi sekilde gitti.Ancak benim hararet göstergem seviyenin ceyreginin hep biraz üstünde duruyor.Daha yukarı hiç çıkmadı. Kontrol eden arkadaş ise termostatın 80derece ayarlı olabilir buna bi baktır demişti.Mantık olarak 90 derece hararet, yani sıcak motor verim icin de iyidir. Sormak istedigim sizin göstergeler motor ısınınca nasıl ya da fan ne zaman acıyor? Açıkcası bizim araçlar oldukca sessiz oldugundan fanın ne zaman actıgını dahi duyamıyorum.Bazen ufaktan bir titreme sadece.....[/b]

Yorumlar?

Ceyhun Bey,
Benim hareret göstergem de seninki gibi... Birkaç dakikada araba ısınıyor ve ibre daima çeyrek hararet gösteriyor. İnanınız, fanın ne zaman çalışıp sustuğunu ben de hissedemiyorum... Aslında benim de termostat ayarına baktırmam gerekiyor. Kurban Bayramında oldukça dik ve virajlı bir yolda, arabayı önümde giden bacanağa (arabası 2003 focus ve hızlı gidiyordu) yetişeyim diye sıkıştırmıştım. Hareret göstergesi yarıyı geçmişti, bir çeşme başında durup arabayı stop ettirmeden biraz beklemiş, radyatörün üstüne (içine değil, biliyorsunuz; iyice ısınan ya da hareret yapan aracın radyatör kapağını açmak çok tehlikelidir.) su dökmüştüm. Beş dakika sonra hararet ibresi eski konumuna gelmişti.
Bu olayda sanırım benim de kusurum vardı: Çok dik bir yolda  D4 ile gitmiştim; vitesi 2 ya da D3 konumuna alıp sürseydim belki hareret göstergem hiç yükselmeyecekti. Yazın aynı yola birkaç kez gideceğim, söyledeklerimi uygulayıp sonucu inşallah sizlerle paylaşırım.
Selamlar...

ceyhunyazar

« Yanıtla #279 : Ocak 30, 2009, 04:58:37 ÖS »
Hikmet Hoca, demek sizin ibre de aynı, hatta bi arkadaş daha benzer oldugunu söylemişti. Sanmıyorum ki hepimizin ki arızalı olsun. Bence normal olan bu...Öncelikle normal termostatın kaclık oldugunu ögrenmemiz gerek, yoksa gidip yanlış bisey yaptırmamak da lazım..Ancak sizinkinde mesela hep ceyrek iken, aracı zorladıgınızda arttıgını gözlemlemişsiniz. Aracı zorlayarak bende deniycem bakalım...

Ve arkadaşlar, yakıt tüketim konumuz hala devam etmekte. Ayrıca genel konulardan biri olan yedek parça temini ve sıkıntısı konusunuda unutmayalım.
Birönceki anketimizde genelde orjinal bulunamadıgı ancak bir sekilde parca bulundugu oyları agırlıkta idi. Sevindirici bir haber :)

Saglıcakla kalın

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #280 : Ocak 30, 2009, 06:12:48 ÖS »

valla bogazın nerde oldugunu sorsan bende bılmem motordan hıc anlamam ama merakım yok degıl :) bır kere gormem lazım nerede ve nasıl oldugunu :) benımde aracta pati cekme olayı oldugunda arac sallanıyor sırkelenıyor yanı patı cekmıyor acaba debrıyajlamı alakalı dıye benımde aklıma gelmıstı

Bu arada benim eski temprada da bu oluyordu ama bujileri değiştirdikten sonra ortadan kalkmıştı bu sorun ?? Gerçi temprayı ve hondayı kıyaslamak doğru olmaz ama genel çalışma sistemi içerisinde benzerlikler olabilir diye düşünüyorum..

Yani diyorsun ki debreyaja para mı sıkışmış:)))

Ne yapabiliriz peki ?

yesilkoy34

« Yanıtla #281 : Ocak 30, 2009, 06:39:25 ÖS »

Bu arada benim eski temprada da bu oluyordu ama bujileri değiştirdikten sonra ortadan kalkmıştı bu sorun ?? Gerçi temprayı ve hondayı kıyaslamak doğru olmaz ama genel çalışma sistemi içerisinde benzerlikler olabilir diye düşünüyorum..

Yani diyorsun ki debreyaja para mı sıkışmış:)))

Ne yapabiliriz peki ?

valla debrıyajdanmı dıye sadece tahmınde bulunuyorum cunkı aracın bakım yapılalı daha 1000 km oldu ve bujıler kontrol edılmıstı gercı debrıyajda bı bosluk yada bı sey hıssetmıyorum ama yınede bellı olmaz sonucta patı cekme merakım olmadıgı ıcın cokta onemlı degıl sadece ılerıde cıkması muhtemel bı seymı var dıye merak ettım :) valla masraf acmasın su an 5 para veremem cepte bı sey yok :)

alonso

« Yanıtla #282 : Ocak 30, 2009, 09:38:16 ÖS »
mrb arkadaslar bende yeni bir arac almıstım eurocivic96 model.bazı sorunlarım var ve okuduğum kadarı ile sizlerinde sorunları oluyor.bundan sonra burayı düzenli olarak takip edicem.herkese kazasız belasız hayırlı yolculuklar dilerim..

alonso

« Yanıtla #283 : Ocak 30, 2009, 09:41:30 ÖS »

1-ceyhunyazar   97 1.6 ils düz vites lpg  89 binde  beyaz/Ankara
2-cenqawer       96 1.6 ils otomatik lpg li    140 binde metalik gri/Ankara
3-obkavi           96  ils 1,6 otomatik  lpg li 178 binde  metalik yeşil/İstanbul
4-bigvolf           96 ils lacivert 173 binde  (Yakıt?) /Malatya
5-powervtec      97 1.6 ils otomatik 158 binde bordo renkli lpg li/Aydın
6-ayalcin27       99 1.6 İes Düz Vites Gri Lpg'li /Samsun
7-Nitrogenius     98 1.4 is Düz Vites (Benzin) Beyaz/İstanbul-Bağcılar
8-efsunm          98 1.6 ies (Yakıt?Renk?) / Denizli
9-Serozkay        97 1.6iLS, Düz vites,benzinli 150 binde Siyah/İstanbul.
10-drtimurcin     97 1.4 is 130 binde (Yakıt?) lacivert /İzmir
11-taylantgov    96 1.4ies 110binde (Yakıt?Renk?) /Ankara
12-notdream      96 1.6 ils otomatik ve lpgli, metalik koyu füme 89binde / istanbul
13-vega_0777    96 1.4 ls (Yakıt?Renk?) Antalya/Bingöl   Tuğrul
14-bozlak          97 1.6 (Tip?Renk?Yakıt?) /Kayseri
15-Hikmet Hoca  98 1.6 ies, Otomatik vites, LPG'li, 195 binde, Beyaz / Ankara
16-yesilkoy34     96 14.i 71000 km  (Yakıt?) bordo / İstanbul
17-m.t.y            97 1.4i 143binde lpg li  lacivert/Niğde
18-sumitt           98 1.6 ies  103binde (Yakıt?) Gümüş Gri / Ankara
19-madalyon       96 1.4i    103binde Yeşil lpg li  / Ankara
20-necc7            97 1.4i    134binde lpg li  Koyu Yeşil /Ankara
21-eurocv           97 1.6 ils otomatik 168 binde (Yakıt?) metalik yeşil/Ankara
22-alonso           96 1.6 ils 155bin benzinli gümüş gri gaziemir/İZMİR

kuzeyank

• Ziyaretçi
« Yanıtla #284 : Ocak 30, 2009, 11:55:07 ÖS »
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım. 1998 16ies euro civic sahibiyim.  aracın motoru arızalıydı bunu bilerek aldım. aracın silindir kapak contasını yaptırdım. ama araç hala düzelmedi. çekişi düşük (116ps ama 85ps gibi),motor çok bağırıyor,ve duman atıyor. bana yardımcı olacak ANKARADA iyi bir usta adresi verebilirmisiniz. kuzeyank@hotmail.com

ceyhunyazar

« Yanıtla #285 : Ocak 31, 2009, 08:21:21 ÖÖ »
1-ceyhunyazar   97 1.6 ils düz vites lpg  89 binde  beyaz/Ankara
2-cenqawer       96 1.6 ils otomatik lpg li    140 binde metalik gri/Ankara
3-obkavi           96  ils 1,6 otomatik  lpg li 178 binde  metalik yeşil/İstanbul
4-bigvolf           96 ils lacivert 173 binde  (Yakıt?) /Malatya
5-powervtec      97 1.6 ils otomatik 158 binde bordo renkli lpg li/Aydın
6-ayalcin27       99 1.6 İes Düz Vites Gri Lpg'li /Samsun
7-Nitrogenius     98 1.4 is Düz Vites (Benzin) Beyaz/İstanbul-Bağcılar
8-efsunm          98 1.6 ies (Yakıt?Renk?) / Denizli
9-Serozkay        97 1.6iLS, Düz vites,benzinli 150 binde Siyah/İstanbul.
10-drtimurcin     97 1.4 is 130 binde (Yakıt?) lacivert /İzmir
11-taylantgov    96 1.4ies 110binde (Yakıt?Renk?) /Ankara
12-notdream      96 1.6 ils otomatik ve lpgli, metalik koyu füme 89binde / istanbul
13-vega_0777    96 1.4 ls (Yakıt?Renk?) Antalya/Bingöl   Tuğrul
14-bozlak          97 1.6 (Tip?Renk?Yakıt?) /Kayseri
15-Hikmet Hoca  98 1.6 ies, Otomatik vites, LPG'li, 195 binde, Beyaz / Ankara
16-yesilkoy34     96 14.i 71000 km  (Yakıt?) bordo / İstanbul
17-m.t.y            97 1.4i 143binde lpg li  lacivert/Niğde
18-sumitt           98 1.6 ies  103binde (Yakıt?) Gümüş Gri / Ankara
19-madalyon       96 1.4i    103binde Yeşil lpg li  / Ankara
20-necc7            97 1.4i    134binde lpg li  Koyu Yeşil /Ankara
21-eurocv           97 1.6 ils otomatik 168 binde (Yakıt?) metalik yeşil/Ankara
22-alonso        96 1.6 ils 155bin benzinli gümüş gri gaziemir/İZMİR
23-kuzeyank     98 1.6ies  (Yakıt?Renk?Km?)   /Ankara

alonso ve kuzeyank arkadaşlarım aramıza hoşgeldiniz. Keyifli forumlar!...

alonso, forumun faydalı olacagı kanısındayım...

kuzeyank, bu tarz çekiş düşüklüğü, ateşlemede bi problem yoksa, 4 silindirli bi aracın 3 silindir çalışması gibi bir durum.Çünkü hissedilir derecede gücün azaldıgını hissediyorsun sanırım. İyi bir japon motorcu bulman gerekiyor. Ankarada hondacı Kadir ustanın namını duymuştum, ben henüz gidemedim ama tel.u 05323609094, adresini vs unuttum. Bi ara durumu anlat istersen...
Ayrıca aracının bilgilerini listeye göre güncelleyerek verirsen seviniriz.

ceyhunyazar

« Yanıtla #286 : Ocak 31, 2009, 09:00:17 ÖÖ »
1.Geleneksel (Henüz birinci ama geleneksel :)  ) EuroCivic Ankara Buluşması  İçin Öneriler ;

Arkadaşlar listede 23 kişiden 9u ankarada.Bir buluşma gerçekleştirmek için fena bir rakam değil.Şahsım da Ankarada oldugum için, bir buluşması yapalım mı ne dersiniz? Güzel vakit, keyifli sohbet ve bolca resim....
Yakın illerden katılmak isteyen arkadaşlarımızı da bekleriz. Buluşma tarihi ve aktivitemiz için ben önerimi sunayım.
Ama herkes katılabileceği tarihleri de belirtirse sevinirim. Malum adını koymazsak da muhallakta kalabilir.

Bu yüzden ilk öneri benden;
Aktivite : Pazar Kahvaltısı
Tarih    :15 Şubat 2009 Pazar
Yer      : İstanbul Yolu - Demet/Çiftlik Kavşağı İlerisi -Macit Petrol (Petrol Ofisi) içindeki Çardak Pide Restorant.
             (İst.Yönüne, kavşaktan sonra sağdaki 1. değil 2. petrol ofisi istasyonu)
Saat    : 12:00

Hakiki Trabzon Pidesi yemek için harika bir yerdir. Her türlü kahvaltı, pide, isteyene balık köfte tavuk vs herşey vardır.
Üstüne de bi güzel semaverimizi söyleriz...Çayı harikadır!...

Evet, başka teklifler varsa mutlaka bekleriz.Bi karar verip uygularız.

cenqawer

« Yanıtla #287 : Ocak 31, 2009, 09:08:19 ÖÖ »
Valla ne guzel olur iyi fikir bence ben gelirim pideler simdiden gözumde canlanıyor hehehehehe

notdream

« Yanıtla #288 : Ocak 31, 2009, 09:13:33 ÖÖ »
Kazadan dolayı maddi durumum kötü olmasaydı İstanbuldan kalkar gelirdim etkinliğe. Kısmetse yazın inşaAllah aranızda olmayı diliyorum.

ceyhunyazar

« Yanıtla #289 : Ocak 31, 2009, 09:20:38 ÖÖ »

1.Geleneksel (Henüz birinci ama geleneksel :)  ) EuroCivic Ankara Buluşması  İçin Öneriler ;

Tarih    :15 Şubat 2009 Pazar
Yer      : İstanbul Yolu - Demet/Çiftlik Kavşağı İlerisi -Macit Petrol (Petrol Ofisi) içindeki Çardak Pide Restorant.
Saat    : 12:00

Hakiki Trabzon Pidesi yemek için harika bir yerdir. Her türlü kahvaltı, pide, isteyene balık köfte tavuk vs herşey vardır.

Bu arada lpg anketimizde en cok tercih edilen marka atiker olurken , brc ikinci sırada ve önemli bir miktar oy da performans kaybı şikayeti ile lpg taktırmayacagını söylüyor. Bilgilerinize...Şimdi buluşma için bir anket açalım....

obkavi

« Yanıtla #290 : Ocak 31, 2009, 09:24:26 ÖÖ »
arkadaşlar süper bir teklif ama malesef gelemeyeceğim bu hafta içinde bir ev satın aldım hayırlısıyla kiracılıktan kurtuldum sayılır boya işlerini falan halledip taşınmak istiyorum nasipse  birdahaki sefere inş.

notdream

« Yanıtla #291 : Ocak 31, 2009, 10:14:26 ÖÖ »
Hayırlı ugurlu olsun inşaAllah. Çok sevindim. Krizi fırsat bilip değerlendirmeni de ayrıca tebrik ediyorum Obkavi. İlk fırsatta gelicez ailecek size o zaman :)

yesilkoy34

« Yanıtla #292 : Ocak 31, 2009, 11:25:11 ÖÖ »
aramıza yenı gelen alonso ve kuzeyank arkadaslar hos geldınız sorunlarınızı yazarsanız bılen yada en azından tecrubesı olan arkadslar yardımcı olacaktır.

yeni evine kavusan obkavi arkadasımızada gule gule yenı evınde oturması dılegı ıle tebrıkler :)

ceyhunyazar

« Yanıtla #293 : Şubat 02, 2009, 08:19:01 ÖÖ »
Alıntı yapılan: ceyhunyazar

1.Geleneksel (Henüz birinci ama geleneksel   ) EuroCivic Ankara Buluşması  İçin Öneriler ;

Yer      : İstanbul Yolu - Demet/Çiftlik Kavşağı İlerisi -Macit Petrol (Petrol Ofisi) içindeki Çardak Pide Restorant.

Herkese İyi Haftalar....

obkavi

« Yanıtla #294 : Şubat 02, 2009, 08:25:23 ÖÖ »
dostlar teşekkürler sağolun varolun  dostum bekliyoruz en kısa zamanda

Hikmet Hoca

« Yanıtla #295 : Şubat 02, 2009, 04:42:52 ÖS »

arkadaşlar süper bir teklif ama malesef gelemeyeceğim bu hafta içinde bir ev satın aldım hayırlısıyla kiracılıktan kurtuldum sayılır boya işlerini falan halledip taşınmak istiyorum nasipse  birdahaki sefere inş.

Hayırlı uğurlu olsun, güle güle oturun...

Hikmet Hoca

« Yanıtla #296 : Şubat 02, 2009, 04:44:32 ÖS »

Alıntı yapılan: ceyhunyazar

1.Geleneksel (Henüz birinci ama geleneksel   ) EuroCivic Ankara Buluşması  İçin Öneriler ;

Herkese İyi Haftalar....

Çok önemli bir işim olmazsa, inşallah ben geliyorum...

Hikmet Hoca

« Yanıtla #297 : Şubat 02, 2009, 04:46:54 ÖS »
alonso ve kuzeyank arkadaşlara da "Hoş geldiniz" diyorum.

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #298 : Şubat 02, 2009, 10:54:02 ÖS »
Yav arkadaşlar şunu orta mesafe yapsanız olmuyor muydu ? Ben boluya gelmeye bile razıydım :)) Ankaralılar da İstanbula gelecek mi :)))

ceyhunyazar

« Yanıtla #299 : Şubat 03, 2009, 08:42:01 ÖÖ »
Peki o halde buluşmaya gelecekler , atacakları yeni msjlara bu listeye kendilerini ekleyerek copy paste yapsınlar :
1-ceyhunyazar
2-hikmet hoca

Nitro kardeşim sende gelirsin yaw:)

Ve bu arada, araçlarımızda far aydınlatmasından şikayetçi olan arkadaşlara bir süprizim var.Daha dogrusu biri yapmış ama nasıl yaptıgını henüz çözemedim. Resmini verdigim araç Türkiye'de.Kendisiyle baglantıya gecmeye calısıyorum.AutoclubTR de ki sayfadan buldum.Görünen o ki bizim şift katmanlı far camlarının birini iptal etmiş.Ama sanki far orjinal modifiyeli yedek parçaya benziyor.Yorumlarınız?

Bu araç da 97 model euro civic. Jantları 15inç.Lastikler 195/50.Ancak kaputun altında da bayagı modifiye var...

« Son Düzenleme: Şubat 03, 2009, 08:43:49 ÖÖ Gönderen: ceyhunyazar »