Gönderen Konu: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 739797 defa)

yesilkoy34

Ynt: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım
« Yanıtla #150 : Ocak 09, 2009, 05:13:59 ÖS »
bencede aracınızın kıymetını bılın yurur aksam parcalarının bulunmayacagını dusunmuyorum dıger parcalarda allah korusun kaza olmadıkca zaten gereklı olmayacaktır netıcede aractan memnun olunduktan sonra sorun olmammalı allah kımseye kaza bela vermesın trafık magandalarına denk getırmesın

yesilkoy34

orta konsul sokulmesı
« Yanıtla #151 : Ocak 09, 2009, 05:27:10 ÖS »
orta konsulun sokulmesını merak eden olursa dıye :)

bozlak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #152 : Ocak 09, 2009, 07:30:13 ÖS »
Sağolun arkadaşlar,söyledikleriniz mantıklı,ben aracıma bineyim.Sonuçta bu fiyata bu kadar konfor bir arada hiç bir araç satın alamayız.Bunuda düşünmek lazım.

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #153 : Ocak 09, 2009, 08:20:53 ÖS »
Ceyhun dostum

Ya ceyhun dostum senin yazdıklarını okuyunca inan birşeyler öğrendiğimi düşünüyorum.. Hikmet Hocamada selamlar... Arkadaşlarım Allah izin verirse bir kızım olacak pazartesi günü. Aracın bu zaman oldu kışlık bakımını bile yaptırmadım.. Fakat sizlere yazdıktan hemen sonra ustaya gittim.. Usta bana yağ filtresinin gevşemiş olduğunu (ayrıca değişmesi gerektiğini) ve ayrıca motor yağının fazla olduğunu söyledi.. Bu şekilde bir tecrübeyi de yaşamış olduk.. Tekrar teşekkürler..

Tekrar geçmiş olsun... Sorunu çözmene sevindim.

Ceyhun kardeşimizin trafik magandaları için söylediklerini dikkate almak gerekiyor. Ayrıca Ceyhun Bey bu Euro Civic buluşmasını ve yardımlaşmasını gayet güzel götürüyor. Kendisine bütün arkadaşlar adına tekrar teşekkür ediyorum.

Kızımız size inşallah uğurlu gelir. Allah analı babalı büyütsün. (Amin)

Ya ceyhun dostum senin yazdıklarını okuyunca inan birşeyler öğrendiğimi düşünüyorum.. Hikmet Hocamada selamlar... Arkadaşlarım Allah izin verirse bir kızım olacak pazartesi günü. Aracın bu zaman oldu kışlık bakımını bile yaptırmadım.. Fakat sizlere yazdıktan hemen sonra ustaya gittim.. Usta bana yağ filtresinin gevşemiş olduğunu (ayrıca değişmesi gerektiğini) ve ayrıca motor yağının fazla olduğunu söyledi.. Bu şekilde bir tecrübeyi de yaşamış olduk.. Tekrar teşekkürler..

Hikmet Hocam ve Nitro Kardeşim....
Her türlü faydalı ve arkadaşlık dostlugun saygıyla paylaşıldıgı şeye varım...Buradaki tüm arkadaşlar da bu düşüncede anladıgım kadarıyla...Bu yüzden ben de sizlere teşekkür ederim.

Buluşma için henüz çok erken...Ülkemizin bir çok yerine dagılmıs araçlarımız (Üye listemizdeki illere bakın, farklı farklı yerler var) için bulusma olayı için daha fazla katılım ve forumda aktivite lazım...THT forumun ankara köşesinde , her modelden hondalarda 60-70 kişi kullanıcı var.Buluşmalar yapıyolar cok da güzel geçiyormuş,gitmek fırsat olmadı...Ama genelde 10 kişilik katılım oluyormuş.Yani farklı modeller içindeki kullanıcılar bile cok sayıda olmalarına karşın bir araya gelmekte zorlanıyolar.Kaldıki ayrı şehirlerden böyle bir bulusma şimdilik zor görünüyor.Ancak herkes ş.dışı seyahatlerinde birbirne ugrayıp ön bulusma gerceklestirebilir kanısındayım.

Nitro kardeşim bi kızın olacak inşallah...Benim kızım da daha 9 aylık , ilk bebegimiz...Bu duyguyu ii bilirim...Sakın önceden kestirmeye calısma ne hissedicem acaba diye...Çünkü kesinlikle tutmuyor :D:D Ben cok düşünmüştüm...
Kucagına alıp onunla konusunca ona dokununca ve aylar sonrası farkedeceğin üzere ;  " Ya bu ilk dogdugunda meger ne kadar cirkinmiş, biz nasıl sevmişiz bu cirkini, şimdi güzelleşti asıl" dediginde bu duyguyu daha sindire sindire hissedeceksin bundan eminim....Tam ifade edemedim zira hala sindirmekteyim :))

Tüm katılımcılara teşekkürler ediyorum...

Valalhi ben ne hissedeceğimi kestiremiyorum inan.. Çok karışık duygular içindeyim gülermiyim ağlarmıyım kestirmek çok zor.. Allah Bağışlasın diyorum senin kızın içinde. .Allah Anasıyla babasıyla beraber büyümeyi  nasip etsin.. Sevgiler Saygılar...

ceyhunyazar

« Yanıtla #154 : Ocak 10, 2009, 10:53:41 ÖÖ »

Sağolun arkadaşlar,söyledikleriniz mantıklı,ben aracıma bineyim.Sonuçta bu fiyata bu kadar konfor bir arada hiç bir araç satın alamayız.Bunuda düşünmek lazım.

Doğru Karar ;)

m.t.y

« Yanıtla #155 : Ocak 10, 2009, 09:26:56 ÖS »
merhaba arkadaşlar .Ben de 2 yıldır euro civic kullanıyorum ilk arabam ve acemiliğimi de bu araçta attım şükür.Fakat herkesin değindiği gibi parça sıkıntısı fazla olan bir araç olduğunu fazlasıyla hissetim.Kurban bayramı öncesi kaza yaptım ve sağ çamurluk 290 tl +30 tl kargo masrafı .Diğer boyama,çamurluk sinyali, davlumbaz toplam 625 tl ye maloldu.Allah kimseye kaza vermesin.Bu arada ben niğde deyim aracım 97 model lacivert.Araca çok fazla baktığım söylenemez fakat özellikle diğer sitede yazan makamcı abinin sitede yazdıkları aracın aslında ne kadar kıymetli olduğunu hisettirdi.O da niğde de ve bu siteye davet edin bence.Ben kendisi işle tanışamadım fakat tanışacağız inşallah..Bu iki siteyede hergün bakıyorum ama pek fazla bilgim olmadığı için yazamıyorum.Ancak sorulacak çok soru var.Sizlere kolay gelsin

powervtec

« Yanıtla #156 : Ocak 10, 2009, 10:31:23 ÖS »
herkese kazasız belasız günler inşallah
arkadaşlar bizim araçların yani euro civiclerin mekanik ( motor kaputu. far.balata. amortisör. çamurluk v.b. gibi )  parçaları nerelerde var ? lazım olan arkadaşlara fikir olması açısından soruyorum. ilginize teşekkürler arkadaşlar

m.t.y

« Yanıtla #157 : Ocak 11, 2009, 12:24:15 ÖS »
merhaba powevtec .ben niğdede bulamadım.tamircim önce avrupadan geldi dedi,sonra japonyaya çevirdi.kaporta aksamı zor bulunuyor.honda civic istemiş iki günde geldi parça uymadı dedi ve 10 gün bekledim.sağ çamurluk 290tl

ceyhunyazar

« Yanıtla #158 : Ocak 12, 2009, 08:31:59 ÖÖ »
-ceyhunyazar   97 1.6 ils düz vites benzinli   87 binde  beyaz/Ankara
2-cenqawer       96 1.6 ils otomatik lpg li    140 binde metalik gri/Ankara
3-obkavi           96  ils 1,6 otomatik  lpg li 178 binde  metalik yeşil/İstanbul
4-bigvolf           96 ils lacivert 173 binde/Malatya
5-powervtec      97 1.6 ils otomatik 158 binde bordo renkli lpg li/Aydın
6-ayalcin27       99 1.6 İes Düz Vites Gri Lpg'li /Samsun
7-Nitrogenius     98 1.4 is Manuel Beyaz/İstanbul-Bağcılar
8-efsunm          98 1.6 ies / Denizli
9-Serozkay        97 1.6iLS, Düz vites,benzinli 150 binde Siyah/İstanbul.
10-drtimurcin     97 1.4 is 130 binde lacivert /İzmir
11-taylantgov    96 1.4ies 110binde /Ankara
12-notdream      96 1.6 ils otomatik ve lpgli, metalik koyu füme 89binde / istanbul
13-vega_0777    96 1.4 ls Antalya/Bingöl   Tuğrul
14-bozlak          97 1.6 Kayseri
15-Hikmet Hoca  98 1.6 ies, Otomatik vites, LPG'li, 195 binde, Beyaz / Ankara
16-yesilkoy34     96 14.i 71000 km bordo / ?
17-m.t.y            97 ?     ?            lacivert/Niğde

m.t.y kardeşim aramıza hoşgeldin. Her türlü soruna acıgız bekleriz.Makamcı SW abimize özel bir cagrı yapmadık. Siteye gün be gün bu forumdan söz ettik gelin diye.Sizin gibi gelenlerin yanında gelmeyenler de cok.Tercih kullanıcılarda artık.Umarız katılırlar....
Araclarımızda parca sıkıntısı oldugu dogru tabi ancak bi sekilde işi görmüş halletmiş olman sevindirici.Ancak hep dedigim gibi, bugün yüksek modelli opel vw gibi araclarda kullansan parça fiyatları daha aşağı degil fazladır. Üstelik bu araçlardaki konforu onlarda bulamazsın.

powervtec kardeşim, yedek parça temini için direkt bi adres yoksa da istanbulda araştırmak mantıklı. Mesela kaza yapan eurocu bi arkadaşım sağ ya da sol bilmiyorum bir farı konyadan digerini istanbuldan getirtmişti yanılmıyosam.Sıfır farlar...Fiyatları da yanılmıyosam 140 tl civarında idi tanesi...

Yani parça bulmak icin biraz bizim emek harcamamız gerek. Ya da bütün bu sorunları yasamak istemiyosak aracınıza kasko yaptırın. Her firma yapmaz ama yapanlar varmış.Malum yaşı itibariyle demek istiyorum.

Bu arada dün pazar günü semtimde acık bir oto elektrikci buldum. Ve Eski mp3 cd çalarımı , pioneer marka, deh4800 ü taktırdım.İşin en enteresan yanı şuydu. Direksiyondan orjinal teyp kontrolü vardır bilenler bilir araçlarında varsa.Silecek kolunun hemen altındadır. Teyibi bagladı usta, gayet düzgün calıstı teyp, kontakla da uyumlu derken teyp boslugundan bir jaklı kablo daha var , teyp kablo tertibatından bagımsız gibi duruyor.Orjinal teybin arkasında bi yerden cıkmıstı zaten. Kısa bi arastırmadan sonra onun uzaktan direksiyondan kumanda kablosu olduugnu anladık.Ben sutaya sordum hatta dedimki en cok direksiyondan kumanda edemiycez diye taktırmadım, çalışmaz dimi diye sordum.Yok çalışmaz dedi. Ancak teyp takıldıktan sonra yeni pioneer taktıgımızın arkasında tam da o jakın girecegi 2 yuva vardı.Usta yerine itmeden bi dakka sunlara takalım deneyelim dedim ve inanmıycaksınız ama direksiyondan kumanda su anda sorunsuz tüm görevleriyle pioneeri kontrol ediyor.Evet takacagınız teybin arkasında remote kontrol jakı yuvası varsa, eurolarımızdaki direksiyon kumandası calısıyor. Bu bircok arabada hatta hicbir arabada yoktur. Şaşırdım ve şimdi aracımı sırf bu sebeple daha da sevdim....Honda hayat onda...

Öte yandan far aydınlatmasından sikayetci arkadaşlara da sesleniyorum. Ben farlarımın aydınlatma gücünden memnunum demiştim , olmayanların aksine. 100 lük ampül takılmış ve röle baglanarak ayarlanmıştı.Normalde 55-60 lık vardır araclarımızın orjinallerinde. Ben de beyaz 100lük osram far ampülü taktırdım.Ön park lambalarımı,ve arka plakalık aydınlatmalarımı komple beyaz ampül taktırdım.Bir tek sisler kaldıki o da hava cok soguk oldugu icin ustayı ugrastırmadım :) Ancak beyaz ısık kesinlikle aynı gücteki sarı ısıktan daha güclü ve güzel aydınlatıyor.Tavsiye ederim.Teyp taktırması dahil tüm ince ampüllerle far ampüllerine 80 ytl ödedim.Bilgilerinize. Dükkan sokulluda telekomu gecince soldaki Fatih otomotiv.
« Son Düzenleme: Ocak 12, 2009, 08:36:13 ÖÖ Gönderen: ceyhunyazar »

sumitt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #159 : Ocak 12, 2009, 03:10:47 ÖS »
arkadaşlar merhaba,
aranıza bende katıldım.sonunda bi euro civic sahibi oldum.
arabasına titiz binen birisi olarak şu direksiyondan gelen lıkırtıyı çözmem gerek.yardımlarınıza ihtiyacım var.
ön takımdan gelen sesden dolayı tablalarda sorun var sanmıştım fakat rot makinesine aracı sokunca sorunumun direksiyon kutusundan kaynaklandığını söylediler. yardımcı olursanız çok sevinirim.

sumitt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #160 : Ocak 12, 2009, 03:11:37 ÖS »
by-u arada aracım 98 1.6 ies   >=ok

ceyhunyazar

« Yanıtla #161 : Ocak 12, 2009, 03:23:03 ÖS »
1-ceyhunyazar   97 1.6 ils düz vites benzinli   87 binde  beyaz/Ankara
3-obkavi           96  ils 1,6 otomatik  lpg li 178 binde  metalik yeşil/İstanbul
12-notdream      96 1.6 ils otomatik ve lpgli, metalik koyu füme 89binde / istanbul
18-sumitt         98 1.6 ies  ?         ? / ?

sumitt kardeşim sen de aramıza hoşgeldin. 98 model daha yeni kasa ve fullünü almışsın.İyi tercih.Ancak listede önceden diger arkadaşların doldurdugu gibi bilgilerini de yazarsan sevinirim.

Aracın hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler. Direksiyondan ses geliyor demişsin. Bu ses sürekli aynı mı yoksa zaman zaman azalan bir ses mi?Manevralarda sürekli aynı sekilde ve azalmıyorsa mutlaka kutuda bir sorun vardır. İi bi usta çözecektir. Ancak ses zaman zaman ii zaman zaman artan bir ses ise, kutu ya da baglı elemanlar su alıyorsa, malum mevsim kış don ve çözülme cok oluyor, bundan da olabilir. Yani ıslandıkca yapan bir ses de olabilir kanısındayım. Yine de fazla yardımcı olamıycam mutlaka kontrol ettir.belki hidrolik sistemde bi sorun vardır....

İyi forumlar

NOT: Forumumuza katılan arkadaşlara genel bir duyuru...
Sayımız giderek artıyor. İstatistiki bir bilgi de elde etmek için  lütfen foruma katılanlar
eksik bilgilerini yazsınlar. Listemizi sürekli güncel tutmaya çalışıyorum.
İlginize teşekkürler
« Son Düzenleme: Ocak 12, 2009, 03:25:35 ÖS Gönderen: ceyhunyazar »

ceyhunyazar

« Yanıtla #162 : Ocak 12, 2009, 04:02:31 ÖS »
Arkadaşlar CivicCrx Sayfasında bulunan forumumuza anket icin bir sayfa daha ekledim.Yazışmalarımızı buradan yapalım ancak anketimizide oylamayı ihmal etmeyelim. Aşağıya tıklayarak da ankete gidebilirsiniz.
http://www.teamhondaturkey.com/forum/civiccrx_8806/euro_civic_kullanicilari_anketi1-t21780.0.html;new

sumitt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #163 : Ocak 12, 2009, 04:05:34 ÖS »
hoşbuldum  <nohapy aracım 103000 de Gümüş gri bende ankaradayım

direksiyondan ses kasislerde ve çukurlarda geliyor daha çok.(lıkırtı şeklinde)
ankarada bu sorunu bi seferde çözecek iyi bir honda ustasına ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim.

ceyhunyazar

« Yanıtla #164 : Ocak 12, 2009, 04:23:06 ÖS »
18-sumitt           98 1.6 ies  103binde Gümüş Gri / Ankara

Valla sumitt kardeşim, ben halazırda iyi bi usta bulamadım. Yani araçlarda pek sıkıntı cıkarmadıgından pek yolum düşmüyor. Diğer Ankaralı arkadaşlar yardımcı olalım!!!1
« Son Düzenleme: Ocak 12, 2009, 04:25:41 ÖS Gönderen: ceyhunyazar »

m.t.y

« Yanıtla #165 : Ocak 12, 2009, 08:26:50 ÖS »
merhaba arkadaşlar.Aracım 97 i 144 bin km de .lpg li düz vites.Ceyhun bey benim araçtada sony orjinal teyp vardı birde uzaktan kumanda.Fakat ben o kumandanın direksiyon kumandası olduğundan senin gönderdiğin resimlerdeki kmandayı görünce şüphelenmeye başladım .Malum bu bizim ilk arabamız ve pek anlamıyorum neyin ne olduğundan.İnanırmısınız sürücünüm şahsi kutusu diye birşey varmış direksiyonun sol alt tarafında .Tam bir sene sonra fark ettim o kutunun orada olduğunu.Ayrıca teyp ufak bi arıza yapmıştı sağolsun
burada bir teyp tamircisine gösterdik artık hiç çalışmaz etti.Parçası yok abi diye 1 ay sonra bozup verdi.Zor toplamış.Şimdi sadece radyo çalışıyor bende bidaha göstermedim.Saygılar

yesilkoy34

« Yanıtla #166 : Ocak 12, 2009, 11:53:08 ÖS »
su direksiyon kumandasının resmı varmı

ceyhunyazar

« Yanıtla #167 : Ocak 13, 2009, 07:51:05 ÖÖ »

su direksiyon kumandasının resmı varmı

Önceki sayfalarda var...

ceyhunyazar

« Yanıtla #168 : Ocak 13, 2009, 07:52:34 ÖÖ »

merhaba arkadaşlar.Aracım 97 i 144 bin km de .lpg li düz vites.Ceyhun bey benim araçtada sony orjinal teyp vardı birde uzaktan kumanda.Fakat ben o kumandanın direksiyon kumandası olduğundan senin gönderdiğin resimlerdeki kmandayı görünce şüphelenmeye başladım .Malum bu bizim ilk arabamız ve pek anlamıyorum neyin ne olduğundan.İnanırmısınız sürücünüm şahsi kutusu diye birşey varmış direksiyonun sol alt tarafında .Tam bir sene sonra fark ettim o kutunun orada olduğunu.Ayrıca teyp ufak bi arıza yapmıştı sağolsun
burada bir teyp tamircisine gösterdik artık hiç çalışmaz etti.Parçası yok abi diye 1 ay sonra bozup verdi.Zor toplamış.Şimdi sadece radyo çalışıyor bende bidaha göstermedim.Saygılar

m.t.y kardeşim sen de buraya resmini koyarsan daha net konusabiliriz.
Senin ustada iiymiş hani :)

Araçla ilgili ya da ilgisiz muhakkak tecrübesizlikler olacaktır. Biz de arabayı adımız gibi biliyoruz desek yalan olur. Normal seyler bunlar...

17-m.t.y            97 1.6 ils 144binde lpg li  lacivert/Niğde
18-sumitt           98 1.6 ies  103binde Gümüş Gri / Ankara
« Son Düzenleme: Ocak 13, 2009, 07:55:54 ÖÖ Gönderen: ceyhunyazar »

obkavi

« Yanıtla #169 : Ocak 13, 2009, 08:29:00 ÖÖ »
benim araçta direksiyonda teyp kumandası yok yeride yok

ceyhunyazar

« Yanıtla #170 : Ocak 13, 2009, 08:50:08 ÖÖ »

Direksiyon Kumandasının resmi tekrar.....

Olmayanlar belki 96 model olabilir.....

notdream

« Yanıtla #171 : Ocak 13, 2009, 03:46:59 ÖS »
obkavi benimkinde var daaaa :D

obkavi

« Yanıtla #172 : Ocak 14, 2009, 08:47:06 ÖÖ »
96 model benim araç üzrinde yok yeride yok,  ils model

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #173 : Ocak 14, 2009, 03:00:07 ÖS »
Herkese merhabalar,  Bir süredir yokum... 12 Ocakta bir kız evladım oldu.. Bebek ilgi istiyor mecburen. Fakat yinede aklım burada kaldı... Neyse Son dönemde 98 1.4 İS aracımda çekiş kaybı yaşadığımı belirtmiştim.. Ustaya geçen hafta cumartesi götürdüm. Araçta yağ filtresi, hava filtresi, Motor yağı Mobil 10/40 değişti.. Araçta belirgin bir çekiş düzelmesi göremedim. Fakat usta birde manifoltu ve boğazı temizleyelim dedi. Manifoldu söktüğünde gözlerime inanamadım. Açılıp kapanan kelebeğin üzeri resmen kurum bağlamış.. Ustam sağolsun benzinle yarım saat temizledi sildi hava sıktı.. Tertemiz fabrika çıkışı gibi oldu :)  ve yerine taktı.. Aracımda ki çekiş düzeldi LAKİNNNN sanki birşey eksikmiş gibi geliyor bana.. Bujilere baktık usta boşuna değiştirmeyelim dedi.. Bende ses çıkarmadım.. Enjektörleri temizlemeye de gerek varmıydı. Çünkü yanılıyorsam düzeltin emme manifoltundaki o kurum direk enjektörlere gidiyor sanırım. Bunun dışında ne yapmamız gerekir bilemiyorum. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlarımın fikirlerini dinlemeye hazırım..

Ayrıca araçla kaldırıma çıktığımı söylemiştim. Gerçi komple bir çıkış olmadı. farkettiğim anda kırdım direksiyonu ama sol tekerlek kaldırıma çıktı ve indi.. Bu olayı yaşadıktan sonra arabamda bir şey dikkatimi çekti.. Arkadaşlar geri geri gittiğiniz zaman araçlardan gelen  genel bir ses vardır.. Bende ise yavaşlamaya başladığımda ön taraftan geri giderken çıkan ses gibi bir ses 3-4 sn sürüyor ve bu ses geliyor.. Bu sesi duyduğumda acayip rahatsız oluyorum.. Başınızı ağrıttım. Yorum yazan herkese şimdiden teşekkürler.

Hikmet Hoca

« Yanıtla #174 : Ocak 14, 2009, 04:31:06 ÖS »
Allah analı babalı büyütsün...