Gönderen Konu: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 739683 defa)

ceyhunyazar

Ynt: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım
« Yanıtla #125 : Ocak 07, 2009, 09:32:06 ÖÖ »
Hikmet Hoca aramıza hoşgeldin....

Euro Civic gibi kendine has özelliği olan araçlarımızla ilgili her türlü paylaşımı yapabileceğimiz forumumuza hoşgeldin...

Bu arada tüm üyelere duyuru, araçlarımızın resimlerini bekliyoruz. Öyle bir iki resimle yetinmeyelim, yakında katılımma da düzenleyelim...
Ödül mü?
Ödül yaşayacagınız haz! :) ;)

Not: Forumumuza katılım günden güne artmaktadır. Ayrıca araçlarıyla bu denli ilgili arkadaşlar bir anlamda Fan olan kişilerdir. Piyasada çok kötü durumda civicler de var. Yani biz seçilmişleriz :D We are the One!!!! Ayrıca THT forum genelinde en cok okunan ve msj yazılan başlıklardan biri haline geliyoruz,üstelik şimdilik bu 15 kullanıcıyla....Bi slogan atalım...Hmm mesela....
Herkes civicci olabilir ama euro civicci olamaz :)Cesaret ister yürek ister....
:D

« Son Düzenleme: Ocak 07, 2009, 09:37:31 ÖÖ Gönderen: ceyhunyazar »

Hikmet Hoca

« Yanıtla #126 : Ocak 07, 2009, 03:36:49 ÖS »
Ceyhun Yazar kardeşimimizin çabalarına katkı sağlamamız, onu ve yardımlarını esirgemeyen arkadaşlarımızı desteklememiz gerektiğini düşünüyorum.
Böyle bir başlık açan Ceyhun kardeşimizi tebrik ediyor ve bu başlık altında bir araya gelen, deneyimlerini paylaşan arkadaşlarımızı tekrar selamlıyorum.

ceyhunyazar

« Yanıtla #127 : Ocak 07, 2009, 04:20:09 ÖS »

Ceyhun Yazar kardeşimimizin çabalarına katkı sağlamamız, onu ve yardımlarını esirgemeyen arkadaşlarımızı desteklememiz gerektiğini düşünüyorum.
Böyle bir başlık açan Ceyhun kardeşimizi tebrik ediyor ve bu başlık altında bir araya gelen, deneyimlerini paylaşan arkadaşlarımızı tekrar selamlıyorum.

Hikmet Hoca teşekkürler...

yesilkoy34

« Yanıtla #128 : Ocak 07, 2009, 04:30:35 ÖS »
herkeze selamlar forumdonanımdan sonra baska bır yerde yenıden baslamak guzel
benım arac 1996 14.i aracım 71000 km

ceyhunyazar

« Yanıtla #129 : Ocak 07, 2009, 04:45:23 ÖS »
1-ceyhunyazar   97 1.6 ils düz vites benzinli   87 binde  beyaz/Ankara
2-cenqawer       96 1.6 ils otomatik lpg li    140 binde metalik gri/Ankara
3-obkavi           96  ils 1,6 otomatik  lpg li 178 binde  metalik yeşil/İstanbul
4-bigvolf           96 ils lacivert 173 binde/Malatya
5-powervtec      97 1.6 ils otomatik 158 binde bordo renkli lpg li/Aydın
6-ayalcin27       99 1.6 İes Düz Vites Gri Lpg'li /Samsun
7-Nitrogenius     98 1.4 is Manuel Beyaz/İstanbul-Bağcılar
8-efsunm          98 1.6 ies / Denizli
9-Serozkay        97 1.6iLS, Düz vites,benzinli 150 binde Siyah/İstanbul.
10-drtimurcin     97 1.4 is 130 binde lacivert /İzmir
11-taylantgov    96 1.4ies 110binde /Ankara
12-notdream      96 1.6 ils otomatik ve lpgli, metalik koyu füme 89binde / istanbul
13-vega_0777    96 1.4 ls Antalya/Bingöl   Tuğrul
14-bozlak          97 1.6 Kayseri
15-Hikmet Hoca  98 1.6 ies, Otomatik vites, LPG'li, 195 binde, Beyaz / Ankara
16-yesilkoy34     96 14.i 71000 km bordo / ?

Yeşilköy34 kardeşim sen de hoşgeldin...Aracın cok güzel maşallah allah kaza bela vermesin....Ancak listedeki bilgilere aracın yakıt cinsi, vites tipi vs...nereden katıldıgını da yazarsan seviniriz...

Aman aman katılımların arttıgını görmek güzel....

Hadi herkes tanıdıgı bildigi eurocuları alsın gelsin....

yesilkoy34

« Yanıtla #130 : Ocak 07, 2009, 05:09:03 ÖS »
sagol tesekkur ederım umarım allah kımseye kaza bela vermesın yeterlı katkı saglanır ve bılgımızı arttırabılırız
benım arac duz 5 vıtes son benzın ındırımınden sonra 100 tl ye 420 km yol yaptım aracı 3 sene once aldım memnunum tabı kafanda yapmayı planladıgım seyler var ama iş maddıyatada dayanıyor bıraz aracın lastıklerı 195/45/16 lastık olcusunu yakıt tuketımını mınımum artıracak sekılde bır sıteden hesaplama yolu ıle secıp aldım tuketımde yuzde 1 bıle fark etmedı  ben istanbuldayım yesilkoy de aracımın bakımını floryada sanayide radar hondaya yaptırıyorum sag olsunlar ılgılı arkadaslar ve bılgılıler
sımdı bıraz arac içi degısıklıgı var kafamda arastırdıgım kadarı ıle alman suni deri bayagı ıyı gıbı geldı tabı su an yaptırma ımkanım yok ama bulabılırsem eger 1 mt kadar bej renkte arabada gorme acısından bakacagım ılerde yaptırabılırım belkı kısmet :)

obkavi

« Yanıtla #131 : Ocak 08, 2009, 08:39:12 ÖÖ »
herkeze selam,  dostlar şu far içi temizleme işini resimlerle bir açıklayan olsada bizde yapsak yav,  o arada suni deri koltuk kaplamayı bende düşünüyorum

Hikmet Hoca

« Yanıtla #132 : Ocak 08, 2009, 10:44:23 ÖÖ »
Arkadaşlar, Euro Civic'lerin Türkçe "Kullanma El Kılavuz Kitapçığı" var mı? Varsa nasıl ulaşabiliriz?

yesilkoy34

« Yanıtla #133 : Ocak 08, 2009, 11:27:55 ÖÖ »
turkce klavuzu bulamadım ama bu lınkten bakarsan zaten cogu bılgı resımlı sekılde anlatıldıgından en azından fıkır sahıbı olunabılır dıye dusundum umarım ısınıze yarar
http://media.honda.co.uk/car/owner/media/manuals/Civic5D/pdf/62st300.pdf

vega_0777

• Ziyaretçi
« Yanıtla #134 : Ocak 08, 2009, 11:30:10 ÖÖ »
tüm honda civic'ci kardeslerime selamlar.benim arabanın kaloriferi soguk üflüyodu.gecenlerde sanayiye gittim.haliyle bingöl imkanları dahilinde yaptıralım dedim.bikac ustaya gosterdim.direk kalorifer radyatorunu değiş dediler tamir olmaz ddiler.benimde canım sıkıldı zaten parcası bulunmuyo.netten cıkma parca bulalım dedim.cıkma kalorifere 250 tl istiyolar...bende bi arkadasımla beraber 2 litre tuzruhu ile beraber kaput altında kalorifer hortumlarını cıkardık ve bi yandan tuzruhu arkasından su vermek şartıyla baya bi içeriyi temizledik.yaklaşık bir avuc dolusu kireç vb.. tortu cıktı içerden...sonra geri takıp hortumları denedik...şimdi cok güzel ısıtıyo...aklınızda bulunsun diye söyledim...tıkanan kalorifer petegi bu yolla acılabliyo.....aslında petegi söksek daha ii olacaktı ama konsolu sokup takmak bizi aşacaktı....ama güzel oldu ve 250 tl cepte kaldı:)......baya uzadı kusura bakmayın......kazasız belasız sürüşler dilerim.....saygılar....

yesilkoy34

« Yanıtla #135 : Ocak 08, 2009, 11:35:14 ÖÖ »
cam elyafı nereden bulunur benım arka kapıya baglı arka kapakla beraber kalkan ısmı tam nedır bılmıyorum artık senelerın verdıgı yıpranmadan dolayı kırılmaya basladı camelyafla kalınlastırararak saglamlastırmayı dusunuyorum bılgısı olan varmı ben ıstanbuldayım

yesilkoy34

« Yanıtla #136 : Ocak 08, 2009, 11:38:07 ÖÖ »
vega_0777 valla guzel fıkır kalorufer sorunu yasayan arkadaslar rahatca uygulayabılır para cepte kalabılır paylasım ıcın tesekkurler

Hikmet Hoca

« Yanıtla #137 : Ocak 08, 2009, 02:28:47 ÖS »
Sağolasın yesilkoy34,
Linkte belirttiğin dokümanı (Service Manual ve Civic Teknik Özellikler adlı kitapçıkları) indirdim, inceledim. Türkçe bulabilirsek daha yararlı olur diye düşünmüştüm.
İlgilendiğin için teşekkürler...

ceyhunyazar

« Yanıtla #138 : Ocak 08, 2009, 10:36:37 ÖS »

tüm honda civic'ci kardeslerime selamlar.benim arabanın kaloriferi soguk üflüyodu.gecenlerde sanayiye gittim.haliyle bingöl imkanları dahilinde yaptıralım dedim.bikac ustaya gosterdim.direk kalorifer radyatorunu değiş dediler tamir olmaz ddiler.benimde canım sıkıldı zaten parcası bulunmuyo.netten cıkma parca bulalım dedim.cıkma kalorifere 250 tl istiyolar...bende bi arkadasımla beraber 2 litre tuzruhu ile beraber kaput altında kalorifer hortumlarını cıkardık ve bi yandan tuzruhu arkasından su vermek şartıyla baya bi içeriyi temizledik.yaklaşık bir avuc dolusu kireç vb.. tortu cıktı içerden...sonra geri takıp hortumları denedik...şimdi cok güzel ısıtıyo...aklınızda bulunsun diye söyledim...tıkanan kalorifer petegi bu yolla acılabliyo.....aslında petegi söksek daha ii olacaktı ama konsolu sokup takmak bizi aşacaktı....ama güzel oldu ve 250 tl cepte kaldı:)......baya uzadı kusura bakmayın......kazasız belasız sürüşler dilerim.....saygılar....

vega kardeşim , sorunu güzelce çözmüşsün tebrikler...ama büyük yer de olsa i usta bulmak zor, yani bingöl diye o kadar sıkılmayın...ne ustalar var bilsen, gecenlerde kaza yapan bi arkadaşımın arabasını sözüm ona usta yapmış...ama tampondaki lpg dolum agzını depoya giden hortuma takmamış.arkadaş da lpg almaya gitmiş ki gazı basınca foşş bir gaz gitmiş.baglantı yok ya.az daha havaya ucuyolarmış komple benzinlik...yani biz ankaradayız da ne oluyo :D

benim kalorifer de de aynı sorun vardı, sama bendeki icerdeki cevirmeli dügme ile ilgiliydi.sıcaga cekilmiyordu. gögüsü ustaya söktürdüm ve ordak kırılan kücük bi parcaya sanat yaparak yenişden tutturdu ve düzeldi.sıfırı 500 ytl vardır o sıcak soguk dugme kontrollerinin...cam kriko seti orjinali 600 ise belki daha da fazladır

yeşilköy kardeşim bahsettiğin yeri tam anlayamadım. arka bagaj kapagının icindeki plastik bölümümü diyosun?sert plastik olan?

Evet Forum hareketleniyor msjlara devaaaaam

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #139 : Ocak 09, 2009, 12:40:21 ÖS »
Forum hareketlenmiş bu gayet güzel bir durum.. Dün Sabah işe gelirken aracın sol tarafından kaldırıma çıktım.. Beni sıkıştıranı yakalamaktansa arabayı kontrol edeyim dedim. Öğlen eve dönmek için araca bindim.. Marş basmadı.. 3 defa denedim.. Sonrada marşı bastım aldı.. Fakat ilk başta motor düzgün bir sesle çalışma aşamasındayken boğulur gibi oldu sonra tekrar düzeldi... Eve geldim tekrar çalıştırdım sorun olmadı... Anlamış değilim.. Bugün baktım motoru koruyan alt kısımdaki plastik koruyucu parça üzeri yağ olmuş.. Bir anda aklım başımdan gitti. Ne yapayım bilemiyorum.. Bu neden olabilir fikri olan arkadaşlarım varsa ve ;paylaşırsa sevinirim..

Hikmet Hoca

« Yanıtla #140 : Ocak 09, 2009, 12:48:59 ÖS »

Forum hareketlenmiş bu gayet güzel bir durum.. Dün Sabah işe gelirken aracın sol tarafından kaldırıma çıktım.. Beni sıkıştıranı yakalamaktansa arabayı kontrol edeyim dedim. Öğlen eve dönmek için araca bindim.. Marş basmadı.. 3 defa denedim.. Sonrada marşı bastım aldı.. Fakat ilk başta motor düzgün bir sesle çalışma aşamasındayken boğulur gibi oldu sonra tekrar düzeldi... Eve geldim tekrar çalıştırdım sorun olmadı... Anlamış değilim.. Bugün baktım motoru koruyan alt kısımdaki plastik koruyucu parça üzeri yağ olmuş.. Bir anda aklım başımdan gitti. Ne yapayım bilemiyorum.. Bu neden olabilir fikri olan arkadaşlarım varsa ve ;paylaşırsa sevinirim..

Geçmiş olsun...
Öncelikle bir ustaya gösterseniz daha iyi olur diye düşünüyorum.

ceyhunyazar

« Yanıtla #141 : Ocak 09, 2009, 01:07:04 ÖS »

Çok geçmiş olsun kardeşim.Boşver milletle ugrasma arabanın icinden afedersiniz ne cins bi hayvan cıkacagı belli olmaz, cekip vurmanız gerekebilir, sonra basınız kalır sıkıntıya...:)  

Motor bogulur gibi oluyosa sorunu ateşleme ile ilgili aramak lazım kanısındayım. Boğaz kelebegi temizliğine baktır mutlaka, rölanti ayarlayıcısını kontrol ettir.Ve herseyden önce temiz bir hava filtresi ve yağ buji de önemli...Bütün bunlar bir yana pis yakıttan ya da deponun kirlenmesinden kaynaklı enjektörlerde sıkıntı yaratmış da olabilir. Aynı yerden yakıt almaya özen göster bence. Yani benzin filtreni de bi kontrol ettir.

Geçmiş olsun..

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #142 : Ocak 09, 2009, 01:37:14 ÖS »
Ya ceyhun dostum senin yazdıklarını okuyunca inan birşeyler öğrendiğimi düşünüyorum.. Hikmet Hocamada selamlar... Arkadaşlarım Allah izin verirse bir kızım olacak pazartesi günü. Aracın bu zaman oldu kışlık bakımını bile yaptırmadım.. Fakat sizlere yazdıktan hemen sonra ustaya gittim.. Usta bana yağ filtresinin gevşemiş olduğunu (ayrıca değişmesi gerektiğini) ve ayrıca motor yağının fazla olduğunu söyledi.. Bu şekilde bir tecrübeyi de yaşamış olduk.. Tekrar teşekkürler..

Hikmet Hoca

« Yanıtla #143 : Ocak 09, 2009, 02:23:50 ÖS »

Ya ceyhun dostum senin yazdıklarını okuyunca inan birşeyler öğrendiğimi düşünüyorum.. Hikmet Hocamada selamlar... Arkadaşlarım Allah izin verirse bir kızım olacak pazartesi günü. Aracın bu zaman oldu kışlık bakımını bile yaptırmadım.. Fakat sizlere yazdıktan hemen sonra ustaya gittim.. Usta bana yağ filtresinin gevşemiş olduğunu (ayrıca değişmesi gerektiğini) ve ayrıca motor yağının fazla olduğunu söyledi.. Bu şekilde bir tecrübeyi de yaşamış olduk.. Tekrar teşekkürler..

Tekrar geçmiş olsun... Sorunu çözmene sevindim.

Ceyhun kardeşimizin trafik magandaları için söylediklerini dikkate almak gerekiyor. Ayrıca Ceyhun Bey bu Euro Civic buluşmasını ve yardımlaşmasını gayet güzel götürüyor. Kendisine bütün arkadaşlar adına tekrar teşekkür ediyorum.

Kızımız size inşallah uğurlu gelir. Allah analı babalı büyütsün. (Amin)

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #144 : Ocak 09, 2009, 03:08:09 ÖS »
Teşekkürler Hikmet Hoca umarım Honda Civic ciler gibi bizlerde bir buluşma tertip ederiz...:)

Hikmet Hoca

« Yanıtla #145 : Ocak 09, 2009, 03:30:11 ÖS »

Teşekkürler Hikmet Hoca umarım Honda Civic ciler gibi bizlerde bir buluşma tertip ederiz...:)

Neden olmasın? Ceyhun Bey organize eder artık...

ceyhunyazar

« Yanıtla #146 : Ocak 09, 2009, 03:52:30 ÖS »

Tekrar geçmiş olsun... Sorunu çözmene sevindim.

Ceyhun kardeşimizin trafik magandaları için söylediklerini dikkate almak gerekiyor. Ayrıca Ceyhun Bey bu Euro Civic buluşmasını ve yardımlaşmasını gayet güzel götürüyor. Kendisine bütün arkadaşlar adına tekrar teşekkür ediyorum.

Kızımız size inşallah uğurlu gelir. Allah analı babalı büyütsün. (Amin)

Hikmet Hocam ve Nitro Kardeşim....
Her türlü faydalı ve arkadaşlık dostlugun saygıyla paylaşıldıgı şeye varım...Buradaki tüm arkadaşlar da bu düşüncede anladıgım kadarıyla...Bu yüzden ben de sizlere teşekkür ederim.

Buluşma için henüz çok erken...Ülkemizin bir çok yerine dagılmıs araçlarımız (Üye listemizdeki illere bakın, farklı farklı yerler var) için bulusma olayı için daha fazla katılım ve forumda aktivite lazım...THT forumun ankara köşesinde , her modelden hondalarda 60-70 kişi kullanıcı var.Buluşmalar yapıyolar cok da güzel geçiyormuş,gitmek fırsat olmadı...Ama genelde 10 kişilik katılım oluyormuş.Yani farklı modeller içindeki kullanıcılar bile cok sayıda olmalarına karşın bir araya gelmekte zorlanıyolar.Kaldıki ayrı şehirlerden böyle bir bulusma şimdilik zor görünüyor.Ancak herkes ş.dışı seyahatlerinde birbirne ugrayıp ön bulusma gerceklestirebilir kanısındayım.

Nitro kardeşim bi kızın olacak inşallah...Benim kızım da daha 9 aylık , ilk bebegimiz...Bu duyguyu ii bilirim...Sakın önceden kestirmeye calısma ne hissedicem acaba diye...Çünkü kesinlikle tutmuyor :D:D Ben cok düşünmüştüm...
Kucagına alıp onunla konusunca ona dokununca ve aylar sonrası farkedeceğin üzere ;  " Ya bu ilk dogdugunda meger ne kadar cirkinmiş, biz nasıl sevmişiz bu cirkini, şimdi güzelleşti asıl" dediginde bu duyguyu daha sindire sindire hissedeceksin bundan eminim....Tam ifade edemedim zira hala sindirmekteyim :))

Tüm katılımcılara teşekkürler ediyorum...

bozlak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #147 : Ocak 09, 2009, 03:56:39 ÖS »
Arkadaşlar hondaya ve otomatik vitesli bir araca ilk defa biniyorum.Forumdaki yazılanlara bakınca biraz parça sıkıntısı yaşandığını gözlemledim.Kafam çok karıştı,acaba aracıma binsem mi? yoksa satsam mı? Kullanımı zevkli bir araç.Tamircim de japon araçlarının diğer araçlara göre çok daha az arıza verdiğini söylüyor.Karar veremedim:(Sizce ne yapmalıyım.

ceyhunyazar

« Yanıtla #148 : Ocak 09, 2009, 04:50:56 ÖS »

Arkadaşlar hondaya ve otomatik vitesli bir araca ilk defa biniyorum.Forumdaki yazılanlara bakınca biraz parça sıkıntısı yaşandığını gözlemledim.Kafam çok karıştı,acaba aracıma binsem mi? yoksa satsam mı? Kullanımı zevkli bir araç.Tamircim de japon araçlarının diğer araçlara göre çok daha az arıza verdiğini söylüyor.Karar veremedim:(Sizce ne yapmalıyım.

Arkadaş evet yedek parça konusunda bi sıkıntı var muhakkak, ama eski araçların cogunda bu problem vardır. Ya da yerli almalısın. Parça tedariki bi şekilde mümkün. Kaskon varsa hele rahat olursun. Yaşı geçmiş arabalara kasko yapan bir iki sigorta şirketi var, muhakkak biraz pahalı kaskoları ama araçlar cok keyifli ve donanımlı. Bu yüzden binebildigin kadar bin. Eski model araçların piyasası cok fazla düşmez. Araç yaşlandıkça fiyatını yenilere göre daha fazla korur.

Benim aracım 97 model 1.6 ils 87 binde. Km de yapmamış bi araç ve bu güne kadar, kullanımdan olmasa bile yıllara sari sıkıntılar acısından bile herhangi bir önemli parça daha halen değişmemiş.Sağlamlıkta honda önce toyota sonra gelir. Triger amortisör, rot kolları aks, motor acılmamıs, hepsi orjinal...Bence aracını satma...Pert olana kadar (cana gelmemesi dileğiyle) yada hurdaya ayrılana kadar bin derim...Bu araçtaki tadı, parçası her daim bulunan muadili bir araç alsan da bulamayacaksın garanti veririm. Benim önceki aracım opel astra 2003 idi...İiydi hoştu ama bu araç kesinlikle astradan daha ii bir araç. Yenimodel almak istesem artık kesinlikle bir civic alıcam.Araçlarımızın 96-97 kasalarının orjinal japon oldugunu düşünürsek böyle güzel bi aracı satma diyebilirim....

yesilkoy34

« Yanıtla #149 : Ocak 09, 2009, 05:05:43 ÖS »
ceyhunyazar kardes tam adını bılmedıgımden tam acıklayamadım bagac kapag ıle bırlıkte kalkan benım aracın resmınde gri olan kısım onu cam elyafı ıle kalınlastırıp saglamlastırmayı dusunuyorum ama cam elyaf nerden bulunur onu bulamadım :)
ve bendede orta konsulde sıcak havayı soguga cevıremıyorum orta konsolu soktum ucundan bır parca kırılmıs sanırım senınkı ıle aynı bakalım fırsat bulursam yarın tekrar orta konsulu sokup yapmayı demeyecegım