Gönderen Konu: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 742523 defa)

ceyhunyazar

Ynt: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım
« Yanıtla #100 : Aralık 30, 2008, 07:41:17 ÖÖ »
1-ceyhunyazar   97 1.6 ils düz vites benzinli   87 binde  beyaz/Ankara
2-cenqawer       96 1.6 ils otomatik lpg li    140 binde metalik gri/Ankara
3-obkavi           96  ils 1,6 otomatik  lpg li 178 binde  metalik yeşil/İstanbul
4-bigvolf           96 ils lacivert 173 binde/Malatya
5-powervtec      97 1.6 ils otomatik 158 binde bordo renkli lpg li/Aydın
6-ayalcin27       99 1.6 İes Düz Vites Gri Lpg'li /Samsun
7-Nitrogenius     98 1.4 is Manuel Beyaz/İstanbul-Bağcılar
8-efsunm          98 1.6 ies / Denizli
9-Serozkay        97 1.6iLS, Düz vites,benzinli 150 binde Siyah/İstanbul.
10-drtimurcin     97 1.4 is 130 binde lacivert /İzmir
11-taylantgov    96 1.4ies 110binde /Ankara
12-notdream      96 1.6 ils otomatik ve lpgli, metalik koyu füme 89binde / istanbul
13-vega_0777    96 1.4 ls Antalya/Bingöl   Tuğrul

Tuğrul kardeşim aramıza hoşgeldin. Keyifli forumlar...
Not: Aracının özelliklerini listedekine uygun halde belirtiren sevinirim

drtimurcin kardeşim bingöle tayinin cıkmış, haklısın oralarda parça bulmak zor olur, ama bu güzel arabayı gel satma, biz buradan sana yardımcı olalım gerektiginde. Bi de ilk göz agrınmış. Ben ankaradan yardımcı olurum. Eminim ki dger eurocu arkadaşlarım da yardımcı olurlar , öyle degil mi milleeeet....

(Not: Arkadaşlar konuya ara vermeden devam edelim. Forumu takip edenler bilir, kaza ve benzeri onarım işlerini nerde nasıl kime kaça yaptırdınız, nerden parça tedarik ettirdiniz, kasko var mı yoksa sigorta mı gibi konuları konusuyoruz)

(Not: Arkadaşlar yeni farkettiğim sağlam bir cıkma hurda sitesini paylaşayım. Aslında cok basit ya benim gibi siz de gözden kacırmış olabilirsiniz. Bilindik bir site yani. Araba.com da sayfanın en altında kazalı ya da hasarlı araçlar diye bir bölüm var. Burada hasarlı araçlar satılıyor. Ben 2 tane euro civic gördüm türkiye genelinde. Satıcıyla irtibata geçip parçaları sordurtabilirsiniz.Sağlıcakla kalın)
« Son Düzenleme: Aralık 30, 2008, 07:44:48 ÖÖ Gönderen: ceyhunyazar »

ceyhunyazar

« Yanıtla #101 : Aralık 30, 2008, 07:50:29 ÖÖ »

Ceyhunyazar arkadaşım jant ve lastiklerinresimlerini iştemiştin aşşağıdaki linke tıklarsan ayrıntılı görebilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/205-55-15_italyan_15_celik_jant_ve_4_lastikleri_ile_4_100WQQaXQQ11789329WQQpXQQdisplayitem

Slmlar arkadaşım...
Jant resimlerine baktım, ama dedigim gibi en yakışan jant konusunda o kadar iddaalı olma , he he :D

Dijital saat aydınlatması normalde olan bir özellik. Yani sende yoksa ampülü kesilmiştir.Ve malesef o basit ampül icin orta konsolun büyük bölümü sökülecek.

Far aydınlatması için daha önce de dedigim gibi, genelde herkes şikayet ediyor ancak benim aracımda yüksek watlı ampül var markasını hatırlamıyorum, bir de röle yapılmış gücü desteklesin diye. Çok  basit bir çöüzüm gidin 10 liraya yaptırın hemen...

(Jank konusunda şaka bi yana zevk meselesi tabiiki... ;))

drtimurcin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #102 : Aralık 30, 2008, 08:59:31 ÖÖ »
ceyhunyazar, teşekkür ederim! böyle ince düşünen insanların olduğu bir forum, msj'ınızı okuyunca çok sevindim. tuğrul bey de bingöldeymiş. ne gibi sorunlar yaşıyor kendisi ile görüşürüz. bi on yılda kullanabilirsek bu araçları heralde klasik olcak kadar güzeller:)

ceyhunyazar

« Yanıtla #103 : Aralık 30, 2008, 10:36:54 ÖÖ »

ceyhunyazar, teşekkür ederim! böyle ince düşünen insanların olduğu bir forum, msj'ınızı okuyunca çok sevindim. tuğrul bey de bingöldeymiş. ne gibi sorunlar yaşıyor kendisi ile görüşürüz. bi on yılda kullanabilirsek bu araçları heralde klasik olcak kadar güzeller:)

Rica ederim kardeşim,kim olsa aynını yapar...

Evet bir 10 yıl daha kullandak dediğin gibi antika olacaklar. Ama benim asıl amacım o zaman gelirse ve o zamana kadar kullanabilirsek hurda araç sınıfına girmesi ve ii bi indirim almak sıfır araçlardan...Belki de hurda araç yaşı 15 e iner de 3 sene daha bineriz :)

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #104 : Aralık 30, 2008, 03:23:26 ÖS »
Yeni katılan tuğrul arkadaşıma bende hoşgeldin demek isterim..
Birşey danışmak istiyorum..
Havalar soğuyunca bir antifirizi değiştireyim dedim. Fakat ustamın yanına gittiğimde bu arabada antifiriz var belkide fabrikanın koyduğu antifirizdir ve değiştirmeyelim dedi. Bende çok sağlıklı bilgi olmadığını düşündüm ve değiştirdim. Bu konu kafama takıldı. Böyle birşey mümkün mü ?
Sorunlar ve Sorular :))

1-Ön lastiklerin havasını haftada 1 kontrol ediyorum ve düşüyor. Bu normal mi ?
2-Benim aracımda ön camlar otomatik. Fakat aldığımda gayet güzel açılıyordu. Şimdi oldukça zor ve yavaş yavaş açılıyor. Bunun sebebi ne olabilir?
3-Aracımda sadece tamponlar boyalı? Başka bir yerinde boya yok. Fakat boyayanlarda doğru dürüst boyamamış. Ön ve arka tamponu boyatmanın maliyeti ne olabilir ?
4-Antifirizi değiştirmeye gittiğimde usta bana motorun üzerinde bir blok olması gerektiğini ve bunun sökülmüş olacağını söyledi. Baktım motorun üzerinde ve arkada bir vida yeri var. Böyle birşey mümkün mü ?
5-Araçlarımızda bildiğim kadarıyla 10/40 yağ kullanılıyor. Hangi marka öneriliyor bizim araçlar için?
6-Şanzuman yağı için önerileriniz ?
7-Benim araçta ön tamponda sis farı yeri mevcut. Sis farını nereden buluruz?
8-Triger kayışı için önerileriniz ? Daha doğrusu Triger seti ?
9-Bizim araçlarda ki far sorununu ne şekilde gideriyorsunuz ?

Şimdilik bu kadar :) Umarım bu sorularıma forumu kullanan arkadaşlarım yoğun bir katılımda bulunurlar..
« Son Düzenleme: Aralık 30, 2008, 03:27:35 ÖS Gönderen: Nitrogenius »

vega_0777

• Ziyaretçi
« Yanıtla #105 : Aralık 30, 2008, 03:51:48 ÖS »
cümleten selamlar sunarım.aranıza katılmaktan dolayı cok mutluyum.ilginize teşekkur ederim hoşbuldum saolun...evet ben görev icabı bingölde bulunuyorum ve 4 yıldır buradayım.arabamı alalı 4 ay oldu ve elbette tamir durumu oldu..daha gecen ay sag ön rot başı koptu,aks kesti araba.eyvah dedim naparım şimdi..burda usta yok diye düşünürken imdadıma turan ustam yetişti.çekici ile onun dukkana cektik.istanbuldan rot parcası buldu buluşturdu 2 gunde yaptı...yakın civarda bulamadık(elazıg ve d.bakırda)allah razı olsun ondan taaa istanbuldan getirtti.drtimuçin kardesim bingölde imişsin.bende burdayım 4 yıldır.özel harekatta calışıyorum.sanada tavsiyem turan usta olur ve arabanı satma derim...eger müsait bir zamanın olursa şubemize beklerim...bence satma.haklısın bingolde imkanlar kısıtlı ama imkansız diil....allaha emanet olun arkadaslarım..saygılar....

ceyhunyazar

« Yanıtla #106 : Aralık 30, 2008, 03:52:33 ÖS »

Yeni katılan tuğrul arkadaşıma bende hoşgeldin demek isterim..
Birşey danışmak istiyorum..
Havalar soğuyunca bir antifirizi değiştireyim dedim. Fakat ustamın yanına gittiğimde bu arabada antifiriz var belkide fabrikanın koyduğu antifirizdir ve değiştirmeyelim dedi. Bende çok sağlıklı bilgi olmadığını düşündüm ve değiştirdim. Bu konu kafama takıldı. Böyle birşey mümkün mü ?
Sorunlar ve Sorular :))

1-Ön lastiklerin havasını haftada 1 kontrol ediyorum ve düşüyor. Bu normal mi ?
2-Benim aracımda ön camlar otomatik. Fakat aldığımda gayet güzel açılıyordu. Şimdi oldukça zor ve yavaş yavaş açılıyor. Bunun sebebi ne olabilir?
3-Aracımda sadece tamponlar boyalı? Başka bir yerinde boya yok. Fakat boyayanlarda doğru dürüst boyamamış. Ön ve arka tamponu boyatmanın maliyeti ne olabilir ?
4-Antifirizi değiştirmeye gittiğimde usta bana motorun üzerinde bir blok olması gerektiğini ve bunun sökülmüş olacağını söyledi. Baktım motorun üzerinde ve arkada bir vida yeri var. Böyle birşey mümkün mü ?
5-Araçlarımızda bildiğim kadarıyla 10/40 yağ kullanılıyor. Hangi marka öneriliyor bizim araçlar için?
6-Şanzuman yağı için önerileriniz ?
7-Benim araçta ön tamponda sis farı yeri mevcut. Sis farını nereden buluruz?
8-Triger kayışı için önerileriniz ? Daha doğrusu Triger seti ?
9-Bizim araçlarda ki far sorununu ne şekilde gideriyorsunuz ?

Şimdilik bu kadar :) Umarım bu sorularıma forumu kullanan arkadaşlarım yoğun bir katılımda bulunurlar..

Hemen Cevaplara gecelim, malum liste uzun

1-Lastik havaları haftada bir düşmez, düşüyosa ya siboplardan kaçırıyor ya da jant lastik yanak birleşimlerinden janttaki hatadan kaynaklanarak kacırıyordur. Lastik sök tak yaptırmanız gerektiginde, rot balans gibi, lastik degisimi vb gibi, elemanın oraya ilaç sürerek yerine taktıgından emin olun. Bunları yapıyor da olmuyorsa, jantlarınızın iç yüzeylerini, yani lastik söküldügünde görebileceğiniz yüzeylerini temizlettirin.Pas vs var mı bakın. İi bi torna ve zımpara ile hallolur.

2-Bunun sebebi eger sürekli aynı yavaslıkta calısıyorsa motor ömrü bitiyo diyebilirim. Ama ilk kalkarken yavas, sonra hızlanıyosa mesela, mekanik aksamlarını yaglamanızı tavsiye ederim.Yoksa alimallah cam kirkosunu bozarsanız sıfırı 600 ytl dir ;)

3-Plastik aksamın boyası zordur ve kimse tamamen kazıyıp boya yapmıyor malesef. Adam akıllı boya icin boya kazınıp plastikte boyanın ii tutması icin astar boya atılması gerekir. Yoksa sonuc gene aynı oalcaktır.Belki bu eksiktir.Ya da boya cok kalitesizdir. Boyatmanın maliyeti 200 ytl yi gecmez bence...E renk de önemlit abi, metalikse artabilir.

4-O bölgenin resimlerini gönderirsen daha ii olur, ama benim motorun resminden de tarif edebilirsin
Bu sağ yandan bi resim

Bu sol yandan

Bu da karşıdan bir resim

5-Evet 10/40 konur genelde. Ben castrol magnatec koydurttum.Acık olmak gerekirse, öyle yazarlar ya, süper yağ, harika yağ falan, hiç alakası yok. Günümüzdeki yagların hepsi kaliteli bence.Genelde tercih edilenlerden koydurt derim...

6-Şanzıman yagı kloydurtmadım hiç. Ancak ustamın söyledigi biseyi paylasayım. Şanzıman yağı orjinal bunun dedi, koyacagımız bunun gibi olmaz dedi, bu eskimiş biraz ama bunla devam et daha ii dedi..Bu anlamda şanzıman yagında bi tavsiyem yok :)

7-Sis farı için biraz sanat yapman gerekecek, ya da yaptırtman diyelim. Benim aracımın ki uzaktan bakıldıgında anlasılmıyor ama yuvadaki plastik el yapımıdır :)Ben yapmadım gerçi.İçindeki ampul sistemine de sen karar ver, sitedeki cenqawer kullanıcısı yaptırmış mesela, güzel olmuş...Ama alışmadık .... .... durmaz derler :D:D Bi şekilde sırıtıyor...Seçim senin (Ha kesinlikle tavsşye etmeyeceğim, hani şu mevcut sis farı yerine plakalıgın altına yaptırılanlar var ya, çok biçimsiz oluyor, arabam orjinal diye bagırttırıyor resmen, ona girme derim)

8-Triger mevzusu cok ilginç.Orjinal parçanın fiyatı 190-200 ytl civarıdır. Tek gergili triger diye bilinir.Diğer marka araçlarda genelde 3 gergilidir duymuşsunuzdur belki. Yan sanayine gelince (kine mutlu ki yürüyen ve motor aksamında her parçayı bulabiliyoruz hala) 40 ytl den 140 ytl ye kadar var. Öyle ki aynı marka, mesela valeo bi yerde 65 ytl iken bi yerde 100 ytl.İlginç tabi. Benim usta yan sanayi getirsen takmam dedi mesela, sıkıntı yaratıyomuş. Çok önemli parça oldugundna hak verdim.Benim aracım su adan 89 binde ve triger hiç degismemiş.100bini rahat devirir diyolar ben de yaza degistiririm sanırım.
Kısacası bu konuda orjinalden şaşma derim.Hazır trigeri degistirirken vantilatör vb kayışları da degistirtin, bi de sübap ayarı yaptırın tamamdır.Vantilatör kayışlarını falan yan sanayi alabilirsiniz bence.10-20 ytl civarı bişeydir.

Sorularını yanıtlamaya calıstım ama bi daha biriktirip biriktirip böyle uzun liste gönderme :D:D Şaka bi yana yardımcı olabildiysem ne mutlu.Ben sadece tecrübelerimi paylaştım.

Tüm Euroculara selamlar ve Sitemler....
Çok boş bırakıyonuz forumuuu...
« Son Düzenleme: Aralık 30, 2008, 03:55:02 ÖS Gönderen: ceyhunyazar »

vega_0777

• Ziyaretçi
« Yanıtla #107 : Aralık 30, 2008, 04:02:02 ÖS »
arabamın özelliklerini eksik yazmılşım kusura bakmayın hemen düzeltiyom....1996 model honda euro civic 1.4 hb is...bordo renk ve 238000 km de....benzin ve lpg mevcut..ş.arası 1.28 krş yakıtı.....daha ne diim...herkesin dediği gibi HONDA HAYAT ONDA:))herkese selamlar.....

vega_0777

• Ziyaretçi
« Yanıtla #108 : Aralık 30, 2008, 04:05:31 ÖS »
bu arada drtimuçin kardeşim senin meslek nedir ve bingöl merkezdemisin...eger fırsat olursa yüzyüze görüşmek isterim ve elimden gelen bir yardım olursa araba konusunda yardımcı olmaya calışırım....msn adresimi verim ekle istersen ayrıntılı görüşebiliriz:asikomando_07@hotmail.com.....adresim :özel harekat şube müd...merkez bingöl...beklerim...saygılar...

vega_0777

• Ziyaretçi
« Yanıtla #109 : Aralık 30, 2008, 04:10:53 ÖS »
drtimuçin kardesim araba sadece aks kesmekle kalmadı ayrıca hidrolik kutusundan ATF damlatıyodu.bir süre takviye ederek kullandım.bi arkadasım turan ustayla tanıştırdı beni...ona götürdüm...ve hiç bişeye karişmadan istanbuldan keçesini.alet takımını getirtti...çevresi geniş yani...ertesi gün gittim aldım....konuyu nereye getircem.....bingölde toplasan 10 dukkan var sanayide fakat ii bir usta var ve elinden hersey geliyo....arabanı satma derim kardes...care bulunuyo.....saygılar...

vega_0777

• Ziyaretçi
« Yanıtla #110 : Aralık 30, 2008, 04:16:20 ÖS »
şunuda belirtmek isterimki bingölde honda parcası bulmak zor hatta yok desek yeridir.mesela benim kalorifer radyatörü arızalı idi soguk üfleme yapıyodu..bikac ustaya goturdum hemen değiş dedi parcayı...aradım bulamadım...enson internetten cıkma parca alım dedim 200-250 ytl istediler kalorifer radyatorune....bende çıkış hortumlarından tuzruhu dökmek suretiyle tıkanık yerleri actım..şimdi canavar gibi:)))kızdım değiş diyen ustalara....iikide kızmışım....ama bu demek diilki her usta bunu yapar....parcayı bulsam değişcektim ama şimdi 250 ytl cepte kaldı...:))

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #111 : Aralık 30, 2008, 10:53:08 ÖS »
Ceyhun dostum bende forum boş kalmasın diye bu kadar uzun yazıyorum. Bu arada Honda Marmara Plaza ile görüştüm. Daha doğrusu gönderdiğim mail üzerine onlar beni aradılar. Aracın bilgisayara girmesi ve eksiklerinin listelenmesi 180 YTL. Aracın orada yapılması gerekenleri yaptırıp yaptırmamak size kalmış.

Ceyhun bu arada triger seti için orjinalden şaşma demişsin. Ama ne olduğunu nasıl orjinal olduğunu belirtmemişsin. Bu konuda bilgi verirsen sevinirim. Bu arada 4. sorumla ilgili ben motorun resmini çekip eklerim. O konuda bu şekilde bir fikir alışverişi yaparız. Bilgilerini paylaştığın için teşekkürler.

vega_0777

• Ziyaretçi
« Yanıtla #112 : Ocak 02, 2009, 04:32:07 ÖÖ »
yok abiler forum böyle olmaz ama.3 gündür bomboş.gelen giden yok....kendim yazıp kendim okuyom...nerelerdesiniz yafsss.....forumu boş bırakmayalım lütfenn....saygılar...iyi sürüşler.....

ceyhunyazar

« Yanıtla #113 : Ocak 02, 2009, 09:20:09 ÖÖ »

Ceyhun dostum bende forum boş kalmasın diye bu kadar uzun yazıyorum. Bu arada Honda Marmara Plaza ile görüştüm. Daha doğrusu gönderdiğim mail üzerine onlar beni aradılar. Aracın bilgisayara girmesi ve eksiklerinin listelenmesi 180 YTL. Aracın orada yapılması gerekenleri yaptırıp yaptırmamak size kalmış.

Ceyhun bu arada triger seti için orjinalden şaşma demişsin. Ama ne olduğunu nasıl orjinal olduğunu belirtmemişsin. Bu konuda bilgi verirsen sevinirim. Bu arada 4. sorumla ilgili ben motorun resmini çekip eklerim. O konuda bu şekilde bir fikir alışverişi yaparız. Bilgilerini paylaştığın için teşekkürler.

Herkese ii seneler diyerek başlayayım...

Demek sadece tespit için 180 ytl alıyorlar.Yuh diyorum başka bisey demiyorum.
Trigerin orjinalinin markasını bilmiyorum kardeşim, ama öğrenirim....

ceyhunyazar

« Yanıtla #114 : Ocak 02, 2009, 09:22:40 ÖÖ »

yok abiler forum böyle olmaz ama.3 gündür bomboş.gelen giden yok....kendim yazıp kendim okuyom...nerelerdesiniz yafsss.....forumu boş bırakmayalım lütfenn....saygılar...iyi sürüşler.....

Vega kardeşim haklısın forum cok boş kalıyor.forumdonanımhaber sitesindeki eurocu arkadaşlara da duyurdum burayı ama cok da aktif olmayan bir forumda yazıyolar.Bu forumun görsel öğeleri ve baglantıları cok daha hızlı.Ve tam bir honda ailesi buraso.Orasıi ise bir cok konuda forumu olan bi yer...Kimisi yok ben 500 msj attım gelemem yok 1000 msj attım gelemem dedi :) sanki para veriyolar anlamadım gitti...Herneyse burası yürekten eurocuların yeri olsun :D

Şaka bi yana ilgi zamanla artacaktır.

Forumu açan kişi olarak ben de zaman ayırmaya çalışıyorum...

drtimurcin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #115 : Ocak 02, 2009, 11:01:19 ÖÖ »
herkese  mutlu ve sağlıklı yıllar!!
tuğrul hocam şu anda hala izmirdeyim. ocak 8 de bingölde olacağım. uzman doktor olarak 1 nolu sağlık ocağında göreve başlayacağım. ilk geliş yerleşme falan biraz zaman alacak ama mutlaka görüşürüz. şu anda arabayı getirmeyi düşünmüyorum kış bakımı hiç birşey yaptırmadım zaten izmirin kışından nolacak. önemli olan usta adamı vezir de ediyorlar rezilde...
msn pek girmiyorum şubeye mutlaka uğrarım. görüşmek üzere!

drtimurcin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #116 : Ocak 02, 2009, 11:10:15 ÖÖ »
farlar konusunda hangi sietede gördüğümü hatırlamıyorum (büyük ihtimalle team honda!!) sararan ön farlar için pasta ve cila önerisi vardı. 800 zımpara ile başlayıp 3000'e kadar çıkın sonrada cila deniyordu. o zımparaları alma arama imkanım olmadı, cilasız sadece pasta olanlardan bir kutu aldım ve pamukla ön farlara uyguladım bembeyaz oldular. farların üstünde sararan yer yer çizilmiş, yıpranmış cila tabakası gibi bir şey var pastayı 3-4 ayda bir uygulamak yeterli oluyor. 5 dk sürüyor.
bir arkadaşın önerisi " farları kıralım kaskodan değiştirtiriz" yok daha neler!!!!!
arabayı pert edip yenisini alsak nasıl olur???!!!  

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #117 : Ocak 02, 2009, 11:21:37 ÖÖ »

farlar konusunda hangi sietede gördüğümü hatırlamıyorum (büyük ihtimalle team honda!!) sararan ön farlar için pasta ve cila önerisi vardı. 800 zımpara ile başlayıp 3000'e kadar çıkın sonrada cila deniyordu. o zımparaları alma arama imkanım olmadı, cilasız sadece pasta olanlardan bir kutu aldım ve pamukla ön farlara uyguladım bembeyaz oldular. farların üstünde sararan yer yer çizilmiş, yıpranmış cila tabakası gibi bir şey var pastayı 3-4 ayda bir uygulamak yeterli oluyor. 5 dk sürüyor.
bir arkadaşın önerisi " farları kıralım kaskodan değiştirtiriz" yok daha neler!!!!!
arabayı pert edip yenisini alsak nasıl olur???!!!  

drtimurcin arkadaşım verdiğin bilgiler için teşekkürler. Cilasız Pasta aldım derken bir markası falan varmı ? yanlış birşey almayalım.Farları sökmeden yaptın sanırım bu uygulamayı... farları söküp yapabileceğim bir uygulama biliyormusun ? Biliyorsan ve paylaşrsan sevinirim..

Forumu boş bırakmayınnnnnnn:))) Vega arkadaşım doğru söylüyorrr !!!!

vega_0777

• Ziyaretçi
« Yanıtla #118 : Ocak 03, 2009, 08:04:36 ÖÖ »
tüm kardeslerime selamlar...ceyhunyazar kardesim seni donanımhaber sitesinin honda bölümündede gördüm ve takip ettim hatta makamcı abi falan var...orasıda güzel bir site.ama bana biaz karışık gibi geldi.daldan dala atlıyolar sanki...bence ordaki arkadasları buraya davet etmek lazım...drtimuçin kardesim görev yerin hayırlı olsun allah utandırmasın insallah...bingöl küçük ama güzel bi yer...insanlaı cana yakın...inşallah rahat edersin...allahtan herseyin hayırlısı....kazasız belasız sürüşler dilerim.....

ceyhunyazar

« Yanıtla #119 : Ocak 03, 2009, 08:50:22 ÖÖ »

tüm kardeslerime selamlar...ceyhunyazar kardesim seni donanımhaber sitesinin honda bölümündede gördüm ve takip ettim hatta makamcı abi falan var...orasıda güzel bir site.ama bana biaz karışık gibi geldi.daldan dala atlıyolar sanki...bence ordaki arkadasları buraya davet etmek lazım...drtimuçin kardesim görev yerin hayırlı olsun allah utandırmasın insallah...bingöl küçük ama güzel bi yer...insanlaı cana yakın...inşallah rahat edersin...allahtan herseyin hayırlısı....kazasız belasız sürüşler dilerim.....

Vega ben de katılıyorum. O forum cok karışık, bi resim yüklemek bile binbir zahmet,ve sayfa düzeni vs cok karışık..Ben de insanları davet ettim ama bir ettim 3 ettim pek sonuç alamadım.Gelenler oldu ama yeterli değil...Sizlerde orda davetinizi yinelerseniz katılım artar diye düşünüyorum.

drtimurcin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #120 : Ocak 03, 2009, 02:22:30 ÖS »
carpex çizik giderici olarak yazıyor koçtaştan 8,99'a aldım. bir parça pamukla yavaşça uyguladım kaportaya temas etmeden. farları sökmeye gerek kalmadı. ön kaputu açınca kaputun gölgesinde kalan bölüm beyaz, dışarıda kalan güneş gören kısım sapsarı. uygulama öncesi ve sonrası bariz fark ediyor ama sıfır bir far gibi gıcır gıcır olmuyor malesef. içerideki reflektör kısmında bi sararma ve bozulma yok o yüzden farı açmadım.
su zımparası kullanarak yapan arkadaşın yazdıklarını sitede aradım ama bulamadım. (arama motoruna "far" yazınca faruktan fark'a kadar milyon tane sonuç çıktı...) hatırladığım kadarıyla önce 800 su zımparası ile kabayı alıyor zımparanın oluşturduğu çizikler için 1200 zımpara sonra 2000 en sonda 3000 zımpara kullanıyor. bunlar su ile ıslatılarak kullanılan zımparalar. çizikler 3000 zımpara ile gözle görülemeyexek kadar ince olduğu için farlar ışıl ışıl oluyor. ve cila ile işi bitiriyor. farları sökmeden yapmak için kağıt bant kullanıyor. farların sınırından kaportaya yapıştırarak kullanmış bantları. cila da bidiğimiz ciladan farklıydı galiba??
adım adım resimlerini çekerek anlatmış çok güzel bir açıklamaydı.
farları sökmesi basit kabloları sök kulaklardan vidaları aç, fakat takarken bir türlü yerine oturmuyor. plastik olduğu için kolayca kırılabiliyor. elin bu işlere yatkın değilse aman bulaşma derim..

bozlak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #121 : Ocak 06, 2009, 10:49:05 ÖS »
Arkadaşlar selamlar,
Bende Kayseri'den katıldım aranıza,aracımı yarın teslim alacam inşallah.97 model euro civic 1.6
aracımı aldıktan sonra sorularım olacak elbet,sağlıcakla kalın...

ceyhunyazar

« Yanıtla #122 : Ocak 07, 2009, 07:41:20 ÖÖ »
3-obkavi           96  ils 1,6 otomatik  lpg li 178 binde  metalik yeşil/İstanbul
12-notdream      96 1.6 ils otomatik ve lpgli, metalik koyu füme 89binde / istanbul
14-bozlak          97 1.6 Kayseri

Bozlak isimli arkadaşımıza hoşgeldin diyelim...
İyi forumlar

Aracınız hayırlı olsun....Güzeül günlerde kazasız belasız kullanmanız dileğiyle

vega_0777

• Ziyaretçi
« Yanıtla #123 : Ocak 07, 2009, 08:27:04 ÖÖ »
hoşgeldin bozlak kardeşim.aracın hayırlı ugurlu olsun.kazasız belasız kullanırsın inşallah.....bu arada forma kimse katılmıyo artık.acayip düşüş var..neden acaba???boş bırakmayalım arkadaslar...saygılar..hayırlı sürüşler

Hikmet Hoca

« Yanıtla #124 : Ocak 07, 2009, 08:53:29 ÖÖ »
Merhaba Arkadaşlar,
Yaklaşık iki aydır bu siteyi takip ediyorum. Hondacılar için gerçekten yararlı ve önemli bir site... Katkı sağlayan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Mesleğim öğretmen... Ankara'da oturuyorum. Bir kamu kuruluşunda Eğitim Uzmanı olarak çalışıyorum.
Ben de 1998 Euro Civic aldım, kullanıyorum.
Herkese kazasız belasız hayırlı günler...

14-bozlak          97 1.6 Kayseri
15-Hikmet Hoca  98 1.6 ies, Otomatik vites, LPG'li, 195 binde, Beyaz / Ankara

Selamlar...
« Son Düzenleme: Ocak 07, 2009, 08:55:57 ÖÖ Gönderen: Hikmet Hoca »