Gönderen Konu: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 739690 defa)

ceyhunyazar

Ynt: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım
« Yanıtla #75 : Aralık 24, 2008, 10:33:28 ÖÖ »

Bizim arabalarda otomatik jikle varmış. hava soğuk olunca direk devreye giriyor. motor ısındıktan sonra normale dönmesi gerekiyor. Benimde aynen böyle oluyor.. :)) benim gibi bilmeyenlere duyurulur..

Allah iyiliğini versin Nitro kardeşim ne deyim...Neyse bilmemek degil ögrenmemek ayıpmış...:)

Bu arada arkadaşlar, üye arkadaşlarımızdan biri, ismini vermeyim kendi arzu ederse acıklar; gecenlerde bir kazaya karışmış zincirleme...Aracında önden ve arkadan cok ciddi olmayan hasarlar varmış.Farlar kırılmış tamponlar vs değişecekmiş gibi...Karşı tarafın sigortası yaptıracakmış tabii, ancak exper parçalar bulunamaz gibi seylerden söz etmiş. Ben de duyunca şok oldum, en kötü yurt dışından gelir diye biliyorum ama bilinmez ki, ya öyle ise, hakatten sıfır parça bulma işi pahalıya patlasa dahi bulunamıyorsa? Bu kadar sevdigimiz begendigimiz araçlarımızıçöpe mi atıcaz?Beni bi telaş sardı arkadaşlar valla...

Siz konu hakkında ne düşünüyosunuz? Misal arka stoplar kırıldı ve cıkmacılarda da yok ise arka stopsuz mu gezicez. Gülermisin aglarmısın yaw :) :(

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #76 : Aralık 24, 2008, 11:39:34 ÖÖ »

Bizim arabalarda otomatik jikle varmış. hava soğuk olunca direk devreye giriyor. motor ısındıktan sonra normale dönmesi gerekiyor. Benimde aynen böyle oluyor.. :)) benim gibi bilmeyenlere duyurulur..

Allah iyiliğini versin Nitro kardeşim ne deyim...Neyse bilmemek degil ögrenmemek ayıpmış...:)

Bu arada arkadaşlar, üye arkadaşlarımızdan biri, ismini vermeyim kendi arzu ederse acıklar; gecenlerde bir kazaya karışmış zincirleme...Aracında önden ve arkadan cok ciddi olmayan hasarlar varmış.Farlar kırılmış tamponlar vs değişecekmiş gibi...Karşı tarafın sigortası yaptıracakmış tabii, ancak exper parçalar bulunamaz gibi seylerden söz etmiş. Ben de duyunca şok oldum, en kötü yurt dışından gelir diye biliyorum ama bilinmez ki, ya öyle ise, hakatten sıfır parça bulma işi pahalıya patlasa dahi bulunamıyorsa? Bu kadar sevdigimiz begendigimiz araçlarımızıçöpe mi atıcaz?Beni bi telaş sardı arkadaşlar valla...

Siz konu hakkında ne düşünüyosunuz? Misal arka stoplar kırıldı ve cıkmacılarda da yok ise arka stopsuz mu gezicez. Gülermisin aglarmısın yaw :) :(

Exper saçmalamış... Kesinlikle uğraşmak istememiş... Sigorta ne işi yarar. İsmini vermeyen arkadaşıma önce geçmiş olsun diyorum ve tavsiyem.. kesinlikle ama kesinlikle ülkemizde yoksa yurtdışından getirmek zorundalar.. Sakın işin ucunu bırakmasın.. Ayrıca Marmara Plazaya kendisi telefon açsın ve bu konuda bilgi edinsin.. Kesinlikle ilgileneceklerdir..

bigwolf

• Ziyaretçi
« Yanıtla #77 : Aralık 24, 2008, 12:11:15 ÖS »
bu yedek parça derdinden çok sevdiğim arabamı satacağım .araba harika ama yedek parçalarının az bulunması bulunsa bile fahiş fiyatlarının olması beni euro lardan vallahi soğuttu .benim gibi ankara istanbul gibi büyük şehirlerde yaşamıyorsanız işiniz parça konusunda bi hayli zor.parça konusunda sıkıntılı olan bu arabanın arıza çıkarmaması konusunda hakkını yememek gerekir

ceyhunyazar

« Yanıtla #78 : Aralık 24, 2008, 12:53:40 ÖS »

bu yedek parça derdinden çok sevdiğim arabamı satacağım .araba harika ama yedek parçalarının az bulunması bulunsa bile fahiş fiyatlarının olması beni euro lardan vallahi soğuttu .benim gibi ankara istanbul gibi büyük şehirlerde yaşamıyorsanız işiniz parça konusunda bi hayli zor.parça konusunda sıkıntılı olan bu arabanın arıza çıkarmaması konusunda hakkını yememek gerekir

Evet dostum sana katılıyorum. Büyükşehirler avantaj ama cıkmacıların da gözü acılmış durumda sanırım. İki adet arka cıkma amortisöre (göya orjinalmiş) 150 ytl dediler mesela...Ancak ben aracımı 86 binde aldım ve bugüne kadar 11 yasında bi arabanın deyim yerindeyse hic biseyi degismemiş...evet bir kere degis, sonra yıllarca bas gaza bin....Ama büyükşehir demek bol kaza da demek...Biri fara tıklasa,  arka stopu kırsa sorun...Ama her eski model aracın bu tarz sorunları muhakkak olucak. Parca sıkıntısı yasamak istemiyorsan ya yerli alıcan ya da avrupa olacaksa 5 yaşı gecmeyecek bir araba alıcan..

taylantgov

« Yanıtla #79 : Aralık 25, 2008, 10:14:27 ÖÖ »
Merhaba ben ankaradan taylan bende 96 honda euro civic 1.4ies 110.000 kmde aracımın farları iyi göstermiyo acaba bu durum diğer tüm hondalardadamı mevcut bide farların içi açılıp yıkana biliyomu bu işlemi daha önce yapmış olan arkadaş varmı teşekkür ederim.

taylantgov

« Yanıtla #80 : Aralık 25, 2008, 10:49:51 ÖÖ »
Arkadaşlar bakın bu resimdeki aracın üzerinde görünen 4 çelik jant üzerindeki 4 lastikle beraber lastiklerden 2 si sıfır sayılır 205-55-15 çelik jantlarla komple satıyorum emin olun bu jantları çok aramıştım ve euro civic lere bukadar yakışan başka bi jantta yoktur

ceyhunyazar

« Yanıtla #81 : Aralık 25, 2008, 10:58:51 ÖÖ »

1-ceyhunyazar   97 1.6 ils düz vites benzinli   87 binde  beyaz/Ankara
2-cenqawer       96 1.6 ils otomatik lpg li    140 binde metalik gri/Ankara
3-obkavi           96  ils 1,6 otomatik  lpg li 178 binde  metalik yeşil/İstanbul
4-bigvolf           96 ils lacivert 173 binde/Malatya
5-powervtec      97 1.6 ils otomatik 158 binde bordo renkli lpg li/Aydın
6-ayalcin27       99 1.6 İes Düz Vites Gri Lpg'li /Samsun
7-Nitrogenius     98 1.4 is Manuel Beyaz/İstanbul-Bağcılar
8-efsunm          98 1.6 ies / Denizli
9-Serozkay        97 1.6iLS, Düz vites,benzinli 150 binde Siyah/İstanbul.
10-drtimurcin     97 1.4 is 130 binde lacivert /İzmir
11-taylantgov    96 1.4ies 110binde /Ankara

Öncelikle aramıza hoşgeldin arkadaşım...

Farların yeterli olmadıgı genel bir kanaat evet haklısın. Benim aracımda güçlü ampül ve röle mevcut. Ben hiç bir sorun yaşamıyorum. Far kararmasını da temizlemek mümkün. Eğer içerideyse kararma sökülüp temizleyen yerler vardır. Duş camda çizikten dolayı da ışıgı kesiyorsa, yine bazı zımpara ve cilalarla yüzey temizlenip eski haline döndürmek mümkün. Başka forum sayfalarında bu işlemleri görmüştüm. Özellikle opelim.net te bir dizi bilgi var.

Jantların için ne kadar fiyat istediğini yazıp ve yakından araç ve jant resimlerini de eklersen daha iyi olur.

Ancak benim merak ettiğim şu; ben de gecen bayramda jant lastik aldım. şu anda 185/65/15 lik PW 1cm offsetli jantlarım var. Tam sol ve tam sağ manevralarda iç kısımdaki plastiğe sürtüyor. Zamanla yuva yapacak ve sürtme sesi ortadan kalkacak tabi. Ayrıca cok sert kasislerde çamurluk agızlarım da sürtüyor.Bu biraz da amortisörlerimin patlak ve eskimiş olmasından kayanaklanıyor ...Merak ettiğim senin yaklaşık 2cm daha geniş lastiklerinde sorun olmyuor mu? Yanaklar benden 1 cm daha ince, bu anlamda kasislerden etkilenmiyosundur belki, bir de son olarak jantların markası nedir ve offseti var mı?

Teşekkürler

taylantgov

« Yanıtla #82 : Aralık 25, 2008, 11:10:07 ÖÖ »
jantların markası alessio orjinal italyan malı sürtme konusuna gelince önlerde hiç bi sorun yok ama biraz kullanınca arkada 3 kişi oturunca sağ manevralarda sol teker sürtmeye başladı bende aracı servise götürdüğümde helezonların 3 cm yüksek ve sert olanından taktırdım sorun ortadan kaktı resimlere gelince şu an yok ama bi ara koyarım lastikler evimin deposunda 2 lastik daha 2000 km yol yapmadı markası accelero diğer 2 sini arkada kullandım onlarda idare eder cinsten fiyata gelince fiyat makul 650 ytl

ceyhunyazar

« Yanıtla #83 : Aralık 25, 2008, 11:27:50 ÖÖ »

jantların markası alessio orjinal italyan malı sürtme konusuna gelince önlerde hiç bi sorun yok ama biraz kullanınca arkada 3 kişi oturunca sağ manevralarda sol teker sürtmeye başladı bende aracı servise götürdüğümde helezonların 3 cm yüksek ve sert olanından taktırdım sorun ortadan kaktı resimlere gelince şu an yok ama bi ara koyarım lastikler evimin deposunda 2 lastik daha 2000 km yol yapmadı markası accelero diğer 2 sini arkada kullandım onlarda idare eder cinsten fiyata gelince fiyat makul 650 ytl

Anladım, en kısa zamanda resimleri bekliyoruz.

Ayrıca en yakışan jant konusunda o kadar iddaalı olma ;) :)

ceyhunyazar

« Yanıtla #84 : Aralık 25, 2008, 11:36:36 ÖÖ »
Arkadaşlar forum bölümümüzün içinde euro civic kullanıcıları olarak yeni bir konu daha açmak istiyorum.
Malumunuz araçlarımız Avrupa üretim ve en yaşlımız 12 yaşında araçlara sahip. Yedek parça konusunda, bırakın orjinalini yan sanayisini bile bulmak zorken, herkes daha önceleri bu araçlarla yaşadıgı kazaları (umarız kötü kazalar degildir) ve nasıl onardıklarını, nereden parça temin ettiklerini, hangi resmi yollarla işlemleri hallettiklerini, kazaların senelerini (5 yıl önceki bir kazada yedek parca bulma imkanı daha fazladır ne de olsa) ve aklıma gelmeyen ancak ilave etmek istediklerinizi yazarsak herkese faydalı olur kanısındayım. İllaki kaza olması şart değil. Eskiyen bir parça da olabilir. Motor kaporta yürüyen farketmez. Veya bulundugunuz ile göre nerede onarım yaptırdınız. Yetkili servislere gittiniz mi?

Euro Civicciler yanıtlarınızı bekliyorum...

notdream

« Yanıtla #85 : Aralık 25, 2008, 02:42:17 ÖS »
1-ceyhunyazar   97 1.6 ils düz vites benzinli   87 binde  beyaz/Ankara
2-cenqawer       96 1.6 ils otomatik lpg li    140 binde metalik gri/Ankara
3-obkavi           96  ils 1,6 otomatik  lpg li 178 binde  metalik yeşil/İstanbul
4-bigvolf           96 ils lacivert 173 binde/Malatya
5-powervtec      97 1.6 ils otomatik 158 binde bordo renkli lpg li/Aydın
6-ayalcin27       99 1.6 İes Düz Vites Gri Lpg'li /Samsun
7-Nitrogenius     98 1.4 is Manuel Beyaz/İstanbul-Bağcılar
8-efsunm          98 1.6 ies / Denizli
9-Serozkay        97 1.6iLS, Düz vites,benzinli 150 binde Siyah/İstanbul.
10-drtimurcin     97 1.4 is 130 binde lacivert /İzmir
11-taylantgov    96 1.4ies 110binde /Ankara
12-notdream      96 1.6 ils otomatik ve lpgli, metalik koyu füme 89binde / istanbul
herkese selam. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

notdream

« Yanıtla #86 : Aralık 25, 2008, 02:46:27 ÖS »
Ramazan bayramı dönüşü İstanbul istikametinde Gölcük çıkışı birisinin sıkıştırması ve yerin yağmurdan dolayı kaygan olması sebebiyle önce sol daha sonra da spin atarak karşı taraftaki bariyerlere vurdum. Sol ön ve arka çamurluk ile ön kaput hasar gördü. Servise değil Ümraniye Sanayideki usta arkadaşlarıma götürdüm aracı. Düzelttiler heryerini ve tavan hariç komple yeniden boyattım aracımı. Sol rot başı kırılmış o değişti ve rot balansa girdi arabam. Şimdi Allah nazardan korusun çok iyi durumda. Sevgiyle kalın.

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #87 : Aralık 25, 2008, 11:18:57 ÖS »

Ramazan bayramı dönüşü İstanbul istikametinde Gölcük çıkışı birisinin sıkıştırması ve yerin yağmurdan dolayı kaygan olması sebebiyle önce sol daha sonra da spin atarak karşı taraftaki bariyerlere vurdum. Sol ön ve arka çamurluk ile ön kaput hasar gördü. Servise değil Ümraniye Sanayideki usta arkadaşlarıma götürdüm aracı. Düzelttiler heryerini ve tavan hariç komple yeniden boyattım aracımı. Sol rot başı kırılmış o değişti ve rot balansa girdi arabam. Şimdi Allah nazardan korusun çok iyi durumda. Sevgiyle kalın.

Dostum Allah korumuş. büyük geçmiş olsun.. okuyunca üzüldüm inan...tekrar geçmiş olsun ...

ceyhunyazar

« Yanıtla #88 : Aralık 26, 2008, 07:41:50 ÖÖ »
notdream Kardeşim aramıza hoşgeldin. Yaşadığın kaza için geçmiş olsun...

Kaportadaki hatalar düzeltildi sanırım.Peki farlara vs bişey olmamışmıydı?Ya da stoplara?

Tekrar geçmiş olsun

Ve evet kaza onarım vb konularda tecrübelerimizi paylaşmaya devam...
« Son Düzenleme: Aralık 26, 2008, 07:43:45 ÖÖ Gönderen: ceyhunyazar »

notdream

« Yanıtla #89 : Aralık 26, 2008, 10:44:36 ÖÖ »
Saolasın Ceyhunyazar sol far kırıldı onu bostancı sanayiden sol stop da kırılmıştı onu da maslak çıkmacıdan tedarik etmek nasip oldu. Sıfır farın orginal 220 stop da 200 YTL civarında. Allah kimseye yaşatmasın. Ön kaputun sıfır 665 YTL boyaması ile beraber 800-850 yi buluyor. Kaskom olsaydı kapuıtum değişecekti. Kaskomu hemen yaptırdım zaten bu model ve markaya Türkiyede iki sigorta şirketi yapıyor kaskoyu. Koc Allianz ve Yapı Kredi Sigorta. Ben koç allianza yaptırdım. Kaskosuz dolaşmayın bu arabalarla. İstemem ama çok pişman olursunuz yoksa. Sevgiyle kalın.

notdream

« Yanıtla #90 : Aralık 26, 2008, 10:46:33 ÖÖ »

Dostum Allah korumuş. büyük geçmiş olsun.. okuyunca üzüldüm inan...tekrar geçmiş olsun ...

Nitrogenius çok teşekkür ederim. Eksik olmayın. Sevgiyle kalın.

notdream

« Yanıtla #91 : Aralık 26, 2008, 11:02:33 ÖÖ »
Beyler malum artık kar geldi. Benim araçta 15 inch alaşımlı jant var. Bu tekere zincir takarsam ne olur jantlar çizilir ve eğilir mi? Zinciri nasıl kullanmalıyım? Hangi tip zincir bu jantlar için uygun piyasa var mı böyle alternatifler? Otomatik vites araba karda zincirle gider mi lastikler kışlık değil maalesef. Bu konuda bana akıl verirseniz sevinirim. Sevgiyle kalın.
« Son Düzenleme: Aralık 26, 2008, 11:03:38 ÖÖ Gönderen: notdream »

ceyhunyazar

« Yanıtla #92 : Aralık 26, 2008, 02:11:01 ÖS »

Beyler malum artık kar geldi. Benim araçta 15 inch alaşımlı jant var. Bu tekere zincir takarsam ne olur jantlar çizilir ve eğilir mi? Zinciri nasıl kullanmalıyım? Hangi tip zincir bu jantlar için uygun piyasa var mı böyle alternatifler? Otomatik vites araba karda zincirle gider mi lastikler kışlık değil maalesef. Bu konuda bana akıl verirseniz sevinirim. Sevgiyle kalın.

Detaylı cevabın için teşekkürler kardeş...

Kaza sonrası onarımda ön farı bulmuşsun güzel arkayı bulamamışsın o kötü işte...Peki kaskon olsaydı tüm parçalar bi şekilde gelirmiydi?Ve ne kadar sürede gelirdi sence? Benim aracımda da kasko var, önceki aracımdan devretmiştim zar zor...Ankara sigorta yanılmıyorsam..Yaptılar yani...Bizim akraba, gerçi sunroofu girmeyi unutmuş ben söylemediğim için ama onu da halledicekti sanırsam...Velhasılı kasko hakatten işe yarıyor eger dedigim gibi bi sekilde yurtdısından da olsa bulunabiliyorsa. Bu arada eksperin ya da yetkili kimse, parça yok yaptır bul gel deme hakkı var mıdır merak ediyorum.

Jantlara gelince, ben de 15 jant 185/65 lik michelin kullanıyorum, arka amortisörlerim patlak önler de pek ii degil ya da astranın sert süspansiyonlarından sonra bununkiler yumusak oldugu icin öyle geliyor da olabilir. Ama önlerde hafif sert kasislerde arac dolu olmasa bile sürtme yapıyor.Zira jantlar 1 cm kadar dışa ofsettli oldugu icin galiba...Yayların altına takoz koyup yükseltebilirim ama aracın dengesini bozuyor sanırım. Lastik ebatların yanak olarak ince ise zincir fazla sorun yaratmaz kanımca.Yani araç boşken camurluk agzı ile lastik arasında ne kadar mesafe var bilmek lazım, benim su anda 4-5cm dolayında...

Ama 4 mevsim lastige zincir takmaktansa idarelik 4 tane cıkma lastik al derim...

Saglıcakla kal

notdream

« Yanıtla #93 : Aralık 26, 2008, 02:56:33 ÖS »
Şİmdi şasi numaranı verdiğin zaman servise buradaki fabrikada parçanın olup olmadıgına bakıyorlar. varsa ertesi gün elinde oluyor o parça şayet fabrikada ve diğer servislerde de yoksa o zaman japonyadan sipariş veriliyor ve en geç bir ay içinde elinde oluyor. Eksper parçanın yapılamayacağına kanaat getirirse ki bu servislerde yüzde 99 böyle oluyor sanayilerde ustalara daha fazla zorluk çıkarıyor bu eskperler. Böyle deme hakları yok. Yaptıracak sigorta o parçayı ya da kendisi bulup getirecek. Sen hiçbirşeye karışmayacaksın. Tabii sigortanın kaliteli olması önemli ama genel olarak bu araç sahibinin hakkı. Zincir için o kadar çok teknik terim kullanmışsın ki :) ne demek istediğini anlamadım. Sevgiyle kal.
« Son Düzenleme: Aralık 26, 2008, 02:59:11 ÖS Gönderen: notdream »

notdream

« Yanıtla #94 : Aralık 26, 2008, 03:12:53 ÖS »
Ceyhun bu arada sanırım yanlış anlama olmuş ben sol stopu bulmuştum Maslak Sanayideki bir çıkmacıdan. Sevgiyle kal.

ceyhunyazar

« Yanıtla #95 : Aralık 27, 2008, 07:37:02 ÖÖ »

Ceyhun bu arada sanırım yanlış anlama olmuş ben sol stopu bulmuştum Maslak Sanayideki bir çıkmacıdan. Sevgiyle kal.

Notdream yok be hocam :) ne teknik terimi yaw :D

Evet arkadaşlar kaza ve onarım deneyimlerimizi alalım? Notdream kardeşimize çok teşekkürler

taylantgov

« Yanıtla #96 : Aralık 27, 2008, 10:02:41 ÖÖ »
Arkadaşlar hepinize selamlar size benim bir sorum var euro civiclerdeki dijital saatler ışıksız olduğu için gece görünmüyo bu sorunu çözebilen arkadaşlar varmı bide bizim araçlara en uygun xzenon lamba hangi marka taktırıp çok memnun kalan arkadaşlar varmı bide bazıları narva marka beyaz ışık takıp net bi görüntü elde ettik diyolar acaba bu nekadar doğrudur şimdiden teşekkürler.

taylantgov

« Yanıtla #97 : Aralık 27, 2008, 05:18:20 ÖS »
Ceyhunyazar arkadaşım jant ve lastiklerinresimlerini iştemiştin aşşağıdaki linke tıklarsan ayrıntılı görebilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/205-55-15_italyan_15_celik_jant_ve_4_lastikleri_ile_4_100WQQaXQQ11789329WQQpXQQdisplayitem

drtimurcin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #98 : Aralık 29, 2008, 09:30:44 ÖS »
yedek parça fena sorun!!! eski püskü çıkma jant kapağı için 25 ytl istediler. birde tayinim bingöle çıktı... nerde bulacam bingölde ustayı parçayı. yakında satıcam galiba .. ilk göz ağrım:((

vega_0777

• Ziyaretçi
« Yanıtla #99 : Aralık 29, 2008, 11:16:09 ÖS »
selam arkadaslar.ben tugrul.antalyalıyım fakat gorev icabı bingölde bulunuyorum..bende de 96 model 1.4 hb euro var.bordo rekli....arabamı alalı 3 ay oldu.96 model olmasına karsın sanayiye gittiğimde insanlar 96 olduguna inanmıyor ruhsat soruyor en az 98 falandır diyor..ayrıca özellikleri üst modellerin cogunda yok..full bir arac...3 ay olmasına karsın cok memnunum ancak nede olsa 12 yasında...ufak tefek sıkıntıları oluyor....bu siteye yeni üye oldum.ve daha şimdiden epey bişeyler öğrendim....umarım güzel paylaşımlar olur ve siz tecrubeli arkadaslarımızdan da bişeyler öğrenebiliriz...güzel paylaşımlar olması dileği ile....herkese selam ve saygılar sunuyorum.....