Gönderen Konu: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 739677 defa)

byaly07

Ynt: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım
« Yanıtla #2050 : Mayıs 30, 2016, 09:07:47 ÖÖ »
Herkese selamlar. Aranıza yeni katıldım. 98 model euro civic 1.6 ies otomatik gümüş gri 170 000 km de.

Land_Of_The_Dead

« Yanıtla #2051 : Haziran 11, 2016, 11:13:35 ÖS »
Selam ben İstanbul'dan tuncay yaklaşık 1 yıldır 96 model 1.4 manuel benzinli füme renk klima sunroof çift airbag güvenlik paketli  euro civic kullanıcısıyım benimde sizlere birkaç sorum olcak.
1. Güvenlik paketli abs li dediler bunda abs yok sanırım
2. Dıştaki motor lastik ne sesi varsa hepsini içeri veriyor
3. Araç ilk kalkışta çok seri gayet güzel ama benzinli olmasına rağmen 120yi geçmiyor anca yokuş aşağı gazı kökledigim halde 160 çok çok 170 görüyor. Ama düz yolda 120 yi geçmiyor
4. Gaz taktırmak istiyorum ama honda özel servisten usta gaz taktırırsan bana gelme dedi çok sorun çıkarıyor bilmemnesi alüminyum dedi.
5. Tavanın bagaj bölgesinden çürümeler başlamış yürür gidermi
6.  Hayatımda ilk defa 30/b1 Den ceza yedim abart egzoz yüzünden itarazda bulundum olumlu sonuç alırmıyım
7. Bu euro civicler. Japon değil ingiliz diyorlar doğrumu? 
   Şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar

sevikilhan

Ynt: Ynt: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım
« Yanıtla #2052 : Haziran 12, 2016, 09:13:57 ÖÖ »
Selam ben İstanbul'dan tuncay yaklaşık 1 yıldır 96 model 1.4 manuel benzinli füme renk klima sunroof çift airbag güvenlik paketli  euro civic kullanıcısıyım benimde sizlere birkaç sorum olcak.
3. Araç ilk kalkışta çok seri gayet güzel ama benzinli olmasına rağmen 120yi geçmiyor anca yokuş aşağı gazı kökledigim halde 160 çok çok 170 görüyor. Ama düz yolda 120 yi geçmiyor
4. Gaz taktırmak istiyorum ama honda özel servisten usta gaz taktırırsan bana gelme dedi çok sorun çıkarıyor bilmemnesi alüminyum dedi.
6.  Hayatımda ilk defa 30/b1 Den ceza yedim abart egzoz yüzünden itarazda bulundum olumlu sonuç alırmıyım
Bende 98 1.6 Euro civic kullanmistim Ama hic abs nin aktif oldugu hissisine kapilmamistim belkide zamanla bozuluyor ve ariza lambasi yakmadan olece kullandik. 

94binde  tup takilmisti, ben 150 binde sattim. Tupten yana bi sorun yasamadim. Ama hareret sorunu yasamistim onuda silindir kapagini degistirerek cozulmustuk. Aleminyum kapak oldugundan taslama torna tesviye cozum olmamisti.  Benzin enjektorlerin tikali olabilir buda performans almani etkiliyor olabilir.  Benzincilerde benzin enjektor temizleyici kullan bi degisim gorursun belki.

Nil Satis Nisi Optimum...

En iyi Yeteri kadar İYİdir...

Tapatalk ile gönderilmiştir...

Land_Of_The_Dead

« Yanıtla #2053 : Haziran 14, 2016, 04:07:46 ÖS »
Bende 98 1.6 Euro civic kullanmistim Ama hic abs nin aktif oldugu hissisine kapilmamistim belkide zamanla bozuluyor ve ariza lambasi yakmadan olece kullandik. 

94binde  tup takilmisti, ben 150 binde sattim. Tupten yana bi sorun yasamadim. Ama hareret sorunu yasamistim onuda silindir kapagini degistirerek cozulmustuk. Aleminyum kapak oldugundan taslama torna tesviye cozum olmamisti.  Benzin enjektorlerin tikali olabilir buda performans almani etkiliyor olabilir.  Benzincilerde benzin enjektor temizleyici kullan bi degisim gorursun belki.

Evet aldığım ilk ay uzun yol yapim dedim ve yapamadan bende yokda kaldım conta yaktım tekrardan yola çıkmaya korkuyorum açıkçası. Benzinlikten enjektör açıcı katkı maddeleri kullandım fakat performansda bi etkisi olmadı ve öğrendimki bunda abs de yok. Neyse ilanı koydum artık saticamm.  ilgine teşekkür ederim

sevikilhan

Ynt:
« Yanıtla #2054 : Haziran 14, 2016, 05:05:07 ÖS »
 Bizim eurolara gore japonlar (sedan) daha cok tutuluyor sanirim onlar daha sorunsuz araclar... Kullananlardan fikir alinabilir.

Ben uzun yol yaptigimda eurodan memnundum kullanimi yorucu gelmiyordu o paralara sahin broadway binecegine euroya binilir benim sahsi fikrim.  Ama Sorun yasatmadimi cok guzel. Sorunlar baslayinca cok can sıkıcı oluyor. Arabadan soguyorsun ve binmek canin istemiyor...

Hayirlisi olsun tekrar umarim istedigin araci bulursun

Nil Satis Nisi Optimum...

En iyi Yeteri kadar İYİdir...

Tapatalk ile gönderilmiştir...

niko06

« Yanıtla #2055 : Haziran 18, 2016, 10:36:47 ÖÖ »
arkadaslar bende 98 euro civic 1.6 ies var. aractan memnunum 1 yıldır biniyorum sorun yok .ama bikaç sorum olacaktı
1- bu aracın geri vites musuru nerde?
2. merkezi kilit tık tık diyor ama kapıları acıp kaptmıyor sizce neden?
3-125 beygir araca gore motor gücü zayıf geldi sizce neden olabilir?(lpg enjektorlerini yeni degistirdim)
yakıt olarak suan ş.içi 185 krs s.dısı 155 krs yakmakta
bilgisi olan arkadaslar bilgi verirse sevinirim. tesk

coripack

« Yanıtla #2056 : Ocak 29, 2017, 02:21:02 ÖS »
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 8 ay önce Honda Euro Civic 1.4 ies 96 model araç aldım.. Bugüne kadar pek masrafı olmadı. Sadece şarj dinamousunda bir sorun çıktı 300 liraya patladı. Onun dışında 3-5 kere tamirciye gittim ama hiç kimseye güvenmediğim için arabayı kimseye teslim edemedim. Çünkü adamlar alışmış şahin doğan tamir etmeye bu araçlardan pek anlamıyorlar. Bende internetten araştırıyorum problemleri, yedek parçasını getirtip ustaya nasıl takılacağını da izah ediyorum. Adamda eskiyi söküp yeniyi takıyor işte. Sonuç olarak şuan araçta iki farklı problem var.

1-Dönerken sağ tekerden ses geliyor. Tahminim aks körükleri patladı ve o bölge yağsız kaldı. Yağsız kaldıktan sonra da dağıldı gitti.

2-Bazen akü lambası yanıyor. Bir süre sonra sönüyor. Fakat bu ilk yanıp sönme durumundan sonra motor civarından değişik bir uğultu gelmeye başladı. Acaba nedeni ne olabilir?

3-Euro civic te hangi yağları kullanıyorsunuz. Mesela kayışların orada bir yağ kutusu var, usta bana oraya transmisyon yağı koymamı söyledi. Bu yağ kutusu etrafında sürekli bir yağ kaçırması oluyor, nedeninni hala çözemedim. Sürekli gözlem yapıyorum.

4-Birde küçük bir yağ kutusu var, bu yağ kutusundaki yağ hiç azalmıyor. Ne etrafa saçılıyor, ne tükeniyor. Seviyesi hep aynı. Sizce normal mi?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

erdem koçak

« Yanıtla #2057 : Şubat 17, 2017, 11:04:03 ÖS »
MERHABA HONDA EURO CİVİC 16 DÜZ VİTES 120 BEYGİR 240BİNDE KM ARANIZA YENİ KATILDIM BİR SENE OLDU ALALI ARABA MOTOR SAAT GİBİ MAŞALLAHI VAR MÜKEMMEL ARABA

hayaletajan

« Yanıtla #2058 : Mayıs 02, 2017, 11:07:52 ÖS »
Arkadaşlar merhaba benimde birkaç sıkıntım var
1.Rolantide iken direksiyon altında pedallara yakın bir yerden tıkırtı geliyor gevşek bir parça var gibi ama bulamadım fikri olan varmı.
2.Aracımın dış kapı kollarına zorlayınca açılıyor ve kapıları kapatırken sanki kapı fitilleri iyice sıkışıyor.kapı dillerini gevşettiğimde aydınlatma siviçlerine tam basmıyor ve iç lambalar açık kalıyor.

ZuMu

« Yanıtla #2059 : Mayıs 10, 2017, 07:49:14 ÖÖ »
Arkadaşlar burayı geç farkettim bir konu açtım başka bir yerden acemiliğime verin. Benim aracım 2005 Honda civic (otomatik) yaz lastikleri alacaktım aklımda michelin ile continental var lastik ölçüleri 195 60 r15 sizlerde önerilerini söylerseniz sevinirim.

yamtar97

« Yanıtla #2060 : Mayıs 12, 2017, 03:27:52 ÖS »
Arkadaşlar şu aralar bi araç arayış içindeyim bi arkadaşımda 1998 euro civic 1.6ies otomatik var gırtlak olandan kafamı kurcalıyor.Arkadaş 22.000 lira gibi fiyat istedi ama hasar kayıtlı bilmem eder mi.Bir de yakıt olarak ne yakıyor.Arkadaşın demesine bakılırsa 31 kuruş yakıyor şehir içinde

srdnckaya

• Serdinç
« Yanıtla #2061 : Temmuz 11, 2017, 12:24:08 ÖS »
Arkadaşlar merhaba,
Aranıza yeni katıldım. Hayırlısı ile dün 2006 makyajlı kasa bir Civic 1.6 iES aldım. Radiosunu çözmeye çalışıyorum. Radio üzerinde CD/AUX yazıyor ancak aux girişi bulamadım hiçbir yerde. Bu araçlarda aux yok mu, bilgisi olan var mı arkadaşlar?

gorkem352135

« Yanıtla #2062 : Ağustos 12, 2017, 11:22:23 ÖÖ »
Selaminaleykum arkadaslar.bende de 96 model 1.6 ies euro civic var.arabamda son 2-3 aydir stop etme sorunu var ozellikle kirmizi isiklarda durdugumda yapiyor arabam otomatik bu arada.r ye taktigimdada stop ediyor.sirali sistem var.benzinde de gazda da ayni seyi yapiyor.agir birsey varmidir.cok masrafta etmek istemiyorum.rolanti ayarina baktirdim normal dediler.sebebi nedir yardimci olursaniz cok memnun olurum.tesekkur ederim.

hakandemirci@

« Yanıtla #2063 : Ekim 18, 2017, 05:37:58 ÖS »
Değerli forum sakinleri aranıza ve hatta forum sitelerinden birine ilk kez katılıyorum. Erzincanda olduğumdan burada bu araçlardan anlayan iyi bir usta bulmakta zor. Bu sebepten sizlere sorup ona göre hareket etmek istiyorum. sorunuma gelirsek aracın motoru sarsıntılı çalışıyor hem tüpte hemde benzinde burdaki usta sibop ayarından diyor. sibopları çok sıkı olduğundan bahsediyor. olabilir mi? bu arada erzincanda bu araçlardan anlayan iyi bir usta bileneiniz varsa paylaşırsa sevinirim.

Drcnycl

« Yanıtla #2064 : Ekim 19, 2019, 11:07:22 ÖS »
1996 euro civic  otomatik  sehir ici. 45 kurus  cok mu  yaaa. Acil cevap