Gönderen Konu: Araç satın alırken lpg li mi? lpg siz mi tercih edersiniz?  (Okunma sayısı 4323 defa)

wordsman

Araç satın alırken lpg li mi? lpg siz mi tercih edersiniz?
« : Eylül 03, 2010, 10:58:47 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba,
konuyu nereye açacağımı bilemedim buraya yazdım.

Araç satın alırken LPG li araç mı alırsınız yada LPG'siz mi? Bunu şunun için soruyorum, aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum fakat, çok kullanmadığım için 1,5-2 senede ancak kurtarıyor kendini (senede 6-7 bin km.) , yani LPG taktırmaya değer mi? Aracı satarken avantaj olur mu, yoksa dezavantaj mı olur. Ne dersini yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim. (Araç 98 civic)
Saygılar,

doan

Ynt: Araç satın alırken lpg li mi? lpg siz mi tercih edersiniz?
« Yanıtla #1 : Eylül 03, 2010, 11:00:29 ÖÖ »
2 senede amorti edecekse hiç girişmeyin lpg işine derim ben. satarkende orjinal olarak satmış olursunuz

Salih6993

« Yanıtla #2 : Eylül 03, 2010, 11:08:23 ÖÖ »
bence az km yapıosunuz hiç gerek yok gibi lpg'ye

wordsman

« Yanıtla #3 : Eylül 03, 2010, 11:09:46 ÖÖ »
2 senede amorti edecekse hiç girişmeyin lpg işine derim ben. satarkende orjinal olarak satmış olursunuz

Evet onun için sormuştum, yani "Hiç LPG takılmamış, Orjinal" ilanımı daha avantajlı olur, "Yoksa LPG'li az Yakar çok Kaçar, LPG takılalı xxx km kadar oldu" şeklinde ilan mı daha avantajlı olur.
2 sene sonra arabayı satsam diyorum LPG daha yeni kendini amorti etmiş olacak,

doan

« Yanıtla #4 : Eylül 03, 2010, 11:14:16 ÖÖ »

Evet onun için sormuştum, yani "Hiç LPG takılmamış, Orjinal" ilanımı daha avantajlı olur, "Yoksa LPG'li az Yakar çok Kaçar, LPG takılalı xxx km kadar oldu" şeklinde ilan mı daha avantajlı olur.
2 sene sonra arabayı satsam diyorum LPG daha yeni kendini amorti etmiş olacak,

hangi şekilde daha avantajlı olur pek bi fikrim yok bunu bilen kişiler cevaplarlar. ama dikkatimi çeken bişi var sahibindendeki hondaların çoğunda lpg var

civicci35

« Yanıtla #5 : Eylül 04, 2010, 09:23:43 ÖÖ »
her ikiside eşit koşullarda satılır artık herkes ekonomik olarak olaya bakıyor.Satacağın insan belki çok km.yapacaktır bu nedenlede lpg'li bir araç almayı düşünüyordur ve ona göre araç bakar.lpg'siz alıp taktırmakla uğraşmak istemez kimse.zatensatrkende ona göre fiyat koyarsın üstüne zarar etmezsin yani.Kullanmak işine gelince başlarda bende lpg'ye sıcak bakmıyordum eski aracımı 2yıl benzinde kullandım ortalaam 10.kmyol yaparken baktım benzine para dayanmıyor lpg'ye geçiş yaptım yılda 22-25.bin km yol yapmaya başaldım.daha önce taktırmadığıma pişman olmadım değil.arabanın zevkini alıyorsun  emin ol lpg taktırınca sende daha çok gezersin arabadan inesin gelmez.Kim ne derse desin benzin ile yarı yarıya fark var bu fark öyle yadırganacak gibide değil .eğer taktırmayı düşünüyorsan ve etrafında da aracın ömrünü yer gibi laflar eden varsa bu nlara inanıp taktırmamazlık yapma zaten araçlarımıza kaç sene bineceğiz max.3 yılda bir değiştiriyoruz yani ömürlük binmiyoruz araçlara

chevasil

« Yanıtla #6 : Eylül 05, 2010, 10:37:47 ÖÖ »
yılda 10.000 km yapıyorsan taktır. yoksa hiç bulaşma derim. ben şahsen lpg'li araba almam kendı arabamada takmadım. 1.4 is sedan kullanıyorum yakıtı bana uygun geliyo 22krş yakıyo ortalama. arabamıda üzmem ama motor yüksek olsaydı lpg taktırmayı düşünürdüm. bu arada lpg işi artık zor degil adamlar sen orda çayını yudumlarken takıyorlar. lpgli aracla lpg siz aracın motor ömrü cok farklı.

metoza

« Yanıtla #7 : Eylül 05, 2010, 10:43:40 ÖÖ »
Yaptığınız yol inanın çok az ben senede 6000 km yol yapsaydım inanın ban v8 motora sahip bi araç alırdım. LPG'nin satarken bir avantaj olup olmaması satacağınız kişinin tutumuna bağlıdır. Eğer adam LPG'li araç kullanmış ve memnun kalmışsa, kesinlikle bu durum sizin için avantaj sağlayacaktır.