Gönderen Konu: Cam kaldırma modülü ve Follow Me Home Taktırmak  (Okunma sayısı 6066 defa)

gurkankdr

• Gürkan Küçük
Cam kaldırma modülü ve Follow Me Home Taktırmak
« : Temmuz 06, 2015, 01:31:10 ÖÖ »
Merhabalar herkese, başlıkta da belirttiğim gibi malum yaz aylarındayız, 1999 civic e kapıları kilitleyince cam kapatma modülü takmak istiyorum daha önce taktıran kullanan tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.. birde kendimiz bağlamaya kalksak çok zor birşey midir bunu bağlamak ? bana +sı belli, ailem için sorun yokta, arkadaşlar biniyor bazen adam camı açık bırakmış bende görmemişim aracın içine kuş girmiş pislemiş, neyse iyi ki böyle olmuş diyelim..

Aracın tavan lambası belirli bir süre yanıyor 15-20 sn aralığı ile.. bu neden park yada farlarım da olmasın ?  +sını-sini yazar mısınız ?

Ne zamandır aklımda montajı kendim yapmak istiyorum şimdiden cevaplarınız için çok teşekkürler

hamzaffo

Ynt: Cam kaldırma modülü ve Follow Me Home Taktırmak
« Yanıtla #1 : Temmuz 09, 2015, 11:38:35 ÖS »
Uygulayın da görelim biz de uygularız belki..hondalar bu anlamda çok eksik en dolusunda bile bu tarz eksikler var malesef

hakan33

« Yanıtla #2 : Temmuz 09, 2015, 11:48:35 ÖS »
kardeşim ben 3 sene oldu taktıralı çok memnunum yalnız bu modülü senin takman biraz zor moül iki çeşit 1.si kapıları kilitlendiginde 4 cam aynı anda kalkan var 2. cisi benim taktırdıgım ve önerdigim camları sırayla kapatıyor tesisata fazla yüklenmiyor.

nesinkisen

« Yanıtla #3 : Temmuz 23, 2015, 01:17:02 ÖS »
Taktırdığın yeri ve parasını da diyeydin..

tavolancok

« Yanıtla #4 : Temmuz 23, 2015, 01:53:08 ÖS »
kardeşim ben 3 sene oldu taktıralı çok memnunum yalnız bu modülü senin takman biraz zor moül iki çeşit 1.si kapıları kilitlendiginde 4 cam aynı anda kalkan var 2. cisi benim taktırdıgım ve önerdigim camları sırayla kapatıyor tesisata fazla yüklenmiyor.

kaça yaptırdınız

hakan33

« Yanıtla #5 : Temmuz 23, 2015, 05:37:41 ÖS »
mersinde yaptırdım cam modülü 2cam kaldıran ve 4 cam kaldıran modeleri var şuanda modülün fiyatı 40 tl giti gidiyorda 3ila 9 taksit hemde size 4camı tektek kaldıanı tavsiye ederim. ustayada 30 tl verseniz takar . birde kumandanızda bagaj açma tuşu varsa o tuşada bagaj açmaya bastıgınızda camları aşaga indire bilirsiniz kilitlendiginde otomatik camlar kapanır bagaj açmaya bastıgınızda camlar aşagı açılır yazın gerçekten lazım oluyor ama bagaj açmaya bastıgımda camlar aşagı insin diye ustaya söyleyin mutlaka  kolay gelsin hayırlı olsun derim

nesinkisen

« Yanıtla #6 : Temmuz 24, 2015, 08:24:25 ÖÖ »
Teşekkürler bilgi için.

Bu konularda da hep tırstığım, ya devre dışı kalmaz da cam motorunu yakarsa.
Sonuçta normalde kontağı kapatınca elektrikler devre dışı kalıyor. Ama bahsettiğimiz işlemlerden sonra kontak kapansa bile elektrik aktif kalacak.

hakan33

« Yanıtla #7 : Temmuz 26, 2015, 06:16:45 ÖÖ »
her cama belirli birkaç saniye veriyor daha sonra sistem devreden çıkıyor

nesinkisen

« Yanıtla #8 : Temmuz 27, 2015, 03:29:42 ÖS »
O iyiymiş

Onda da kapalı camı 5-10 saniye zorluyor demek oluyor.

Alman araçlar bu konularda ne iyi yau

Hondalar masraf çıkarmıyo, güçlü ve az yakıyor da, bu kadar mı süründürülür insan arkadaş.

Torpido gözünde lamba olmaz, tavan lambası küçük ve zaman ayarsız, camlar otomatik kapanmıyor basılı tutmayla filan, arka cam rezistans belirli bir süre sonra devreden çıkmıyor, say say say bitmez, diğer camları kitleme butonuna basıyorum, camları ben de kullanamıyorum bu sefer, far yükseklik yok, boyası çok kötü, bitmez saymakla.
« Son Düzenleme: Temmuz 27, 2015, 03:33:13 ÖS Gönderen: nesinkisen »

hakan33

« Yanıtla #9 : Temmuz 27, 2015, 03:55:34 ÖS »
nesinkisen kardeş niye sıkıntı yapıyonki sat gitsin hondayı  babamız yapmıyorya keyfini bozma böyle şeyler için

nesinkisen

« Yanıtla #10 : Temmuz 28, 2015, 05:08:15 ÖS »
Çok cefamı çekti çok, vefa duyuyorum  (-:
Bütün pejocular opelciler bi ton masraf ederken 3 senedir filtre parasından başka bişey vermedim.
Ondandır sebebim.

cmk

• cmk
« Yanıtla #11 : Temmuz 30, 2015, 12:35:34 ÖS »
Benim araçta da sırayla kapatan modül var. Yolcu camını Kapılar kilitlendiği an kapatıyor sürücü camını ise 10 Sn sonra kapatıyor. Arka camları hiç kullanmadığımdan onlar da kapanıyor mu bilmiyorum ve bunu şu an farkettim :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

cmk

• cmk
« Yanıtla #12 : Temmuz 30, 2015, 12:37:17 ÖS »
Bu arada ben de aracıma sis farı taktırmayı düşünüyorum. Internette mevcut montaj ile birlikte 150 tl civarı bi rakama halloluyor sanırım ama ben de aracın Kapıları kumanda ile açtığım  anda parklar ve sisler yansın istiyorum bu yapılabiliyor mu?

cmk

• cmk
« Yanıtla #13 : Temmuz 30, 2015, 03:55:11 ÖS »
Arkalarda kapanıyormuş önce sağ taraf sonra sol taraf sayenizde öğrendim :)

AhmetCvc

« Yanıtla #14 : Temmuz 30, 2015, 05:29:12 ÖS »
Fd6 aracıma Follow me Home modülü taktırdım,yaklaşık 3 ay oldu sorunsuz,Amerikan park ve Xenon sisleri yakıyor şekil duruyor 😎