Gönderen Konu: EF KASA DUAL KARBÜRATÖRLÜ ARACIMA LPG AYARI YAPAMIYORLAR 50 KRŞ YAKIYOR  (Okunma sayısı 3969 defa)

cmehmetaydin

ARACIMI DÜN SANAYİYE GÖTÜRDÜM BEYİNDEN DEDİLER DEĞİŞTİRDİM.BU SEFERDE ARABA GAZ YEMİYOR YİNE 50 KRŞ YAKIYOR.ATEŞLEME SİSTEMİNDE SORUN VAR DEDİLER AMA ARABA BENZİNDE NE TEKLİYOR NEDE BİR SORUN VERİYOR BENZİNDE 35 KRŞ YAKIYOR ANLAMADIM.DAHA ÖNCE BAŞINA GELEN VARSA YAZSIN...

gecetilkisi

emredersin .......

bugra1945

• Buğra ÖNAL
LPG yi taktırdığınız yere gidin diyin ki;
"ya bunu düzeltin yada sökün lpg nizi..!!"
:)

onur_si

ARACIMI DÜN SANAYİYE GÖTÜRDÜM BEYİNDEN DEDİLER DEĞİŞTİRDİM.BU SEFERDE ARABA GAZ YEMİYOR YİNE 50 KRŞ YAKIYOR.ATEŞLEME SİSTEMİNDE SORUN VAR DEDİLER AMA ARABA BENZİNDE NE TEKLİYOR NEDE BİR SORUN VERİYOR BENZİNDE 35 KRŞ YAKIYOR ANLAMADIM.DAHA ÖNCE BAŞINA GELEN VARSA YAZSIN...
arkadaşım benimde ef civic aracım vardı bu araçların karbüratörlerinden herkez anlamıyor malesef araban benzinde düzgün çalışıyorsa istanbuldaysan sahilden balat tarafında haliç otogaz var ben orada taktırmıştım gayet güzel ayar yapmışlardı çift karbüratör olduğundan gaz bağlantısını 2 boğazada yapmak gerekiyor yoksa sorun yaşarsın bendeyken lpg fazla elektrik aksamına yüklendiğinden bobini değiştirmiştim başka da sorun olmamıştı ayarın düzgün olduğunda hava filtresini sökme sökersen bütün ayarı bozuluyor motorun sağlıklıysa benzinde 45-50 kuruş lpg de 30 kuruş civarı yakarsın sana tavsiyem önce benzine göre bütün bakımlarını yaptır yani sorunun lpg den kaynaklı olduğundan emin ol ama haliç otogaz işini çözecektir, saygılar

cmehmetaydin

Teşekkürler arkadaşlar...Bu arada arkadaşım emretemem sen her lafa atlama o zaman...