Gönderen Konu: Dün bir apaçi gördüm , tam ibretlikti .  (Okunma sayısı 4749 defa)

Alpertunga

Dün bir apaçi gördüm , tam ibretlikti .
« : Aralık 06, 2012, 08:09:25 ÖS »
Akl-ı evvel bir apaçi dün akşam İstanbul Avcılarda , dışarıdakiler çistak çistak seslerini duysun diye camını açmış , kafasınada bi tane bere takmış gidiyordu . Çocuk bir taraftan üşüdüğünden direksiyondaki ellerini ovuşturuyor birde sağa sola bakıyordu . Yoldan geçenlerin % kaçının dikkatini çekebiliyorum diye .

Bazen bu apaçilere çok acıyorum . Apaçi olmak zor zenaatmış vesselam .

burakozk

• ÇAĞDAŞPEN DEKORASYON MERSİN
Ynt: Dün bir apaçi gördüm , tam ibretlikti .
« Yanıtla #1 : Aralık 06, 2012, 09:50:19 ÖS »
Tam malmış o zaman.
Acaba soğuk çarpıp hasta olunca, insanlara neden hasta olduğunu nasıl anlatacak :D

can3520

« Yanıtla #2 : Aralık 07, 2012, 12:27:46 ÖÖ »
izmirde kordonda 4 5 kişi bir arabaya doluşup bangır bangır müzikle mekanlara bakarak geçiyorlar ondan daha komik olabileceğini sanmıyorum :D

ZAFER_37

« Yanıtla #3 : Aralık 07, 2012, 01:07:32 ÖS »
bazılarıda kapı kolonlarıyla bangır bangır gezmeye çalışıyolar bende onlara çok gülüyorum bırakın sesi duyurmayı adamın ne söylediği anlaşılmıyor.....

ilhan_ist

« Yanıtla #4 : Aralık 07, 2012, 01:24:46 ÖS »
Akl-ı evvel bir apaçi dün akşam İstanbul Avcılarda , dışarıdakiler çistak çistak seslerini duysun diye camını açmış , kafasınada bi tane bere takmış gidiyordu . Çocuk bir taraftan üşüdüğünden direksiyondaki ellerini ovuşturuyor birde sağa sola bakıyordu . Yoldan geçenlerin % kaçının dikkatini çekebiliyorum diye .

bu yazını okuyınca bağrarak gülmemek için kendimi zor tuttum, aynısını geçen kış bizim semtte geçerken gördüm camlar açık teyipten gelen ses ishal olmuş çocuk popo sesi kafada bereler pokları donarak geziyolar  >%6rol >%6rol >%6rol >%6rol

eren_26

« Yanıtla #5 : Aralık 07, 2012, 01:33:06 ÖS »

Camlar buhar yapmasın diye öyle dolaşıyordur abisi.
Müzik açık gezenlere bir şey dememde, dikkat çekmek için maymunluk yapanlara, sürekli sağa sola bakış atanlara tahammülüm yok gerçekten. :)

dreammaker_11

« Yanıtla #6 : Aralık 07, 2012, 01:54:14 ÖS »
bu insan tipinde artış var sanırım... kendilerine emo da diyorlar. bide bunların beyaz şahin filmli camlı modelleri mevcut :) yaşadığım yerde birde bitane daha trende var, şöyleki düz ve bomboş yolda 30-40 km hızla yolu ortalayıp gitmek gibi...(bunu herhalde istanbulda aynısını yapsalar çocuk sahibi olurlar) bide arkadan bakıp konvoy iyimi diye bakıyorlar.bir kaç kere poliside haberdar ettim tık yok. her ne kadar ülkemin başında isminde adelet geçen bir parti olsada (kendilerinde eksik olan şeyi isimle kapatmak biz türklerin en güzel çözümü- misal adam 1,40 kilosu 45 adı cesur, kandırma kendini :) ) kısa keseyim adeleti kendim sağladığım durumlarda oldu hakikaten. bir yere yetişmeye çalışıyorum selektör yapıp yol istiyorum iyice yolu ortalayınca vede arkadan el kol yapınca , bence haketmiş oluyor. bu arada hız manyağı değilim sadece daha akıcı gitmek varken inadına yavaş gidip, müzik açık ,apış arasında birası ile elaleme bakıp rahatsız edenlere dayanamıyorum.

ilhan_ist

« Yanıtla #7 : Aralık 07, 2012, 02:00:13 ÖS »
her bayana korna çalıp sellektör yapanlarda cabası tabi, ( ve biz bu tip insanlarla aynı havayı soluyoruz) insan lafın gelişiydi..

ZAFER_37

« Yanıtla #8 : Aralık 07, 2012, 02:57:57 ÖS »
bu insan tipinde artış var sanırım... kendilerine emo da diyorlar. bide bunların beyaz şahin filmli camlı modelleri mevcut :) yaşadığım yerde birde bitane daha trende var, şöyleki düz ve bomboş yolda 30-40 km hızla yolu ortalayıp gitmek gibi...(bunu herhalde istanbulda aynısını yapsalar çocuk sahibi olurlar) bide arkadan bakıp konvoy iyimi diye bakıyorlar.bir kaç kere poliside haberdar ettim tık yok. her ne kadar ülkemin başında isminde adelet geçen bir parti olsada (kendilerinde eksik olan şeyi isimle kapatmak biz türklerin en güzel çözümü- misal adam 1,40 kilosu 45 adı cesur, kandırma kendini :) ) kısa keseyim adeleti kendim sağladığım durumlarda oldu hakikaten. bir yere yetişmeye çalışıyorum selektör yapıp yol istiyorum iyice yolu ortalayınca vede arkadan el kol yapınca , bence haketmiş oluyor. bu arada hız manyağı değilim sadece daha akıcı gitmek varken inadına yavaş gidip, müzik açık ,apış arasında birası ile elaleme bakıp rahatsız edenlere dayanamıyorum.

şimdi bu konunun bizim ülkenin başındaki partiyle ne alakası var hangi mantıkla yazıyosunuz bunu anlamıyorum , bildiğim kadarıyla burası arabalar hakkındakonuşulan bi sayfa,bırakalım  o zaman siyaset yapalım burda....

gecetilkisi

« Yanıtla #9 : Aralık 07, 2012, 04:09:04 ÖS »
gençken bizde yapardık lise yılların da  pederden çaldıgımız arabaya 4 -5 kişi dolasır saçları jöleler kafalar camdan dısarı:) teyb, son ses açar. pati çeker dururduk.. gençlik işte....

bbhnda

« Yanıtla #10 : Aralık 07, 2012, 05:28:13 ÖS »

30-40 da az hızmış cidden ama bende bazen 60-70 ile giderim acelesi olan belli oluyor zaten beni sollar gider eğer solu doluysa ben sağa geçip kolaylık sağlarım.trafikde bazen yavaş gitmek eğlenceli oluyor tabakhaneye gider gibi gitmeyi sevmiyorum.şehir içinde 90 ı geçmek risk.

Eren53

« Yanıtla #11 : Aralık 08, 2012, 12:00:18 ÖÖ »
bende yaz kış  camını açarım ama sonuna kadar değil.tik gibi bişey cam kapalı olunca kullanamıyorum sanki.kışın açtıgım zaman kaloriferi ayaklara ayarlarım soguk problem olmaz kafama da bere takmam he bide öle apaçi değilim sağla solla işim olmaz

kışın cam açmak da bi nebze faydalı hem sıcaktan mayışmıyorsun hemde camlarda 0 buhar oluyo :)

34GKN

« Yanıtla #12 : Aralık 26, 2012, 12:54:58 ÖS »
cam açılırda hani 3 bilemedin 5 cm onlar bildiğin sonuna kadar açıyor :)

sbs_11

• Burak
« Yanıtla #13 : Aralık 26, 2012, 01:39:14 ÖS »
bende yaz kış  camını açarım ama sonuna kadar değil.tik gibi bişey cam kapalı olunca kullanamıyorum sanki.kışın açtıgım zaman kaloriferi ayaklara ayarlarım soguk problem olmaz kafama da bere takmam he bide öle apaçi değilim sağla solla işim olmaz

kışın cam açmak da bi nebze faydalı hem sıcaktan mayışmıyorsun hemde camlarda 0 buhar oluyo :)
aynen camlar kapalıyken bana da bi garip geliyor.3-4 cm bende açarım :D

semieh

« Yanıtla #14 : Aralık 26, 2012, 02:37:03 ÖS »
bende  1.5 sene şahın kullandım çokta memnundum ıhtıyacımı goruyordu.  böyle  şeyler yapanlar yuzunden  adı çıktı  arabanın eskiden  şahine de  bir saygı duyulurdu  piyasada  saglam şahin bırakmadıklar  sonra flaşları dagıttılar  en son  gtı  ve quıck lerınde ısını bıtırdıler  saglam araba  kalmadı sımdıde  hondalara sarmaya başladı adamlar.

06FAT68

« Yanıtla #15 : Aralık 26, 2012, 06:39:00 ÖS »
(kendilerinde eksik olan şeyi isimle kapatmak biz türklerin en güzel çözümü- misal adam 1,40 kilosu 45 adı cesur, kandırma kendini :)
abartmayalım KİMSE DOĞDUĞUNA KAÇ KİLO VE KAÇ CM BOYU OLACAĞINI BİLEMEZ SAYGISIZLIK YAPMAYIN