Gönderen Konu: Devir kesiciyi nasil iptal edebiliriz? 9000 rpm'yi nasil gecebiliriz?  (Okunma sayısı 8642 defa)

RanthorSiR

• Ziyaretçi
Arkadaslar merhaba, civic si eg sahibiyim 7200 rpm devir kesicim var fakat imkanlarim ve motorun performansi daha fazlasini kaldiracak duzeyde, devir kesiciyi nasil iptal ettirebiliriz, 9000 rpm'yi nasil asariz? S0ner nickli arkadasimiz baska bir konuda stage II yap, 9000 rpm'de senfoni dinle demis bunun detaylari nedir arkadaslar maliyeti nedir nasil yaptiririz...

TC 400

Ynt: Devir kesiciyi nasil iptal edebiliriz? 9000 rpm'yi nasil gecebiliriz?
« Yanıtla #1 : Nisan 07, 2009, 03:03:20 ÖS »
unichıp yaptır .malıyetde sana uyar ;)

can34

« Yanıtla #2 : Nisan 07, 2009, 09:05:33 ÖS »
sohc vtec üst kapak uygula.beyine gir ayrıca aracın için modifiye parçaları daha da artmış olucak.. birde vtec sesi tabi :)

Sİ yah

« Yanıtla #3 : Nisan 07, 2009, 09:13:12 ÖS »
benim aracımda var dediğin şey bir anahtar ile devir kesiciyi iptal edebiliyorsun ama ben henüz 9000 devri denemedim aracın eski sahibi yaptırmış nasıl bir sistem olduğunu bende çok merak ediyorum acaba beyinlemi alakalı yoksa başka birşeymi var

RanthorSiR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Nisan 08, 2009, 03:33:15 ÖS »

mrb tc 400 nedir bu unichip? maliyeti ne kadardir? nerde yaptirabiliriz?

RanthorSiR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Nisan 08, 2009, 03:36:03 ÖS »
sohc vtec üst kapak uygula.beyine gir ayrıca aracın için modifiye parçaları daha da artmış olucak.. birde vtec sesi tabi :)

sohc vtec ust kapak d16a9'a olacak miki? ki bu isin maliyeti bence gercekten fazla tutar.. var mi tanidik yapabilecek? ayriyetten gizli vtec var bende :)

RanthorSiR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Nisan 08, 2009, 03:39:16 ÖS »
benim aracımda var dediğin şey bir anahtar ile devir kesiciyi iptal edebiliyorsun ama ben henüz 9000 devri denemedim aracın eski sahibi yaptırmış nasıl bir sistem olduğunu bende çok merak ediyorum acaba beyinlemi alakalı yoksa başka birşeymi var

hadi ya.. vay be :> nasil yapilmiski? bi zahmet ogrenebilir misin? yada sen buralardaysan goruselim, birine nasil yapildigini inceletelim.. yada eski sahibinin no'su varsa arayalim, yani benim buna gercekten ihtiyacim var Sİ yah, yardimci olursan sevinirim..

can34

« Yanıtla #7 : Nisan 08, 2009, 03:46:52 ÖS »

sohc vtec ust kapak d16a9'a olacak miki? ki bu isin maliyeti bence gercekten fazla tutar.. var mi tanidik yapabilecek? ayriyetten gizli vtec var bende :)
uyar tabiki :) maliyeti 1500-2000 arasıdır heralde . tanıdık yok ama mantar,paşaoğlu,miniks gibi bu işin erbabı olmuş ünlü yerler var oradan daha iyi bilgi alırsınız ;) araçta devir kesiciyi iptal etsen nolcak ki boş boş dönüp güç alamadıktan hatta güç kaybına yol actıktan sonra ;) o yüzden devir kesici iptal işini dediğim gibi sohc vtec üst kapak olayıyla halledin motora girmek istiyorsanız. ;)

merburvehan

« Yanıtla #8 : Nisan 08, 2009, 04:23:26 ÖS »
Evet sen devir kesiciyi iptal ettirirsen limiti devre dışı bırakırsan aracının gücünde hiçbir değişme olmucaktır.Mesela 7200d/k da tam gücü veriyosa 9000d/k da hiç güç artışı olmucaktır sadece motora zarar vericektir...

RanthorSiR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Nisan 08, 2009, 06:55:01 ÖS »
Evet sen devir kesiciyi iptal ettirirsen limiti devre dışı bırakırsan aracının gücünde hiçbir değişme olmucaktır.Mesela 7200d/k da tam gücü veriyosa 9000d/k da hiç güç artışı olmucaktır sadece motora zarar vericektir...

ama bu yuksek devirli bir dohc motor bilmektesinizki, deviri ne kadar cok ceviririrsek alacagimiz guc o kadar artacaktir o yuzden deneyip gormekte fayda var ki arkadasimiz Sİyah'in devir kesicisi iptal edilmis Sİyah'ada bu konuda performans alip almadigi sorulabilir tabi..

TC 400

« Yanıtla #10 : Nisan 08, 2009, 06:58:32 ÖS »

mrb tc 400 nedir bu unichip? maliyeti ne kadardir? nerde yaptirabiliriz?
en son (eyer zam gelmedıyse) 700 ytl gibi bır fıyattı . paşaoğlu yapıyordu.

SONE-R

« Yanıtla #11 : Nisan 08, 2009, 07:38:12 ÖS »
S0ner nickli arkadasimiz baska bir konuda stage II yap, 9000 rpm'de senfoni dinle demis bunun detaylari nedir arkadaslar maliyeti nedir nasil yaptiririz...

onu ben VTi için söylemiştim... D16 kodlu motorlar için ecu modifiyesi yapılıyor mu bilmiyorum...

can34

« Yanıtla #12 : Nisan 08, 2009, 08:48:45 ÖS »

ama bu yuksek devirli bir dohc motor bilmektesinizki, deviri ne kadar cok ceviririrsek alacagimiz guc o kadar artacaktir o yuzden deneyip gormekte fayda var ki arkadasimiz Sİyah'in devir kesicisi iptal edilmis Sİyah'ada bu konuda performans alip almadigi sorulabilir tabi..
deviri ne kadar cok çevirirse alıcağın güç artıcak mı ? :) arkadaşım cok yanlış bi bilgi bu nerden aldın bu bilgiyi bilmiyorum ama cok sacma ve gerçek dışı ;) senin araç max. gücü 7000 dd veriyosa sen 9000dd çevirince tork eğrinde ve gücünde düşüş olacaktır arkdasım ;) ne kadar cok devir o kdar cok güç mantıgını kim verdi bilmiyorum ama kolpa bi bilgi ;) Sİ lere unichip yapılıyor mu hiç bilmiyorum. ama ben olsam 1500-2000tl biriktirir sohc vtec üst kapağı uygulardım ve p28 bilmem nesine kadar girerdim ;)

merburvehan

« Yanıtla #13 : Nisan 08, 2009, 09:24:13 ÖS »
Evet aynen

deviri ne kadar cok çevirirse alıcağın güç artıcak mı ? :) arkadaşım cok yanlış bi bilgi bu nerden aldın bu bilgiyi bilmiyorum ama cok sacma ve gerçek dışı ;) senin araç max. gücü 7000 dd veriyosa sen 9000dd çevirince tork eğrinde ve gücünde düşüş olacaktır arkdasım ;) ne kadar cok devir o kdar cok güç mantıgını kim verdi bilmiyorum ama kolpa bi bilgi ;) Sİ lere unichip yapılıyor mu hiç bilmiyorum. ama ben olsam 1500-2000tl biriktirir sohc vtec üst kapağı uygulardım ve p28 bilmem nesine kadar girerdim ;)

tork eğrin değişmicek hatta düşüş olacaktır.Bunu bana paşaoğlundan Savaş usta söylemişti aynı şeylerden batsetmişti...

SONE-R

« Yanıtla #14 : Nisan 08, 2009, 09:39:50 ÖS »
yüksek çevrilen devirden güç alabilmek için dereceli egzantrik takmak lazım.. dereceli egzantrik ile yanma odasına daha çok hava, ecu modifiyesi ile de daha çok benzin girecek ve böylece güç artacaktır...

Sİ yah

« Yanıtla #15 : Nisan 08, 2009, 09:41:27 ÖS »
sadece limitör iptali ile 9000 devirde güç artışı olacağını zannetmiyorum bende. yalnızca daha yüksek sürate çıkabilir araç ayrıca bende limitör 7500 devirde

Sİ yah

« Yanıtla #16 : Nisan 08, 2009, 09:44:03 ÖS »
yüksek çevrilen devirden güç alabilmek için dereceli egzantrik takmak lazım.. dereceli egzantrik ile yanma odasına daha çok hava, ecu modifiyesi ile de daha çok benzin girecek ve böylece güç artacaktır...
aynen katılıyorum kuru kuruya devir çevirmenin anlamı yok bence

Sİ yah

« Yanıtla #17 : Nisan 08, 2009, 09:51:51 ÖS »

hadi ya.. vay be :> nasil yapilmiski? bi zahmet ogrenebilir misin? yada sen buralardaysan goruselim, birine nasil yapildigini inceletelim.. yada eski sahibinin no'su varsa arayalim, yani benim buna gercekten ihtiyacim var Sİ yah, yardimci olursan sevinirim..
valla bende merak ediyorum nasıl olduğunu bir anahtar var limitörü açıp kapatabiliyorsun aslında harika bişey boş bir zamanımda iyice araştırıcam aslında 9000 devirde güç artışı olup olmadığı en iyi dyno ile anlaşılr bakalım niyetim var ama ne zaman yaptırıcam belli değil

AhmetFikri!

• TeamManisa
« Yanıtla #18 : Nisan 09, 2009, 11:26:48 ÖÖ »
yapmayın arkadaşlar dohc motora nasıl sohc vtec kapak takacaksınız tamamen alakasız motorlar

RanthorSiR  araban Sİ değilde ex olsaydı sohc vtec kapak takabilirsin ama Sİ motora takamazsın

9000devir çevirtirsin ama neye yarıcak boşu devirin bi faydası olmas egzantirik beyin ile çevirmen gerekir o zamanda stock kolların ne kadar dayancak
motorun ne durumda tam gücünü veriyormu önce onu araştır 15 yaşında araba elbet kayıplar olacaktır

RanthorSiR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Nisan 09, 2009, 02:56:14 ÖS »
yapmayın arkadaşlar dohc motora nasıl sohc vtec kapak takacaksınız tamamen alakasız motorlar

RanthorSiR  araban Sİ değilde ex olsaydı sohc vtec kapak takabilirsin ama Sİ motora takamazsın

9000devir çevirtirsin ama neye yarıcak boşu devirin bi faydası olmas egzantirik beyin ile çevirmen gerekir o zamanda stock kolların ne kadar dayancak
motorun ne durumda tam gücünü veriyormu önce onu araştır 15 yaşında araba elbet kayıplar olacaktır

biriler uyguluyormus demekki sohc vtec kapagi dohc motora, buda ilginc tabi.. zaten boyle bi niyetim olsaydi dohc vtec ust kapagi duman honda servisinde yaptirirdim..

ben amerikan bi bayandan aldim arabami, bu si benim icin gercekten baska bi si, ne si'ler kullandim ama boylesine stock ve guclusunle ilk defa karsilastim masallah ve cok mutluyum, 1. ve 2. vites resmen vtec aciyor, diger viteslerde ise guclu bir si... o yuzden guvendigimden dolayi deviri yuksek cevirerek yuksek hiza ulasacagimi dusunuorum..

RanthorSiR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Nisan 09, 2009, 02:57:34 ÖS »
sadece limitör iptali ile 9000 devirde güç artışı olacağını zannetmiyorum bende. yalnızca daha yüksek sürate çıkabilir araç ayrıca bende limitör 7500 devirde

benimde 7500 gosterior fakat aslinda 7200 cevirior..

RanthorSiR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Nisan 09, 2009, 02:59:07 ÖS »

masallah can 7 yasindan beri bu motorlari sokup tekrar yapiyormussun gibi konusmussun, helal olsun gercekten

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Nisan 09, 2009, 02:59:59 ÖS »
std araçla 9000 çewirsen ne olur ya kırarsın  ya boşa döner

rockhound

• Galtek Nadir
« Yanıtla #23 : Nisan 09, 2009, 06:39:36 ÖS »
Neden motorlara devir kesici koyarlar hiç düşündünüz mü? yada neden araç belli bir devir çevirir?

Devir kesiciyi iptal edip daha fazla devir çevirip daha fazla güç alırım mantığındaysanız çok büyük bir yanılgı içindesiniz ve araştırmadan etmeden sorduğunuz bu tarz sorulara alacağınız cevaplarda sizi memnun etmeyecektir.

Stock bir aracın birşekilde limitörünü iptal edip daha fazla devir çevirmek sadece motorcuları, otomobil servislerini ustaları memnun eder.

Yüksek devir çevirip güç almak için, üst kapak, dereceli egzantrik, ecu gibi ve daha sayılabilecek birçok parçanın değişmesi gerekir.

Bunlar ciddi bir maliyet oluşturacaktır, yakıt sarfiyatındaki artışı da göz önünde bulundurursanız karşılığında alacağınız güç bunlara değecekmi onu düşünmeniz lazım.

Tavsiyem, bu masrafları yapacağınıza Vti alın :) arabamdan vazgeçmem diyorsanız, nadir bulunan aracınıza yazık etmeyin

dadlu.bay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Nisan 25, 2009, 08:54:57 ÖÖ »
ya can kardeşim sana diyorum iyi konuşuyosunda bütün bu honda motorlarda mod yapıldıgı zaman neden devir kesiciyi iptal ediyorlar peki onlarda salak her halde devir ibresi nerdeyse kırılacak bütün modlarda böyle özellikle vteclerde tabi video izliyosan daha ben hiç 7000 de kesen modlu araç görmedimmm....