Gönderen Konu: deri kaplama mı çıkma direksiyon mu ?  (Okunma sayısı 5468 defa)

hangover

deri kaplama mı çıkma direksiyon mu ?
« : Haziran 06, 2014, 08:55:24 ÖS »
uzun zamandır ep2-3 direksiyonu arıyodum ama artık ümitler tükendi. direksiyonu deri kaplatsam renk kahve olduğundan renk tutmuyor , yok yani orjinal rengin derisi hiçbiyerde. bugün bi direksiyon geldi kahve es direksiyonu, yıpranma fazla yok, airbagini söktürüp alabilirim. deri kaplatsak 150-200 tl arası ve renk tutmama durumu var, bunda da 250tl de pazarlık kitlendi. her ikisinde de direksiyon sökülüyo zaten biraz fazla teferruatlı diğer işlem. mantıklı olan hangisi ?

grafixer

• GrafiXer
Ynt: deri kaplama mı çıkma direksiyon mu ?
« Yanıtla #1 : Haziran 07, 2014, 12:57:35 ÖS »
http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=Steering+Wheel+Cover+&catId=&initiative_id=SB_20140607025141
linkten istediğin renk ve desende deri ürünü bul siparişini ver ve deliklerden ipliği geçir bu kadar.

Direksiyon biraz kalınlaşıyor ama fark edilmiyor. Aracımdan görüntüler.

Yada direk bu ürünü sipariş ver http://www.aliexpress.com/item/Steering-Wheel-Cover-For-Honda-Accord-6-2000-2003-Car-Special-Hand-stitched-Black-Leather-Steering/1572675963.html

mehmet zengin

« Yanıtla #2 : Haziran 07, 2014, 01:18:37 ÖS »
Fiyat olarak uygun ama işçilik ve görünüm de önemli. Bence sanayide deri kaplatmak göze daha hoş gelecektir. Ama tabi bu fiyat olarak hakkaten uygun bi çözüm olmuş. Güle güle kullanın.

hondatürk

• ホンダトルコ
« Yanıtla #3 : Haziran 07, 2014, 01:24:44 ÖS »
15 tl ye aldım bende space'ın ürünü , dikimi kendim yaptım buda benimki

hangover

« Yanıtla #4 : Haziran 07, 2014, 02:45:19 ÖS »
Arkadaşlar sagolun resimler için . bu sistem aracimda mevcut hatta konumuz bile var. Hizlial da 10tl tekadar carub fiyatyari inmekte

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #5 : Haziran 07, 2014, 03:34:26 ÖS »
Alacağınız direksiyonun 3 5 bin sonra aynı duruma gelme ihtimalini de göz önünde bulundurun. Kaplatma yapmak daha iyi olur sanki ?

hangover

« Yanıtla #6 : Haziran 07, 2014, 05:33:49 ÖS »
Alacağınız direksiyonun 3 5 bin sonra aynı duruma gelme ihtimalini de göz önünde bulundurun. Kaplatma yapmak daha iyi olur sanki ?

direksiyon oem . 100bin km civarı kullanılmış gayet iyi durumdaydı, bi 50 bin daha gitse yetmezmi? aslında yeni kaplatmak daha iyi fakat renk tutmuyor aşırı sırıtmakta.

gecetilkisi

« Yanıtla #7 : Haziran 07, 2014, 06:45:28 ÖS »
Kilif niye dusunmuyosunuz

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #8 : Haziran 07, 2014, 07:14:40 ÖS »
Benim direksiyon soyulmaya başladı (60 000 km 4 yaşında) Ben böyle kullanıp ileride kaplatacağım.

Direksiyon 250 Tl demişsiniz. Eğer sizin için riske atmaya değecekse alabilirsiniz.

İş sizde bitiyor. 250 TL yi riske atmaya değer mı ?

Yoksa 150 liraya kaplatıp onu kullanmak mı ?

Hakkınızda hayırlısı olsun. Nacizane fikrim kaplatmak.

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #9 : Haziran 07, 2014, 07:17:08 ÖS »
Birde Bolu da dericilerden tanıdığınız varsa renk çalışması yapabilir. Parayla yaptıramazsınız (Maliyetli olur ve uğraşmazlar)Tanıdık varsa eğer buda aklınızda bulunsun.Renk numunesi vermeniz yeterli olacaktır.

hangover

« Yanıtla #10 : Haziran 07, 2014, 07:25:42 ÖS »
Kilif niye dusunmuyosunuz

kılıf zaten takılı. orjinal bişi olsun maksat.

hangover

« Yanıtla #11 : Haziran 07, 2014, 07:33:15 ÖS »
Birde Bolu da dericilerden tanıdığınız varsa renk çalışması yapabilir. Parayla yaptıramazsınız (Maliyetli olur ve uğraşmazlar)Tanıdık varsa eğer buda aklınızda bulunsun.Renk numunesi vermeniz yeterli olacaktır.

tabakhaneci çok tanıdığım var ama küçük bi parça için uğraşmazlar. boyama dersen deri den o boya atıyo kendini. birde derinin bozulması ter ile aiakalı. her vücudun asidi farklıdır. sen gümüş kolye falan takınca kararma olmuyomu

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #12 : Haziran 07, 2014, 07:51:02 ÖS »
Yeterince asit verilirse boya çıkmaz. Labravatuar kısmında işleyebilirler. Zaten büyük dolaplarda giremezler.(Onlar 1000 adetten başlar )

Boyanın çıkma sebebi Deride kullanılacak kimyasalın limitli olması. İhraç edilemiyor fazla kimyasal olunca.Düzgün tabaklanmış deri olursa, o bozulana kadar ya arabayı satarsınız ya hurdaya çıkar.Siz bir konuşun.

Uğraşma kısmına gelince dediğim gibi hatırlı biri olması lazım. Hiç olmasa 1 gün işlemi sürecek.Birde ter zarar verir derseniz finisajı yaparken ona uygun malzeme attırabilir ustanız. Ancak derinize finisajda atılacak her ürün,onun deri özelliğini kaybedip plastikleşmesine neden olacaktır.

hangover

« Yanıtla #13 : Haziran 07, 2014, 09:32:05 ÖS »
bu çok üst düzey bi açıklama olmuş :) bi konuşucam arkadaşım teşekkür ilgine

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #14 : Haziran 07, 2014, 09:40:38 ÖS »
bu çok üst düzey bi açıklama olmuş :) bi konuşucam arkadaşım teşekkür ilgine

Okulunu okudum ben bu işin:) Ama yapmıyorum o ayrı :)