Gönderen Konu: Del sol almak istiyorum  (Okunma sayısı 14191 defa)

Spoiler

Del sol almak istiyorum
« : Kasım 08, 2009, 10:23:13 ÖS »
Arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum

2000 model peugeot 206 xr aracım var,dış görünüş olarak modifiyesi memnun etti
ama performans olarak tatmin etmedi

Uzun zamandır crx vti del sol'lara hayranlıgım başladı

15.000 TL elimde para var,türkiyede temiz bi del sol bulabilir miyim bu paraya?

Aracı kullananlar hakkında tavsiyelere de ihtiyacım var

skullcrusher

Ynt: Del sol almak istiyorum
« Yanıtla #1 : Kasım 09, 2009, 12:24:49 ÖÖ »
15000'e düzgün durumda sağı solu oynanmamış bi del sol bulunabilir.sahibinden.com'un ilanlarında birkaç düzgün araç vardı.ancak şunu unutma ki 1993 model yani 16 yaşında bir araç alacaksın,her ne kadar düzgün de olsa vtec motorlu araçların ortak kaderi olarak mutlaka ki önden kazası olacaktır.olmayanı yok mudur?? belki vardır ama şans işi işte... performansı muhteşem ve görüntüsü çok şıktır.tüm mekaniği EG Civic ile aynıdır.motor ve şanzıman hariç,motor ve şanzıman 96-99 civic vti ile aynı.parça anlamında sıkıntısı yoktur.genelde tavan fitilleri eskidiği için yağmurda ve yıkamada araç su alabilir.içinden bolca gıcırtı ve tıkırtı gelir ama üstünü açıp,yancamlar kapalı,arka camı açık dolaşmaya doyamazsın...aks mesafesi kısa olduğu için bir parça denge problemi vardır ama bu negatifliği unutmadan kullanırsan değme araçtan daha iyi yol tutar.vtec sesi üstü açıkken çiğerlerine kadar işler,pekçok spor otomobilden büyük bir bagajı vardır görünce şaşarsın...vs vs... alınır mı??? evet 2 kişilik araba bana sorun olmaz dersen bal gibi de alınır...

skullcrusher

« Yanıtla #2 : Kasım 09, 2009, 12:39:43 ÖÖ »
http://www.sahibinden.com/del_sol_crx_vti-71WQQaXQQ15646697WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/sahibinden_-_orijinal-60WQQaXQQ18072675WQQpXQQdisplayitem

sana 2 tane link araçlar düzgün gibi görünüyor.ama dediklerimim unutmayın....16 yaşında bunlar,normal bir araç almaktan farklı düşünmek gerek...

firstcevher

« Yanıtla #3 : Kasım 09, 2009, 12:44:19 ÖÖ »
Del-Sol bambaşka bir araba, ama 16 Yaşında olması bi dezavantaj ;) Haa yeri gelir sorun çıkartır yeri gelir tadından yiyemezsiniz ;) Eğer ne olursa olsun del-sol benim için üretilmiş diyorsanız değer ;) Ama sonrasında üfleyip püfleyecekseniz şimdiden ümidinizi kesin başka bir araca bakın derim ben ;) Performans deseniz gerçekten süper, görüntü deseniz 10 numara ;)

Hakan Abi size başınıza gelebilecekleri zaten anlatmış, iyice okuyun, sonrasında karar verin derim ben ;)

Spoiler

« Yanıtla #4 : Kasım 09, 2009, 06:01:46 ÖÖ »
skullcrusher ;

abi diyorum yaşınızı bilmedigim için
Çok teşekkürler, vermiş oldugunuz bilgilerden yararlanacagım..
Link'lerdeki araclara ben de baktım biliyorum,93 model olması biraz canımı sıkıyor
Ama 16 yaşında olması bir honda motoru etkilemez diye düşünüyorum
Çünkü biliyoruz honda saglam motor yapar,şimdi peugeot 206 var,ama peugeot'un motorunu bilen bilir iyi degildir..

Crx-Si

« Yanıtla #5 : Kasım 09, 2009, 09:11:51 ÖÖ »
Çok temiz bir tane vardı ama satmaktan vazgeçti. kazasız değişensiz ve boyasızdı mükemmel durumda idi ancak arabasını satmaya gönlü elvermedi. ben 89 model tertemiz bir crx e biniyorum 235bin km de ve motoru açılmamış, temiz araç bulursanız bu araçlar çok uzun yıllar sorunsuz olarak sizi götürür gezdirir ve bütün bakışları üzerinize toplar. Özellikli araçlardır civic gibi aile arabası modelleri yoktur safkan spor otomobil olarak üretilmişlerdir. Eğer bu arabayı gerçekten seviyor ve gönül veriyorsan sıkıntıları gözüne çok büyük gelmez. Ha sıkıntılı araba olduklarını düşünme,kronik problemleri olan arabalar değildir del-sol(ispanyolca güneşten gelen demektir).Alırken dikkat etmen en büyük nokta targa olan(çoğu insan hard top sanıyor) tavanının fitillerini kontrol etmendir,zamanla bu fitiller özelliklerini yitirebiliyorlar ve yağmurda su alabiliyorlar. Bir kova su ile bunun durumunu görebilirsin. Bunun haricinde sorunsuz makinalardır,istediğin zaman iki tane kilit ile söküp bagajına koyabilirsin tavanı. Araç s2000 gibi 2 kişiliktir bagaj hacmi tavanı içerisine yerleştirdiğinizde çok azalmaktadır ancak tavan kendi yerinde takılı iken küçük bir bagaj hacmine sahiptir. Abs airbag ve klima üçlüsü içerisinde mevcuttur. Almak istediğin arabaları burada paylaşırsan sana bu konuda yardımcı olmak isterim. Cebindeki para nakit olduktan sonra temiz bulur ve alırız. Bu arada yukarıdaki linkte bulunan iki araçta çok temiz ve fabrika çıkışı orjinal jantları üzerlerinde, beyaz olanın km si düşük tercihini ondan yana kullanman mantıklı olur. nakitte pazarlık yaparsın alım satımı ile 15bine mal edersen senin için güzel olur. Uzun yıllar binersin keyifli arabalardır.İki kişilik oluşu seni etkilemeyecekse çok güzel bir seçim olacaktır.
« Son Düzenleme: Kasım 09, 2009, 09:16:20 ÖÖ Gönderen: Crx-Si »

minimal_freak

« Yanıtla #6 : Kasım 09, 2009, 10:00:03 ÖÖ »
kesinlikle çok güzel bir seçim, eğer iki kişilik olması sıkıntı yaratmıyorsa hiç düşünme derim, gerek motor performansı gerekse şanzımanı mükemmel diyebilirim, her sürüşünde çok daha fazla keyif alacağına emin olabilirsin, izmirdeki beyazı bende çok düşündüm, hatta favorilerimde hala duruyor, bence bi baktır derim, temiz ve oynanmamışa benziyor, umarım istediğiniz araca sorunsuz kavusursunuz, kazasız belasız günler dilerim..

Spoiler

« Yanıtla #7 : Kasım 09, 2009, 07:04:13 ÖS »
Çok temiz bir tane vardı ama satmaktan vazgeçti. kazasız değişensiz ve boyasızdı mükemmel durumda idi ancak arabasını satmaya gönlü elvermedi. ben 89 model tertemiz bir crx e biniyorum 235bin km de ve motoru açılmamış, temiz araç bulursanız bu araçlar çok uzun yıllar sorunsuz olarak sizi götürür gezdirir ve bütün bakışları üzerinize toplar. Özellikli araçlardır civic gibi aile arabası modelleri yoktur safkan spor otomobil olarak üretilmişlerdir. Eğer bu arabayı gerçekten seviyor ve gönül veriyorsan sıkıntıları gözüne çok büyük gelmez. Ha sıkıntılı araba olduklarını düşünme,kronik problemleri olan arabalar değildir del-sol(ispanyolca güneşten gelen demektir).Alırken dikkat etmen en büyük nokta targa olan(çoğu insan hard top sanıyor) tavanının fitillerini kontrol etmendir,zamanla bu fitiller özelliklerini yitirebiliyorlar ve yağmurda su alabiliyorlar. Bir kova su ile bunun durumunu görebilirsin. Bunun haricinde sorunsuz makinalardır,istediğin zaman iki tane kilit ile söküp bagajına koyabilirsin tavanı. Araç s2000 gibi 2 kişiliktir bagaj hacmi tavanı içerisine yerleştirdiğinizde çok azalmaktadır ancak tavan kendi yerinde takılı iken küçük bir bagaj hacmine sahiptir. Abs airbag ve klima üçlüsü içerisinde mevcuttur. Almak istediğin arabaları burada paylaşırsan sana bu konuda yardımcı olmak isterim. Cebindeki para nakit olduktan sonra temiz bulur ve alırız. Bu arada yukarıdaki linkte bulunan iki araçta çok temiz ve fabrika çıkışı orjinal jantları üzerlerinde, beyaz olanın km si düşük tercihini ondan yana kullanman mantıklı olur. nakitte pazarlık yaparsın alım satımı ile 15bine mal edersen senin için güzel olur. Uzun yıllar binersin keyifli arabalardır.İki kişilik oluşu seni etkilemeyecekse çok güzel bir seçim olacaktır.

Bilgilerin için çok teşekkür ediyorum,arabayı satar satmaz elimde nakit para olacak
Ama beni düşündüren 14.000 TL 15.000 TL temiz del-sol lar orıgınal modifiyesiz olanları var
Ben modifiye için almak istiyorum,şimdiki arabam 206 xr 4 kapı body kit ve jant yapabildim fazlada para harcamak istemedim performans yönünden beni tatmin etmedigi için
Eger 14-15 e del sol alırsam modifiye yapamam,açık konuşayım ögrenciyim babam bana bir kere araba aldı daha da üstüne para koyupta bana araba almaz :)..
Sivasta yaşıyorum arkadaşlar adım anıl...
Spor araba hayalleri kurdum küçüklügümden beri,gözümde çok yükseklerde degildi hiçbir zaman ulaşabilecegim hayaller kurdum
Del-sol olmazsa honda crx düşünüyorum fiyatları da uygun temiz eminim vardır,zaten siz de yardımcı olursunuz

photographer

« Yanıtla #8 : Kasım 09, 2009, 07:30:32 ÖS »
merhaba arkadaşım..
öncelikle sizi tanıyalım bölümünden kendini tanıtırsan iyi olur.
http://www.araba.com/1596988.html
bu adresteki crx bizim.. ve inanılmaz temizlikte..
çiftkurtlarda çalışan bir arktan aldık..
ayrıca 1997 civic ve 2009 yeni city miz var.. anlayacağın sadece araç fazlalığından satılık. istanbulda olsaydın buluşmada görebilirdin aracı

Spoiler

« Yanıtla #9 : Kasım 09, 2009, 07:38:11 ÖS »
photographer ;

Teşekkürler,tanıttım kendimi

benden büyükler vardır eminim abilerim diye hitap edeyim yaş 20 :)

Çok kararsızım honda crx,honda doch 1.6 si,del sol

Napacagımı bilmiyorum,fikirlerinizi bekliyorum

fatsimsek

« Yanıtla #10 : Kasım 09, 2009, 09:21:06 ÖS »
DelSol mükemmel seçim bence de..Bende de 94 DelSol var..Boya görmemiş  bulamazsın belki ama; çok iyi bakılmış, ciddi kazası olmayan, kurcalanmamış birkaç DelSol var hala.. İzmirde ve Ankarada bahsettiğim gibi 2 araç vardı satılık. Yaklaşık 15-16 gibi fiyatları vardı. Geçmişinden emin olmadığın aracı alma derim.. Mümkünse hiç modifiye görmemiş olsun.. Yukarıda arkadaşlar bilgi vermişler ama, katılmadığım ve yanlış yazılmış 1-2 şey var.. Tavanı bagajdaki askısına koyduğunda bagaj hacmi hiç de azalmıyor. Hala ciddi bir alan kalıyor geriye. ABS ve klima var ama TR'e gelen modellerde yukarıda yazıldığı gibi Airbag yok..Aks aralığı söylendiği gibi kısa olabilir ama ben pek denge sıkıntısı çekmedim. Ona göre kullanırsın olur biter.. Sıfır parçasının tedariği de sorun olmuyor. Fiyatları da herhangi bir Honda modelinden daha pahalı değil. Bence temiz, oynanmamış bir DelSol alıp çatır çatır bin. Görüntü olarak da ,motor gücü olarak da tatmin edecektir. 165 HP nede olsa..İleride yay ile alçaltırsın biraz, yeter de artar bile. Satın alırken motor ve kaporta temiz bile olsa yine de dikkat etmeni tavsiye edeceğim şey, araca kovayla su döküp kabine ve bagaja su girmediğinden emin olman. Diyelim böyle su girmedi. Yine de fitillerin süngerleşmediğini gözle kontrol et. Basınçlı su ile deneme çünkü yanıltır. Hayırlısı olsun Anıl .. Ne alırsan güle güle bin..

fatsimsek

« Yanıtla #11 : Kasım 09, 2009, 09:51:56 ÖS »
Bu arada; eğer Spoiler "Civic CRX VTI almak istiyorum" diye başlık atsaydı acaba kaç kişi anlardı bu aracı aradığını..?? Çünkü ABD'de Civic del Sol, Avrupa da New  CRX diye biliniyor bu kasa. TR'de nasılsa del Sol diye namı yürümüş. İyiki de öyle olmuş. Kargaşayı önlüyor  >=ok

fatsimsek

« Yanıtla #12 : Kasım 09, 2009, 10:04:43 ÖS »
Coştum beyler.. Sürekli yazıyorum.. Biri beni durdursun.. :kayik

http://www.sahibinden.com/siradisi_makina-20WQQaXQQ9479291WQQpXQQdisplayitem

Bu araç hakkında fikirlerinizi alabilirmiyim??

skullcrusher

« Yanıtla #13 : Kasım 09, 2009, 10:20:23 ÖS »
skullcrusher ;

abi diyorum yaşınızı bilmedigim için
Çok teşekkürler, vermiş oldugunuz bilgilerden yararlanacagım..
Link'lerdeki araclara ben de baktım biliyorum,93 model olması biraz canımı sıkıyor
Ama 16 yaşında olması bir honda motoru etkilemez diye düşünüyorum
Çünkü biliyoruz honda saglam motor yapar,şimdi peugeot 206 var,ama peugeot'un motorunu bilen bilir iyi degildir..

spoiler,abi demende sakınca yok çünkü yaş 37,bakacağın en yeni del-sol ancak bulabilirsen 95 model olabilir ki zaten yine 14 yaşında olacak.aracı yaşadığın şehirde bulma ihtimalin çok düşük bu nedenle ben senin yerinde olsam aracı istanbul'dan bakardım.neden dersen,ilandaki araçların çoğu zaten istanbul'da beğendiğin bir aracın fiyasko çıkması halinde,en azından başka alternatiflere daha yakın olmanı sağlarsın.aracını satıp,ilanlardan 2-3 tane istanbul aracı belirleyip istanbula gitmek ve ordan araçlara bakmak en akıllıca iş olur kanısındayım.aracın kontrolü için de sitedeki arkadaşlar mutlaka yardımcı olacaklardır.gönlünü ferah tut.mevcut aracını satıp,del-sol alırsan modifiye için param kalmayacak demişsin ancak,del-sol herhangi modifiyesi olmaksızın zaten yeterince sıkı bir araç.bunu kafana takma.anlattıklarımı kafanda şekillendirip,16 yaşında olacağı gerçeğini kabullenip öyle almak en akılcı çözüm senin için.hem zaten eminim ki aldıktan sonra pişman olmayacaksın...pişman olacağın tek şey bunca zaman pug'a binmiş olmak olabilir ancak....

Spoiler

« Yanıtla #14 : Kasım 09, 2009, 10:32:17 ÖS »
skullcrusher;

Abi,şimdiki pug'a laf söylemek istemiyorum severim dizaynını modifiyesini allah başımdan eksik etmesin :)
ama performans olarak sıfır,beni çok mutsuz etti o konu hakkında,gaz ayarlarını ne kadar yaptırsamda biraz rampa yukarı görünce deli ediyor beni..neyse fazla da kötülemek istemiyorum onu :)seviyorum yinede..

ancak honda'nın araclarındaki motor kalitesini hepimiz biliyoruz,onlarıda geçtim gerçekten araya kış girdi
nisan-mayıs gibi bu aracı satıp yerine honda düşünüyorum..del-sol hayalimin ilk sırasını alıyor,doch 1.6 si ve crx vti olarak da kararsızım..
Del-sol alıcam desem orıgınal modifiyesiz oynanmamış,biriktire biriktire yavaş yavaş yapıcam o zaman modifiyesini

Spoiler

« Yanıtla #15 : Kasım 09, 2009, 10:35:04 ÖS »
DelSol mükemmel seçim bence de..Bende de 94 DelSol var..Boya görmemiş  bulamazsın belki ama; çok iyi bakılmış, ciddi kazası olmayan, kurcalanmamış birkaç DelSol var hala.. İzmirde ve Ankarada bahsettiğim gibi 2 araç vardı satılık. Yaklaşık 15-16 gibi fiyatları vardı. Geçmişinden emin olmadığın aracı alma derim.. Mümkünse hiç modifiye görmemiş olsun.. Yukarıda arkadaşlar bilgi vermişler ama, katılmadığım ve yanlış yazılmış 1-2 şey var.. Tavanı bagajdaki askısına koyduğunda bagaj hacmi hiç de azalmıyor. Hala ciddi bir alan kalıyor geriye. ABS ve klima var ama TR'e gelen modellerde yukarıda yazıldığı gibi Airbag yok..Aks aralığı söylendiği gibi kısa olabilir ama ben pek denge sıkıntısı çekmedim. Ona göre kullanırsın olur biter.. Sıfır parçasının tedariği de sorun olmuyor. Fiyatları da herhangi bir Honda modelinden daha pahalı değil. Bence temiz, oynanmamış bir DelSol alıp çatır çatır bin. Görüntü olarak da ,motor gücü olarak da tatmin edecektir. 165 HP nede olsa..İleride yay ile alçaltırsın biraz, yeter de artar bile. Satın alırken motor ve kaporta temiz bile olsa yine de dikkat etmeni tavsiye edeceğim şey, araca kovayla su döküp kabine ve bagaja su girmediğinden emin olman. Diyelim böyle su girmedi. Yine de fitillerin süngerleşmediğini gözle kontrol et. Basınçlı su ile deneme çünkü yanıltır. Hayırlısı olsun Anıl .. Ne alırsan güle güle bin..

çok teşekkür ediyorum fikirlerin için
valla o kadar sabırsızımki pug'u satıp bi honda almaya
gerçekten beni her türlü memnun edecek araca ihtiyacım var

Spoiler

« Yanıtla #16 : Kasım 11, 2009, 12:18:58 ÖÖ »
Abilerim kardeşlerim güncel...

Spoiler

« Yanıtla #17 : Kasım 13, 2009, 10:58:45 ÖS »
Unutuldu benim honda konum :(

ykavcioglu

« Yanıtla #18 : Kasım 14, 2009, 11:50:11 ÖÖ »
eğer pug 8v motor ise emin ol 16 yaşındaki arabadan daha sağlam olacaktır:):):)
16 v ise git crx bile al::)
bende del sol güzel fakat 2 kişilik olması çok sıkıntı, ve eski her zaman eskidir mantığını bir gün kabulleneceksin..
o yüzden bence girme..
yeni bir honda bak..
ama hondaaa, sat pugu bendede vardı yaramaz:):)

Spoiler

« Yanıtla #19 : Kasım 14, 2009, 07:01:24 ÖS »
eğer pug 8v motor ise emin ol 16 yaşındaki arabadan daha sağlam olacaktır:):):)
16 v ise git crx bile al::)
bende del sol güzel fakat 2 kişilik olması çok sıkıntı, ve eski her zaman eskidir mantığını bir gün kabulleneceksin..
o yüzden bence girme..
yeni bir honda bak..
ama hondaaa, sat pugu bendede vardı yaramaz:):)

daha çok kafamı karıştırdın hocam :)

pug 1.4 76 beygir,performans olarak tatmin etmiyor,ama dış görünüş olarak yapacagın şeylerin sınırı yok.
ama ben biraz performans ve görüntü iç içe olsun istiyorum
15.000 tl limitim var yüksegine çıkamam

barprelude

« Yanıtla #20 : Kasım 14, 2009, 07:13:25 ÖS »
Temiz bir Del Sol -eski olması önemli değil- kafandaki tüm soru işaretlerini siler, emin ol.Bence düşünmen gereken tek nokta 2 kişilik olması.

ykavcioglu

« Yanıtla #21 : Kasım 15, 2009, 12:07:24 ÖÖ »

mali

ykavcioglu

« Yanıtla #23 : Kasım 15, 2009, 10:41:35 ÖÖ »
3 ay önce gidip bakmıştım, niyetlendim olmadı..
inş. değerini bilecek birine gider..

yalçınn

« Yanıtla #24 : Kasım 15, 2009, 01:52:09 ÖS »
15 tl ye oynanmamış del sol de alırsın civic si de alırsın şöyle düşün biri 130 hp diğeri 160 hp yaşın itibarı ile çok hızlı bi araba alma bence bi öğrenciye en iyi gidecek araba 1.4 civic 2000-2001 model...