Gönderen Konu: daha önce başından böle birsey gecen varmı..!!!!!  (Okunma sayısı 7758 defa)

badchild

• Ziyaretçi
daha önce başından böle birsey gecen varmı..!!!!!
« : Haziran 29, 2008, 05:28:52 ÖS »
dun aksam kasıs demek ıcın bayabı sahıt lazım resmen bu yoldan gecmesınler dıyee gebze beledıyesıne tşk ederim bir kasıs yapmıslar hani ne yaparsanız yapın araç yerdeyse gecmek imkansız tarzından aracımla kesısten gecerken alttarafta tam olarak hcıbırsey goremedım ama sürtme oldu kasısten gectıkten sonra aracra akü ısıgı ve yanmaya basladı daha sonra dıyer ısıklar abs srs ekranda bulunn buutun seyler yandı dıyım sıze bır mutten bole yol aldıktan sonra aracımda gosterge hareket etmemeye basladı ama ben normal sekılde devam edıyorum artık dıreksyn sertlesmeye basladı ve buraya kadar artık aarac ıstop etttı ve calıstıramadım sankı aku bıtmıs yetersız gıbı marşa bastıgımda butun ısıklar azalıyor hattaa kararıyor cekıcı cagırıp aracımı servıse goturduk tabı araya pazar gırdıgı ıcın beklemedeyız sızce sorun ne OLABILIR arkadaslar ilginiz alakanızda dolayı sımdıden herkeze tşk ederim

merburvehan

Ynt: daha önce başından böle birsey gecen varmı..!!!!!
« Yanıtla #1 : Haziran 29, 2008, 05:36:30 ÖS »
Bence kasisten olan bişey yok yani ne olabilirki bizim araçlarda sadece egzos borusu sürtüyo bendede yüksek kasislerde sürttüğü oldu bence kasis sebep olmuş yani başka bir sebepten aracında problem çıkmış...

badchild

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Haziran 29, 2008, 05:44:51 ÖS »
ama sürtmeden hemen sonra olan bırsey aracın altında neyı surtmus olabılırımkı bu tarz bı sorun cıktı elektırık aksamı pert durumdaydı yanı aracın...aracın tavan lanbalarını actıgımda gece lanbası gıbı yanıp sonuyodu artı gosterge calısmıyodu anlamıs degılım acıkcası halen

refleks

• The Power Of Dreams
« Yanıtla #3 : Haziran 29, 2008, 06:29:09 ÖS »
kasis  sorununu  bende de var  ama başıma  böle  bişey  gelmedi  baştan sona  kadar  sürtündügüm kasisler  oldu  ama    bu  güne  kadar  alt  taraftan başıma  hiç bişey  gelmedi  gerçi  bir  kere  eksoz  borusunu  düşürdüm  plastik  bişey  yapışım çürütmüş  ve  kopmuştu  öncelike  akünü  ölçtür  senin şu anki  gözüken sorunun elektiriksel  gözüküyor  direksiyon sertleşmeside  bir  iki  kere  bendede  oldu  ama hemen düzeldi..

badchild

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Haziran 29, 2008, 07:01:18 ÖS »
arkadaslar yorumlarınız ıcın tşk ediyorum arac servıste yarın ınsallah anlıcaz derdını umarım cok buyuk bır malıyetı olmaz :( sürtmeyle baslıyan bu sorunu okadar merak edıyorumkı yarından sonra neden oldugunu yazıcam buraya sanırım bıtek ben yasadım böyle birsey..

refleks

• The Power Of Dreams
« Yanıtla #5 : Haziran 29, 2008, 07:08:20 ÖS »
 alt  kısımda  elektirkli  ilgili  bişey de  yok  çok ilginç bir  durum

merburvehan

« Yanıtla #6 : Haziran 29, 2008, 07:10:13 ÖS »
Alt kısmıyla bir ilgisi yok diye tahmin ediyorum dediğim gibi başka bir sebepten bişey var...

badchild

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Haziran 29, 2008, 07:20:48 ÖS »
işte ben de onu anlamıs değilimya  ama kasısı gectımm butun bunlar ozaman basladı surtmeden hemen sonra aku ısıgı ve altında arıza lanbasımıdır nedır tam bılmıyorum ama o yandı  dah sonra yola devam ettıkce diyerlerı yanmaya basladı abs srs hepsii yandı daha sonra gosterge hareket etmedı daha fazla gıdemedım zaten:(

alfaus007

« Yanıtla #8 : Haziran 29, 2008, 08:11:34 ÖS »
ben frenajı geç yapmıştım bi ara arabanın altını vurmuştum sarı bi ışık yanmıştı akü lambasının yanında ve alttan bi kablo kopmuştu onu takınca söndü...ama snde hepsi yanmış geçmiş olsun..

badchild

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Haziran 29, 2008, 08:47:52 ÖS »
tşk ederimm bende kablo diye süpheleniyorum hanı okadar agır bır surtme olmadı zaten yavaas gectım kasısten ama şans işte :( nediyim artı gece oldugu ıcın detaylı bakamadım zaten araba cok yere basık oldugu ıcın görücegimide zannetmıyorum yarın anlıcaz bakalım derdimiz neymiş insalllah büyük birsey degildir....

badchild

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Haziran 29, 2008, 08:55:47 ÖS »
alfaus007 birsey sormak istiyorum sana bu on yayların oldugu yerde kablolar var onlarda bır sorun olmus olabılırmı sence.....

badchild

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Haziran 29, 2008, 08:58:35 ÖS »
senın cıkan bu allta olan kablo tam olarak nerdeydii!!

badchild

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Temmuz 02, 2008, 04:15:31 ÖS »
evet arkadaslar sorun hallolmustur oksıjen legürotörü  umarım dogru yazmısımdır yanlıs sa arkadaslar duzeltırsınız 235 ytl ye degısımı olarak sorn cozuldu.... suan arac ((((teyibi kod ıstemekte bütün biizm bu kasalarda bı kod aynımıdırr acaba.....!!!

doan

« Yanıtla #13 : Temmuz 02, 2008, 04:27:52 ÖS »
geçmiş olsun abi. neymiş ki o bütün sistemi alt üst etmiş ?

badchild

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Temmuz 02, 2008, 04:40:51 ÖS »
kasısten gecerken aracın altını surrttuk sorun ondan kaynaklanıyo arabayı servıste yaptırmadım sevısten cıkarmak ıcınde bız akunun bıttıgını dusunduk sarj yaptık yapmaya calıstık fakat sarj olmuyorudu baska bır aku taktık ole yuruttuk arbayı bır muddet sonra o akuyurde bıtırdı ama bız servıse kartal sanayınde YILDIRIM HONDA bülent abı saolsun hallettı sorunumuzu kendısı hondanın kurdudurr birazz :=)

doan

« Yanıtla #15 : Temmuz 02, 2008, 05:19:06 ÖS »
yani o oksijen regülatörüdür heralde :) o parçann işlevi neymiş ki bütün bunların arıza yapmasına sebep olmuş demek istemiştim abi :)

badchild

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Temmuz 02, 2008, 07:22:53 ÖS »
bilsem kendım yapardım zatenn :) demekkı o calısmadıgı zaman bunların hepsı oluyomuss ogrenmıs olduk bızde 3 gun ugrastıktan sonra

doan

« Yanıtla #17 : Temmuz 02, 2008, 07:57:25 ÖS »
haklısın abi :) tekrardan geçmiş olsun kazasız belasız kullan..

badchild

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Temmuz 04, 2008, 01:40:42 ÖS »
cok saol allah kımseye kaza bela vermesın

Kemall

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Temmuz 04, 2008, 03:06:32 ÖS »
arabayı alçaltmışmıydın

badchild

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Temmuz 20, 2008, 10:05:55 ÖS »
aynen ole bayabı alcaltmıstıkk hemdee :) dikkat etmek lazım gercı nekadarda dıkkat etsenn tr de cok zorr

RaMsEs

« Yanıtla #21 : Temmuz 22, 2008, 03:18:03 ÖS »

kasısten gecerken aracın altını surrttuk sorun ondan kaynaklanıyo arabayı servıste yaptırmadım sevısten cıkarmak ıcınde bız akunun bıttıgını dusunduk sarj yaptık yapmaya calıstık fakat sarj olmuyorudu baska bır aku taktık ole yuruttuk arbayı bır muddet sonra o akuyurde bıtırdı ama bız servıse kartal sanayınde YILDIRIM HONDA bülent abı saolsun hallettı sorunumuzu kendısı hondanın kurdudurr birazz :=)

Dostum bu Yıldırım tam ne tarafta..Ben de Kartal sanayide Ali Ustaya götürüyom.City Honda'ya

radiodecoder

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Temmuz 24, 2008, 07:45:29 ÖÖ »

yani o oksijen regülatörüdür heralde :) o parçann işlevi neymiş ki bütün bunların arıza yapmasına sebep olmuş demek istemiştim abi :)

oksijen sensörü bu şekilde elektriği kesici bir arızaya sebep olmaz..
arıza lambasını yakar, motor tekler ama çalışmaz duruma gelmez..
tamircin tanıdıkmıydı, güvendiğin birimiydi,
sarsıntı sebebiyle kutup başı gevşedide serviste kolay para kazanma yoluna gidilmiş olmasın,
eski parçayı gördünmü???
üzerine takılan sıfır parçamı???

badchild

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Ağustos 27, 2008, 11:36:40 ÖÖ »
ÜZERİNE TAKILAN SIFIR PARCA eskı parcayı gordum parcalanmıs bır durumdaydı oksıjen sensörü dedigin parca zarar gördügü için bennim aracım belli bir mütten gitti daha sonra bu parca calısmadıgı ıcın arac aküyü sarj edemedi dogal olarak ben yarı yolda kaldım.. akü biterse elektirikte kesilir;)

cemmess

« Yanıtla #24 : Ağustos 27, 2008, 02:37:57 ÖS »
İlginç olay, neyse öğrenmiş olduk. >=ok