Gönderen Konu: crx vs civic si  (Okunma sayısı 28073 defa)

r.allen

crx vs civic si
« : Kasım 17, 2009, 08:47:53 ÖS »
arkadaşlar sizce hangisi daha iyi her bakımdan.. yakıt tüketim motor gücü aksamı vs vs bi karşılaştırırmısınız...

Esinti

Ynt: crx vs civic si
« Yanıtla #1 : Kasım 17, 2009, 09:02:33 ÖS »
sahsen ikisinden tercihim civic si olurdu, civic daha hoşuma gidiyor

onur1980

• onur1980
« Yanıtla #2 : Kasım 17, 2009, 09:19:12 ÖS »
civic tabıkı daha guzel gorunuyor. performans olarakta crx daha iyi dıyorlar vıteslerı daha kısa oldugu ıcın sanırım

zedrix

« Yanıtla #3 : Kasım 17, 2009, 09:21:26 ÖS »
aynı motor, neredeyse aynı sanzıman gerıye kalan yas farkı ve gorunum ;)
cok guzel crx makınalarda var pıyasada
crx te yedek parca sorunu yasaman si ya gore daha muhtemel.

AL-BAYRAK

« Yanıtla #4 : Kasım 17, 2009, 09:23:02 ÖS »
bence si daha bi başka crx biraz oyuncak gibi

bycrx

« Yanıtla #5 : Kasım 17, 2009, 09:24:07 ÖS »
Kesinlikle Crx Derim Performasn acısından si den daha iyi görüntü olrakta ufak tefek deşiklik sonrasında güzel bir görüntü oluşuyor

yalçınn

« Yanıtla #6 : Kasım 17, 2009, 09:24:40 ÖS »
tabiki siii

r.allen

« Yanıtla #7 : Kasım 18, 2009, 09:28:05 ÖÖ »

ama crx'in şanzımanı hondanın en iyilerinden diye duymuştum şanzımanı dağılan crx şanzımanı alıyormuş. bide yakıt tüketimi için neler diyebilirsiniz.hangisi daha iyidir.

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Kasım 18, 2009, 10:12:10 ÖÖ »
guzel tartismasi dolu olan bir konu acmissin tebrikler

ayni motorlar, farkli sanzumanlar..

crx hafifligi bakimindan cok daha rahat gidebilir, ama civic si elbetteki o ufacik bosluga kanmayip sonra kapatacaktir, tabiki civic si

ENG

« Yanıtla #9 : Kasım 18, 2009, 10:32:00 ÖÖ »
motor aynı. şanzuman nerdeyse aynı . kaldı ki kasa ve dashboard olarak si daha güzel görünüyor bana . ama crx in koltuklarına hastayım.

hondaduman

« Yanıtla #10 : Kasım 18, 2009, 10:40:24 ÖÖ »
crx ve si dediğimizde motor aynı şanzıman farklı bunu zaten herkez belirtmiş ama şöyle bişey var
1-crx parçasını artık neredeyse bulmak çok zor!
2-crx si ye göre daha performans çünkü hem daha hafif hem şanzıman farkı
3-crx'İn diğer bi adıda ölüm makinese kaszasıs olanı bulmak çok zor
4-görüntü bakımından crx siye beş basar spor bir görünüme sahip birde ufak tefek değişiklik yapılırsa harika olur
5- crx'in iç kullanımı si ye göre çok kötü çünkü arkaya 3.cü bikişi oturma imkanı yok niye o koltuğu koymuşlar anlamıyorum
kısacası ikiside benim icin süper araçlar ikisinide çok seviyorum ve ikjisinide kıyaslama yaptığım zaman birinde olan özellik bir diğerinde yok ama japon yapmış gene yapacağını bence crx'le si'yi birleştirmiş ortaya VTI cıkarmış :D

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Kasım 18, 2009, 10:48:44 ÖÖ »
crx ve si dediğimizde motor aynı şanzıman farklı bunu zaten herkez belirtmiş ama şöyle bişey var
4-görüntü bakımından crx siye beş basar spor bir görünüme sahip birde ufak tefek değişiklik yapılırsa harika olur
5- crx'in iç kullanımı si ye göre çok kötü çünkü arkaya 3.cü bikişi oturma imkanı yok niye o koltuğu koymuşlar anlamıyorum
kısacası ikiside benim icin süper araçlar ikisinide çok seviyorum ve ikjisinide kıyaslama yaptığım zaman birinde olan özellik bir diğerinde yok ama japon yapmış gene yapacağını bence crx'le si'yi birleştirmiş ortaya VTI cıkarmış :D

bi insan bu kadar mi guzel aciklayabilir

son cumlende isi bitirmissin, crx ile si birlesmis ortaya vti cikmis

tebrikler

hondaduman

« Yanıtla #12 : Kasım 18, 2009, 10:50:45 ÖÖ »
:D

r.allen

« Yanıtla #13 : Kasım 18, 2009, 10:52:50 ÖÖ »
crx motorları aynı diyoruz ama benim bildiğim orjnal crx lerde 160 hp varken si lerde 130 hp.yanlışım varsa düzeltin ama crx hızlanması si den daha iyi. bide ben modifiye düşünüyorum motora. o yüzden şanzıman belkide daha önemli değilmi. çünkü iki aracın motoru da modifiye kabul ediyo.benim istedğim araç yakıtı çok olmasın ama performansı tatmin edici olsun.tabiki vti daha iyi ama burda fiyat performans olarak konuşursak vti katmamak gerek çünkü bence vti verilen parayla çok iyi arabalar toplanır.benim görüşüm bu.

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Kasım 18, 2009, 10:55:13 ÖÖ »
crx motorları aynı diyoruz ama benim bildiğim orjnal crx lerde 160 hp varken si lerde 130 hp.yanlışım varsa düzeltin ama crx hızlanması si den daha iyi. bide ben modifiye düşünüyorum motora. o yüzden şanzıman belkide daha önemli değilmi. çünkü iki aracın motoru da modifiye kabul ediyo.benim istedğim araç yakıtı çok olmasın ama performansı tatmin edici olsun.tabiki vti daha iyi ama burda fiyat performans olarak konuşursak vti katmamak gerek çünkü bence vti verilen parayla çok iyi arabalar toplanır.benim görüşüm bu.

crx kim demis 160 hp? crx'te 130 hp, civic si'de 130 hp'dir.. crx'in hizlanmasi 3.viteste artabilir, ama civic si sonradan yapacaktir crx'in 3'te yaptigi bu hizlanmayi..

ENG

« Yanıtla #15 : Kasım 18, 2009, 11:29:30 ÖÖ »
musatafa ağzına sağlık ;)

hondaduman

« Yanıtla #16 : Kasım 18, 2009, 11:33:17 ÖÖ »
arkadşım ben vtı espiri olsun diye yazdım sonuçta bu bi gerçek si'le crx'İn birleşimi vtı haklısın konu bu araç değil ki zaten bu tartışalım demedim neyse evet modifiye için diyosan crx derim hızlanması hafifliği şanzımanı hesaba katarsak modife için siden daha iyi bir araç ayrıca modifeye yaparken yakıtı pek aramı derim yakıt artacaktır ister istemez :D ama crxle si standar olarak hemen hemen aynı yakıyor

hondaduman

« Yanıtla #17 : Kasım 18, 2009, 11:33:39 ÖÖ »
bu arada crx 130hp

AL-BAYRAK

« Yanıtla #18 : Kasım 18, 2009, 11:40:22 ÖÖ »
mustafa bana pm olarak headers+ jonta + düz boru+ chip kaç beygir artırır si yi ve maliyeti hakkında bilgi verebilir misin varsa motora zararrı uzun süreçte tabiki

ENG

« Yanıtla #19 : Kasım 18, 2009, 11:46:50 ÖÖ »
aydınım motora giriyosun galiba.hadi hayırlı olsun. yakısır ;)
mustafa bana pm olarak headers+ jonta + düz boru+ chip kaç beygir artırır si yi ve maliyeti hakkında bilgi verebilir misin varsa motora zararrı uzun süreçte tabiki

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Kasım 18, 2009, 11:47:35 ÖÖ »

audiye verdigi ders yetmemis hocamin, 2x2 = 4 ;D ;D

ENG

« Yanıtla #21 : Kasım 18, 2009, 11:52:50 ÖÖ »
özel ders verecek anlaşılan ;D

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Kasım 18, 2009, 11:54:23 ÖÖ »
kim crx in motoruna girio :) çok keyifli yürüyen bi crx

AL-BAYRAK

« Yanıtla #23 : Kasım 18, 2009, 11:58:25 ÖÖ »
si ye gireceğiz hocam
kim crx in motoruna girio :) çok keyifli yürüyen bi crx

AL-BAYRAK

« Yanıtla #24 : Kasım 18, 2009, 11:59:00 ÖÖ »
herkese özell ders verilir yazıcam arkaya zatennn
özel ders verecek anlaşılan ;D