Gönderen Konu: çok acil yardımm  (Okunma sayısı 2314 defa)

poyraz_40

çok acil yardımm
« : Haziran 04, 2010, 11:06:38 ÖS »
1 aylık honda kullanıcısıyım 2001 model 1,6 ies im var heniz yeniyim yani klima bakımını yaptırıyordım gaz basıldı ama hala soğutmuyodu filtreside değişti klima sensörü die bişey varmış bozuk dioo sizce doğrumu serviste yok benim bulunduğum yerde napıcaz kavrulucaz mı peki parçayı nerden temin edebilirim hava sıcaksa daha soğuk derecede üflemesini sağlıyomuş bu sensörr lütfen yardımmm

fzthgosm

Ynt: çok acil yardımm
« Yanıtla #1 : Haziran 06, 2010, 01:24:48 ÖS »
hava sıcaklıgının dogru ölçülerek ona göre sogutup ısıtacagına karar veren bir şey.klima gazı bastırmışın ama kompresör saglammı.benim başıma gelmişti kompresör bozuldu klima sogutmuyordu.gittim çıkma kompresör buldum süper olmuştu.bence işi iyi anlayan birisine git

kacaman

« Yanıtla #2 : Haziran 06, 2010, 06:30:18 ÖS »
kompresör devreye giriyor ve soğutma olmuyorsa arıza kompresördedir, kompresör devreye girmiyorsa elektrik tesisatını kontrol ettir yada basın kaptörüne baktır, kompresör devreye girip girip sık aralıklarla 3-5 saniye aralıkla yani firip çıkıyorsa ve soğutma olmuyorsa kesin basınç kaptörüdür, gaz ve yağ oranı doğru değildir yada gaz eksiği veya fazlası vardır, en kötüsü evaparatör yani soğutma peteğin gözenekleri tıkalıdır, ne bileyim bir çoook sebebi var yakın olsan gelip bakardım valla, en hassas olduğum konu klima önceleri klima yüzünden kavga ettiğim farklı bir marka servisi vardı servis müdürü işinden olmuştu adam mahkeme aşamasında servis aracımı bedava yaptı.

poyraz_40

« Yanıtla #3 : Haziran 06, 2010, 11:45:13 ÖS »
opellerde kullandığım bi sensör var dedi taktı şimdi biraz iyi ama sanki önceden bu kalörifer ayarı varya 1-2-3-4 of yazan onnu kapatınca önceden hiç bi üfleme yoktu şimdi var sizde de öylemi tamamen kapalı konumda klima devreye girmiyo tabide biraz üfleme oluyo normal hava üflüyo sanki o kapalıyken üflemiyo dedim yaa yeni civic kullanıcısıyım daha önce pejo 306 renault megan falan vardı onlarda da tamamen kaplıyken üflüyodu ama ne yalan söyleyim ne pejo ne renault honda bi ayrı keyiffff 1 ay oldu 3,viteste 160 dio araba yaaa bide son bişey benim arabam şampanya rengi siyah etrafı krom 17 jantım vardı taktım gösterişli olmadı ne önerirsiniz bu renk araca nette araştıryom hiç şampanya renk yapılı honda yokk :(

dRiFtiNg_aLoNg

« Yanıtla #4 : Haziran 07, 2010, 12:50:13 ÖÖ »
cvp vermek isterdim ama mesaj sayına bakınca verdiğim cvbı silip bu yazıyı yazma gereği duydum... lütfen kendinizi tanıtın önce... : )

poyraz_40

« Yanıtla #5 : Haziran 08, 2010, 01:51:07 ÖÖ »
şimdi oldu pardon yeniyim daha kusura bakma

dRiFtiNg_aLoNg

« Yanıtla #6 : Haziran 08, 2010, 02:15:44 ÖS »
salihli sanayisinde adnan usta var o taraftaysan yolun dusunce baktır... 5-10 lira gibi komik bi rakama sorununu cözecektir :)

dRiFtiNg_aLoNg

« Yanıtla #7 : Haziran 08, 2010, 02:17:18 ÖS »
siyah renge en güzel giden jant bence orjinal elegance jantları :)