Gönderen Konu: çok acil bilgi lütfen  (Okunma sayısı 2546 defa)

demir06

çok acil bilgi lütfen
« : Şubat 19, 2009, 07:21:09 ÖS »
arkadaşlar herkese ii akşamlar diliyorumçok acil bir şekilde bilgilerinize ihtiyacım var.kısa bir süre önce forumda konu açmıştım.2002 civic es için almaya çok yaklaştım.yarın belli olacak herşey ama bi sorun var.araba tokatta ve 34 plaka ruhsatta eski sahibinin yani istanbuldaki birinin üzerine.bende satışı almak için tokata gideceğim.fakat 34 plaka olmasından dolayı nu tarz sorunlarla karşılaşırım.satışını alabilmem için nelerin olması ve nasıl olması gerekmekte.çok acil bilgiye ihtiyacım var.sabah kredi için bankaya gideceğim.(umarım konuyu doğru yere açmışımdır.)teşekkürler.

Mahir TÜRKMEN

Ynt: çok acil bilgi lütfen
« Yanıtla #1 : Şubat 19, 2009, 07:27:49 ÖS »
Burada birine vekalet verseniz siz aracı almaya gittiğinizde telefon görüşmesiyle satıcının onayıyla istanbulda ki kişi vekaletiniz olan kişiye satış işlemini gerçekleştirsin aklıma bu geldi vekalet durumu olabiliyormu tam bilgim yok.

merburvehan

« Yanıtla #2 : Şubat 19, 2009, 08:30:15 ÖS »
Ruhsat sahibinin vekalet vermesi lazım yoksa satışını alamazsınız.Şu anki aracın sahibinden ruhsat sahibinin adresini yada telefonunu alın onunla irtibata geçin.Zaten şu anki sahibi ruhsat sahibinin arkadaşı falandır yoksa kimse satışını vermeden aracını satmaz...

demir06

« Yanıtla #3 : Şubat 19, 2009, 09:23:53 ÖS »

Ruhsat sahibinin vekalet vermesi lazım yoksa satışını alamazsınız.Şu anki aracın sahibinden ruhsat sahibinin adresini yada telefonunu alın onunla irtibata geçin.Zaten şu anki sahibi ruhsat sahibinin arkadaşı falandır yoksa kimse satışını vermeden aracını satmaz...

evet arkadaşı olduğunu söyledi ama araç iki gün önce galeriye satılmış ben galeriden alacağım ne yazıkkı.galericide bnm vekaletimi istanbula yollayıp satışın orada yapılacağını söyledi.anlamadım ben bu işten pek.öyle birşey olabiliyormu?

merburvehan

« Yanıtla #4 : Şubat 20, 2009, 09:51:14 ÖÖ »
Ozaman galerici senin vekaletini istanbula yollucaksa tamam yollasın ruhsat sahibi satşını versin nerden bilcen verdiğini iyi sen parayı ver arabayı al birde bakmışsın satışı yapılmamış faks çeksede satışı ben kabul etmezdim araba çalındı deseler arabayı alırlar senden.En iyisi vekaletini sen istanbulda bir arkadaşına yada bir tanıdığına gönder o gitsin ruhsat sahibiyle satışı yapsın sen galeride otururken arkadaşın halletsin tel açıp tamam diyince parayı ver al arabayı en sağlamı bu...

demir06

« Yanıtla #5 : Şubat 21, 2009, 08:49:07 ÖÖ »
valla tıkanmış bir durumdayım ama önerileriniz için teşekkür ederim.banka dün son anda su koyuverdi ve pazartesiye kaldı iş bakalım birilerini yollayıp kontrol ettireceğim arabayı onkar ok derlerse sizin de dediğiniz gibi vekalet işini çözmeye çalışacağım.herşey yolunda giderse bende tam anlamıyla aranıza girmiş olacağım.oley :)