Gönderen Konu: Coilover Hakkında Yardım  (Okunma sayısı 6571 defa)

CemalSumlu

• Cemal
Coilover Hakkında Yardım
« : Şubat 04, 2013, 01:14:14 ÖS »
Herkese selamlar,

2000 1.6 iES sedan aracıma coilover düşünüyorum, bu marka "TA TECHNİX COİLOVER" hakkında kullanan ve bilgisi olan var mı? sertlik yumuşaklık ayarı varmı mesela?

veya önereceğiniz coilover ne olabilir?  bütçem 750 TL ye kadar.

yay lara kesinlikle bakmıyorum, piyasadaki yaylar genelde hep sert oluyor zıpzıp zıplıyor araba. birde yazları köye gidiyorum 1-2 haftalıgına ,sadece o sırada alçak kullanma şansım olmuyor, o yuzden yaylara bakmıyorum.

Şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim.

bilalsahin

• Bilal Şahin
Ynt: Coilover Hakkında Yardım
« Yanıtla #1 : Şubat 04, 2013, 04:37:06 ÖS »
Dostum bu coilover'dan kullanmadım ama benim aracada en azından 2 adet arka amortisör lazım olduğu için alternatifleri araştırdım. Bu marka coilden pek memnun olan yok ayrıca bu coilin sertlik yumuşaklık ayarı da yok! sadece yükseltme ve alçaltma var.
Eğer yükseltme ve alçaltma aramıyorsan koni sarı seri amortisör tavsiye ederim (Araştırmalarıma göre) Onlarda da sertlik yumuşaklık ayarı var fakat yükseltme alçaltma yok! Koninin bu amortisörlerinden çoğunluk memnunmuş (Kaynak: İnternet) Fiyat 1250 - 1350TL civarı ama evladiyelik!
Birde Maslak'ta Namiştain var orasıda çok iddialı bu işlerde!
Ben hala karar verip bişey yaptıramadım  <783^2
Sen bişeyler bulur ve paylaşırsan diğer arkadaşlarda faydalanır özelliklede ben ;) Kolay gelsin şimdiden

CemalSumlu

• Cemal
« Yanıtla #2 : Şubat 04, 2013, 04:57:06 ÖS »
Eywallah hocam, bende arastırıyorum bir yandan, paylaşırım mutlaka.

bugra1945

• Buğra ÖNAL
« Yanıtla #3 : Şubat 19, 2013, 07:19:45 ÖS »
Bilinmiş markalardan şaşmamak lazım.

zilgar

« Yanıtla #4 : Şubat 20, 2013, 09:51:28 ÖÖ »
Koni strt kullanan varmıdır aramızda ? çok övüyorlar yabancı forumlardada. Fiyatta makul...

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #5 : Şubat 20, 2013, 01:00:30 ÖS »
Koni strt kullanan varmıdır aramızda ? çok övüyorlar yabancı forumlardada. Fiyatta makul...
Dostum STRT sarı spor seri denilenden önceki ürünlermiş. Orjinal yay ile kullanılamıyormuş. Sadece spor yaylar ile kullanılıyormuş! Maslak'ta Koni bayisinden aldığım bilgi bu şekilde
Ayrıca STRT'yi bulmakta zor sanırım pek yok piyasada

zilgar

« Yanıtla #6 : Mart 01, 2013, 12:42:23 ÖÖ »
Hocam strt daha yeni bir ürün. orta sertlik ayarında diye biliyorum. Bende koni amortisör peşindeyim netten fln nereden alsak bilemedim birde çekindiğim konu çakması vs olur artık çin var malum :)

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #7 : Mart 01, 2013, 04:01:36 ÖS »
Hocam strt daha yeni bir ürün. orta sertlik ayarında diye biliyorum. Bende koni amortisör peşindeyim netten fln nereden alsak bilemedim birde çekindiğim konu çakması vs olur artık çin var malum :)
Valla kardeş bi çözüm bulursan ve bizimle de paylaşırsan inan çok sevinirim. Benim araç yolda inanılmaz şeyler yapmaya başladı bu amortisör mereti yüzünden !..