Gönderen Konu: Civic Vtec 2 için El yapımı Filtre Kiti  (Okunma sayısı 4291 defa)

By_emre

Civic Vtec 2 için El yapımı Filtre Kiti
« : Şubat 23, 2014, 08:14:39 ÖS »
Civic Vtec için el yapımı kit örneğidir yapmak isteyen dostlarım için örnek olarak paylaşıyorum yapı marketinden 1 adet izalasyon süngeri alarak sarın ve plastik kelepçe ile tutturun , sorusu olan yazsın yardımcı olalım saygılarımla

En baştaki dirseğin fiyatı yüksek olabilir onun içinde para vermeyin orijinal filtrenin far arkasına doğru giderken o arada bir lastik var onu kelebeğe geçirip kelepçeleyin sonra 70 ilk kapalı dirsek ile başlangıcı yapın ölçüler tam ölçüler değildir ben filtre kutusunu hepsini söktükden sonra sığacak şekilde biraz daha kesme işlemi yaptım.
Kelebek çıkışı için '' JSV 60mm 77mm adaptör '' alabilirsiniz Fiyatı 8 tl'dir. önceki aracıma bu parçayı kullanarak yapmıştım yaptığım bu kitte kapalı dirsek kullanmıştım resmi elimde var onu paylaşıyorum

Bu kitte kapalı dirsek kullanmıştım havayı krımamak adına yeni kit örneğinde açık dirsek kullandım montajlı halinin resmini yarın öğle vakti çekip siteye yüklerim :)

« Son Düzenleme: Şubat 23, 2014, 08:17:13 ÖS Gönderen: By_emre »

By_emre

Ynt: Civic Vtec 2 için El yapımı Filtre Kiti
« Yanıtla #1 : Mart 06, 2014, 10:34:33 ÖS »
İzalasyonlu ve son hali bu şekilde görsellik olarakda çok güzel oldu :)
« Son Düzenleme: Mart 06, 2014, 10:35:18 ÖS Gönderen: By_emre »

By_emre

« Yanıtla #2 : Mart 18, 2014, 03:45:07 ÖS »
Filtresiz honda kalmasınnn :D

YUNUS MERİÇ

« Yanıtla #3 : Mart 22, 2014, 09:13:32 ÖÖ »
kardeşim eline sağlık fakat dirsek koymadan ısıtarak büküm yapmayı denedinmi sanki öyle daha sağlıklı olur gibi >=ok

tnrdnzekr

• TNR
« Yanıtla #4 : Mart 22, 2014, 10:24:28 ÖÖ »
kardeşim eline sağlık fakat dirsek koymadan ısıtarak büküm yapmayı denedinmi sanki öyle daha sağlıklı olur gibi >=ok

abi bence işin sağlıklı kısmına bakarsak tutulur bi tarafı varmı bilmiorum
ama şuda bi gerçek yaratıcık el becerisi uydurma tadilat falan ayakta alkışlanır benim elimden imkansız böle şeyler gelmesi :))

YUNUS MERİÇ

« Yanıtla #5 : Mart 22, 2014, 10:42:25 ÖÖ »

abi bence işin sağlıklı kısmına bakarsak tutulur bi tarafı varmı bilmiorum
ama şuda bi gerçek yaratıcık el becerisi uydurma tadilat falan ayakta alkışlanır benim elimden imkansız böle şeyler gelmesi :))

pimaş kit ben 2003 yılarında palio aracıma yapmıştım tabi ozman çok fazla yaygın olmadığı için orjin kit olmadığı için  sesi falan on numaraydı tabi orjin kitlerle tanışınca bunların sağlıklı olmadığı kesin...fakat emre'nin yaptığı ısı yalıtım falan bir derecede olsa fayda sağlaya bilir..emek ve caba görmezden gelinemez tabi ....