Gönderen Konu: civic si'a, crx şanzımanı uygulanabilirmi  (Okunma sayısı 2462 defa)

archi_sam

civic si'a, crx şanzımanı uygulanabilirmi
« : Ekim 14, 2009, 11:37:29 ÖÖ »
94 model şanzıman ana dişlisinde ve 3 4 senkromeclerde sorunu olan si 'ım var,crx şanzımanını (3 4 dördü değiştirmek ve şanzımanı onarmak yerine) direk uygulayabilirmiyiz.crx şanzımanın kovanın boyut olarak daha kısa olduğunu söylediler.böyle bir uygulama yaptıran varsa lütfen yardımcı olsun,arabam yatıyor çocugum hastaymış gibi üzülüyorum :((((

poşetçay

• Ziyaretçi
Ynt: civic si'a, crx şanzımanı uygulanabilirmi
« Yanıtla #1 : Ekim 14, 2009, 11:52:35 ÖÖ »
ne yazdınızı anlamadım si nin şanzımanı hidrolik bilyalıdır crxinde tellidir ama içindeki parçalar pirizdirek mili dişliler birbirine uyar hele si piriz direk mili crx 3-4vites dişlileri takılırsa baya bi güzel olur

archi_sam

« Yanıtla #2 : Ekim 14, 2009, 03:39:32 ÖS »
Yani bildiğimiz civic si 'ın şanzımanın içini boşaltıp,crx şanzımanının dişli grubunu takabiliyormuyuz.şanzımanımın arızası var elimdede bir tane crx şanzımanı var,uygulama nasıl yapılıyor.yaptıracağım olmazsa diye korkuyorum :(

kaanpoyrazoglu

« Yanıtla #3 : Ekim 14, 2009, 03:41:06 ÖS »
uygulayan arkadaşlar var  sadece bildiğim kadarıyla tornada işlem yapılması lazım.

archi_sam

« Yanıtla #4 : Ekim 14, 2009, 03:45:27 ÖS »
hangi parça işlenecek acaba bi bilginiz varmı,bana eski kovan ve aynayı kullanırsam sorunsuz olacağından bahsettiler.ilgileriniz için şimdiden teşekkürler

kaanpoyrazoglu

« Yanıtla #5 : Ekim 17, 2009, 02:35:19 ÖS »
time R nicli arkadaşımız bu uygulamayı yaptırmıştı aracına ondan bilgi alabilirsiniz ;)