Gönderen Konu: civic 1.4 is hakkında bilgi  (Okunma sayısı 14925 defa)

bad_mad

• M.A.D's deviantart gallery
Ynt: civic 1.4 is hakkında bilgi
« Yanıtla #50 : Ekim 08, 2009, 03:44:53 ÖS »
1030 kg araba 1,4 motorun yokusta bayılması normal gibi sanki
Hb için konuşuyosak 970 kg

1.4 aracın rampada bayılması normal vitesi 4 e çekince sorun halloluyor hiç olmadı daha iyi tırmansın diyorsan 3 e çek roket roket :D

vites düşürmeden yokuş çıkınca 1.4 arabanın bayılması çok normal gelio bana da, 34GB4525'in dediği gibi vites düşürünce roket olması lazım :) denemedim 1.4 ile çıkmayı ama mantıken öyle gelio bana

m_ali_ozkan

« Yanıtla #51 : Ekim 12, 2009, 01:58:31 ÖÖ »
arkadaşlar,

Ben de 2000 - 20001 civic sedan 1.4-1.6 is almak istiyorum. 1 ay önce aracımla ( 2006 Corsa ) kaza yaptım ve aracım pert oldu.
Civic'leri çok beğeniyor ve forumlardan takip etmeye çalışıyorum. Ancak , bunların performansı ve yakıt sarfiyatları hakkında ne kadar çok yorum varsa tersine güvenlik sağlamlık konularında o kadar az söz var.  Bu konuda olan forum varsa veya bilginiz varsa paylaşır mısınız ?

Şimdiden teşekkürler

serinabi

« Yanıtla #52 : Ekim 12, 2009, 10:39:09 ÖÖ »
arkadaşlar,

Ben de 2000 - 20001 civic sedan 1.4-1.6 is almak istiyorum. 1 ay önce aracımla ( 2006 Corsa ) kaza yaptım ve aracım pert oldu.
Civic'leri çok beğeniyor ve forumlardan takip etmeye çalışıyorum. Ancak , bunların performansı ve yakıt sarfiyatları hakkında ne kadar çok yorum varsa tersine güvenlik sağlamlık konularında o kadar az söz var.  Bu konuda olan forum varsa veya bilginiz varsa paylaşır mısınız ?

Şimdiden teşekkürler

öncelikle geçmiş olsun. Aynen dediğiniz gibi, bu arabaların yakıt tüketimi ve performansı tatmin edici oldugu icin bunlardan sıkca bahsedilmesi normal. Ama aynı olumlu seyleri (bence ) güvenlik icin söyleyemeyebiliriz. Ben sahsen kendimi cok güvenli hissetmiyorum bu arabanın icinde. Virajlarda savrulma zaman zaman hissediliyor.
Ama bence "azami dikkat ve asırı hız yapmama" en büyük güvenlik. Hangi marka arabanın icinde olursak olalım, kazada arabaya cok güvenemeyiz.
Yaptıgınız kazadan sonra güvenlik saglamlık konusu sizin icin önemli hale gelmiş olabilir (ki normal) ancak 12-16 bin tl ye alıcagınız 10 yasında arabalardan ne kadar güvenlik bekleyebilirz, o da ayrı bi konu. O nedenle siz arabayı alırken daha ziyade fiyat-verimlilik karsılastırması yapın. 12-16bin tl ye alabileceginiz en iyi arabaları karsılastırın. Bakıldıgında, 2004-2005 model pek cok baska marka araba, 2000 model hondalarla aynı fiyatlarda. Bu da önemli bi veri. Konforlu olmaları ve sorun cıkartmamaları, tasarımları ve kullanıslılıgı ile bence "bu fiyat aralıgında" Honda dogru bi karar olacaktır.