Gönderen Konu: Civic 1.6 es 05 makyajlı model Yardım  (Okunma sayısı 13110 defa)

honda121

Civic 1.6 es 05 makyajlı model Yardım
« : Ocak 04, 2009, 08:43:29 ÖS »
Umarım konuyu doğru yere açmışımdır,forumda yeniyim. Arkadaşlar öncelikle herkese tekrar selamlar, saygılar. 2005 model bir Honda Civic 1.6 es makyajlı kasasını düşünüyorum. Fiyat olarak 25 bin liraya buldum bir tane. Full donanımlı olduğu söylendi. PArk sensörü, sunroof, cd çalar, aliminyum jant, dört hava yastığı, otomatik vites bir araç. Ben Honda hayranıyım. Özellikle Civic. Araç bej rengi. İçi ve dışı hakkaten çok uyumlu, göstergeler bir harika. Fakat sizden öğrenmek istediğim şey fiyat nasıl 25 bin lira için. Araç 64.000 km de. Sol arka çamurluk boyalı. Onun haricinde kaza, bela dğeişen yok. Yetkili Servis te yapılmış tüm bakımları. Sizce fiyst nasıl ? Diğer bir sorum ise yakıtı, sağlamlığı, konusunda bilgiye ihtiyacım var. Ayrıca çok oluyorum ama bir de kronik bir sorunu varmıdır, otomatik vites civic lerde herhangi. Şİmdiden çok teşekkürler yardımlarınız için.

loiz

Ynt: Civic 1.6 es 05 makyajlı model Yardım
« Yanıtla #1 : Ocak 04, 2009, 08:54:56 ÖS »
25binlira 2005 bi civic içinki saydığınız donanımlarda gayet makul bi fiyat özellikle aracın kmside normal bildiğim kadarıyla bu normal fiyatı ne aşşağı ne yukarı.aracın size herhangi sorun çıkartcağını sanmıyorum (otomatik civicler için genel konuşuyorum).sağlamlığı konusunda da aklınızda soru işareti kalmasın ancak yakıtı otomatik ve 1.6 civicler 30ykr'dan aşşağı düşmiceğini bilin ama aracın performansı bence yaktığı her kuruşun karşılığını fazlasıyla veriyor.tercihiniz içinde tebrik ederim vtecII kasalar benimde çok hoşuma gidiyor.tampon ekleri  sade bi panjur sonar far ve 3d stopla araç bambaşka bi kimliğe bürünüyo..hayırlı alış verişler..

honda121

« Yanıtla #2 : Ocak 04, 2009, 09:07:13 ÖS »
Yardımınız için çok teşşekürler. Gerçekten açıklayıcı yazmışsınız. Yakıtı 30-35 krş arası değişiyorsa pekte fazla sayılmaz. Sonuçta oto. vites bir araç. Gerçekten Honda yı çok seviyorum : Kronik bir sorun olsa çok üzülürdüm ama yinede alırdım heralde diye tahmin ediyorum. Bu arada bir yorumunuz dikkatimi çekti. Yakıtını her kuruşuna kadar hakediyor demişsiniz. 1.6 oto. vites bir araç gerçekten bahsettiğiniz kadar performanslımı. Baya şaşırdım. Bu arada ben aracın hp gücünü 115 biliyorum ama yanlışım varaa düzeltirseniz sevinirim. İlginiz için tekrar teşekkürler.

honda121

« Yanıtla #3 : Ocak 04, 2009, 09:32:38 ÖS »
Arkadaşlar biraz yardımcı olursanız sevinirim, bildiklerinizi paylaşırsanız gerçekten çok yardımcı olursunuz. Çünkü bu doğrultuda yarın araca bakmaya gidicem.

altunparmak

« Yanıtla #4 : Ocak 04, 2009, 09:48:02 ÖS »
110 hp kardesım..

wallace_son

• AutoShow 2006
« Yanıtla #5 : Ocak 04, 2009, 10:19:19 ÖS »
arka tarafta ortada oturan için ayaklarını rahatça koyabileceği (tünel yok) geniş, rahat ve bir okadar da performanslı bir araç. kesinlikle pişman olmayacaksın emin ol. vtecII makyajlı kasa gerçekten harikulade ve kullanımı rahat bir araçtır.

honda121

« Yanıtla #6 : Ocak 05, 2009, 12:38:11 ÖÖ »

110 hp kardesım..

Teşekkür ederim..Peki sizce bu araç konfor bakımından yol tutuş bakımından nasıldır? He birde unutmadan oto. vites düşünüyorum. Herhangi bir kronik şanzuman problemi filan varmıdır? ilk aracım olcağı için oldukça heyecanlı ve tedirginim..

altunparmak

« Yanıtla #7 : Ocak 05, 2009, 12:41:58 ÖÖ »

110 hp kardesım..

Teşekkür ederim..Peki sizce bu araç konfor bakımından yol tutuş bakımından nasıldır? He birde unutmadan oto. vites düşünüyorum. Herhangi bir kronik şanzuman problemi filan varmıdır? ilk aracım olcağı için oldukça heyecanlı ve tedirginim..
arkadasım bende 2003 1,6 es  war otom. walla gidisi kavrayısı bı otom. göre cok iyii denecek derece...yol tutus yenı kasalara göre zayıf bu benım düşüncem tabiki..

honda121

« Yanıtla #8 : Ocak 05, 2009, 12:45:20 ÖÖ »
sizin aracın mı yol tutuşu vtecII lere göre zayıf yoksa vtecII lerin yol tutuşu 2007 modelden itibaren çıkan yeni civiclere göre mi zayıf ?

edit : gecenin bu saatinde belkide tutuyorum sizi ama kusura bakmayın.yakalamışken öğreneyim istiyorum bilmediğim şeyleri
« Son Düzenleme: Ocak 05, 2009, 12:46:14 ÖÖ Gönderen: honda121 »

altunparmak

« Yanıtla #9 : Ocak 05, 2009, 12:49:03 ÖÖ »
benım aracta vtecII zaten :) makyajsız... yenı kasalara göre zayıf
walla vırajlarda ve yüksek hızlarda korkuyorum biraz zayıf tutus konusunda
yenı kasalar özellıkle elegance modellerı VSA sayesınde tutus konusunda noktayı koymus.

honda121

« Yanıtla #10 : Ocak 05, 2009, 12:54:21 ÖÖ »
Anladım bunu bir vtc kullanıcısına sormak saçma biraz ama sizce alıncak ve binilcek bir arabamı fiyat / performans açısından. 25 bin liraya 05 model makyajlı buldum 64 bin de. Ama 25 binliraya donanım olarak bir ton üstün araç var. Örnek vectra elegance, veyahut reno megane. BU araçlarda özellikle vetra da koltuklar dahil elektrikli hafızalı filan. megane bakıyorum. dijital kilima 6 hava yastığı filan. soğutmalı torpido gözü dahil. ama honda da elektrikli yan ayna dışında konforlu sayılcak bir şey yok. tamam vtec sonuçta yeterde artar bile. Honda tutkunuyum hiç sahibi olmadığım halde ama sizce değer mi ?Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

altunparmak

« Yanıtla #11 : Ocak 05, 2009, 12:59:10 ÖÖ »
anlıyorum arkadasım v-tecII vectrandan we meganedan daha ii bı arac sen bakma vectranın özellıklrıne kalkamassın o aracın masrafından renodanda uzak dur derim...senın alcan 1,6 es sunroff derı dösemeli olan modelımı..?
söyle bi secenegınde war yenı kasa 2007 model de alabılırsın 2,el bıraz daha farkla dream modelı olur.

loiz

« Yanıtla #12 : Ocak 05, 2009, 12:59:19 ÖÖ »
Kadir abi girerken korktuğun virajlara kaçla girdiğinide belirtirsen arkadaş için daha açıklayıcı olacaktır :) otomatik vitesten de korkmayın şahsen ben önce 98 otomatik civic sonra 2000 otomatik civic kullandım özellikle 1.6 otomatik 2000 model olan ile yavaş gidemiyodum araba bas gaza gideyim die yalvarıyodu.vtecII lerde durumun aşşağı olacağını sanmıyorum..

altunparmak

« Yanıtla #13 : Ocak 05, 2009, 01:02:32 ÖÖ »

Kadir abi girerken korktuğun virajlara kaçla girdiğinide belirtirsen arkadaş için daha açıklayıcı olacaktır :) otomatik vitesten de korkmayın şahsen ben önce 98 otomatik civic sonra 2000 otomatik civic kullandım özellikle 1.6 otomatik 2000 model olan ile yavaş gidemiyodum araba bas gaza gideyim die yalvarıyodu.vtecII lerde durumun aşşağı olacağını sanmıyorum..
gecen arkadasın 320 e46 benım vtecII yolda oynuyoz kardes güsel bi viraj war tatlı arkadas frene dokunmadan gırdı bende aynı sekıl gırdım ama nerdeyse yoldan cıkıyodum walla allah korudu desem yeridir..hızıma gelınce sorma be baya vardı ama bakmadım :))
« Son Düzenleme: Ocak 05, 2009, 01:03:48 ÖÖ Gönderen: altunparmak »

honda121

« Yanıtla #14 : Ocak 05, 2009, 01:04:20 ÖÖ »
Yardımlarınız için gerçekten sağolun hakkaten çok ilgilendiniz. Duyarlılığınız için teşekkür ederim. Evet araç almaklada bitmiyor dediğiniz gibi. Bakımı var, yakıtı var. Opel elgance için pahalı diyolar bakımlarına, renault zaten muamma. Ama dediğim gibi donanım olayı insanı cezbeden. Ama Honda nın yeri apayrı tabi ki. Benim düşündüğüm araçta deri döşeme yok. Cd çalar,sunroof,4 hava yastığı, sis farı var. Bir şey sorucam otomatik klimadan kasıt nedir ? Dijital mi ES donanımlarında klimalar. Ayrıca viraja girilen hız 100 km nin üzerindedir sanırsam.

loiz

« Yanıtla #15 : Ocak 05, 2009, 01:06:17 ÖÖ »
işte abi o yüzden hızını sordumki örneğin yine honda sahibi biraz deli bi abim var onun aynı arabayla 160 170 girdiği viraja ben 150 ile girmeye korkuyorum araba savruluyo gibime geliyo ki en sağdan girip en soldan çıkıyorum virajdan :) sürücüden sürüye fark var :)

altunparmak

« Yanıtla #16 : Ocak 05, 2009, 01:12:19 ÖÖ »

Yardımlarınız için gerçekten sağolun hakkaten çok ilgilendiniz. Duyarlılığınız için teşekkür ederim. Evet araç almaklada bitmiyor dediğiniz gibi. Bakımı var, yakıtı var. Opel elgance için pahalı diyolar bakımlarına, renault zaten muamma. Ama dediğim gibi donanım olayı insanı cezbeden. Ama Honda nın yeri apayrı tabi ki. Benim düşündüğüm araçta deri döşeme yok. Cd çalar,sunroof,4 hava yastığı, sis farı var. Bir şey sorucam otomatik klimadan kasıt nedir ? Dijital mi ES donanımlarında klimalar. Ayrıca viraja girilen hız 100 km nin üzerindedir sanırsam.
deri döseme yazın ayrı dert kışın ayrı sunroff oldugu iyi..yok dijital degil digitalde kendın kac derece istiyosan 23-26 ayarlıyosun çift bölgeli klımada ise sofor tarafı ayrı derece sag taraf ayrı derece yapabılıyosun.
virajdakı hıza gelırsek 100 biraz üstüydü :)) belkı o vıraja gore sert bı hız sayılabılırdı..

honda121

« Yanıtla #17 : Ocak 05, 2009, 01:13:35 ÖÖ »
Park sensörü ES donanımında mevcut değil mi ? Sonradan takılma olabilir mi ? Ve gözden kaçtı galiba birkez daha sorayım otomatik klima dan kasıt nedir ? bir bilginiz varmı ? Ve son olarak :D Sunroof un altında kapak varmı hani perde gibi çekilip kapatılabilen ?

altunparmak

« Yanıtla #18 : Ocak 05, 2009, 01:15:03 ÖÖ »

Park sensörü ES donanımında mevcut değil mi ? Sonradan takılma olabilir mi ? Ve gözden kaçtı galiba birkez daha sorayım otomatik klima dan kasıt nedir ? bir bilginiz varmı ? Ve son olarak :D Sunroof un altında kapak varmı hani perde gibi çekilip kapatılabilen ?
benım arac es sensör war..sunroof altında perde tabıkı war.

loiz

« Yanıtla #19 : Ocak 05, 2009, 01:17:06 ÖÖ »

opel dediğiniz araç kaç motor olanı?1.6mı?2.0mı? eğer 1.6 ise bi ara babamın ısrarları üzerine bi tane bakmıştım opel vectra abi böle hantal araba yok adam bana hızını alınca 200 yaparsın diyo da bana hız almak lazım değil cidden araba kağnı gibiydi gitsin die devirsaatini sona devirmek gerekiyodu test ettiğimde.2.0 ları çok sağlam olduğunu duydum onunda yakıtının vergisinin hatta bakımının altından kalkılmaz.3 5 fazladan özellik bence göz boyamak için elektrikli koltuk ayarını kaç kez kullanıcaksınız eğer araç şahsınıza özel bi başkası binmiyosa.isterseniz meganlarında bi ton dez ajantajından ve bi kaç avantajından bahsedebilirim :)

honda121

« Yanıtla #20 : Ocak 05, 2009, 01:19:59 ÖÖ »

benım arac es sensör war..sunroof altında perde tabıkı war.

Anladım tekrar teşekkürler, yarın kısmetse gidip bakıcam araca. Verdiğiniz bilgilerle baya yardımcı oldunuz. Dilerim alınca da hayırlısıyla öğneceğim daha çok şey var. Galiba bu araç tam bana göre. Özellikleri de ihtiyacımı karşılar nitelikte zaten. İnş. hayırlısıyla olur diyorum. En sevdiğim otomobil markası. Umarım üzmez beni.

loiz

« Yanıtla #21 : Ocak 05, 2009, 01:21:38 ÖÖ »
hayırlısı olsun..

honda121

« Yanıtla #22 : Ocak 05, 2009, 01:25:03 ÖÖ »

opel dediğiniz araç kaç motor olanı?1.6mı?2.0mı? eğer 1.6 ise bi ara babamın ısrarları üzerine bi tane bakmıştım opel vectra abi böle hantal araba yok adam bana hızını alınca 200 yaparsın diyo da bana hız almak lazım değil cidden araba kağnı gibiydi gitsin die devirsaatini sona devirmek gerekiyodu test ettiğimde.2.0 ları çok sağlam olduğunu duydum onunda yakıtının vergisinin hatta bakımının altından kalkılmaz.3 5 fazladan özellik bence göz boyamak için elektrikli koltuk ayarını kaç kez kullanıcaksınız eğer araç şahsınıza özel bi başkası binmiyosa.isterseniz meganlarında bi ton dez ajantajından ve bi kaç avantajından bahsedebilirim :)

Vectra 1.8 di benim baktığım. İKisinin ortası yani. Araçta yok yok ama. Geçekten full. 8 airbag ten tutun soğutmalı torpido gözüne, elektirkli arka perdesine kadar, geri vitese aldığınızda aşağı gösteren yan aynaya kadar. Bunlar gerçekten az da olsa insanı cezbediyo. Diğer araç megane da da bilmiyorum ama nasıldır. Ama özellikleri onunda çok iyiydi. Koltuklar hariç full donanımdı. Honda zayıf kalıyo. Diyceksiniz ki ee sende o zaman onlara bak :D şişirme kafamızı ama Honda benim için gerçekten ayrı, O yüzden tabiki Honda diyorum. Motoruna çok güveniyorum. Diğer özelliklerinide sizden öğrenmeye çalışıyorum. Ve bu arada sanırım böle bir konu iyi oldu. Hondanın en çok tutlan modeline ait bu kadar kapsamlı bir konu bulamamıştım sitede maalesef. O yüzden açma gereksinimi duydum.

altunparmak

« Yanıtla #23 : Ocak 05, 2009, 01:27:44 ÖÖ »
yardımcı olabıldıysek ne mutlu...

hayırlısı olsun..sizi mutlu edecektır inanın...

honda121

« Yanıtla #24 : Ocak 05, 2009, 01:31:00 ÖÖ »

yardımcı olabıldıysek ne mutlu...

hayırlısı olsun..sizi mutlu edecektır inanın...

Daha ne kadar yardımcı olucaksınız ki zaten. Sunroof un altındaki perdeye kadar sordum yani. Daha düşünüyorum hazır sizi yakalamışken aklıma gelenleri soruyorum. Ve bunları sorarken bana çekinmeden sorma cesareti veridğiniz için ayrıca sağolun..