Gönderen Konu: civic 2004 ls lastik yardimi  (Okunma sayısı 4785 defa)

bahadircarbas

• Ziyaretçi
civic 2004 ls lastik yardimi
« : Ağustos 13, 2008, 03:59:29 ÖS »

Merhabalar,

Arabam 2004 civic ls ve 50.000 de, artik lastikleri degistirmenin zamani geldi. Tecrubeli arkadaslardan normal kullanima uygun lastik tavsiyelerini paylasmalarini rica ediyorum.

simdiden tesekkurler.

merburvehan

Ynt: civic 2004 ls lastik yardimi
« Yanıtla #1 : Ağustos 13, 2008, 10:49:19 ÖS »
Kumho al hem fiyatı uygun hemde güzel lastik...

bahadircarbas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ağustos 17, 2008, 03:54:47 ÖS »

dun bir honda da gordum Kumho lastikleri. hangi model sadece kumho mu mesela continental nasil ?

Oquzz

« Yanıtla #3 : Şubat 04, 2011, 06:38:34 ÖS »
Arkadaşlar başlık eski ama konu çoook YENİ yardımlarınızı bekliyorum....
 Aracımı ilk aldığımda kapak jant ve good year lastik vardı. Onları verdim ve yerine sıfır jant aldım ancak sıfır lastik alacak param kalmadığı için çıkma bridgestone lastik aldım. Bu arada verdiğim jant lastik 185-60-14'dü yeni aldığım jant ise 15'likti ve 195-60-15 lastik aldım çıkma. Ama lastik berbat ötesi çok eski herhalde tahta moduna geçmiş çok sert. Aldığım yere sıfır lastik alacam üzerinde ki lastikleri ne kadara alacan dedim 200'e alırım ve 400 lira daha var sana 4 tane sıfır michelin vereyim dedi. Şu an aracım süper oturaklı görünüyor ama lastikler berbat.
 Adama tamam dedim lastiği kontrol ettim ama lastik 185'lik. Abi bu küçük dedim olsun takalım bakta gör nasıl oturuyor güzel oluyor dedi ama içime bi kurt düştü jant 15'lik ancak lastik küçülecek. Siz ne diyorsunuz ne yapmayalım. burada başka bi ustaya sordum kesinlikle 195'lik 65'lik 15 lastik önerdi süper oturaklı ve esnek olur dedi (Michelin) kafam karıştı ne yapmam gerekiyor.

Oquzz

« Yanıtla #4 : Şubat 04, 2011, 06:41:25 ÖS »
bide lastiklerin üretim yerleri farklı 65'liği öneren adamın lastikleri alman malı o lastik jantı aldığım kişideki de italyan malı.

chevasil

« Yanıtla #5 : Şubat 07, 2011, 03:28:50 ÖS »
arabanızda spor yay varmı? eger konfordan ödün vermeyim diyorsanız 195'65'15 lastik baya bir konforludur. ama o lastikçinizin dedigi 185'65'15 olan lastikler arabanızda düdük gibi kalacaktır benden söylemesi taban genişliği dar oldugu için. eger arabanızda spor yay varsa aracım bıras daha sportif görünsün diyorsanız 195'55'15 lastiği öneririm.

FiReWaLL

• www.lastikjantaku.com
« Yanıtla #6 : Şubat 07, 2011, 03:49:25 ÖS »
bence 195/60R15 in dışına çıkma derim :) 65 takarsan arabayı yükseltirsin 55 takarsan da yay yoksa lastik ve çamurluk arası mesafen artacak ...  en ideali konfor ve görüntü olarak 195/60r15 imakanın warsa eğer Goodyear efficientgrip yada michelin ...

HLKSLR

« Yanıtla #7 : Şubat 07, 2011, 04:08:08 ÖS »
Civic ls orjinal lastik ebadı 185/70/14 tür..15 Jant muadili ise 195/60/15 tir.. Zaten civic es te bu ebat bulunmaktadır,latik ve jantta görünümden daha çok çapı göz önünde bulundurursan daha iyi performans alırsın..

Oquzz

« Yanıtla #8 : Şubat 08, 2011, 01:08:49 ÖS »
Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim. Benimde aracım ilk aldığımda 185'lik lastik vardı ve çok kötü görünümü vardı üstündede good year vardı hiç beğenmedim kamyon lastiği good year benim gözümde. Sport falan bunlar hiç önemli değil konfor olsun görüntü olmasın. Tek isteğim konfor. O yüzden michelinin 195-65-15'lik energy saver'ı almayı istiyorum konfora çok ihtiyacım var. Aracımda spor yay falanda yok.
 Ben istiyorum ki aracım kötü yollarda sallanmasın fazla titremesin lastik esnesin gitsin o yüzden 65 yanaklı 195 tabanlı michelin kafama yattı siz ne dersiniz !!

HLKSLR

« Yanıtla #9 : Şubat 08, 2011, 01:12:08 ÖS »
195/60/15 al diyorum..195/65/15 alırsan çap büyüyecek,fazla yakacaksın,performans düşecek,yol tutuş kötüleşecek..60 yanak yeterince konfor sağlar..

FiReWaLL

• www.lastikjantaku.com
« Yanıtla #10 : Şubat 08, 2011, 01:23:44 ÖS »
bencede 195/60r15 al ve 14 janttaki goodyearın modeli ile 15 deki bir değil ... özellikle EFFİCİENTGRİP modelini al derim ısrarla hem sessiz hem konfor desen süper hemde fren mesafesini %7 kısaltıyo ayrıca micheline göre 485 bridgestone a göre 690 km yılda yakıt tasarrufu sağlıyo :)

Oquzz

« Yanıtla #11 : Şubat 09, 2011, 12:45:57 ÖÖ »
 Hepsine tamam da yakıt konusundan good yearın daha iyi olacağını sanmıyorum yapılmış testler var en iyi yakıt tasarrufunu sağlayan 1. lastik michelin energy saver olmuştu.
 Bu arada dediğiniz gibi farklı olsa gerek böyle methedildiğine göre kesin güzel bi lastiktir ve model olarakta efficientgrip demişsiniz bende ki daha farklı bi modeldi memnun kalmadım ama maalesef zaafım var good year'a. :) Neden derseniz bizim tırlarda ki tüm lastikler good year ondan olsa gerek :) Bi kaç lastikçi ustam var kesinlikle michelin önerdi honda bayisi de michelin dedi. O yüzden lastiğin markasını değiştirmicem herhalde. Ancak yanak boyutunda kararlarım zedelendi sanki :) performans yol tutuşu yakıt harcaması falan dediniz gerçekten böyleyse kattiyen almayayım ben 65 yanak. 60 yanak yeter o zaman bana. Çok konfor düşkünü olduğum için 65 düşünmüştüm ama eğer bu dedikleriniz de başıma gelecekse uzak durayım ben 65'den. Bu arada bu good year'ın fiyatı ne kadar ??

FiReWaLL

• www.lastikjantaku.com
« Yanıtla #12 : Şubat 09, 2011, 08:08:15 ÖÖ »
goodyear bridgestone ve michelin fiyatları arasında en fazla 5 tl oynar bunlar aynı kalitede lastiklerdir ...  2010 yılında tuv tarafından dünyada yapılan en son ki testlerde bu gruptaki en iyi lastik Efficientgrip modeli olmuş ... michelinin artık eski süksesi yok piyasada hem fiyatlar bu üç markada aldı başını gitti hemde artık eskisi gibi kötü lastik die bişi kalmadı , 5 sene önce lassanın kimse yüzüne bile bakmazken şimdi lassa olsun diyolar artık ... :)
ama kafamda soru işareti war dersen yanıltmak istemem seni :)  micheline dewammm :))

HLKSLR

« Yanıtla #13 : Şubat 09, 2011, 08:12:00 ÖÖ »
Hepsine tamam da yakıt konusundan good yearın daha iyi olacağını sanmıyorum yapılmış testler var en iyi yakıt tasarrufunu sağlayan 1. lastik michelin energy saver olmuştu.
 Bu arada dediğiniz gibi farklı olsa gerek böyle methedildiğine göre kesin güzel bi lastiktir ve model olarakta efficientgrip demişsiniz bende ki daha farklı bi modeldi memnun kalmadım ama maalesef zaafım var good year'a. :) Neden derseniz bizim tırlarda ki tüm lastikler good year ondan olsa gerek :) Bi kaç lastikçi ustam var kesinlikle michelin önerdi honda bayisi de michelin dedi. O yüzden lastiğin markasını değiştirmicem herhalde. Ancak yanak boyutunda kararlarım zedelendi sanki :) performans yol tutuşu yakıt harcaması falan dediniz gerçekten böyleyse kattiyen almayayım ben 65 yanak. 60 yanak yeter o zaman bana. Çok konfor düşkünü olduğum için 65 düşünmüştüm ama eğer bu dedikleriniz de başıma gelecekse uzak durayım ben 65'den. Bu arada bu good year'ın fiyatı ne kadar ??

195/60/15 goodyear Efficientgrip fiyatı yaklaşık 150tl..Tekrar söylüyorum 195/60/15 alman gereken ve memnun kalacağın ebattır..

Oquzz

« Yanıtla #14 : Şubat 09, 2011, 02:25:24 ÖS »

195/60/15 goodyear Efficientgrip fiyatı yaklaşık 150tl..Tekrar söylüyorum 195/60/15 alman gereken ve memnun kalacağın ebattır..
Yardımlarınız için çok tşk ederim tamam dediğiniz ebatta alacam ancak bugün bi münasebetim oldu belki aracı değiştirebilirim o yüzden 1-2 haftalığına askıya aldım... Sayenizde de kararım değişti 60 yanaktan şaşmam artık...