Gönderen Konu: Civic 1.4 is Sedan Hararet Gostergesi Hk.  (Okunma sayısı 3405 defa)

bykaya

• By Kaya
Civic 1.4 is Sedan Hararet Gostergesi Hk.
« : Aralık 13, 2015, 11:36:08 ÖS »

Merhaba Arkadaşlar..

Lpg li civic kullaniyorum, 1 hafta oncesine kadar problem yoktu. Sabah işe giderken ortalama 14 km yol yapıyorum, ilk hareket anından 3 km sonra hararet gostergesi yavas yavas yukarı dogru cikmaya başlıyor.. Tabi malum hava soguk olmasindan dolayi gosterge ceyregi gosterdiğinde kaloriferi aciyorum isitmaya basliyor fakat arac viteste olmasina ragmen hareret gostergesi dusmeye basliyor kontagi ilk calistirdigim yere kadar iniyor. Daha sonra kalorifer kapatiyorum gosterge yine olmasi gerektigi degere dogru yukseliyor. Dakat fevri davranip gosterge tam yarıya gelmeden tekrar kaloriferi actığım da tekrar en eibe kadar dusuyor..

Havaların soğumasıyla böyle bir problem oluşmaya başladı. Bahar ayında böyle bir problem yoktu.. Araçla ilk kışım olduğundan tam huyunu suyunu bilmiyorum aracın eski sahibiyle bu konuyu görüştüm kendisi lpgli araçlarda böyle şeylerin normal olduğunu söyledi..

Daha önce böyle bir problemle karşılaşan oldumu?

Carismatiq

• Mustafa
Ynt: Civic 1.4 is Sedan Hararet Gostergesi Hk.
« Yanıtla #1 : Aralık 14, 2015, 12:03:40 ÖÖ »

Aklıma gelen termostat aracınızın yaşı gereğide eğer değişmediyse termostat ve fan müşürünü bir değişirin önce sonra bir duruma bakın derim.

Mesut AKIN

« Yanıtla #2 : Aralık 14, 2015, 07:17:33 ÖÖ »
Termostat açık kalıyor anlaşılan, öncelikle termostatı kontrol ettirin derim

bykaya

• By Kaya
« Yanıtla #3 : Aralık 14, 2015, 11:34:01 ÖÖ »
Kışı normal diyorlar ama ben yine se bi sanayiye gideyim

gecetilkisi

« Yanıtla #4 : Aralık 14, 2015, 04:55:35 ÖS »
hararetin düşmesi  termostatı işaret ediyo. ne kadar soguk olursa olsun hava bi kere ısınınca  düşüyosa  termostattandır

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #5 : Aralık 14, 2015, 07:59:42 ÖS »
kışın normal diye bişey yok,bu bilgi yanlış.Sorun termostat değiştirmeniz gerekiyor,yaz kış hondalarda hararet göstergesi sabit durur.

gurkankdr

• Gürkan Küçük
« Yanıtla #6 : Aralık 15, 2015, 08:47:58 ÖÖ »
kışın normal diye bişey yok,bu bilgi yanlış.Sorun termostat değiştirmeniz gerekiyor,yaz kış hondalarda hararet göstergesi sabit durur.

Temmuz ayında, 6800-6900 devirlerde 4. vites zorlamamıza rağmen hararet hiç kıpırdamadı, düşmesi tamamen termostattan.

bykaya

• By Kaya
« Yanıtla #7 : Ocak 07, 2016, 05:17:40 ÖS »
Sorun Termostattanmış.
Değiştirdim araç çalıştıktan 2 dakika sonra kendi seviyesine geliyor şuan, hava buz olsada fark etmiyor dediğiniz gibi..
Tşkler

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #8 : Ocak 07, 2016, 05:45:10 ÖS »
geçmiş olsun,kazasız belasız.