Gönderen Konu: branda araca zarar verirmi ?  (Okunma sayısı 2358 defa)

hangover

branda araca zarar verirmi ?
« : Ekim 25, 2012, 12:25:16 ÖÖ »
yakında askere gidicem. aracım 2002 civic. bordo renk. bilindiği üzere boyalar çok ince. hatta kirişimde hafif vernik atması bile oluşmuş durumda. içi miflon kaplı brandalar varmış. o tip bi brandayla aracın üzerini örtsem aralıktan hazarina kadar 6 ay boyunca o şekilde kalsa herhangi bir zararı olurmu ? üzeri kar ,yağmur, güneş hepsini görücek sonuçta.  brandayı çekmeden önce cila yada pasta atayımmı yoksa aracı yıkamam yeterlimi olur?

aracın gaz deposunu boşaltıcam. benzin deposunu çeyrektemi bırakayım yada ne yapmalıyım? akünün kutup başını sökeyimmi her ihtimale karşı ?

aracın antifirizini koyucam. lastikler için aracı takozamı kaldırayım sizce. çünkü 3-4 haftada 4-5 psi basınç kaybı yaşıyorum lastiklerde.karşı binada dış çephe kapladılar onların pisliklerinden kimine vida girmiş kimine çivi  ,yaptırdım lastikçiye ama ayar tutmadı o zamandan beri lastikler. bunun için önerileriniz nedir?

arkadaşlar garaj vs bulamadım. aracımla ilgilenecek pek kimsede yok.  sitenin otoparkında yatıcak bi süre artık. 

s3z3r54100

• Sezer
Ynt: branda araca zarar verirmi ?
« Yanıtla #1 : Ekim 25, 2012, 07:48:11 ÖÖ »
güneş yanığı olur her tarafı sakın yapma kapalı bi garaj bul yada üstünden ört gölge yapsın ama boyaya değmesin Hem sıcak oluyor hem boya terliyor yanık oluyor

baron12

« Yanıtla #2 : Ekim 25, 2012, 08:24:50 ÖÖ »
uzun süreli kullanımda zararlı olur fakat sürekli havalandırmak şartıyla önümüzün kış oldugunuda varsayarak pek zararlı olmayacagını düşünüyorum

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #3 : Ekim 26, 2012, 08:50:18 ÖÖ »
Aracı koyacagın yerde sorun olmayacaksa, 4 direk dikip aracın üstüne bıranda serebilirsin. Bir nevi garaj gibi olacak. Aracınla temas etmeden aracının üzerini kapatabilirsin.

Arabayı arada sırada çalıştıracak kimse yoksa kutup basını sökmen daha iyi olur .

takoza kaldırabilirsin. Zararı olmaz.

gecetilkisi

« Yanıtla #4 : Ekim 26, 2012, 09:01:10 ÖÖ »
en güzeli kapalı bir otopark ile anlaş akü kutup basını sök, benzinde çeyrek depo kalsın.

alper_06

« Yanıtla #5 : Ekim 26, 2012, 12:38:48 ÖS »
kesinlikle kapalı otopark evinin yanı olması önemli değil tanıdıklarına sor onları tanıdığı bildiği güvendiği bi otopark illaki vardır.konuş en köşede bi yer bulurlar sana zaten 6 ay yatacak hepsi kabul eder aylık 50 lira dan 300 lira ver her türlü kafan rahat olur onlarda sana gerekeni söyler zaten burdada arkadaşlar anlatmış  nasıl bırakman gerektiğini.arsızı var hırsızı var 6 ay sokakta bırakma honda'nı. :) beni dinle sen honda otoparka vatan sana sen allaha emanet.