Gönderen Konu: Aux input (civic-jazz-crv-hrv)  (Okunma sayısı 15138 defa)

hrv_kasva

Aux input (civic-jazz-crv-hrv)
« : Şubat 19, 2011, 09:35:18 ÖÖ »
Arkadaşlar ben 2004 Hr-v kullanıcısıyım. Aylardır aracımın orjinal teybine Aux giriş bağlantısı için araştırma yapıyorum. Başardım. Duyrulur. Bu teyp(Cd çalar) aynı zamanda 98-2005 arası çeşitli honda modellerinde bulunuyor. Böylebir uğraş içindeki tüm arkadaşlara seve seve yardımcı olurum.. i-pod Mp3 player ve Navigos gibi portetif tüm cihazların ses aktarımı oluyor. Hemde ses kalitesi pürüzsüz mükemmel. Yani Fm transmitter gibi saçma bir aktarım değil.

Uygulamayı Cd ses girişinden (cihazın içinden-kablolardan değil-) yapıyoruz.
Böylece stereo ses alabiliyoruz.
Cd yi aktif duruma getirdiğimizde yaptığımız aux girişine kabloyu bağlayınca ses aux ten geliyor.
İşi daha kaliteli hale getirmek için Müziksiz sıfır ses bir track cd hazırlıyoruz.
Bu cd yi hazırlamak için Windows un standart ses kaydedicisinden mikrofon kapalıyken uzuuun bir kayıt yapıyoruz.
Bu kaydıda cd ye track olarak (cd  dolacak şekilde) yüklüyoruz.
aux dinlerken bu cd yi kullanıyoruz hepsi bu :))

srkns

• Serkan's
Ynt: Aux input (civic-jazz-crv-hrv)
« Yanıtla #1 : Şubat 19, 2011, 09:48:40 ÖÖ »
jazzlarda cd olmasada aux aktif edilerek kullanılabiliyor, fabrika çıkışı aux değil sonradan bağlantısı yapılmışlarda bundan eminim, gerçi fabrika çıkışıda aynı bağlantı noktalarını kullandığını umuyorum.

teyp arkasında 6 pinli bir soketten çıkışlar alınıyor değil mi?

hrv_kasva

« Yanıtla #2 : Şubat 19, 2011, 10:33:30 ÖÖ »
Ben çıkışı teybin içinden aldım, bunun dışında 14 pimli bir soket var arkada ama o soketten aux bağlanamıyor, gerçi bu soketten bağlantı yapan konvektörler satılıyor avrupa sitelerinde ama türkiyede ben bulamadım.

hrv_kasva

« Yanıtla #3 : Şubat 19, 2011, 10:39:02 ÖÖ »
Teyp Bu..

srkns

• Serkan's
« Yanıtla #4 : Şubat 19, 2011, 11:38:37 ÖÖ »
benim bahsettiğim teyp farklıymış, ok. şimdi belli oldu.

hrv_kasva

« Yanıtla #5 : Şubat 19, 2011, 12:36:07 ÖS »
Kaset çalarlarda aparat bulup aktarmak gayet kolay..

pckopatman

« Yanıtla #6 : Mart 01, 2011, 10:27:49 ÖÖ »
merhabalar,
aynı cd çalar benim aracımda da var. sizinle aynı uygulamayı yapabilmek isterim. biraz daha detaylı anlatabilir misiniz?

"Uygulamayı Cd ses girişinden (cihazın içinden-kablolardan değil-) yapıyoruz."  derken;
teybin kasasını açarak cd girişine 3.5 dişi jack bağlantısı mı yaptınız tam olarak anlayamadım?

şimdiden teşekkürler,

Hrv_up

« Yanıtla #8 : Temmuz 13, 2015, 08:26:05 ÖÖ »
Arkadaşlar ben 2004 Hr-v kullanıcısıyım. Aylardır aracımın orjinal teybine Aux giriş bağlantısı için araştırma yapıyorum. Başardım. Duyrulur. Bu teyp(Cd çalar) aynı zamanda 98-2005 arası çeşitli honda modellerinde bulunuyor. Böylebir uğraş içindeki tüm arkadaşlara seve seve yardımcı olurum.. i-pod Mp3 player ve Navigos gibi portetif tüm cihazların ses aktarımı oluyor. Hemde ses kalitesi pürüzsüz mükemmel. Yani Fm transmitter gibi saçma bir aktarım değil.

Uygulamayı Cd ses girişinden (cihazın içinden-kablolardan değil-) yapıyoruz.
Böylece stereo ses alabiliyoruz.
Cd yi aktif duruma getirdiğimizde yaptığımız aux girişine kabloyu bağlayınca ses aux ten geliyor.
İşi daha kaliteli hale getirmek için Müziksiz sıfır ses bir track cd hazırlıyoruz.
Bu cd yi hazırlamak için Windows un standart ses kaydedicisinden mikrofon kapalıyken uzuuun bir kayıt yapıyoruz.
Bu kaydıda cd ye track olarak (cd  dolacak şekilde) yüklüyoruz.
aux dinlerken bu cd yi kullanıyoruz hepsi bu :))

Merhaba bendede 2005 model honda hrv var aux girişi var mı araçta , yoksa kendiniz mi yaptırdınız ?

Hrv_up

« Yanıtla #9 : Temmuz 13, 2015, 08:27:23 ÖÖ »
Teyp Bu..

Benim teyp'te bu aynısı cd/aux yazıyor üstünde ama aux girişi göremedim yardımcı olabilirseniz sevinirim :)