Gönderen Konu: arkadaşlar çok acil yardim hararet su kaynatma :(:(  (Okunma sayısı 7909 defa)

Caner20

arkadaşlar çok acil yardim hararet su kaynatma :(:(
« : Nisan 25, 2013, 09:08:10 ÖS »
arkadaşlar uzun zamandan sonra cıvıcımı aldım şehir dişindan dönerken hararet gostergesı kafasına gore oynamaya basladı ısıkları acınca hareket ıbresını oynuyordu yaklasik 90 derece ile 110 derece civarinda sureklı oynadı 200 km yakın radyatorü actım ole su kaynatma yoktu soguk su ekledım vs vs en son dedim gosterge bozuktur kesın bı 90 a ınıyor bı 110 na cıkıyor bı ara yokusta araba kafayı yedı 60 a kadar dustu ıstop etti yarım saate yakın sanzımanın bu durumu gecmedı :(

sonra göstergenın bozukun oldugunu dusundum 150 km full hararet gıttım arada durup kaputu actım hıc bısey yok motorda ısınma radyoterde sulukta su var sıcakta degıldı :(

sonra evin onunde tekrar actım gram su kaynatma sıcaklık vs yok sehır merkezınde bı yarım saat gezıp geldıgımızde tekrar actıgımda ufaktan su kaynattıgını ve radyoterde su kalmadıgını gordum :( aldıgımda 2 saat guneste surdum hıc oynamamıstı ıbre sımdı buna ne oldu boyle cıldırmak uzereyım hıc ses cıkmıyordu arabadan sımdı kamyon gıbı ses cıkarıyor egzozdan :( ne olmustur ne kadar tutar hemde ılk arabam zar zor aldım  <783^2 <783^2

Caner20

Ynt: arkadaşlar çok acil yardim hararet su kaynatma :(:(
« Yanıtla #1 : Nisan 25, 2013, 09:18:53 ÖS »
:(bütün morelim bozuldu aldıgıma sevınemedım bıle

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #2 : Nisan 25, 2013, 10:00:55 ÖS »
Çok geçmiş olsun,can sıkıcı bir durum.araç ne bu arada?alırken gösterdinizmi bir yerlere,conta yanık olabilir.satıcı tanıdıkmı bilinçli size satmış olabilirmi.şehiriçi kullanımda farkedilmeyen ve uzun yolda ortaya çıkan bir durum ve Forumda conta yanması ile ilgili hararet konuları var okumanızı tavsiye ederim.satıcıya ulaşmayı ve masrafları karşılatmayı deneyin eğer oluyorsa tabii..Tekrar çok geçmiş olsun,sıkmayın canınızı.

Caner20

« Yanıtla #3 : Nisan 25, 2013, 10:09:39 ÖS »
1.4 is otomotık vıtes ..arac sahıbı tanıdık degıl ustaya gostedık usta bı sorun oldugunu soylemedı ..

antalya_Fatih

« Yanıtla #4 : Nisan 25, 2013, 10:10:57 ÖS »
öncelikle geçmiş olsun yanlış anlamadıysam arabayı yeni aldınız ve gelirken bu durumu yaşadınız.su kaynatmanın bir cok nedeni olabilir. öncelikle satıcıya ulaşıp bir arızası olup olmadıgını sorun.

antalya_Fatih

« Yanıtla #5 : Nisan 25, 2013, 10:14:17 ÖS »
araç devir daim yapıyormu, fan açıyormu bahsetmemişsin.

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #6 : Nisan 25, 2013, 10:15:43 ÖS »
Bostancı sanayide ikiler hondaya gidip göster aracı işin ehli birileri görmesi gerek,İstanbul kartal ikamet sanırım.
« Son Düzenleme: Nisan 25, 2013, 10:16:18 ÖS Gönderen: oktayoo »

Caner20

« Yanıtla #7 : Nisan 25, 2013, 10:53:58 ÖS »
evet ikamet kartalda ıkılerı bılıyorum keske ıstanbulda olsaydım arkadaşlarimi görmeye geldim :( burdan gıtmez bu araba belli yani yarin ilk iş ustaya gidicem

Caner20

« Yanıtla #8 : Nisan 25, 2013, 10:54:58 ÖS »
araç devir daim yapıyormu, fan açıyormu bahsetmemişsin.

fan açmıyor demin baktım 90 derecede 10 dakka bekledım oldugu yerde fan acmadı acması gereklı degıl mı ?

Caner20

« Yanıtla #9 : Nisan 25, 2013, 10:57:23 ÖS »
ayrıca radyotere baktım yag karısması vs yok bılgımız su var ıcınde yagına baktım cok acık bı yağ anlayamadım dıger arkadasın dedıgın gibi devir daim yaptiğini anlayamadım da fan acmadı 10 dakka oldugu yerde calıstırdım 90 derecede ama fan acılmadı acılması gerekıyor degıl mı ?

Caner20

« Yanıtla #10 : Nisan 25, 2013, 11:08:59 ÖS »
anlamadım nokta 2 saat sehır ıcınde gezdım kokledım arabada  0 ses varken sımdı 1.ci viteste bile okuz gibi bağiyor ne olmuş olabilir  <783^2

antalya_Fatih

« Yanıtla #11 : Nisan 25, 2013, 11:57:46 ÖS »
arkadaşım arabayı fazlada çalıştırma. suyu yağa karıştırmış ve yatakları korumasız bırakmış olabilirsin ses bu yüzden de artmış olabilir. gerekirse ustayı arabanın yanına getir.

Caner20

« Yanıtla #12 : Nisan 26, 2013, 12:11:43 ÖÖ »
abi mecbur goturmem lazım elden çıkarıcam ilk arabami aldım sogudum:S yapilsa bile duzen tutacagını sanmıyorum :S

mali

« Yanıtla #13 : Nisan 26, 2013, 07:50:45 ÖÖ »
riskli bir durum
dikkatli olman lazım
bence en hafif conta yanmış olabilir

bu haliyle karşıya söylemeden elden çıkarman hiç hoş olmaz ;)
ne o paradan hayır gelir ne de kulaklarının çınlaması geçmez

iblis

• fatih
« Yanıtla #14 : Nisan 26, 2013, 08:22:56 ÖÖ »
aynı sorun cumartesı bendede oldu ustama gosterdım conta yanık dedı ve kapagı acmamızla contayı farkettık yanıktı bence fazla bınmeden bı servıse yada ustana goster aracı daha buyuk yaralar acmadan

Caner20

« Yanıtla #15 : Nisan 26, 2013, 12:57:44 ÖS »
arabam taş gibi allaha şükür :) büğün götürdüm dün otobanda giderken egzoz patladı bunu hissettim ama yol gurultusunden tam anlayamamıstım 2 ustaya baktık fan devır daım calısıyor contada problem yok :) ama egzozu indirip bi baktıgımızda egzoz koruma demırın altında ıkı karıs buyuklugunde delık vardı ve ıcı agzına kadar paslanmıs metal parcaları doluydu anladım kı bu parcalardan bırı egzoz cıkısını kapadı bu yuzden hararet yaptı 2 saat full hararet beni gideceğim yere kadar ulaştiran arabami seviyorum iyiki honda almişim... egzozu komple degıstırtım lastıkde balon yapmiş belki egzozda sorun olsa lastıgı fark etmıcektık herşeyde hayir var ıc kısımdan baya buyuk balon yapmıs bide lastıgı değiştircem tamamdir gece uykularım kaçmişti:)bir kaç fotoğrafini yikayip temizledikten sonra koyucam teşekkür ederim cevap veren herkeze :)

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #16 : Nisan 26, 2013, 03:03:43 ÖS »
arabam taş gibi allaha şükür :) büğün götürdüm dün otobanda giderken egzoz patladı bunu hissettim ama yol gurultusunden tam anlayamamıstım 2 ustaya baktık fan devır daım calısıyor contada problem yok :) ama egzozu indirip bi baktıgımızda egzoz koruma demırın altında ıkı karıs buyuklugunde delık vardı ve ıcı agzına kadar paslanmıs metal parcaları doluydu anladım kı bu parcalardan bırı egzoz cıkısını kapadı bu yuzden hararet yaptı 2 saat full hararet beni gideceğim yere kadar ulaştiran arabami seviyorum iyiki honda almişim... egzozu komple degıstırtım lastıkde balon yapmiş belki egzozda sorun olsa lastıgı fark etmıcektık herşeyde hayir var ıc kısımdan baya buyuk balon yapmıs bide lastıgı değiştircem tamamdir gece uykularım kaçmişti:)bir kaç fotoğrafini yikayip temizledikten sonra koyucam teşekkür ederim cevap veren herkeze :)

Çok çok geçmiş olsun,sevindirici bir haber.Ancak Honda bu zulüme dayanır bakın bişey olmamış :) Sizin adınıza sevindim.

Caner20

« Yanıtla #17 : Nisan 26, 2013, 03:48:24 ÖS »
eyvallah abi aynen doğru :D ben hayatımda bole bırsey gormemıstım eksozun ıcındekı butun parcalar kopmus un ufak olmus tablet buyuklugunde plaka var ıcınde ıkı uc tane ıcındekı borular vs cok berbat birşeydi kesin o buyuk parcalardan bırı egzoz cıkısını kapattı arac bu yuzden bu hale geldı allahtan ucuz kurtulduk  tessekur ederim:)

Vitoz

« Yanıtla #18 : Nisan 29, 2013, 12:18:39 ÖÖ »
Yorumları Ful Okudum Büyük birşey olmadıgına Sevindim. Geçmiş Olsun

yunus48

« Yanıtla #19 : Nisan 30, 2013, 05:27:28 ÖS »
Büyük geçmiş olsun, hayırlı, kazasız belasız keyifli sürüşler, ne olursa olsun Tek sloganım var "Honda Hayat Onda"....

denizcan

« Yanıtla #20 : Nisan 30, 2013, 05:55:08 ÖS »
Büyük geçmiş olsun, hayırlı, kazasız belasız keyifli sürüşler, ne olursa olsun Tek sloganım var "Honda Hayat Onda"....
internetteki honda motoruna yapılan işkenceyi gördükten sonra ben bu arabaların motoruna kimsenin zarar verebileceğini düşünmüyorum :) gerçektende hayat ondaymış oda ne mutluki bizlerde :)

Caner20

« Yanıtla #21 : Mayıs 02, 2013, 11:24:32 ÖÖ »
çok teşekkür ederim hepimize hayirli sürüşler:) ben çok memnunum allah utandırmasın :)

Tuna-EU8

« Yanıtla #22 : Haziran 22, 2013, 02:49:54 ÖS »
valla baştan sona okudum önce kesin contası yanmış dedim ancak problemin egsoz olduğunu görünce sevindim... ve şunu unutma araban eğer honda olmasaydı şimdiye motoru kucaklamıştın en kötü 2.500tl 3.000 tl paran gitmişti... Honda Hayat Onda :D

berk-sinan

• sinAn
« Yanıtla #23 : Haziran 23, 2013, 08:56:58 ÖÖ »
Saglik olsun gerisi onemli degil ...