Gönderen Konu: Arkadaşlar bana acil cevap lazım (SONAR Angel)  (Okunma sayısı 6463 defa)

alper_06

Arkadaşlar bana acil cevap lazım (SONAR Angel)
« : Eylül 14, 2008, 11:19:43 ÖS »
Far camının içleri çatlak gibi çizgilerle doldu.meguiars plast'x uygulaması yapıcam benim civic ex in sonar angellerı sökmem gerekiyor ve far camlarını açmam gerekiyor.
1-farları sökmem için tamponuda sökmek gerekiyormu ?
2-far camlarını nasıl sökebilirim ?

bu konuda bilgisi olan arkadaşların acil yardımlarını bekliyorum
« Son Düzenleme: Eylül 14, 2008, 11:21:05 ÖS Gönderen: alper_06 »

turbovts2

Ynt: Arkadaşlar bana acil cevap lazım (SONAR Angel)
« Yanıtla #1 : Eylül 14, 2008, 11:27:13 ÖS »
Ben daha once maket bıcagı ıle saatler suren ugraslarla sokmustum ama tavsıye etmem. Eger ankaradaysan bunu senın yerıne yapacak fıbercıler var hatta soktuklerı camın aynısını uretıp onunla degıstırıyolar...

turbovts2

« Yanıtla #2 : Eylül 14, 2008, 11:28:27 ÖS »
Bu arada xenon far kullandıgın ıcın ısıdan dolayı olmus olabılırmı catlaklar? Biri solemıstı merak ettım...

alper_06

« Yanıtla #3 : Eylül 14, 2008, 11:35:54 ÖS »
turbovts2 sanırım farın içleri boyandığında camlarada vernik atmışlar onlar xenon'un ısısıyla çatlaklar oluşturdu diye düşünüyorum.emin değilim ama ??!!

turbovts2

« Yanıtla #4 : Eylül 14, 2008, 11:39:48 ÖS »
Anladım tesekkurler...

alper_06

« Yanıtla #5 : Eylül 15, 2008, 08:52:41 ÖÖ »
ben teşekkür ederim

alper_06

« Yanıtla #6 : Eylül 17, 2008, 11:54:04 ÖÖ »
arkadaşlar bilgisi olan yokmu.52 kişi bakmış bi kişi cevap yazmış ?!!

refleks

• The Power Of Dreams
« Yanıtla #7 : Eylül 17, 2008, 12:11:05 ÖS »
far  camlarını   fön makinasıyla  ısıtıraka   çıkartabilirsin  yada  falcata  neşter  gibi  bişeyle  biraz ugraşarak  açabilrisin  ama  daha  önce  yapmadıysa  hiç  buluşma  ist  aksarayda  far  camlarını  söküp takmayı  80  ytl  yapıyorlar

alper_06

« Yanıtla #8 : Eylül 17, 2008, 01:40:52 ÖS »
adminim teşekkürler daha önce hiç sökmedim far camını.takmasımı zor sökmesimi ? kendim uğraşmak istiyorum aslında tecrübe kazanmak için riske girmek gerek.

-cenk-

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Eylül 26, 2008, 02:15:38 ÖS »
far tamponu sökmene gerek yok.3 vida ile tampon üstü saca  vida ile sinyale bağlı, ancak diğer arkadaşlarında söylediği gibi camı sökmek zor takması yine silikon işine bakıyor. önce ısıtman sonrada ufak ufak ayırman lazım.

gambino

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Eylül 26, 2008, 09:26:44 ÖS »
sabir isteyen bir is, vaktim var ugrasirim dersen yap.
en guzel yontem far eve fırına koyma, derecesini makul bir dereceye ayarlayip, sık sık  kontrol et, silikonlar erir durumuna gelene kadar. daha sonra cami kolayca cikarabilirsin.
cikarmisken, camini icini ve disini kalin zimpara ile  baslayarak ( orn. 400numara) ve  kalindan ince de dogru farkli zimparalar ile zimpara yap. daha sonra pasta cila yap camlara. sifirdan farksiz olur.
geri takarken, kaliteli bir silikon kulanmani tavsiye ederim, iyi bir marka yani.

bunlarin hepsini fiberciler yaklasik 100 ytl ye yapiyor. 100 ytl vermem diyorsan kendin yap.
yada konusursan daha uygun bir fiyata sadece cami cikartirlar, sen kendin zimpara temizleme yaparsin ve daha sonra onlara geri taktirirsin.

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #11 : Eylül 26, 2008, 09:41:39 ÖS »

far tamponu sökmene gerek yok.3 vida ile tampon üstü saca  vida ile sinyale bağlı, ancak diğer arkadaşlarında söylediği gibi camı sökmek zor takması yine silikon işine bakıyor. önce ısıtman sonrada ufak ufak ayırman lazım.

abi tam bilmiyorum ama bu kasaların mı böle bizim civiclerde tamponu sökmeden cıkmıyorduda :( meraktan soruyorum hatta yanlıs hatırlamıyorsam alttan tutan vidasıda vardı .. :s

-cenk-

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Eylül 26, 2008, 11:52:43 ÖS »

abi tam bilmiyorum ama bu kasaların mı böle bizim civiclerde tamponu sökmeden cıkmıyorduda :( meraktan soruyorum hatta yanlıs hatırlamıyorsam alttan tutan vidasıda vardı .. :s

sanırım eg' lerde 3 vida olması lazım sabah yağmur yağmazsa bakar net cevap veririm.

alper_06

« Yanıtla #13 : Eylül 28, 2008, 06:18:59 ÖS »
inşallah dediğiniz gibi olur.fırın işi iyide 200 derecede far erimezmi ? en iyisi far camlarını ustaya söktürüp zımparalayıp geri onlara taktırmak.zaten sorun farın içinde olduğu için yapmak zorundayım plast'x uygulamasını.teşekkürler arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için.

gambino

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Eylül 28, 2008, 07:12:49 ÖS »
200 derecede elbette erir, sen bile erirsin :)
derecsini dusuge alip surekli kontrol etmek gerekiyor.
zamaninda yapmistim ama ugrasa degmiyor, yani verip sokturup sonra zimpara vs. isleri kendin yapman daha mantikli.

-cenk-

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Eylül 29, 2008, 01:34:13 ÖÖ »

inşallah dediğiniz gibi olur.fırın işi iyide 200 derecede far erimezmi ? en iyisi far camlarını ustaya söktürüp zımparalayıp geri onlara taktırmak.zaten sorun farın içinde olduğu için yapmak zorundayım plast'x uygulamasını.teşekkürler arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için.

jdm style far takımı al bence hem şık hemde maliyet anlamında eskiye yatırım yapmaktansa biraz daha verip çeşit yaratmanı sağl ar. tabi iş yine cebe bakıyor :D

alper_06

« Yanıtla #16 : Ekim 15, 2008, 12:46:25 ÖÖ »
evet en iyisi far camını söktürüp zımpara ve plast-x uygulamasını kendim yapıcam.sonra geri taktırıcam evet en mantıklısı bu.teşekkürler arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için..