Gönderen Konu: Aracınızın klimasından memnunmusunuz  (Okunma sayısı 10211 defa)

leone1907

Aracınızın klimasından memnunmusunuz
« : Temmuz 28, 2010, 05:12:03 ÖÖ »
aracın kliması kışın gayet etkili ama yazın soğutması çok etkili değil gibi, yazın hangi yöntem daha etkili, ben bagaj camını aralamayı düşünüyorum :)

civcivic

Ynt: Aracınızın klimasından memnunmusunuz
« Yanıtla #1 : Temmuz 28, 2010, 05:51:59 ÖÖ »
şikayetin soğutma performansından mı? hava hızı düşükse polen filtresi tıkanmış olabilir? hava hızı normal soğutma yetersiz ise klima gazına baktırman gerek. ayrıca klimayı çalıştırırken iç sirkülasyonu aktif edersen daha etkili soğutma sağlarsın

leone1907

« Yanıtla #2 : Temmuz 28, 2010, 06:02:36 ÖÖ »
şikayetin soğutma performansından mı? hava hızı düşükse polen filtresi tıkanmış olabilir? hava hızı normal soğutma yetersiz ise klima gazına baktırman gerek. ayrıca klimayı çalıştırırken iç sirkülasyonu aktif edersen daha etkili soğutma sağlarsın

aslında klima değil malum kalorifer klima arası bişy bizim araçtaki :)

34GB4525

« Yanıtla #3 : Temmuz 28, 2010, 06:06:34 ÖÖ »
Evet yukarıda ki sayılanlara baktırdın hala memnun değilsen bunun nedeni yeni nesil otomobillerle kıyaslamandır buzluk gibi yapıyorlar hemen bizmkiler ise fena değil işte bn memnunum neticede 12 yaşında araçım :)

patagon

« Yanıtla #4 : Temmuz 28, 2010, 07:43:17 ÖÖ »
şahsen ben memnunum ha daha iyisi varmı? var ama benim 1.6ies imde bulunan klima işimi görüyor şimdilik o bana yetiyor... Örnek verecek olursam 10 gün önce kayseriden ankaraya saat 11:00 ile 15:00 arası tam gün ortası sıcak saatlerde bir yolculuk gerçekleştirdim ve klimanın uzun yol performansından memnun kaldım şöyle bir kaç saat yolculuk yaptıktan sonra içerideki sıcaklığa alışmış olacağımki acaba bu klima performanslı soğutmuyormu dedim kendi kendime hafiften camı araladım ve yüzüme doğru çarpan o alev topu etkisi yapan sıcaklığı hissedince, anladımki biz içeride cennet ikliminde giderken dışarıda cehennem gibi bir hava varmış :))  okadar yol geldim 1 damla terlemedim bagajları arabadan indirdiğim o kısacık 5-10 dakikanın içinde terden sırılsıklam oldum fenalık geçiriyordum neredeyse... neyse örneklemek açısından uzatmış bulundum... Son olarak uzun yol dan memnun kaldım ama şöle kısa mesafelerde 3-5km gibi keşke daha hızlı soğutsa da demiyor değilim. Ancak aracın güneşin altında beklemekten her yerinin ısınması nedeniyle bu  ne kadar mümkün bilmiyorum

statik

« Yanıtla #5 : Temmuz 28, 2010, 07:58:59 ÖÖ »
Vectraların kliması muazzam ya

patagon

« Yanıtla #6 : Temmuz 28, 2010, 08:24:16 ÖÖ »
Vectraların kliması muazzam ya

ee nede olsa "vectra" o bir "D" sınıfı araç olsun o kadar da :))

mali

« Yanıtla #7 : Temmuz 28, 2010, 01:59:24 ÖS »
Antalyada özellikle kısa mesafede çok etkili diyemem
malum o kadar sıcak havayı soğutasıya zaten ş.içinde gitceğin yere varıyorsun
ama bu sorun Hondadan değil Antalya sıcağından kaynaklanıyor :D

34GB4525

« Yanıtla #8 : Temmuz 29, 2010, 04:30:57 ÖÖ »
Bende geçen uzun yolda aynını dedim yaw bu klima soğutmuyor mu ne dedim sonra du bakalım şunu bi kapatalım dedim içerisi birden hamam gibi oldu :D

tugtan

« Yanıtla #9 : Ağustos 01, 2010, 01:05:40 ÖS »
Bende 2000 1.6 ies otomatik var, klima kompresörü de yeni değişti. Yazın park halinde özellikle ön paneli bir güneşlikle korursan klima çok daha çabuk tesir eder, öbür türlü önce zaten fırın gibi olmuş iç yüzeylerin soğuması gerekir. Bir de tabii polen filtresi ve gazını kontrol ettirmek, çabuk soğutma için de iç devridaim düğmesine basmak lazım. Ben uzun yol ve şehir içi performansından memnunum, bazen daha fazla güç için klimayı kapatıyorum, hemen fark ediyo.

kacaman

« Yanıtla #10 : Ağustos 01, 2010, 01:13:12 ÖS »
ben çook memnunum

chevasil

« Yanıtla #11 : Ağustos 12, 2010, 07:27:48 ÖÖ »
polen filtresinin etkisi çok onu degiştirin benımde aynı sorun vardı filtreyi degiştirince canavar gibi oldu :)

fsunnetci

• http://www.TeamHondaintegra.com
« Yanıtla #12 : Ağustos 12, 2010, 07:52:07 ÖÖ »
integraların klimasının maşallahı var yıllara rağmen halaa soğutuyor Made in Japan  :con

Kifanhom

« Yanıtla #13 : Ağustos 12, 2010, 09:18:05 ÖÖ »
evet gaz ve polen filtresi ciddi farklar yaratabiliyor.
diğer yandan güneşin altında 1-2 saat kalmış araca bindiğinizde yeni nesil araçlar gibi performans beklemeyin .

Ghan

« Yanıtla #14 : Ağustos 12, 2010, 09:25:54 ÖÖ »
Valla Vtec2 Nin Kliması Gayet Mükemmel.Üşütüyor Bile.

alp55

« Yanıtla #15 : Ağustos 12, 2010, 10:26:21 ÖÖ »
radyatör peteklerini unutmayın
yeterli soğutma yapılamazsa gaz basıncı yükseleceğinden emniyet ventili devreye girer ve normal basınca düşene kadar gazı boşaltır ve soğutma azalır
radyatör temizliği
polen filtre değişimi
gaz seviyesi
kayış kontrolü

LiHoN-X

« Yanıtla #16 : Ağustos 12, 2010, 10:30:01 ÖÖ »
aracım 97 civic memnunum klimamdan bakımlarını yaptıktan sonra güzel

hakaneuro98

« Yanıtla #17 : Ağustos 13, 2010, 02:07:19 ÖS »
arkadaşlar bende 98 euro var bildiniz gibi benim arabam aslında ingiltere için üretilmiş bi araç rover la aynı banttan çıkmış ingiltere soğuk bir ülke olduğu için soğutma yönü biraz zayıf fakat şöyle bir istisna var bende izmirdeyim ve klimam gayet iyi soğutuyor aslında araba ve ev klimaları için eskiden kullanılan ve yasaklaan bir gaz var yanılmıyosam r-1450 bu gaz ozon tabakasına zararından dolayı yasaklı ama eski model araçların hepsinde bu kullanılıyodu ve inanın buz atıyo bir ayrıntı daha camlarınız filmli yada güneşi engelleyen bişey varsa yazın en az 2 derece daha ferah oluyorsunuz ben deneddim son olarak izmirdeyim ve gayet memnunum >=ok

muratcvc

« Yanıtla #18 : Ağustos 15, 2010, 02:32:07 ÖS »
bendede 98 otomatik var aracımın klimasından çok memnunun buz gibi yapıyor donduruyor resmen bazen kapatıyorum 5 dakka sonra devam :) keşke otomatik klima olsaydı

OTTOMAN

« Yanıtla #19 : Ağustos 15, 2010, 02:36:29 ÖS »
Çok memnunum :)

wonderboy

« Yanıtla #20 : Ağustos 16, 2010, 09:24:50 ÖS »
Bencede bircok arabanınkinden etkili kliması var..sonuna bile getirmeye  gerek duymuyorum..istanbul sıcaklarında baya bi etkili..eğer bakımlarında bir sorun yoksa klima yetiyor bence..

insomniac

« Yanıtla #21 : Ağustos 16, 2010, 09:29:04 ÖS »
arkadaşlar klima kullanırken özellikle hava dolaşımını ön camdan olacak şekilde ayarlarsak daha etkili bir soğutma ısıtma elde ederiz nacizane tavsiye

kacaman

« Yanıtla #22 : Ağustos 16, 2010, 10:11:02 ÖS »
yanlış bilgi

insomniac

« Yanıtla #23 : Ağustos 17, 2010, 07:50:12 ÖÖ »
yanlış bilgi
düzeltelim abi hemen afedersin...

kacaman

« Yanıtla #24 : Ağustos 17, 2010, 07:56:30 ÖÖ »
yüze gelecek şekilde üflemesi en verimli şekilde soğutmayı sağlar, çünki iç soğutma peteği olan evaparatör e yakındır soğuyan hava çok dolaşmadan göğüs içerisindeki kanallarda dışarı çıktığından ısı kazancına uğramaz ve üfleme gerçekleştiğinde, kabin içindeki havayı daha çabuk soğutur. uzun süreceği için klima performans testini yazmak istemedim önceden yazmıştım bir kaç kez bu sitede var, oruç dermanımızı aldı valla.