Gönderen Konu: ARACIMIN KM İLE OYNANMIŞ ACİL YARDIM LÜTFEN  (Okunma sayısı 5622 defa)

mustisff35

ARACIMIN KM İLE OYNANMIŞ ACİL YARDIM LÜTFEN
« : Mart 14, 2016, 03:13:59 ÖS »
s.a iyi forumlar aracım 98 cıvıc 1.4is alalı tam 1 yıl oldu hem aceleye gelmişti hemde acemiliğime aldıktan 3 ay snra tramerden sorgulatınca en son muayeneye girdiğinde km sinin 217 bınde olduğunu gördüm ekranda ise 155 bin yazıyordu.İşin aslı kandırıldım.6. ayda muayeneye gireceğim km ile oynandığı için herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım yardımcı olursanız.Birde kandırıldığım için karşı tarafa dava açsam herhangi bir artısı olurmu benım için ???

gecetilkisi

Ynt: ARACIMIN KM İLE OYNANMIŞ ACİL YARDIM LÜTFEN
« Yanıtla #1 : Mart 14, 2016, 09:58:19 ÖS »
muayenede sıkıntı olur dıye bılıyorum. çiğ süt emmiş insanlardan nefret edıyorum ne anlıyolarsa 3 kurus için......

mustisff35

« Yanıtla #2 : Mart 15, 2016, 07:23:03 ÖÖ »
muayenede sıkıntı olur dıye bılıyorum. çiğ süt emmiş insanlardan nefret edıyorum ne anlıyolarsa 3 kurus için......
İnsanların güvenini kırıyorlar ben ne heves uğruna aldım.Dilerim allahtan verdiğim paranın hayrını görmesin

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #3 : Mart 15, 2016, 07:23:54 ÖÖ »
Muayenede neden km düşürülmüş demezler ne görürlerse onu yazarlar kağıda ama tramerde açıkça belli olacak km düşürüldüğü.

mustisff35

« Yanıtla #4 : Mart 15, 2016, 11:33:03 ÖÖ »
Muayenede neden km düşürülmüş demezler ne görürlerse onu yazarlar kağıda ama tramerde açıkça belli olacak km düşürüldüğü.
tramerde 213 bındeydı sorgulattığımda ekranda suan 166 bınlerde ben direk gireyim o zaman hiç oynatmama gerek yok demi ordan bakıpta bana ıkı yıl önce km yüksekmıs diye sıkıntı yaratmazlar ınsallah

mustisff35

« Yanıtla #5 : Mart 15, 2016, 11:36:31 ÖÖ »
tramerde 213 bındeydı sorgulattığımda ekranda suan 166 bınlerde ben direk gireyim o zaman hiç oynatmama gerek yok demi ordan bakıpta bana ıkı yıl önce km yüksekmıs diye sıkıntı yaratmazlar ınsallah
yani sunu dıyebılırlermı km yı düzelttırde gel derler mi?

alperd

• alperd
« Yanıtla #6 : Mart 15, 2016, 02:32:15 ÖS »
Acaba böyle bir durumda aldığınızdan beri kaç Km yaptıysanız en son kayıtta kaç Km idiyse üstüne ekleyip sayacı düzeltip öyle vizeye girmek daha mantıklı değil mi?

Km oynanmış araç dendi mi ben sayfayı kapatıyorum, sonuçta 50 bin mi 150 bin mi oynanmış belli değil.
Ancak sizinki hazır sıcağı sıcağına tespit edilmişken doğru Km.ye çekmek daha iyi değil mi?
Bu arada Km Yükseltme diye bir şey var mı onu bilmiyorum.
Tabiki zararınız kaçınılmaz, geçmiş olsun...

mustisff35

« Yanıtla #7 : Mart 15, 2016, 03:42:25 ÖS »
Acaba böyle bir durumda aldığınızdan beri kaç Km yaptıysanız en son kayıtta kaç Km idiyse üstüne ekleyip sayacı düzeltip öyle vizeye girmek daha mantıklı değil mi?

Km oynanmış araç dendi mi ben sayfayı kapatıyorum, sonuçta 50 bin mi 150 bin mi oynanmış belli değil.
Ancak sizinki hazır sıcağı sıcağına tespit edilmişken doğru Km.ye çekmek daha iyi değil mi?
Bu arada Km Yükseltme diye bir şey var mı onu bilmiyorum.
Tabiki zararınız kaçınılmaz, geçmiş olsun...
Haklısınız onu bi araştırmam lazım ilginiz için teşekkür ederim arkadaşlar

Ruski

« Yanıtla #8 : Mart 15, 2016, 05:28:23 ÖS »
artık 200.000 altında EK-EG Kasa kalmadı neredeyse...
muayenede sıkıntı çıkmaz şimdiki km neyse onu yazarlar.
ben araç alırken tramerden bakıyodum,2013 de 190.000 olan araç 2015 de 140.000 de gözüküyordu.
bu arada km düşürmeninde cezası var size patlamasın bu iş...
« Son Düzenleme: Mart 15, 2016, 05:29:32 ÖS Gönderen: Ruski »

hll19

« Yanıtla #9 : Mart 15, 2016, 05:50:54 ÖS »
Hocam sanayiye git nasıl düşürüyorlarsa aynı şekilde ilerletebiliyorlar ustasını bul durumunu anlat en son muayene km sinin üstüne biraz koy (nekadar koyacağın sana kalmış) böylece kafanda hiçbir soru işareti kalmaz cezasıydı, muayenede sıkıntı çıkarmıydı diye. en temiz çözüm bu görünüyor senin durumun için.

Ayrıca haberlerde izlemiştim kmsi ile oynamak yasal suç dava açarsan kazanabiliyosun araştır bu durumuda. Bunu yapanında Allah belasını versin diyerek bağlıyorum. Hadi geçmiş olsun.

mustisff35

« Yanıtla #10 : Mart 16, 2016, 07:18:56 ÖÖ »
anladım arkadaşlar allah razı olsun ben bu aracı ne hevesle almıstım satışı alacağım gün sabaha kadar uyuyamamıştım.Şimdi ise arabamdan soğumak üzereyim allah belasını versın ne diyim o zaman araştırdım aldıktan 3 ay sonra öğrendim buna benzer açılan davaları okudum bana biraz caydırıcı gelmişti yani kesin çözüm yoktu en azından zararımı alsam iyidir bakalım ilginiz için tsk ederim arkadaslar

alperd

• alperd
« Yanıtla #11 : Mart 16, 2016, 08:33:14 ÖÖ »
ben araç alırken tramerden bakıyodum,2013 de 190.000 olan araç 2015 de 140.000 de gözüküyordu.

EK-EG'yi bırakın VTEC(2002-2006) bile zor artık 200 bin KM altında.
Benim aracım şuan satılık 232.500 Km'de 1.6 Sİ otomatik. Millete anlatamıyorum bunun Km.si Düşük ve Orijinal 5.500 TL de bakım onarım masrafı yapıldı al bin diyorum; 165 binde başka Sİ buldum ona bakacağım diyor, dediğin araç 265 binden 1-2 Kere geri çekilmiştir diyorum yüzüme bakıyor...

mustisff35

« Yanıtla #12 : Mart 16, 2016, 08:47:41 ÖÖ »

EK-EG'yi bırakın VTEC(2002-2006) bile zor artık 200 bin KM altında.
Benim aracım şuan satılık 232.500 Km'de 1.6 Sİ otomatik. Millete anlatamıyorum bunun Km.si Düşük ve Orijinal 5.500 TL de bakım onarım masrafı yapıldı al bin diyorum; 165 binde başka Sİ buldum ona bakacağım diyor, dediğin araç 265 binden 1-2 Kere geri çekilmiştir diyorum yüzüme bakıyor...
Haklısın insan aldanıyor bı anda gözü görmez oluyor bende aldandım arabaya bakınca allahtan değişeni yok dedi onu gösterdim doğru çıktı onun harıcınde zaten bın lıra masraf ettım.Bugun tekrar arastırdım dava süreci iki yılı buluyormus alan da var ispatla alamayanda allah büyük ama alacak arkadaslar en azından satış sözleşmesine aracı alırken üzerindekı km yı yazdırsın noterde ben bilemedim fırsatçıya gün doğdu

alperd

• alperd
« Yanıtla #13 : Mart 16, 2016, 12:18:05 ÖS »
Satış sözleşmesinde KM yazdırmayı yeni duydum iyiymiş.
Galerici tanıdık var aradım ne oluyor böyle diye, yaprak bile kıpırdamıyor 10 gündür dedi. Satacaksanız bilginiz olsun...

honda2002

« Yanıtla #14 : Mart 16, 2016, 04:59:40 ÖS »
Araci istemiyorsan dava acabilirsin.

Ancak ugrasmayacaksan aracin da kondisyonu iyiyse dava acmazsin ama muayeneden once km yi yukselt. Basima geldi ayni senin gibi yoksa yaklasik 150-160bin km deki bir araca niye 95 bin km parasi verirdim ki... Ben yukseltmeyi akil edemeden hemen  lpg takinca muayeneye girince km dusuk gozuktu uzerimde. Satarken de ilana yazdim km dusurilmus diye. Ayni duruma dusme benimle.

mustisff35

« Yanıtla #15 : Mart 18, 2016, 10:02:19 ÖÖ »
Araci istemiyorsan dava acabilirsin.

Ancak ugrasmayacaksan aracin da kondisyonu iyiyse dava acmazsin ama muayeneden once km yi yukselt. Basima geldi ayni senin gibi yoksa yaklasik 150-160bin km deki bir araca niye 95 bin km parasi verirdim ki... Ben yukseltmeyi akil edemeden hemen  lpg takinca muayeneye girince km dusuk gozuktu uzerimde. Satarken de ilana yazdim km dusurilmus diye. Ayni duruma dusme benimle.
bende senin dediğin gibi yapacağım biz helal kazançla büyüdük düşdüğüm duruma başkası düşmesin inşallah tsk edrm

Ch4metan

• Dede
« Yanıtla #16 : Mayıs 10, 2016, 09:53:48 ÖS »
Kardeşim bu olay nitelikli dolandırıcılık suçudur direkt dava et kazan davanı bak keyfine

Ali334

« Yanıtla #17 : Mayıs 11, 2016, 02:45:31 ÖS »
Dava aç sana arabayı satan adam arabayı geri almak zorunda hem tazminat alırsın   hemde dolandırıcılıktan adli işlem başlar emsal örnekler var google dan araştır direk bas davayı

Sent from my iPad using Tapatalk