Gönderen Konu: arac calısmıyor. bılgılı bırı cvp verırse  (Okunma sayısı 975 defa)

illegalport

arac calısmıyor. bılgılı bırı cvp verırse
« : Mart 20, 2011, 08:33:39 ÖS »
aracım  dun  radyatorden  motora gıden  su borusu patlamıs ..   farketmedım de  hıc.  rampa asagı  bosa alıp saldım arabayı   gıderken bosta bırden  stop ettı arac.    sonra  calıstıramadık..   contayı yakmısız boruyu degıstırdık  suyunu koyduk  marşa  bastım marş basıo ama  tık yok calsımıyo arac.    suyu kopurtuyo  da..ancak conta yndıgı ıcın mı calısmıyor arac. acıl  cvp veren olursa  sevınırım ..cunku arac memlekette  ..ya ordakı bı ustaya  yaptıracaz yapabılırse yada getırıcez  izmire ?  ne  yapmalıyım.

tugi

Ynt: arac calısmıyor. bılgılı bırı cvp verırse
« Yanıtla #1 : Mart 23, 2011, 11:20:23 ÖS »
evet üstad conta yandıysa çalışmaz araç. silindirlere benzinle beraber su gittiği için ateşlemiyor yani yakıt patlamıyor. hocam eski aracım tipoydu onda başıma geldi sabah işe giderken başardım conta yakmayı ama yüklenmekten değil benden önceki sahibi sağolsun hiç antifiriz koymamış heralde hiç sıkıştırmadım aracı 2. senede iflas etti kapağı açınca kapaktaki çukurları görünce sebebin bu olduğunu gördük. su aliminyum kapağı oya oya contanın altında silindirlerin oraya yol yapmış kendine. işe tam vardığım sırada araç stop etti bende böyle bişey olacağını düşünmedim hararette yapmamıştı çünkü. iş çıkışı marşa bas bas yok çalışmıyor çok uğraştım en son hafif rampada vurdura vurdura çalıştı araç ama arkadan masmavi bir duman. zor zahmet sanayiye gittim gidene kadar 2 boru daha patlattım dükkana bıraktım arabayı lanet ettim bu kaçıncı diye birkaç ay sonrada sattım.