Gönderen Konu: Accelera marka lastikler ve frenleme  (Okunma sayısı 3837 defa)

mazdek

Accelera marka lastikler ve frenleme
« : Şubat 10, 2011, 05:36:45 ÖS »
 Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi akşamlar diliyorum.Aracı aldığımda üzerinde olan 195/50/16 ebatlarında ki oldukca yeni ve iyi durumda olan lastiklerin ıslak havalarda aşırı kaydıklarını ve patinaja düştüklerini gördüm.Bu yüzden bir kaç defa kaza tehlikesi atlattım.Ta ki geçen hafta yan yoldan önüme çıkan araca 20 mt sürüklenerek çarptım.Allahtan sadece tampon kırılmasıyla olayı atlatmış oldum.İnanın olaydan sonra ıslak yollarda araç kullanmaktan çekinir oldum.Şimdi sormak istediğim 1.6 ies'lerin frenleme mesafeleri mi düşük yoksa sorun lastik kalitesizliğinden mi kaynaklanıyor.Özellikle accelera markasını kullanan arkadaşlar varsa fikirlerini almak istiyorum.

berkut

Ynt: Accelera marka lastikler ve frenleme
« Yanıtla #1 : Şubat 10, 2011, 05:49:06 ÖS »
Arkadaşlar konu tarafımdan açılmıştır.Şifremi hatırlayamadığım için yeniden üye olmak durumumda kaldım.mazdek üyeliği ve konusu silinip tarafıma eklenebilir.Teşekkürler.

chevasil

« Yanıtla #2 : Şubat 12, 2011, 05:07:51 ÖS »
Accelera lastigi lastikçim sokak arası gezeceksen takalım demişti uzun yola gideceksen kaliteli kullanılan markalardan vazgecme dedi. bende onu dinleyerek continental premiumcontact2 aldım 10.000 km oldu hala ilk gunkı gıbı yumusak ve ıyı tutuyor. bilinmedik markalara pek girme kardeşim.

berkut

« Yanıtla #3 : Şubat 12, 2011, 05:16:11 ÖS »
Aslında haklısınız.Yeni lastik alacak olsam kesinlikle tercih etmezdim bu markayı.ancak aracın üzerinde geldi.değiştirmek bir hayli külfetli olacak o yüzden biraz daha kullanmam gerekiyor accelera lastiklerini..

chevasil

« Yanıtla #4 : Şubat 13, 2011, 11:24:56 ÖÖ »
kullan kardeşim elbette maddiyat önemli sadece yavaş gitmeye bak 90 üstüne cıkma derim fazla yolda Allah korusun. hep konuşuruz arabam nasıl hızlanır dıye bırde o hızı durdurmak gerek. maddiyatın elverınce kaliteli bir yumuşak lastik alırsın saglıklı kullanırsın kardeşim.

kayaci26

« Yanıtla #5 : Şubat 13, 2011, 02:46:10 ÖS »
arkadaşlar...

lastik kauçuk ve nylon dan üretilir...

nylon çoğaldıkça ucuzlar... sertleşir.... suda kızaklar... ıslakda patinaja kaçar... buzda hiiiiiç tutmaz.... uzun yolda çabuk ısınırr.... çok iyi güüüümmmmlerrrr....

kauçuk arttıkça da tersi durumları pozitif düşünebilirsiniz....

tabii ki ortak bir karışımı ve oranları var....

continental, goodyear, michelin vb lastikler bu yüzden diğerlerine göre pahalı......

chevasil

« Yanıtla #6 : Şubat 13, 2011, 05:58:01 ÖS »
arkadaşlar...

lastik kauçuk ve nylon dan üretilir...

nylon çoğaldıkça ucuzlar... sertleşir.... suda kızaklar... ıslakda patinaja kaçar... buzda hiiiiiç tutmaz.... uzun yolda çabuk ısınırr.... çok iyi güüüümmmmlerrrr....

kauçuk arttıkça da tersi durumları pozitif düşünebilirsiniz....

tabii ki ortak bir karışımı ve oranları var....

continental, goodyear, michelin vb lastikler bu yüzden diğerlerine göre pahalı......

agzına saglık kardeşim cok dogru yazmışşın. birde özel bi husus var markalı lastıklerı piyasa degerınden ucuza verenler var onlara dıkkat edın raf ömrü var lastıklerde. aldıgınız lastıgın üretim tarihine bakın lastıgın ustunde yazar.

berkut

« Yanıtla #7 : Şubat 15, 2011, 09:16:02 ÖS »
arkadaşlar teşekkürler yorumlarınız için.en azından değiştirene kadar daha temkinli kullanıyorum. şimdilik bu şekilde idare edeceğim.

GEKIDO

« Yanıtla #8 : Şubat 15, 2011, 10:52:05 ÖS »
ucuz etin yahnisi benim bildiğim kadarıyla en ucuz lastik yüksek bir performans beklemek yanlış geçmiş olsun bu arada...

kacaman

« Yanıtla #9 : Şubat 15, 2011, 11:10:56 ÖS »
lastik çok hayati parçalardan ve hata vermesi durumunda telafisi zor olan yerlerden birisi, dikkat etmek gerek, rüştünü ispat etmiş markalardan şaşma derim, aradaki fiyat farkı çok fazla değildir ama ömrü ve yol tutuş fren mesafesi çok fazladır, macera aramaya gerek yok, bence.