Gönderen Konu: 99 model sis farı takma işlemi  (Okunma sayısı 2457 defa)

EN423

99 model sis farı takma işlemi
« : Ağustos 06, 2011, 03:54:23 ÖS »
öncelikle meraba siteye yeni üyeyim 99 model cıvıc arabam ve bu sene sis farı taktırmak istedm sis farını buldum ancak sanyide işçilik olarak 100 lira istiyorlar bana çok pahalı geldi bu yuzden sizden ricam acaba kendim takmaya kalksam yapabilir miyim bu konuda yardımcı olur musuz?
NOT: Daha önce hiç sis farı takmadım :D

Owner89

Ynt: 99 model sis farı takma işlemi
« Yanıtla #1 : Ağustos 06, 2011, 04:03:55 ÖS »
Hocam öncelikle foruma hoşgeldiniz keşke kendinizi tanıtsaydınız,
sorunuza gelince eğer el yatkınlıgınız varsa sıkıntısız takarsınız banada 60 lira gibi fiyat vemrişlerdi elektrik tesisatını dahi kendim çektim ;)

EN423

« Yanıtla #2 : Ağustos 06, 2011, 04:14:48 ÖS »
aceleyle unutmuşum adım yekta afyonda yaşıyorum 
el yatkınlığı konusuna gelince pek fazla becerim yoktur ama merakım vardır o yuzden biraz anlatabilirseniz nasıl takıldığı konusunda çok yardımcı olmuş olacaksınız şimdiden teşekkürler :D

Owner89

« Yanıtla #3 : Ağustos 06, 2011, 04:21:16 ÖS »
tamponu söküp aşağı alıcaksın sağ ve sol uçta 2 vida var gerisi klips zaten sonra sis yuvalarını açıcak ince testre yada maket bıçcagı yardımıyla açıcaksın sonra sislerin vidaları falan tampon ayaklarına göre zaten onu direk oturtursun gelelim elektrik kısmına 2 parça olacak içerdeki sis tarafında olan bölümde sigorta tablosundan elektrik çekiseksin orda görürsün bisürü giriş yerleri var parkı yaktıgında aktif olana takarsan parkları yaktıgında sisini yakabilrsn dışarı tek kablo çıkıcak onuda dışarıya çıkan uygun dleiklerden geçrip ön tarafla bağlantısını sağlarsın inş yardımım dokunur :) uygulaması anlatmasından daha basit

EN423

« Yanıtla #4 : Ağustos 06, 2011, 04:28:11 ÖS »
tampon kısmı kolay gibi duruo ama elektrik biraz karışık ama yine de çok teşekürler en kısa sürede deniyecem dediklerinizi

independent

« Yanıtla #5 : Ağustos 07, 2011, 03:23:10 ÖS »
bence 100 lirayı ver hocam arabayı deneme tahtasına döndürme tırnaklardan birini kırarsan geri gelmez hele o elektronik işini hiç anlamıyosan bulaşma bu işlerden anlayan yakın bi arkadaşın varsa ona yaptır derim ben artık onada birşeyler ısmarlarsın :) neyse bu arada sisler nasıl birşey merak ettim işcilikle birlikte 100 lira bana ucuz gibide geldi sadece sisleri ne kadara nerden aldınız

srkns

• Serkan's
« Yanıtla #6 : Ağustos 07, 2011, 03:31:11 ÖS »
bence 100 lirayı ver hocam arabayı deneme tahtasına döndürme tırnaklardan birini kırarsan geri gelmez hele o elektronik işini hiç anlamıyosan bulaşma bu işlerden anlayan yakın bi arkadaşın varsa ona yaptır derim ben artık onada birşeyler ısmarlarsın :) neyse bu arada sisler nasıl birşey merak ettim işcilikle birlikte 100 lira bana ucuz gibide geldi sadece sisleri ne kadara nerden aldınız

sisleri almış, sadece işçilik için 100tl demişler anladığım kadarıyla

istanbul'da olsa 30 liralık iş, ufak yer olunca parça bulmak ayrı dert, işçilik ayrı dert..

independent

« Yanıtla #7 : Ağustos 07, 2011, 06:57:54 ÖS »
öyleyse forumdan illa ki birini bulursun  hocam 100 lira işcilik mi olurmuş anasını satayım :D

Owner89

« Yanıtla #8 : Ağustos 07, 2011, 07:36:13 ÖS »
yakında olsa gider takardım  2 3 taneden sonra elin alışıo :D

ilkeronat

« Yanıtla #9 : Ağustos 07, 2011, 09:46:03 ÖS »
öncelikle meraba siteye yeni üyeyim 99 model cıvıc arabam ve bu sene sis farı taktırmak istedm sis farını buldum ancak sanyide işçilik olarak 100 lira istiyorlar bana çok pahalı geldi bu yuzden sizden ricam acaba kendim takmaya kalksam yapabilir miyim bu konuda yardımcı olur musuz?
NOT: Daha önce hiç sis farı takmadım :D
http://www.handa-accessories.com/civic/civicfoglights.pdf

EN423

« Yanıtla #10 : Ağustos 07, 2011, 11:52:22 ÖS »
hocam sadece işçilik 100 istiyorlar sisleri ben istanbuldan getirttim 90 liraya adam fardan pahalı işçilik istiyor :D
bugun denedm ama bana göre iş değilmiş bi tampon masrafı çıkaracak gibiyim o yüzden fazla kurcalamadan kim ne kadar istiyorsa verip taktıracam yine de çok teşekkürler herkese ilginiz için