Gönderen Konu: 99 Model Honda Civic 1.6ies Parça Yardım!!!  (Okunma sayısı 1601 defa)

borakonukcu

99 Model Honda Civic 1.6ies Parça Yardım!!!
« : Ekim 09, 2014, 09:31:20 ÖÖ »
Öncelikle herkese merhabalar. 99 model Honda Civic 1.6 ies marka aracım var ve bu benim ilk aracım. Bu yüzden arabanın uygun fiyatlı parçalarının temini ve izlemem gereken yol hakkında bir bilgim yok. bu konuda sizden yardım istiyorum. Geçen hafta talihsiz bir kaza geçirdim ve ön sağ tarafım hasar aldı. Motorda hiçbir sıkıntı yok ama ön tampon ve kaputun değişmesi gerekiyor(ustanın bana söylediği). Kendim biraz titiz olduğum için orjinal parça ile değiştirmek istedim. İnternetten biraz araştırma yaptım orjinal parça ile yan sanayı arasında yarı yarıya bir fark var. bir arkadaşımda çıkma parça almamı söyledi. bu yüzden bilgisizlik ve tecrübesizliğimden dolayı kafam çok karıştı. Sizden bu konuda yardım istiyorum. Ne yapmalıyım? Titizliği biraz bırakıp yan sanayiye mi yönelmeliyim, iyi ve güvenilir bir çıkmacıdan mi parçaları temin etmeliyim ya da paraya kıyıp orjinallerini mi almalıyım? <783^2

hangover

Ynt: 99 Model Honda Civic 1.6ies Parça Yardım!!!
« Yanıtla #1 : Ekim 09, 2014, 10:07:00 ÖÖ »
Yan sanayilerde oturma problemi yasayabilirsin. Çizgiler tutmayabilir. Cikma hasarsiz kaput ve tampon mantikli tabi bulabilirsen

YUNUS MERİÇ

« Yanıtla #2 : Ekim 09, 2014, 10:17:45 ÖÖ »
arkadaşım aracının resimlerini paylaşırmısın? çıkma orjinal kullana bilirsin.

borakonukcu

« Yanıtla #3 : Ekim 09, 2014, 11:11:25 ÖÖ »
arkadaşım aracının resimlerini paylaşırmısın? çıkma orjinal kullana bilirsin.

Aracımın resimleri akşam çekmiştim o yüzden çok belli olmuyo olabilir. Peki İstanbulda çıkma parça konusunda güvenilir bir yer var mı? Daha önce bu konularda uğraşmadığım için nelere dikkat edilir bilmiyorum biraz kandırılmaya müsaitim sanırım

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #4 : Ekim 12, 2014, 09:24:30 ÖS »
kaput tampon far degisicek panjur gzukmuyor panel duzelicek belki su radyatoru ve fani da degisebilir toplamda 1000 tl gibi fazla fazla olarak masraf var belki dahada dusebilir

borakonukcu

« Yanıtla #5 : Ekim 13, 2014, 09:04:59 ÖÖ »
yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim