Gönderen Konu: 99 civic ses sorunu  (Okunma sayısı 3375 defa)

ahmetsguner

• Ahmet G.
99 civic ses sorunu
« : Aralık 14, 2016, 08:29:19 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba,

Aranıza yeni katıldım. Umarım hoş sohbetlerle karşılaşırız. Bir sorunum var. 99 civic 1,4 is sedan kullanıcısıyım. Aracımın salıncaklarını, rot ve aks körüklerini değiştirdim, direksiyon kutusunu rektefeye soktum. Bunlardan sonra aracımın sağ ön tarafından çukura ya da tümseğe girip çıkarken tıkır tıkır ses gelmeye başladı. Sizce neden olmuş olabilir? Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

mali

Ynt: 99 civic ses sorunu
« Yanıtla #1 : Aralık 14, 2016, 02:31:45 ÖS »
muhtemelen Z-rot değişecek

ahmetsguner

• Ahmet G.
« Yanıtla #2 : Aralık 15, 2016, 08:30:02 ÖÖ »
muhtemelen Z-rot değişecek
rotcuda kendim kanala girdim lastikleri sağa sola aşağo yukarı oynattırdım çırağa ses gelmedi. Kaputu açıp aracı esnettiğimde sağ amortisör takozunun soldakine göre ufak ufak hareket ettiğini gördüm. Sizce ondan yapabilir mi?

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #3 : Aralık 15, 2016, 10:54:21 ÖÖ »
Amortisöründe ömrünü tamamlamış olabilir ses yapar bende geçende değiştirdim alt takımda bir şey yok amortisörden ses geliyordu. Amortisör kule takozunada baktır aracın basıksa hortum geçirttir. Amortisör kulesinin üzerindeki bağlantı somunları bile gevşek olabilir her ihtimali düşünmen lazım.
« Son Düzenleme: Aralık 15, 2016, 10:55:32 ÖÖ Gönderen: Carismatiq »

ahmetsguner

• Ahmet G.
« Yanıtla #4 : Aralık 16, 2016, 09:54:52 ÖÖ »
Amortisöründe ömrünü tamamlamış olabilir ses yapar bende geçende değiştirdim alt takımda bir şey yok amortisörden ses geliyordu. Amortisör kule takozunada baktır aracın basıksa hortum geçirttir. Amortisör kulesinin üzerindeki bağlantı somunları bile gevşek olabilir her ihtimali düşünmen lazım.
Eyvallah teşekkür ederim. Bağlantı somunları da olabilir aslında doğru söylüyorsun. Onlara da bakayım ben.

ahmetsguner

• Ahmet G.
« Yanıtla #5 : Aralık 20, 2016, 11:16:22 ÖÖ »
@Carismatiq teşekkürler. Sorunum bağlantı somunundaki gevşeklikten kaynaklı olduğu ortaya çıktı. Somunu sıkınca ses kesildi. Herkese teşekkür ederim.

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #6 : Aralık 20, 2016, 12:54:30 ÖS »

Sıkıntı çözüldüğüne sevindim. kazasız belasız sürüşler..

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #7 : Aralık 20, 2016, 06:06:55 ÖS »
geçmiş olsun,kazasız belasız.

ahmetsguner

• Ahmet G.
Ynt: Ynt: 99 civic ses sorunu
« Yanıtla #8 : Aralık 20, 2016, 09:40:32 ÖS »

Sıkıntı çözüldüğüne sevindim. kazasız belasız sürüşler..
Teşekkür ederim.

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ahmetsguner

• Ahmet G.
Ynt: Ynt: 99 civic ses sorunu
« Yanıtla #9 : Aralık 20, 2016, 09:40:59 ÖS »
geçmiş olsun,kazasız belasız.
Teşekkür ederim.

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi