Gönderen Konu: 99 CİVİC 1.6 İ.ES HARARET SORUNU  (Okunma sayısı 3932 defa)

ADNUFREPLA

• adnufrepla
99 CİVİC 1.6 İ.ES HARARET SORUNU
« : Ağustos 30, 2013, 08:22:09 ÖÖ »
MERHABA ARKADAŞLAR...

99 CİVİC 1.6 İ.ES ARACIMDA HARARET SORUNUM VAR DANIŞTIĞIM KİŞİLER YA HARARET MÜŞÜRÜ YADA DEVİRDAİM POMPASINDAN KAYNAKLANIYO DİYOLAR...

NORMAL SÜREDE ARACIN HARARETİ 90 A GELİYO FAKAT BİRDEN GÖSTERGE FIRLIYO HIZLNINCA DÜŞÜYO YAVAŞLAYINCA YÜKSELİYO BU SÜREKLİ BU ŞEKİLDE OLUYO

TABİ HALİYLE RADYATÖR KAPAĞINI AÇTIĞIMDA SUYUN KAYNADIĞINI GÖRÜYORUM SİZCE NEDENİ NEDİR...

FORUMDA OKULUŞTUM YOKUŞ AŞAĞI İNERKEN HARARET DÜŞMÜYO.
« Son Düzenleme: Ağustos 30, 2013, 08:23:25 ÖÖ Gönderen: ADNUFREPLA »

rebellious

Ynt: 99 CİVİC 1.6 İ.ES HARARET SORUNU
« Yanıtla #1 : Ağustos 30, 2013, 09:46:02 ÖÖ »
termostat açmıyor olabilir

sercanavcı

« Yanıtla #2 : Ağustos 30, 2013, 09:59:10 ÖÖ »
termostatın arızalı fan müşürünüde değiştir düzelir
« Son Düzenleme: Ağustos 30, 2013, 09:59:37 ÖÖ Gönderen: sercanavcı »

hakan33

« Yanıtla #3 : Eylül 02, 2013, 07:56:26 ÖS »
kardeşim hararet müşürünü değiştir yüzde doksan ondan benimde başıma geldi hararet birden yükseliyor boşa alıp gazı 5 bin 6bin devir biriki saniye basınca normal ortaya geliyordu. hararet yükselmeye başlayınca anormal olarak yükselince fan çalışacakmı bak büyük ihtimal fan kırmızıya geldiğinde açaçacak dediğim gibi olursa hararet müşürünü degiştreceksin

ADNUFREPLA

• adnufrepla
« Yanıtla #4 : Eylül 03, 2013, 09:53:14 ÖÖ »
ARKADAŞLAR

SERCAN AVCININ DEDİĞİNİ YAPTIM EXTRA OLARAK HARARET MÜŞÜRÜ VE RADYATÖR KAPAĞINI DEĞİŞTİRDİM ŞU ANDA Bİ SIKINTI YOK KENDİSİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM...

BU OLAY TAHMİNİME GÖRE BUNDAN BİKAÇ AY ÖNCE ARACIN RADYATÖR FANI GECE AÇIK KALMIŞ VE AKÜYÜ BİTİRMİŞ...

BÜYÜK OLASILIKLA TERMOSTAT VE FAN MÜŞÜRÜ O AN BOZULDU PEK TAKMIYODUM ÇÜNKİ HARARET ÇIKIP DÜŞÜYODU SONRADAN AZITMAYA BAŞLAYINCA SERCAN IN DEDİĞİNİ YAPTIM VE DÜZELDİ TEKRAR TEŞEKKÜRLER...

sercanavcı

« Yanıtla #5 : Eylül 03, 2013, 10:36:53 ÖÖ »
ARKADAŞLAR

SERCAN AVCININ DEDİĞİNİ YAPTIM EXTRA OLARAK HARARET MÜŞÜRÜ VE RADYATÖR KAPAĞINI DEĞİŞTİRDİM ŞU ANDA Bİ SIKINTI YOK KENDİSİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM...

BU OLAY TAHMİNİME GÖRE BUNDAN BİKAÇ AY ÖNCE ARACIN RADYATÖR FANI GECE AÇIK KALMIŞ VE AKÜYÜ BİTİRMİŞ...

BÜYÜK OLASILIKLA TERMOSTAT VE FAN MÜŞÜRÜ O AN BOZULDU PEK TAKMIYODUM ÇÜNKİ HARARET ÇIKIP DÜŞÜYODU SONRADAN AZITMAYA BAŞLAYINCA SERCAN IN DEDİĞİNİ YAPTIM VE DÜZELDİ TEKRAR TEŞEKKÜRLER...

yardımcı olabildiysek ne mutlu sevindim düzelmesine ben çok kafa patlattım bu hararet olayına tecrübe oldu artık d serisi motorların devirdaimi falan arıza yapması çok zor aklınızda olsun usta devirdaimde falan derse hemen gidip değiştirmeyin böle şeylerde genellikle termostat ve müşür arızasından kaynaklanır ama ustalar para kazanıcak tabi hemen derler kapak açalım conta yanık devirdaim arızalı vs vs :)

ADNUFREPLA

• adnufrepla
« Yanıtla #6 : Eylül 18, 2013, 03:13:57 ÖS »
SERCAN DÜN BİŞEY DAHA BULDUM BU HARARET KONUSUNDA MÜŞÜRLERİ VE TERMOSTATI DEĞİŞTİRDİKTEN SONRA SU EKSİLTME DE YAPIYODU ARKADAŞA SORDUM RADYATÖR KAPAĞINI DEĞİŞTİRELİM DEDİ FAKAT SORUN ÇÖZÜLMEDİ SU EKSİLTİYODU BAKTIMKİ RADYATÖRDEN TAKFİYE KUTUSUNA GİDEN BORU RADYATÖR GİRİSİNDEN TIKANMIŞ HALİYLE BASIÇDAN DOLAYI SU KAPAKTAN SIZIYOMUŞ TIKANIKLIĞI GİDERİNCE HERŞEY NORMALE DÖNDÜ...

insideman

« Yanıtla #7 : Eylül 18, 2013, 04:33:01 ÖS »
Termostat yada radyatör ilk akla gelen olmalıdır.

gecetilkisi

« Yanıtla #8 : Eylül 18, 2013, 07:30:57 ÖS »
hararet müşiri orjinal olsun yan sanayi kabul etmıyor...fazla gösteriyor