Gönderen Konu: 99 Civic 1.4 is ses ve devir sorunu  (Okunma sayısı 2933 defa)

grizzlydoruk

99 Civic 1.4 is ses ve devir sorunu
« : Ekim 24, 2016, 12:18:00 ÖÖ »
Merhabalar abilerim, kardeşlerim
Toy bir hondacı olarak aranıza katılmış bulunmaktayım.
2 haftadır 99 civic 1.4 is kullanıcısıyım.
geçen gün arabayla giderken bi kaç defa stop etti araba, rolantide devir 800 civarındaydı, bugün arabayı 2 metre ileri götürdüm stop etti bidaha da götüremedim, ayağımı gazdan çektimmi 100 devir civarına düşüyor sonra stop ediyor. marşa basıyorum ayriyetten gaz vermem gerekiyor çalışması için.
Dip gaz veriyorum devir 200 civarında kalıyor bi süre sonra artmaya başlıyor. 2500 3000 devir civarında ve üstünde videodaki sesi çıkarıyor. Araç konusunda çok bilgi sahibi değilim anlayamadım ustaya götürücem bakalım ne çıkıcak. siz de de böyle bir sorun oldu mu nedir ne değildir bi danışmak istedim. saygılar.

video: https://youtu.be/Q2oP3pR9d6k

bonucyildiz

• Buğra ONÜÇYILDIZ
Ynt: 99 Civic 1.4 is ses ve devir sorunu
« Yanıtla #1 : Şubat 11, 2017, 03:58:07 ÖS »
Selamun Aleyküm Kardeş Geçmiş olsun, Öncelikle Çok bir bilgi sahibi değilim yalnız bildiklerim ile yardımcı olabilirsem ne mutlu, Aracın Krank Kasnağını kontrol et Kayışta esneme var mı? Manifold orjinal ise ön tarafında bir saç var titremeden çok ses gelebilir, sesi tam anlayamadım eksoz borusunda bi açıklık meydana gelmiş olabilir onun dışında gaz yemiyor ise Yağı suyu tam ise boğaz kelebeğinin yanında TPS (throttle position sensor) senin verdiğin gazı tel ile kelebeğe iletir ordan sensör ile ecu'ya bildirir, bunları kontrol etmelisin. Rolantide durmuyor ise rolanti motoru da boğaz kelebeğinin yanında fişi çek çalıştır, arıza verebilir stop edip takıp tekrar çalışınca düzelir bi kontrol et bunlardan biridir umarım.

grizzlydoruk

« Yanıtla #2 : Nisan 09, 2017, 02:57:29 ÖÖ »
Selamun Aleyküm Kardeş Geçmiş olsun, Öncelikle Çok bir bilgi sahibi değilim yalnız bildiklerim ile yardımcı olabilirsem ne mutlu, Aracın Krank Kasnağını kontrol et Kayışta esneme var mı? Manifold orjinal ise ön tarafında bir saç var titremeden çok ses gelebilir, sesi tam anlayamadım eksoz borusunda bi açıklık meydana gelmiş olabilir onun dışında gaz yemiyor ise Yağı suyu tam ise boğaz kelebeğinin yanında TPS (throttle position sensor) senin verdiğin gazı tel ile kelebeğe iletir ordan sensör ile ecu'ya bildirir, bunları kontrol etmelisin. Rolantide durmuyor ise rolanti motoru da boğaz kelebeğinin yanında fişi çek çalıştır, arıza verebilir stop edip takıp tekrar çalışınca düzelir bi kontrol et bunlardan biridir umarım.

yeniden merhabalar hocam, sorunu çözdük.
egzoz manifolddan sonrası katalizör tıkanmış, distüribitör arızalanmış... bi anda böyle nasıl oldu anlayamadık. ustam çıkma hrv distüribitörü buldu onu taktık, manifoltun devamını baştan orjinal haline döndürdük. araç gayet iyi durumda şuan 1300 lira masraf çıkardı, rahatladı :)

taneralkan

« Yanıtla #3 : Nisan 30, 2017, 11:23:10 ÖS »
GEçmiş olsun bende şimdi okudum konuyu aynı şey başıma gelmişti kat. sorunu.

ultrakif

« Yanıtla #4 : Mayıs 01, 2017, 09:14:36 ÖS »
katalizatör diyecektim bulmuşsunuz geçmiş olsun