Gönderen Konu: 99 civic 1.4 ies Viraj denge çubuğu  (Okunma sayısı 3908 defa)

atilla9090

99 civic 1.4 ies Viraj denge çubuğu
« : Ocak 25, 2014, 11:31:21 ÖS »
Arkadaşlar geçen forumda bir arkadaşın arabasının fotoğraflarına bakarken viraj denge çubuğu olduğunu fark ettim. Ancak aynı çubuktan benim aracımda malesef bulunmuyor. Bu çubuğun araç için nekadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Zaten benim aracımıın yolla pek bir ilişkisi yok mübarek yoldan bağımsız gidiyor yol tutuşu tam anlamıyla rezalet. Aracıma viraj denge çubuğu almak ve taktırmak istiyorum.

İlk sorum orjinal 1.4 ies lerde bu çubuk bulunuyormu yoksa benim arabamdamı bir eksiklik var
 ikinci olarak standartmı yoksa spor viraj denge çubuklkarındanmı takmamı tavsiye edersiniz daha önce arabasına taktıran yada sporu ile değiştiren varsa yorumlara çok ihtiyacım olarak ayrıca bu konu bir çok ies sahibi içinde klavuz sayılacak bir konu olabilir.
 Son olarakta taktıran arkadaşlar malzeme ve işcilik fiyatları yada servis önerilerinde bulunursa sevinirim ben izmitte yaşıyorum.

sile_fatihi

Ynt: 99 civic 1.4 ies Viraj denge çubuğu
« Yanıtla #1 : Ocak 25, 2014, 11:35:18 ÖS »
Bizim kasaların yol tutuşu normalde çok iyi... senin alt takımda vs. sıkıntı olabilir mi ?

atilla9090

« Yanıtla #2 : Ocak 26, 2014, 12:42:26 ÖÖ »
Hocam araba hiç kazasız fabrikadan nasıl çıktıysa o. fakat yayları sünmüş aşırı yorulmuş normalde araba yüksek duruyor fakat içine 2-3 kişi binince çok çöküyo heryere sürtmeye başlıyor. Yayları değiştireceğim yol tutmamasının bir sebebi o ancak en büyük sebebi viraj denge çubuğu kimisinde var kimisinde yok ben anlamadım ama takılmak için delikleri mevcut kit halinde alıp uygulamak gerek yol tutuşunu muazzam etkiliyor.

sile_fatihi

« Yanıtla #3 : Ocak 26, 2014, 02:10:05 ÖÖ »
senin amortisörlerin patlak olabilir. Bir arkadaşımındaki 16 ies in 4 amortisörü patlaktı virajı bırak kavşakta yavaş dönerken bile yolu zor tutturuyorduk. öncelikle sen alt takım amortisörlere falan baktır.

atilla9090

« Yanıtla #4 : Ocak 26, 2014, 08:50:45 ÖS »
Hocam izmitte honda enes aracı sürdü test etti normal dedi. Değişmesi gereken bi kaç bişey vardı onlarıda değiştirdik. Öncelikle yayları değiştireceğim ben çok yumuşak yaylar kasisten geçince anlaşılmıor bile araba suda gidiyo gibi.. Viraj denge çubuğu şart ama ya forum yavaş yada arkadaşlar kendi bildiklerini kendilerine saklıyor. Kimse bişey yazmıyor konuya..

türkay

« Yanıtla #5 : Ocak 26, 2014, 10:00:40 ÖS »
Hocam izmitte honda enes aracı sürdü test etti normal dedi. Değişmesi gereken bi kaç bişey vardı onlarıda değiştirdik. Öncelikle yayları değiştireceğim ben çok yumuşak yaylar kasisten geçince anlaşılmıor bile araba suda gidiyo gibi.. Viraj denge çubuğu şart ama ya forum yavaş yada arkadaşlar kendi bildiklerini kendilerine saklıyor. Kimse bişey yazmıyor konuya..

Benim bildiğim kadarıyla viraj denge çubukları sonradan takılıyor sizin araçların orjinalinde yok yani sizin aracınızda da bir eksiklik yok sizin alıp takmanız gerekiyor.

atilla9090

« Yanıtla #6 : Ocak 26, 2014, 10:28:00 ÖS »
Viraj denge çubuğu koymamaları çok saçma muhmetelen türkiyeye gelen seride yok.

Nasıl temin edebileceğim konusunda bir fikri olan varmı yada daha önce arabasına alan takan biri ?

kayaci26

« Yanıtla #7 : Ocak 26, 2014, 11:07:59 ÖS »
1.4 lerde yok o çubuktan...

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #8 : Ocak 27, 2014, 12:22:10 ÖS »

Merhaba,

Aracınızda olması gereken parçadır. Çıkmacılarda ancak bulabilirsiniz. 90 model Şahinde Doğanda varda Hondadamı olmayacak arkadaşlar..

Parça kodu : 51300S04003   

Aşağıda resimde işaretlediğim parçadır.

atilla9090

« Yanıtla #9 : Ocak 27, 2014, 08:46:10 ÖS »
Eger gerçekten 1.4 olanlarda yoksa hondaya yazıklar olsun. Böyle hayati önem taşıyan bir parça nasıl olmaz aklım almıyor.
Arkadaşlar ürünü temin etme konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar varmıdır ?