Gönderen Konu: Kaza Sonrası Yardım Lütfen  (Okunma sayısı 5091 defa)

yunus48

Kaza Sonrası Yardım Lütfen
« : Mart 09, 2012, 10:51:45 ÖÖ »
merhaba arkadaşlar, dün akşam üzeri aracım park halinde iken önüne park etmek isteyen biri çarpıp kaçmış, görenler sayesinde polis arayıp kişiyi bulduk önce kabul etmese de sonra öderim dedi ve aramız da trafik kaza tespit tutanağı tutacak olduk. bu tutanak benim aracımın yapımını karşılar mı ne yapmam lazım. Hasar olarak sol dikiz aynası sol çamurluk teker üstü içeri göçmüş ön tamponda da biraz sürtme var boyası çıkmış. hepsini diğer aracın sigortası karşılar mı?

kacaman

Ynt: Kaza Sonrası Yardım Lütfen
« Yanıtla #1 : Mart 09, 2012, 12:08:31 ÖS »
senin bütün hasarını karşı tarafın kaskosu yada sigortası karşılamak zorunda, senin aracın park halinde ve içerisinde sürücüsü yokken hasar aldığından dolayı bütün kusur karşı tarfa ait.

AL-BAYRAK

« Yanıtla #2 : Mart 09, 2012, 12:13:08 ÖS »
senin bütün hasarını karşı tarafın kaskosu yada sigortası karşılamak zorunda, senin aracın park halinde ve içerisinde sürücüsü yokken hasar aldığından dolayı bütün kusur karşı tarfa ait.
.......

+++++1000000000000

gecetilkisi

« Yanıtla #3 : Mart 09, 2012, 12:17:39 ÖS »
geçmiş olsun  geçen haftada benim araca sürtüp kaçmıslardı ben bulamadım :( tam bilmiyorum ama burda olay yeri terk konusu var normali  karakola gidip tutanak tutturman lazım. ama olay yeri terki hiç katmazsan sigorta öder.resim çekmeyide unutma tabi   

faw13

« Yanıtla #4 : Mart 09, 2012, 12:32:35 ÖS »
abicim yolun ortasına park etmediysen senin bir suçun yoktur karşı taraf ödemek durumda

yunus48

« Yanıtla #5 : Mart 09, 2012, 12:37:42 ÖS »
Sağ olun yolun içinde değil kenara bıraktım kiralık ev bakmaya gitmiştim geldiğimde gördüm. karakola aradım ekip geldi çarpan aracın plakasını verdik aradılar buldular emmiyette konuştuk anlaştığımıza dair tutanak tuttuk. birazdan gelecek kaza raporunu tutacağız polisler gelmezse tekrar gel şikayetçi ol dediler. trafik polisleri şikayet olmadığı için olay yeri terk cezası kesmedi 700-800 tl cezası varmış. Karşı taraf ceza yemesin dedim merak ettiğim raporu tutarken benim aracın hasarlı bölümünü resmini çekmemiz yeterli mi?

RuthLesS

« Yanıtla #6 : Mart 09, 2012, 12:41:17 ÖS »
Park ettiğin yerde Park Yasağı yok değil mi?

yunus48

« Yanıtla #7 : Mart 09, 2012, 01:22:27 ÖS »
Yok yok

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #8 : Mart 09, 2012, 02:43:43 ÖS »
tutanakta kesin net cümleler kullanılmalıdır bildiğim bu. Kişi çarptım dediği an trafikten sonuc lehine cıkar ve araban karsı tarafın sigortası tarafından yapılır rahat ol.

yunus48

« Yanıtla #9 : Mart 11, 2012, 07:57:24 ÖÖ »
Merhaba, tutanak tuttuk kişi tutanak da dikkatsizliği sonucu olduğunu belirtti. Kaza dosyasını açtırdım expertist gelecek bakacakmış onun raporuna göre öder yada ödemezmiş sigorta kaza anı fotoğrafı olmadığı için ödemeye bilir diyorlar eğer ödemez ise karşı taraf cebinden yaptıracak oda olmaz ise polis de tutanağım var şahit de var gidip tekrar şikayetçi olmam gerekiyormuş. Her belada varmış bir hayır. Aracıma kiralık ev ararken vurdular emmiyete düştüm orada memur arkadaşlar ile konuşurken bir polis arkadaşın tayini çıktığı için evini kiraya verecekmiş ama herkese veresi yokmuş (bekar, öğrenci falan) yeni evleneceğimizi duyunca buluştuk konuştuk tuttuk evi :)

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #10 : Mart 11, 2012, 09:51:18 ÖÖ »
Desene dört ayak üstüne düştüm. :)  >=ok

Şer görünende hayır. hayır görünende şer vardır.

memedaaa

« Yanıtla #11 : Mart 11, 2012, 10:11:09 ÖÖ »
abicim aynı şey benim başımada geldi tutanağı otopark olarak gösterme park alanında olan kazaları sigorta karşılamıyor bilgin olsun bizzat yaşadım ben :)

MerT01__civic

« Yanıtla #12 : Mart 11, 2012, 10:19:28 ÖÖ »
öncelikle geçmiş olsun hasarınız her türlü karşılanacak siz rahat olun :)

evide bulmuşsunuz.. her işte bir hayır vardır işte ben kadere inananlardanım ;)

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #13 : Mart 11, 2012, 11:52:10 ÖÖ »
Foto diye birşey yok iki kere tutanak yaptım ikisinde de foto falan isteyen bile olmadı.

yunus48

« Yanıtla #14 : Mart 11, 2012, 11:55:55 ÖÖ »
Sağ olun değerli abilerim ve arkadaşlarım her şeyi hayıra yokmak gerekiyor bunu bir kez daha anladım. Sigorta şirketi hasar parasını benim hesabıma yatırdıktan sonra malum parça almam lazım sol dikiz aynasını nereden alabilirim orjinalini yakınımda servis yok malesef :(

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #15 : Mart 11, 2012, 12:07:55 ÖS »
hayra yormak lazım dedin de aklıma geldi aynen ole benim tampon catladı adamla anlastım tamir olmasın diye tamponu direge vurarak parcaladım değişmesini sağladım 1 ay sonra bidaha dururken carptılar harbiden kırıldı değişti :D

piscocuk

« Yanıtla #16 : Mart 11, 2012, 02:22:32 ÖS »
benimde aracıma bir yerde çarpıp kaçmışlar ustama götürdüm tutanak tutturduk ve sigorta geldi ödedi..ödemez diye birşey yok..

bu kaza olayları cidden farklı.birgün emanet arabayla hastaneye gittim evlilik hazırlıkları için işlemler vardı.o ara baktım arabanın plaka anons ediliyor eyvah dedim araca hırsız girdi yada yola çektim birileri geçemiyor dedim.sonuçta biri çarpsa beklemez kaçar derken bi baktım biri arabaya çarpmış yanında bekliyor..adamla konuştuk belediyede personel müdürüymüş :) hemen ordan belediyeye gittik yer olmayan güne nikah tarihi verdi saolsun yoksa işimiz çççççooookk zordu :)

yunus48

« Yanıtla #17 : Mart 11, 2012, 04:40:25 ÖS »
Evet arkadaşlar her şey de vardır bir hayır

yunus48

« Yanıtla #18 : Mart 12, 2012, 07:12:17 ÖS »
İyi akşamlar arkadaşlar dikiz aynasını servisten başka bir yerden orjinalini temin edeblir miyim? Edebilirsem nereden ?