Gönderen Konu: 98-01 Civic 1.4 - 1.6 Otomatik Hakkında  (Okunma sayısı 2902 defa)

gokhan.turunc

98-01 Civic 1.4 - 1.6 Otomatik Hakkında
« : Mart 31, 2014, 09:27:37 ÖS »
Arkadaşlar merhaba,
Foruma yeni katıldım; öncelikle kendimi tanıtayım - bazı forumlarda adettir :) -

22 yaşındayım, yazılım geliştiricisiyim ve İstanbul'da ikamet ediyorum. İşe gidip gelmek amacıyla Ümraniye - Maslak ( yoğun olarak FSM trafiği ) arasında günde yaklaşık 50-60 km yol yapacağım. Bundan dolayı 98-01 arası 1.4 veya 1.6 otomatik Civic almayı planlıyorum. Buna göre:

1-) LPG ile yakıt tüketimi
2-) Yoğun trafikte otomatik vitesin sağlamlığı / kalitesi
3-) Vites geçişleri

hakkında bilgi paylaşabilecek olan var mıdır?

Not: Fazla performans bekleyen biri değilim.

Teşekkürler.

hakan33

Ynt: 98-01 Civic 1.4 - 1.6 Otomatik Hakkında
« Yanıtla #1 : Mart 31, 2014, 09:40:28 ÖS »
1,6 tavsiye ederim kulanıma gore yakıt degisir 1litreyle 8-10n km arası gidersin saglamlık olarak super bende var 2 senedir kulanıyorum

tnrdnzekr

• TNR
« Yanıtla #2 : Nisan 01, 2014, 08:21:53 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba,
Foruma yeni katıldım; öncelikle kendimi tanıtayım - bazı forumlarda adettir :) -

22 yaşındayım, yazılım geliştiricisiyim ve İstanbul'da ikamet ediyorum. İşe gidip gelmek amacıyla Ümraniye - Maslak ( yoğun olarak FSM trafiği ) arasında günde yaklaşık 50-60 km yol yapacağım. Bundan dolayı 98-01 arası 1.4 veya 1.6 otomatik Civic almayı planlıyorum. Buna göre:

3-) Vites geçişleri

Teşekkürler.

o kadar trafiğe giriceksin otomtik en mantıklısı git gel 20 tl yakarsın heralde
şanzumn saglm sorun olmaz

gokhan.turunc

« Yanıtla #3 : Nisan 01, 2014, 08:26:05 ÖÖ »
1,6 tavsiye ederim kulanıma gore yakıt degisir 1litreyle 8-10n km arası gidersin saglamlık olarak super bende var 2 senedir kulanıyorum

Otomatik vites konusunda bir şikayetiniz var mı?
« Son Düzenleme: Nisan 01, 2014, 08:27:14 ÖÖ Gönderen: gokhan.turunc »

gokhan.turunc

« Yanıtla #4 : Nisan 01, 2014, 08:26:44 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba,

3-) Vites geçişleri

Teşekkürler.

o kadar trafiğe giriceksin otomtik en mantıklısı git gel 20 tl yakarsın heralde
şanzumn saglm sorun olmaz

Manuel daha zevkli ancak İstanbul gibi bir şehirde tamamen işkenceye dönüyor. Özellikle Anadolu - Avrupa yakaları arasında seyahet etmek...
« Son Düzenleme: Nisan 01, 2014, 08:26:59 ÖÖ Gönderen: gokhan.turunc »

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #5 : Nisan 01, 2014, 08:39:24 ÖÖ »

Hergün şirket aracıyla Maltepe - Maslak arası ikinci köprüden işe gidip geliyorum. Otomatik vites sıkıntı çıkarmaz ama lpgde trafiği bildiğim için ortalama 25-35 kuruş arası yakar şuanki hava şartlarında.. Hondaların düz vitesinide alsanız debriyaj sistemi en yumuşak ve yormayan cinsden.. Şirketin Focus düz vites ve debriyaj sistemi   sert buna rağmen alışıyorsun. Tercih sizin tabiki..

gokhan.turunc

« Yanıtla #6 : Nisan 01, 2014, 08:47:55 ÖÖ »

Hergün şirket aracıyla Maltepe - Maslak arası ikinci köprüden işe gidip geliyorum. Otomatik vites sıkıntı çıkarmaz ama lpgde trafiği bildiğim için ortalama 25-35 kuruş arası yakar şuanki hava şartlarında.. Hondaların düz vitesinide alsanız debriyaj sistemi en yumuşak ve yormayan cinsden.. Şirketin Focus düz vites ve debriyaj sistemi   sert buna rağmen alışıyorsun. Tercih sizin tabiki..

Trafik olarak aynı kaderi paylaşıyoruz o zaman :) Eğer azami 35 kuruş yakacaksa benim için kâfidir.

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #7 : Nisan 01, 2014, 09:06:00 ÖÖ »

Trafik olarak aynı kaderi paylaşıyoruz o zaman :) Eğer azami 35 kuruş yakacaksa benim için kâfidir.

Size yinede maliyetli olur + köprü ücreti.. Alacağınız Hondayı trafikde köprüde perişan etmeyin derim :) Bu yola trafiğe küçük sınıf dizel bir araç daha uygun görüşündeyim. Sizi Hondadan soğutmayalım ama tercih sizin :)

gokhan.turunc

« Yanıtla #8 : Nisan 01, 2014, 09:17:40 ÖÖ »

Size yinede maliyetli olur + köprü ücreti.. Alacağınız Hondayı trafikde köprüde perişan etmeyin derim :) Bu yola trafiğe küçük sınıf dizel bir araç daha uygun görüşündeyim. Sizi Hondadan soğutmayalım ama tercih sizin :)

Evet, haklısınız. Bu kullanım şekli ve güzergah üzerinde dizel daha mantıklı ancak; 17-18 bin TL bütçe ile kaliteli otomatik dizel var mı ki? Ayrıca dizelin motor sesi de beni rahatsız ediyor.

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #9 : Nisan 01, 2014, 10:02:03 ÖÖ »

Araştırmak lazım. Bütçenize göre kaliteli değilde ekonomik küçük sınıf dizel araç bulabilirsiniz. Honda Jazz da düşünebilirsiniz yakıtı civice göre daha düşüktür. 2002-2003-2004  model bakılabilir rakam 20 bine kadar çıkabilir boş donanım olanları..