Gönderen Konu: 97 Civic 1.4is HB için Açık hava filtresi önerileri  (Okunma sayısı 7451 defa)

Fusion35

97 Civic 1.4is HB için Açık hava filtresi önerileri
« : Ağustos 11, 2009, 05:26:50 ÖS »
Arkadaşlar; Ford aracımdaki K&N marka filtreyi hondayı alınca çıkarıp ona takmıştım. Şimdi Ford İçin tekrar filtreye ihtiyacım var. Ancak Şöyle yapıcam, K&N'i Ford'a takıp, Civic için başka bir filtre almayı düşünüyorum. Tavsiye eden çok olursa bir K&N daha alabilirim ;)

Custom filtre kiti mevcut zaten, Sadece Universal filtre alıcam. Fiyatları 3aşağı 5yukarı aynı sayılır (Simota hariç) Sizlerin tavsiyesi ne olur...

-K&N
-Pipercross (sünger)
-AEM (dry olarak geçiyor sanırım, siyah bişey)
-Simota (mantar tipi)

Burak VTEC

Ynt: 97 Civic 1.4is HB için Açık hava filtresi önerileri
« Yanıtla #1 : Ağustos 11, 2009, 06:23:16 ÖS »
Hocam şidiye kadar sadece K&N kutu içi kullandım açık filtreden korkuyorum açıkçası ama arkadaşlarımda mantar tipi simota hariç diğerlerinin sesini dinledim.Pipercross un sesi bana çok hoş gelmişti dinlediğim araçta kat iptali ve filtre vardı sadece(el yapımı kite takılıydı filtre) araç 1.6ies ti.Ses için alacaksanız onu öneririm ben ama kullanım konusu nasıl performansı nasıl bilemeyeceğim :S

Fusion35

« Yanıtla #2 : Ağustos 11, 2009, 07:18:51 ÖS »
Hocam şidiye kadar sadece K&N kutu içi kullandım açık filtreden korkuyorum açıkçası ama arkadaşlarımda mantar tipi simota hariç diğerlerinin sesini dinledim.Pipercross un sesi bana çok hoş gelmişti dinlediğim araçta kat iptali ve filtre vardı sadece(el yapımı kite takılıydı filtre) araç 1.6ies ti.Ses için alacaksanız onu öneririm ben ama kullanım konusu nasıl performansı nasıl bilemeyeceğim :S

Açık filtreden korkçak bişey yok :)
Pipercross benimde hep aklımda aslında ama süngerin avantajı-dezavantajı nedir bilmiyorum. AEM çok tavsiye ettiler, K&N zaten bildiğim marka 2 seneyi aşkındır kullanıyorum.
Ses olarak; filtre, Markadan markaya nasıl sesi değiştirir hala çözebilmiş değilim :) Ama istediğim daha bi gırtlaktan gelen bişey olursa daha iyi olur tabi. Bu arada toz geçirgenliğide en az olmalı filtrede, iyi ses çıkarıyo diye kötü bir filtre takmak istemem arabama.

Bu arada çok oldu ama; tavsiye ettiğiniz filtreyi, Sebebini ve farklılığınıda yazarsanız sevinirim...

Saygılar...

Burak VTEC

« Yanıtla #3 : Ağustos 12, 2009, 12:56:15 ÖÖ »
Hocam ne yazıkki çokta teknik açıklama yapabilecek bilgiye sahip değilim artı ve eksisini söyleyemem belki ama ses konusunda simota hariç hepsini dinledim bol bol(Sağolsun arkadaşlar:))

Pipercross:Tok bir sesi vardı Vtec devreye girince insan bir güven veriyor sesi çok az değil ama insanı rahatsız edecek kadar abartılı değil di.Bence ayarındaydı ve ön yargımı aşarsam kendime alacağım filtre bu olacaktır.

K&N: Benim dinlediğim orta boy universal olandı çok tat vermedi bana sesi kısık geldi. Denediğimiz araç 207nin benzinli bir modeliydi 4 kapı tam donanım bilmiyorum araçta orta boru birde yed marka egzoz vardı. Belki bunlar sesini bastırdı.

AEM: 1.4 sedan civic te dinledim.Araçta sadece jsv filtre kiti ve aem filtre vardı.Bana ses biraz tiz geldi ama devirlendikçe güzel ses vermeye başladı.Ama pipercross daha iyi derim ben.

Bu arada aracınıza uygun kitlerde ses cidden çok değişiyor.Simota air form 2 yi vtec 2 de dinledim küçücük filtre vardı ama ses inanılmazdı.Sonrasında aynı filtreyi 206da denedik(sadece filtreyi kit değil) 50 liralık JSV büyük filtreye göre berbattı:) Yani filtre kitinizi ve yerinizi de iyi ayarlayın çünkü sesi ve performansı bayaa etkiliyor.Umarım yardımım dokunmuştur okuduğunuza değer:)

Fusion35

« Yanıtla #4 : Ağustos 13, 2009, 05:55:50 ÖS »
Burak arkadaşımızın haricinde yardımcı olabilecek yok mu?

statik

« Yanıtla #5 : Ağustos 13, 2009, 05:58:08 ÖS »
Rütbeli modifiyecilere baktığımda hava filtrelerinin tavan aralarına düştüğünü gördüm :) Orjinalden şaşmayın :)

HoNdAStaGe

« Yanıtla #6 : Ağustos 13, 2009, 06:17:59 ÖS »
1.4 Araç İçin Kullanılabilecek Şuana Kadar Test Ettiğim Ve Kullandığım Filtreler İçinde En Sağlıklısı Simota Carbon Isı KArkanlı Olanı Oldu

PiperCross Sünger Filtreden , Aem 'e K&N'den JVS'ye Green'e Kadar Birçok Filtreyi ARacımda Denedim Ses Olarak En Güzel Sesi Veren PiperCross Sünger Filtre Ancak Gaz Tepkimeleri Fark Edilir Derecede Öldü ,Simota Carbon Isı Kalkanlı Dediğimde İse En SAğlık Gaz Tepkimesini Gördüm Ses Olarakta İyi Sayılır Ancak Benim İçin İlk Başta Gelen Gaz Tepkimesi Olduğu İçin Simota'yı Kullanmanı Tavsiye Ederim

Mesela PiperCross 70mm Boğazlı Sünger Filtre ShortRam Filtre Kiti İle EG Civic SI'da Çok Güzel Tepkimeler Oluşturuyor ,1.6 EK Civic'lerde de Güzel Tepkimeler Oluşuyor Aem'lerde SAğlıklı Oluyor Gaz Tepkimelerini Öldürmüyor Ancak Yanlış Filtre Seçimi Yaparsan ARacın Şuanki Gaz Tepkimelerine Oranlar Baya Düşücektir

Çok Fazla Konuştum Sanki Ben Susayım Artık :D

Fusion35

« Yanıtla #7 : Ağustos 14, 2009, 10:21:18 ÖÖ »
Yok benim istediğim zaten bu; çok konuşulup yorum ve tavsiye yapılması. Araçta zaten K&N filtre var. Gaz tepkimesi ve sesi hoş sayılır. Ama AEM ve Pipercross acaba dahamı iyidir diye merak ettim açıkçası. Ona göre Ya yeni bir K&N alıcam yada diğer markalardan hakkımı kullanıcam.
Statik arkadaşım neden orjinal filtre? Modifiyeli her arçta filtre mevcuttur diye biliyorum.

Smota önerisi için teşekkürler, Ama pek emin değilim kalitesi ve toz geçirgenliğinden dolayı. Yanlış anlamayın kötü demiyorum, Sadece yabancı geliyor bana.

zilgar

« Yanıtla #8 : Ağustos 14, 2009, 08:56:41 ÖS »
direk aracın soğuk hava alması için yapılan plastik boruyu çıkarıpta kullanabilirsiniz hem aracınızda hala kutu içi hava filtrenizde duruyor olur :D

Fusion35

« Yanıtla #9 : Ağustos 14, 2009, 10:50:46 ÖS »
Arkadaşlar sırf mesaj sayısını arttırmak için olur olmaz mesaj çekmeyelim!!! Adı üstünde motorun soğuk hava almasını sağlayan boru, O boruyu sökünce ne olucak haberiniz var mı peki??? komple sistemi söküp öyle gezeyim daha iyi dimi ???
Ben 2 yılı aşkındır kullanıyorum bu açık filtreyi çok memnunum, Sadece yeni alacağım filtreyi hangi marka tercih edeyim diye soru sordum.

zilgar

« Yanıtla #10 : Aralık 03, 2009, 08:55:15 ÖS »
kardeşimm 5bin tane mesajımız olsa ne olacak paramı kazanıyoruz forum paylaşım yeridir zaten çok aktif kullanmıyorum harbi komiksin.biliyoruzda konuşuyoruz ataşehir damla hondadaki ustaya sordum arada böyle bir işlem yapıyorum bir zararı varmı diye?? açık hava filtresi daha çok zarar verir dedi.ki aynen öyledir ama diyorsanki illa çinn malı sahte aem alacağım yada sahte pipercross ki satılanların çoğu öyledir.eyvallah ne diyim