Gönderen Konu: 96-01 1.4 hb Otomatikmi ? Manuelmi ? Avantajları ve Dezavantajları Lütfen Yardım  (Okunma sayısı 5627 defa)

yserkanp

Arkadaşlar selam.

Birkaç güne kadar hayırlısıyla 1.4 ümü almış olacağım. şu an arayış ve karar verme durumundayım. önerileriize ihtiyacım var.

Otomatikmi Almalıyım manuelmi?

Avantajları ve dezavantajları nelerdir ?

tüp takmayı düşünürsem bi zararı veya uyumsuzlulugu söz konusumudur. v.s v.s

lütfen yardım

geveze

2000 model sedan otomatik 1.4is aracım vardı. kasayı taşımadığı için fazla yakıyordu ama hb'lerin kasayı taşıdığını düşünüyorum. şanzuman sorunsuzsa otomatik olabilir manuel'in tadı başkadır ama hondanın otomatiğide çok zevk veriyor. otomatik daha fazla yakar, manuel biraz daha az yakar. 96-2001 kasada sürekli lpg kullanılıyor ama sorun yaşayanı duymadım.

hayırlısı diyelim şimdiden.

mcolgecen

Arkadaşlar selam.

Birkaç güne kadar hayırlısıyla 1.4 ümü almış olacağım. şu an arayış ve karar verme durumundayım. önerileriize ihtiyacım var.

Otomatikmi Almalıyım manuelmi?

Avantajları ve dezavantajları nelerdir ?

tüp takmayı düşünürsem bi zararı veya uyumsuzlulugu söz konusumudur. v.s v.s

lütfen yardım
hocam bakmış olduğun aracın her ikiside güzel bende 98 otomatigi var kullanımı ve yakıtı emsallerine göre çok iyi benim aracımda lpg yok fakat malum benzin fiyatlarıyla 30 krş yani eski paraya göre 300 binlira yakıyor eminim manuelide 25 kuruş civarı yakıyordur otomatikmi -manuelmi diye sorarsan yakıt farkı dışında ikiside güzel ikisinede sorunsuz lpg montajı yapılabiliyo  honda sahibi olunca hastası olacaksındır bende şimdi bu aracımı satıp 2001 manuel 1.4 is hb almayı yani model yükselticem özellikle ek kasa bir ayrı güzel hondanın efsane kasalarından zaten :D :D :D

yserkanp

Arkadaşlar güzel yanıtlarınız için teşekkür ederim. tek kafama takılan nokta yakıt aslında manuel ve otomatik arasında . yoksa performans falan takıntım yok yani sanırım ikisininde performansı iyi ve otomatiğinkide bana yeterli olucak. yakıt kısmını düşündüm hep ama otomatiğin rahatlığıda bir başka. olmadı lpg takarım dedim ama acaba ne kadar farkeder bunuda bilmiyorum bende araştırmalarımda hondanın lpg ye uyum sağladıgını öğrenmiştim.

yserkanp

ha bu arada 12bin tl civarı bütcem var bu rakamlarda 96-2000 arası 1,4 is araba satan sattıgını bilen varsa benimle irtibata gecebilir

mcolgecen

ha bu arada 12bin tl civarı bütcem var bu rakamlarda 96-2000 arası 1,4 is araba satan sattıgını bilen varsa benimle irtibata gecebilir
hocam 12 bin tl ye az kmli düzgün manuel biraz zor alırsın otomatik bulabilirsin bende 98 otomatik var sıfır fırınlı boya - sıfır spoon jant lastik -5cm yay-simoto filtre vs vs.. dün birisi 13,500 tl verdi satmakta kararsız kaldım internette çok kötü arabalara çok fahiş fiyatlar istiyolar insan ister istemez çekiniyor satmaya.. inşlallh aradığını bulursun allah hakkında hayırlısını versin..

yserkanp

çok teşekkür ederim mcolgecen. malesef bütçem kısıtlı uygun bişiler bulursam alıcam artık bekliyorum sabırsızlıkla.

chevasil

kardeşim bende 2000 model sedan 1.4 is var suan yeni zamla denedim 0.25 krş şehir içi yakıyor. 0.21 krş şehirler arası yakıyor benzinde 95 oktan kullanıyorum. aracım manuel gayet memnunum yolda birçok 1.6 arabaları peşimden koşturuyorum. yakıt konusunda canın sıkılmasın honda hybrid ile aynı oranda yakıyor :)

yserkanp

1.4 aldım cumartesi ama otomatik. şu an yakıt denemelerindeyim 60 km yaptım fulleyip bi 40 km sonra birdaha fulleyerek ortalama değeri çıkaracağım. umarım beni üzmez :)

chevasil

1.4 aldım cumartesi ama otomatik. şu an yakıt denemelerindeyim 60 km yaptım fulleyip bi 40 km sonra birdaha fulleyerek ortalama değeri çıkaracağım. umarım beni üzmez :)

otomatik bizim sedanlardan biraz fazla yakar bunu unutma. ama aşırı degil. agresif yada sakin kullanmana baglı.

yserkanp

evet bende öyle duydum 30-35 arası diye duydum. ölçümlerimden sonra meydana çıkacak. eğer performansta ciddi bi kayıp yaşamaz isem ve arabaya çok zarar vermeyecekse tüp araştırıcam

chevasil

evet bende öyle duydum 30-35 arası diye duydum. ölçümlerimden sonra meydana çıkacak. eğer performansta ciddi bi kayıp yaşamaz isem ve arabaya çok zarar vermeyecekse tüp araştırıcam

kapalı sistem oldugundan performasta pek düşüş olmaz otomatik için tercih edilebilir.

Berkay29

• Toyota Club Tr
bende 1.4 is otomatik düşünüyorum yakıt sonuçlarını paylaşırmısınız lütfen

u_ka_

konuyu hortlatmış olmayayım ama yakıt kullanımın ne oldu merak ediyorum. Bende 98 hb is otomatik vites sahibiyim. son zamlarle ve kış koşullarında 38 kuruş yakıyor. Çok mu diye merak içindeyim :)

yserkanp

u_ka_ yok hortladıgı yok konunun zaten. konu eski konu değil sonucta. valla son ölçümümde 40 kuruş çıkmıştı ama benzinci sanırım tam azına kadar doldurmamış depoyu. üstüne buji ve filtereyide değiştirdim. bugün yarın tekrar fulleyip son bidaha bakacağım duruma. ama en düşük senin yaktıgın civardadır diye düşünüyorum. ama normali 30-35 arası olması gerekiyor duydugum kadarı ile. bide sübap ayarlarına baktıracağım gerekirse. kısaca baktıgımda 11.5 litre yakıyor 100 km de bunun sanırım max 10 oloması gerekiyor. görüntü bu şekilde.benzin omus 3.980 ne bekliosunki aslında.

u_ka_

Araçlarımız denk gözüküyor ben motoru bakıma aldırdım tüm filtreler, yağ, motor contası değişimi triger kayışı değişimi işlemlerini yaptırdım. Bu haliyle 38 - 41 kuruş yakıyor. Yalnız usta 1000km tamamladıktan sonra sübap ayarlarını yapacağını söyledi. Perşembe günü ayardan sonra ne kadar değişim olacak paylaşırım.

CAGLAR28

otomatik zevki başka diyorum.manuelden indim ilk defa otm e bindim manuel le niye uğraşayım gitmem demiyor ki hatta düze göre vites araları daha uzun baya baya fark var bence otm diyorumartık değişmez :)

yserkanp

bende kullanım olarak çok memnunum otomatikten. düzcülerin 25 kuruş civarı yaktığını düşünürsek benim arabamda 35 kuruşlarda kalsa km de 10 kuruş ayda 800 km yapsam 80 lira yapıyor aslında evet büyük rakam gzüküyor ama trafikteki bu vites derdine değebilir sanırım fazladan 80 lira yılda 1000 lira fazla vermiş oluyorum sanırım tüp taktırmayı düşündüm işletmesiydi masrafıydı 1600 liraları geçiyor. kaç yıl bineceğimide bilemedim bu araca. bu nedenle sanırım çokta mantıklı gelmedi bana tüp

u_ka_

Bende tüp konusunda senin gibi düşünüyorum çok kararsız kaldım ama nihayetinde pekte mantıklı gelmedi banada

Berkay29

• Toyota Club Tr
Serkan ( yaşını bilmiyorum k.bakma ) plakan 06 Ankaradasın heralde ya aklınızda bulunsun 12.000 tl ye kadar bende manuel 1.4 arıyorum hani gördüğün duyduğun falan varsa yardımlarınızı bekliyorum sevgili TeamHonda üyeleri...

djkechi

merhabalar.pazar günü bende 1.4 ies otomatik aldım.otomatik.yakıt durumuna gelince arkadaşlarımın dediği gibi 400 lira yakıyor.gayet sakin kullanıyorum.Biraz yakıtı fazla yakıyo ama bence honda gibi bir arabaya gerçekten değer.otomatik hissi hiç vermiyo gaza basınca devir uzuyoda uzuyo.ben çok memnunum.yakıtına gelince

rahatlık konfor memnuniyet hız serilik güven olup ta az yakan benzinli bir araba olmaz diye düşünüyorum.sonuçta spor bi araba

yserkanp

öle deme ya 40 kuruşta yakılmaz :) canım acıo edit:kural dışı kelime)im :)))